Bety.cz
Nastavit jako domovskou stránku
úterý 2. září | svátek má  Adéla
Přihlásit | Nejste registrována? Registrovat 
Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.
 

Tématické oblasti:
 

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.
 

O mně
 

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

.

Vložit dotaz
Zobrazeno 15 / celkem 3902 dotazů Přidat dotaz
Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobry den,kdyz s mam trvale bydliste na mestskem urade mam pravo na vyplatu zivotniho minima?diky

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

o dávky hmotné nouze můžete žádat i tehdy, když máte trvalé bydliště na úřadě. Do žádosti o dávky ale budete msuet nějakou adresu bydliště uvést, protože součástí řízení o přiznání dávky je i sociální šetření v místě bydliště žadatele o dávku. Základní dávkou pomoci v hmotné nouzi je příspěvek na živobytí. Na ten máte nárok tehdy, pokud Vám po odečtení přiměřených nákladů na bydlení zůstane menší částka, než je částka živobytí - ta je zpravidal totožná s částkou životního minima. Náklady na bydlení jsou ale odečítány maximálně do výše 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,ráda bych se informovala na to,zda je možné,zda mne může zaměstanavatel vyhodit,když jsem podepsala dohodu o rozv,prac.poměru,kde je ale napsáno,že prac.poměr skončí až mi skončí neschopenka(moje nadřízená mě fyzicky napadla,tak marodím se zádama)?Rádi bychom si v té době neschopnosti pořídily dítě,aby jsem měly nárok na PPM.Mohla byste nám prosím poradit,jak s tím naložit,postupovat?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

záleží na tom, co přesně jste si v dohodě o ukončení pracovního poměru se zaměstnavatelem sjednala. DOba ukončení pracovního poměru je zpravidla stanovena konkrétním datem nebo jiným způsobem, ze kterého je možné konkrétní datum ukončení pracovního poměru určit (například návratem zaměstnance z mateřské či rodičovské dovolené nebo z dlouhodobé nemocenské). Ukončení pracovního poměru k datu ukončení Vaší pracovní neschopnosti je poměrně neobvyklé, neboť ani sám zaměstnavatel dopředu neví, kdy přesně k ukončení Vašeho pracovního poměru dojde.

Během pracovní neschopnost jste před jinými způsoby ukončení pracovního poměru do značné míry chráněna (předpokládám, že již nejste ve zkušební době). Během pracovní neschopnosti Vám zaměstnavatle může dát výpověď v podstatě jen z důvodu (z)rušení či přemístění zaměstnavatele nebo jeho části, z důvodů, pro které by s Vámi mohl okamžitě zrušit pracovní poměr nebo pro hrubé porušení léčebného režimu. 

Jestliže jste během posledních dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou byla nemocensky pojištěná alespoň 270 kalendářních dní a v době nástupu na mateřskou dovolenou budete stále zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 dní od ukončení pracovního, nárok na mateřskou a volbu výše rodičovského příspěvku Vám vznikne. Je-li poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně louhá jako toto zaměstnání.

Dotaz: Michaela

Dobrý den,rodičovský příspěvek mi končí v červenci.Protože jsem zaměstnána u firmy,která je již v likvidaci,to znamená,že se do zaměstnání nemohu vrátit,pravděpodobně se půjdu nahlásit na ÚP,budu mít nárok na státní podporu a v jaké výši?Musím si vyžádat u bývalého zaměstnavatele výpověď a zápočtový list?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

abyste se mohla zaevidovat na úřadě práce, musí nejprve dojít ke ukončení pracovního poměru - úravděpodobně výpovědí nebo dohodou. Ve výpovědi či dohodě by jako důvod ukončení pracovního poměru mělo být uvedeno (z)rušení zaměstnavatele nebo jeho části, případně organizační důvody - v takovém případě Vám vzniká nárok na odstupné. Doporučuji se tedy zkontaktovat s bývalým zaměstnavatelem a dohodnout se s ním na způsobu ukončení pracovního poměru. Pokud se Vám nepodaří se se zaměstnavatelem spojit, měla byste najít v insolvenčním rejstříku konktakt na insolvenčního správce Vašeh zaměstnavatele a požádat jej o pomoc při získání potřebných dokumentů. Od zaměstnavatlee budete potřebovat výpověď nebo dohodu, potvrzení o výši příjmů, zápočtový list (někdy jde o jeden dokument) a potvrzení pro úřad práce. Pokud dojde k ukončení Vašeho pracovního poměru tak, že se do zaměstnání vůbec nevrátíte, budete mít nárok pouze na minimální podporu v nezaměstnanosti, která první dva měsíce činí cca 3.600 Kč a poté se dále snižuje. Jestliže Vám bude vyplaceno odstupné, začne Vám být podpora vyplácena až po vyčerpání odstupného.

Dotaz: Káťa

Dobrý den, dnešním dnem jsem přerušila studium na vysoké škole. V září budu opět studentem. Vím, že se musím jít přihlásit na úřad práce. Ale.. Mám dobře placenou brigádu. Mám jako ne/student prozatím nárok na nějaké dávky? Vyplatí se hlídat si odpracované hodiny a vydělané peníze, nechat za sebe zaplatit zdravotní pojištění? Nebo je lepší vydělat více a platit sama pojištění (netuším na jakou výši dávek mám nárok, jestli vůbec na nějakou..). Pracuji průběžně od 18 let, ale vždy pouze na dohodu o provedení práce. 12 měsíců bych za poslední dva roky určitě dala. Nebo je nutné být zaměstnána na hlavní pracovní poměr a tyto jiné vztahy se nezapočítávají? Děkuji mockrát za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

na podporu v nezaměstnanosti máte nárok tedy, pokud jste během posledních dvou let před evidencí na úřadě práce vykonávala alespoň 12 měsíců výdělečnou činost, ze které za Vás bylo odváděno sociální (důchodové) pojištění. Z dohody o provedení práce je za Vás důchodové pojištění odváděno až při výdělku nad 10.000 Kč . záleží tedy na tom, kolik jste si na dohodu vydělala. Pokud jste si vydělala 10.000 Kč nebo méně, pak se Vám tato doba pro nárok na podporu nezapočítává. Na úřadě práce se ale každopádně zaevidovat můžete, bude za Vás alespoň hrazeno zdravotní pojištění. Během evidence na úřadě práce si při pobírání podpory v nezaměstnanosti nemůžete přivydělat nic (výplata podpory by Vám byla zastavena), po vyčerpání podpory si můžete přivydělat maximálně do výše poloviny minimální mzdy, tedy nejvýše 4.250 Kč hrubého měsíčně. 

Pokud se nechcete brigády vzdát, musela byste si zdravotní pojištění ve výši 1.148 Kč měsíčně platit sama. Jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákaldů na bydlení, mohla byste mít nárok na příspěvek na bydlení. Dále by přicházely v úvahu jen dávky pomoci v hmotné nouzi - můžete zkusit začít příspěvkem na živobytí. O uvedené dávky můžete požádat na úřadě práce v místě bydliště.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, Jsem 18ti letá studentka a chtěla bych se zeptat zda mám nárok na přídavky. A ještě kam bych měla poslat žádost na alimenty,když žádám poprvé.( na sebe )

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

je-li příjem Vaší domácnosti nižší než 2,4násobek jejího životního minima - návod na výpočet životního minima najdete zde: http://www.mpsv.cz/cs/11852 - můžete si požádat o přídavek na dítě ve výši 700 Kč měsíčně. Pro nárok na přídavek je zapotřebí doložit příjmy domácnosti za rok 2012, při žádosti podané od října 2014 pak příjmy za rok 2013. Záleží tedy na příjmech osob, se kterými sdílíte společnou domácnost.

Dokud nejste schopná se sama živit, mají k Vám vyžiovvací povinnost oba rodiče. Pokud se s nimi na výši výživného dohodnete, budete muset podat k okresnímu soudu v msítě bydliště daného rodiče návrh (žalobu) na určení výše výživného. Vzor takového návrhu (žaloby) najdete k dispozici na internetu.

Dotaz: Romana

Dobry den byla jsem celý měsíc leden 2014 přihlášena na uřadu prace,mám nárok na podporu za tento měsic a kdy mohu očekávat složenku?děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže jste během posledních dvou let před evidencí na úřadě práce vykonávala alespoň 12 měsíců výdělečnou činnost, ze které za Vás bylo odváděno sociální (důchodové) pojištění, nárok na podporu v nezaměstnanosti Vám vznikne. Jestliže jste si o podporu v nezaměstnanosti ažádala hend v lednu a řádně jste doložila veškeré podklady, mohla by Vám být první podpora vypalcena již během měsíce února. Ohledně konkrétního termínu výplaty se informujte přímo na příslušném úřadě práce.

Dotaz: Žaneta Vokáčová

Dobrý den, do 1.7.2014 jsem na mateřské dovolené s prvním dítětem. Před nástupem na první mateřskou jsem pracovala jako OSVČ, platila si nemocenské a měla nárok na PPM. Teď jsem znovu těhotná s termínem porodu 13.8.2014. 2.7.2014 bych měla nastoupit na druhou PPM, ale protože jsem si neplatila nemocenské, nemám nárok na PPM. Rozhodli jsme se, že na PPM půjde manžel, který je zaměstnaný a tento nárok mu vznikne. Chtěla bych ale vědět, jestli bych já měla nárok jít od 2. 7. 2014 na nemocenskou v případě, že se od 1.4.2014 přihlásím a zaplatím si nemocenské pojištění. Mohla bych zůstat tedy na nemocenské do doby než bude moct být doma s novým miminkem manžel? Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud si budete jako OSVČ platit alespoň tři kalendářní měsíce (od 1.4.2014) zálohy na nemocenské pojištění, pak můžete v červenci klidně nastoupit na nemocenskou a být na ní jak dlouho budete potřebovat.

Pokud Váš manžel splňuje podmínky pro nárok na PPM, může o ni požádat od počátku 7. týdne po stanoveném termínu porodu. Během pobírání PPM ale nesmí pro zaměstnavatele vykonávat výdělečnou činnost, ze které mu plyne nárok na PPM. Pokud by chtěl pracovat pro zaměstnavatele a současně pobírat PPM, musel by se zaměstnavatelem na dobu pobírání PPM uzavřít dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce s uvedeným jiným druhem práce než jaký má sjednaný v pracovní smlouvě. Další možností je požádat rovnou o pobírání rodičovského příspěvku bez pobírání PPM.

Dotaz: Bara

Dobry den,od ukonceni stredni skoly coz je rok 2010 jsem byla zamestnana az do prosince roku 2013. Po tuto dobu jsem nebyla jen v jedne praci,ale nikdy jsem mezi tim nebyla hlasena na uradu prace. U predposledni prace jsem byla na neschopence,behem ktere jsem ukoncila pracovni pomer dohodou a pak jsem nastoupila do nove prace,kde jsem zjistila,ze jsem tehotna. Bohuzel i zde jsem musela na neschopenku,na ktere jsem stale. Ale bylo to ve zkusebni dobe,takze me vyhodili. Byla jsem u noch zamestnana od 1.zari do 6.prosince 2013 a termin porodu mam na 20.kvetna 2014. Budu mit narok na materskou?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže jste byla od ukončení studia v roce 2010 až do 6. prosince 2013 zaměstnaná a nemocensky pojištěná, pak bez problémů splňujete podmínku 270 dní nemocenského pojištění během posledních dvou let před nástupem na mateřskou. Abyste měla nárok na mateřskou, musíte být v době nástupu na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěná nebo v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta z posledního zaměstnání Vám končí 13.3.2014, na mateřskou, což je o něco dříve než Vám vychází nejdřívější nástup na mateřskou (8 týdnů před stanoveným termínem porodu). Jestliže jste ale bezprostřdně přes Vaším posledním zaměstnáním byla také zaměstnaná a nemcoensky pojištěná, připočítává se Vám doba tohoto zaměstnání k době posledního zaměstnání a nárok na mateřskou a volbu výše rodičovského příspěvku by Vám měl vzniknout.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,jsem samoživitelka a od 1.1.2014 na ÚP.K podpoře v nezaměstnanosti není možný přivýdělek.Do jaké výše za rok si mohu přivydělat bez jakéhokoliv přiznání,nebo ohlášení na ÚP? Děkuji za odpověd.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

během pobírání podpory v nezaměstnanosti si skutečně přivydělat nemůžete, jinak by Vám byla výplata podpory v nezaměstnanosti zastavena. Po ukončení pobírání podpory si během evidence na úřadě práce můžete přivydělat maximálně do výše poloviny minimální mzdy, tedy nejvýše částku 4.250 Kč hrubého měsíčně. Pokud bystesi přivydělávala více, úřad práce by Vás vyřadil a musela byste si sama hradit zdravotní pojištění ve výši 1.148 Kč měsíčně. 

Pokud byste si přivydělávala pouze příležitostně a Váš přivýdělek by nepřesáhl 20.000 Kč za rok, pak je tento příjem osvobozen od daně z příjmů a není nutné podávat ani daňové přiznání.

Dotaz: Iva

Dobrý den, nedávno jsem zjistila, že jsem těhotná, ale již dva roky jsem zaměstnaná pouze na dohodu o provedení práce. Jsem v rizikovém těhotenství tudíž si již nemohu ani takto přivydělat. Proto bych se chtěla zeptat zda mám nárok do porodu na nějaké sociální dávky. Předem děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže jste zaměstnaná na dohodu o provedení práce a Váš výdělek je maximálně 10.000 Kč měsíčně, pak za Vás není odváděno zdravotní, sociální ani nemocenské pojištění. V takovém případě byste si musela - pokud nepatříte mezi osoby, za které platí zdravotní pojištění stát - hradit zdravotní pojištění ve výši 1.148 Kč měsíčně sama. Pokud si vyděláte více než 10.000 Kč měsíčně, pak za Vás zdravotní, sociální i nemocenské pojištění hrazeno je a můžete nastoupit na nemocenskou. Pokud za Vás bylo odváděno sociální pojištění, můžete se místo nemocenské zaevidovat na úřadě práce a budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. 

Jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení, můžete si zažádat o příspěvek na bydlení. Dále by připadaly v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi - můžete zkusit začít žádostí o příspěvek na živobytí. O uvedené dávky můžete požádat na úřadě práce v místě bydliště.

Dobrý den. Pracovala jsem na DPČ sjednanou na dobu neurčitou. Dne 4.2.2014 jsem nastoupila na nemocenskou. Mám rizikové těhotenství. Odevzdala jsem zaměstnavateli nem. lístek a on hned na to 5.2.2014 mi dal výpověď. Výpovědní lhůta činí 15 dnů od doručení, to je od 11.2.2014.Co teď s nem. lístky k výplatě nemocenské? Teď dostanu první a zanesu ho ještě zaměstnavateli, je to tak? A co potom s dalšími nem. lístky? Budu je muset každý měsíc odevzdávat na OSSZ? A bude mi náležet i nadále nemocenská?A jak mu bude vypočtena? DPČ jsem měla od 25.10.2013 u České pošty. Předtím jsem pracovala taky u České pošty, ale v jiném městě na DPČ od 11.05.2009 do 18.08.2013.A bude mi náležet peněžitá pomoc v mateřství a to i třeba po dobu čtyř let? ?Moc Vás prosím o brzkou odpověď. Děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

při práci na DPČ jste nemocensky pojištěná při výdělku ve výši 2.500 Kč měsíčně a více. Výpovědní doba je skutečně 15 dní a začíná běžet dnem, kdy Vám byla výpověď doručena. Od 4. do 14. dne nemoci Vám bude náhradu mdzy vyplácet zaměstnavatel, od 15. dne nemoci Vám bude vyplácet nemocenskou OSSZ, a to i po ukončení pracovního poměru. Lístky na peníze budete i po skončení pracovního poměru odevzdávat Vašemu bývalému zaměstnavateli, nikoliv OSSZ. Nemocenská bude činit stejně jako u klasických zaměstnanců přibližně 60% Vašeho platu. 

Na mateřskou máte nárok tehdy, pokud jste byla během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou nemocensky pojištěná alespoň 270 kalendářních dní a pokud budete nemocensky pojištěná i v době nástupu na mateřskou nebo budete v ochranné lhůtě. Jestliže jste byla i při předchozí práci pro Českou poštu (od 2009 do 8/2013) nemocensky pojištěná, první podmínku jednoznačně splníte. Pokud nastoupíte na nemocenskou do 180 dní od ukončení Vašeho zaměstnání, nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) Vám vznikne. PPM budet epobírat 28 týdnů, při narození dvou a více dětí 37 týdnů. D9ky nároku na PPM si budete moci zvolit výši rodičovského příspěvku.

Dotaz: Danuše

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jsem uživatelkou invalidního důchodu ve výši 8,100 kč.Za nájem a služby zaplatím 6.500,chtěla bych vědět kolik mi s toho můžou vypočítat výživného a kolik mi zbude na živobytí.Za odpověd předem děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

výše výživného, kterou Vám soud může stanovit, nezáleží pouze na výši Vašich příjmů a výdajů, ale také na výši příjmů a výdajů druhého rodiče a na oprávněných potřebách a zájmech vyživovaného dítěte, na výši náklady na jeho výchovu a výživu. Soud vždy posuzuje celou řadu individuálních, specifických faktorů, takže pouze na základě Vám uvedených informací není možné odhadnout, jak vysoké výživné Vám bude vyměřeno. 

Jestliže náklady na bydlení tvoří takto vysokou část Vašeho příjmu, mohla byste si - jste-li nájemcem či vlastníkem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště - požádat na úřadě práce o příspěvek na bydlení.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda bych mohla dostat mateřskou v případě že jsem OSVČ a neplatila bych si sociální pojištění? Četla jsem, že je mateřská vyplácena z nemocenského pojištění, to si však neplatím, protože mám minimální výdělky 7 tis měsíčně. Můžete mi prosím poradit jak je to s mateřskou pokud jsem OSVČ? Na co bych si měla dát pozor a a co si platit? Moc děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

abyste jako OSVČ měla nárok na mateřskou, musela byste si začít platit zálohy na nenmocenské pojištění. Jako OSVČ budete mít nárok na mateřskou tehdy, pokud jste byla během posledních dvou let před nástupem na mateřskou nemocensky pojištěná alespoň 270 kalendářních dní (z toho 180 dní musí spadat do období jednoho roku před nástupem na mateřskou). Mateřská je vyplácena po dobu 28 týdnů, při narození dvou a více dětí 37 týdnů. Další možností je platit si nemocenskou alespoň tři měsíce a poté nastoupit na nemocenskou. V takovém případě budete mít nárok alespoň na nemocenské v souvislosti s porodem, které je vypláceno 6 týdnů před porodem a 6 týdnů po něm. Při obou variantách si budete moci volit výši rodičovského příspěvku alespoň ve výši 7.600 Kč měsíčně.

Dotaz: igor

dobry den děkuji za odpověd přitelkyně bere celkem mateřska 4500 přispěvek na bydleni 8500 + k tomu 6090 ja nepobiram nic jsem akorat veden a uřadu prace.a podporu nepobiram najem čini 10500kč

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že celkový příjem Vaší přítelkyně je cca 19.000 Kč, nárok na příspěvke na živobytí Vám bohužel nevznikne, protože i po odečtení 30 - 35% vašich příjmů vám zůstane výrazně více, než činí životní minimum vaší domácnosti.

Dotaz: Niki

Dobrý den, děkuji za zodpovězení mého předchozího dotazu a ještě poprosím o malé doplnění. V současné chvíli jsem stále zaměstnaná u manžela ve firmě. Pokud bych po ukončení rodičovské dovolené nastoupila zpět k manželovi do práce, tak po jakou minimální dobu musím pracovat, aby se mi státní podpora počítala z platu a ne z částky 7600,- kterou pobírám na rodičovské dovolené? Ještě jednou velice děkuji za vaše rady

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

v zákoně o zaměstnanosti ani jiném právním předpise bohužel není konkrétní doba, kterou je po návratu z rodičovské dovolené zapotřebí odpracovat, stanovena a rozhodovací praxe úřadů práce se v tomto bohužel liší. Některý úřad uzná odpracování několika málo dní, jiný požaduje odpracování měsíce nebo celé výpovědní doby. Doporučuji se pokusit se získat tyto informace přímo na úřadě práce v místě Vašeho bydliště. 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
 

horoskopy

Nastavit horoskopy
Beran

Beran

21. března - 20. dubna

První zářijový týden na vás chystá dny plné rozhodování, která nebudou zas tak příjemná. Ale neklesejte na mysli a rozhodně dejte raději na sebe a svou intuici než na to, co vám říkají lidé z vašeho okolí. Budou se zkrátka muset smířit s tím, že to jednou nebudete vy, kdo se bude přizpůsobovat, nikoli oni. Rodina bude váš postoj chápat více, než byste si mysleli. Nezapomeňte její postoj náležitě ocenit!

soutěž

Vyhrajte antiperspiranty řady Rexona Invisible

Vyhrajte antiperspiranty řady Rexona Invisible

Skvrny na oblečení jsou minulostí!

Soutěž probíhá od 27. 8. 2014 do 12. 9. 2014

anketa

Podle čeho si vybíráte oblečení?

dítě dne

První školní den 1. 9. 2014

První školní den

 • 4/5
Celkem 4
další

Tip na večeři


	Křupavý a barevný salát plný vitamínů.

Celerový salát s jablkem a müsli

Celkový čas: 20min

Energie: 719 kJ

Cena: 85 Kč


	Rybí polévka s kysaným zelím.

Rybí polévka

Celkový čas: 40min

Energie: 286 kJ

Cena: 95 Kč


	Kdo má rád kozí sýr, určitě si pochutná.

Salát z lilku s kozím sýrem

Celkový čas: 40min

Energie: 581 kJ

Cena: 75 Kč

Bety.cz - magazín nejen pro mámy
Partneři Bety.cz - Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Bety.cz posílejte na redakce@bety.cz, technické problémy na podpora@bety.cz.
Kontakty na redakci, obchodního a marketingového zástupce naleznete zde.

Copyright © 2009-2014 Bety.cz - všechna práva vyhrazena.