Bety.cz
Nastavit jako domovskou stránku
pondělí 24. listopadu | svátek má  Emílie
Přihlásit | Nejste registrována? Registrovat 
Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.
 

Tématické oblasti:
 

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.
 

O mně
 

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

.

Vložit dotaz
Zobrazeno 15 / celkem 4166 dotazů Přidat dotaz
Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,kolik si můžu přivydělat k MD-jsem na rodičáku,a pobírám příspěvek na bydlení,a je-li to nutné hlásit na sociálce,kdybych si našla nějakou birgádu? Děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud již nepobíráte peněžitou pomoc v mateřství, nýbrž rodičovský příspěvek, můžete si přivydělat prakticky bez omezení, příjme rodiče pobírajícího rodiočvský příspěvek není sledován. Pokud ale pobíráte příspěvek na bydlení, budete muste samozřejmě každý svůj výdělek uvést v žádosti o příspěvek. Na příspěvek máte nárok tehdy, jestliže 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení. Pokud by tedy díky Vašemu přivýdělku nastala situace, že 30 nebo 35% příjmů Vaší domácnosti bude stačti k pokrytí nákladů na bydlení, příspěvek by Vám byl odebrán. Jinak je možné, že Vám bude "pouze" snížen, ale záleží samozřemě na výši tohoto přivýdělku a dalších skutečnostech.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den. Čekám s přítelkyní dvě děti a nemám uplně jasno, jak s touto životní situací naložit. Je to samozřejmě radost, ale teď se Vám pokusím popsat dilema. Přítelkyně je z Ukrajiny a v ČR nepracovala a ani neodváděla žádné pojištění. Byla tady vždy jen na návštěvě a nebo na pozvánce. Chci aby rodila v česku a dvojčata tak měla české občanství. Přítelkyně bude žádat, aby mohla zůstat v česku. Já jsem český občan s průměrným čistým platem 17 tis.Kč. Přítelkyně je ve 3. měsíci těhotenství a mám ji teď v ČR na tří měsíční pozvánce ( zbývají ještě dva měsíce ). Doteď jsme vyběhali doktory a čekáme zda nám zdravotní pojišťovna schválí pojištění na porod, které bude činit 54 tis. Řeším mnoho otázek a mám dost nejasností. Chci se zeptat zda bude mít přítelkyně možnost pobírat nějaké příspěvky - podle toho co jsem se zatím dočetl tak nikoli. Dále řeším zda jít na mateřskou já otec. Nedovedu si představit, že s mateřskou která by u mě činila pravděpodobně něco okolo 11 tis. bych uživil přítelkyni ( v té době už zřejmě manželku ) a dvě děti. Doporučili by jste nám nějaké nejvýhodnější východisko? Nejlepší by pro mě bylo, kdybych mohl dále pracovat a nemusel na mateřskou jít vůbec, ale samozřejmě by mi bylo líto přijít o všechny příspěvky a přítelkyně by byla doma za 0Kč. Dočetl jsem se, že při mateřské bych si mohl i něco málo legálně přivydělat, když už bych na ni musel jít. Další otázkou je porodné - podle kalkulačky by jsme měli mít asi nárok, ale v situaci kdy je přítelkyně cizinka si taky nejsem úplně jistý. Děkuji moc za jakoukoli odpověď a radu.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že Vaše přítelkyně v ČR nepracovala a nebyla zde nemocensky pojištěná, nebude mít náro na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) a na volbu výše rodičovského příspěvku. Pokud jste byl Vy v posledních dvou letech před nástupem na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěný (zaměstnaný) alespoň 270 kalendářních dní a budete zaměstnaný i v den nástupu na mateřskou nebo v ochranné lhůtě, která ale činí pouze 7 dní od skončení zaměstnání, vznikne Vám nárok na mateřskou a následně byste mohl volit výši rodičovského příspěvku. Na mateřské dovolené musíte být alespoň 7 kalendářních dní po sobě jdoucích a během té doby nesmí pro zaměstnavatele osobně vykonávat výdělečnou činnost, ze které Vám plyne nárok na PPM. PPM ale budete pobírat pouze po dobu, kdy budete skutečně na mateřské dovolené. Pokud byste chtě pro zaměstnavatele pracovat a současně pobírat PPM, musel byste na dobu pobírání PPM se zaměstnavatelem uzavřít dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce s uvedením jiného druhu práce, než který máte sjednaný v pracovní smlouvě. Pak byste mohl pracovat a součansě pobírat PPM. 

Co se týče rodičovského příspěvku a porodného, zde může nastat problém. Základní podmínkou pro nárok na dávky státní sociální podpory je totiž mít v ČR nejen faktické bydliště (skutečně se zde zdržovat), ale i trvalý poybt. Tyto podmínky musí splnit oba rodiče. U cizinců je stanoveno několik výjimek, při nichž nemusí být podmínka trvalého bydliště splněna. Tyto výjimky jsou uvedeny v § 3, odst. 2 zákona o státní sociální podpoře . Příslušnou část tohoto zákona najdete například zde: http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-117-1995-sb-zakon-o-statni-socialni-podpore/f1620896/. Můžete se tedy podívat, zda by Vaše přítelkyně některou z podmínek splňovala. Pokud ne nevznikne Vám pravděpodobně nárok na ani na rodičovský příspěvek, ani na porodné.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chtěla bych si znova podat přihlášku na VŠ a mít status studenta (24 let) a v práci bych chtěla skončit k 31.7 a poté se přihlásit na ÚP, abych na chvíli mohla pobírat podporu. Je to možné, že bych pobírala podporu v nezaměstnanosti a měla zároveň status studenta? Díky za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

po ukončení zaměstnání se na úřadě práce zaevidovat samozřejmě můžete. Pokud jste během posledních dvou let před evidencí na úřadě práce vykonávala alespoň 12 měsíců výdělečnou činnost, ze které za Vás bylo odváděno sociální pojištění, vznikne Vám nárok na podprou v nezaměstanosti. Pokud se následně stanete studentkou, jste povinn a tuto skutečnost oznámit úřadu práce nejpozději do 8 dní ode dne zahájení studia. Nesplnění této povinnosti by mělo za následek vyřazení z evidence úřadu práce. Jako studentka můžete být v evidenci úřadu práce vedena právě jen tehdy, pokud jste získala nárok na podporu v nezaměstnanosti. Pokud byste nárok na podporu v nezaměstnanosti nezískala, došo by při zahájení studia k ukončení Vaší evidence na úřadě práce.

Dotaz: Gabina

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené s rok a půl letým synem. Teď čekáme druhé dítě. Musela jsem dělat rodičovskou podle manželova platu, protože já nepracovala, tak pobírám 220 000kč na 3 roky. Dítě se má narodit v listopadu, kdy první syn bude mít 2 roky. Proto se chci zeptat co se stane s tím zbytkem rodičovského příspěvku?? Můžu si to navýšit do dalšího porodu, abych to vyčerpala?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud nestihnete vyčerpat rodičovský říspěvek na starší dítě do doby, než Vám vznikne nárok na mateřskou u mladšího dítěte, pak tato nevyčerpaná část rodiočvského příspěvku bohužel propadne. Není možné převést nevyčerpanou část rodičvského příspěvku na další dítě. Jedinou možností - pokud by to umožňovala výše manželova paltu - je navýšit si alespoň částečně rodičovský příspěvek, který nyní pobíráte. Rodičovský příspěvek nesmí přesáhnut 70% manželova platu, jeho maximální výše je 11.500 Kč. O část peněz z clekové částky 220.000 Kč ale stejně přijdete.

Dotaz: roman

Dobrý den.Můj známí pobírá soc.dávky,je nezaměstnaný a také v částečném invalidním důchodu.Je bývalí výčepní,má živnostenské oprávnění,ale je pozastavené na živnostenském úřadě.Od nového roku,musí mít každý spolek,který prodává alkohol,třeba při fotbalových zápasech člověka s živnost. oprávněním.Kdyby si živnost. oprávnění obnovil,přitom by čepoval zadarmo,přišel by o soc. dávky.Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

samotné obnovení živnosti neznamená, že Váš známý o dávky přijde. Pokud si obnoví živnost jen proto, aby mohl čepovat a prodávat alkhol, ale nebude mít žádný příjem, pak je vše v pořádku a na nárok na dávky to nebude mít žádný vliv.

Dotaz: Jitka

Dobry den,mela bych na Vas veliky dotaz chtela bych se zeptat jestli mam narok na materskou dovolenou kdyz jsem na uradu prace teprve chvili a predtim jsem si prividelavala a zdravotni jsem si kazdy mesic platila sama,a jestli si muzu kdyztak zazadat o jakykoliv prispevek,dejte mi prosim vedet dekuji moc.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) nezávisí na zdravotním, nýbrž na nemocenském pojištění. Nárok na PPM máte tehdy, pokud jste byla během uplynulých dvou let nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a pokud budete zaměstnaná i ke dni nástupu na mateřskou dovolenou nebo budete v ochranné lhůltě. Ochranná lhůta činí maximálně 180 kalendářních dní od ukončení posledního zaměstnání. Je-li poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jakok otot zaměstnání. Nemocenské pojištění je odváděno z každé práce na pracovní smlouvu (i z částečného úvazku), u dohody o pracovní činnosti je odváděno při výdělku 2.500 Kč a více, u dohody o provedení práce je odváděno až při výdělku nad 10.000 Kč. Pokud uvedené podmínky splníte, vznikne Vám nárok na PPM a budete si moci volit výši rodičovského příspěvku. V opačném případě si budete moci po narození dítěte zažádat pouze o čtyřletou variantu rodičovského příspěvku, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, bude mi končit pracovní poměr na dobu určitou a přemýšlím o mateřství. Pokud bych nestihla otěhotnět ještě před odchodem ze zaměstnání a stala se na pár měsíců OSVČ, bude se mi mateřská počítat z 12 mněcíců předchozích výdělků (tzn. ze zaměstnání i z OSVČ)? Samozřejmně bych si platila i nemocenskou. Nebo se již k ukončenému HPP nepřihlíží a mateřská se počítá jen z podnikání? Moc děkuji za odpověď! Lucie

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Lucie,

při posuzování nároku na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) se doba nemocenského pojištění ze zaměstnání a u OSVČ posuzuje zvlášť. Doba nemocenského pojištění OSVČ by se Vám tudíž nesčítala s dobou nemcoenského pojištění ze zaměstnání. Pokud byste neotěhotěla tak, abyste v doě nástupu na mateřskou dovolenou byla v ochranné lhůtě, musela byste jako OSVČ opět splnit podmínky pro nárok na PPM - tedy získat 270 dní nemocenského pojištění.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, jsem asi v pátem týdnu těhotenství a zaměstnavatel se mnou rozvázal pracovní poměr. Budu tedy muset jít na úřad práce. Můžete mi prosím poradit, jestli budu mít nárok na mateřskou dovolenou a následně na rodičovský příspěvek? Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

záleží na tom, jak dlouho Váš pracovní poměr trval. Nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) máte tehdy, jestliže jste byla během uplynulých dvou let nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a jestliže budete zaměstnaná i v den nástupu na mateřskou dovoelnou nebo budete v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta činí maximálně 180 kalendářních dní od ukončení posĺedního zaměstnání. Je-li ale poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jako toto zaměstnání. Pokud jste tedy byla během posledncíh dvou let zaměstnaná alespoň 270 dní a nasroupíte na mateřskou dovolenou v ochranné lhůtě, nárok na PPM a vblu výše rodičovského příspěvku Vám vznikne. V opačném případě si budete moci po narození dítěte zažádat pouze o čtyřletou variantu rodičovského příspěvku, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,jsem zaměstnaná,mám dvě studující děti a jsem samoživitelka.Každé 3 měsíce dokládám příjmy a beru příspěvek na bydlení a taky pomoc v hmotné nouzi.Ted jsem podala danové přiznání a zřejmě mi budou vracet větší částku.Bude to znamenat že příjdu o veškeré sociální dávky? A na jak dlouho? Před asi 4 lety mi uřednice řekla,že danové bonusy na děti se do příjmů nezapočítávají.Děkuji za odpověd.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud Vám bude vrácena určitá částka formou daňového bonusu, tento příjem skutečně nepatří mezi započitatelné příjmy a do žádosti o dávky jej tedy uvádět nemusíte. 

Dotaz: Dana

Dobrý den, mám takový neobyčejný dotaz k inval.důchodu 2.st. Slyšela jsem že si manžel může odečíst z daní 24000Kč na vyživovanou manželku, která nepřesáhne výdělek 68000Kč za rok. Můj důchod tuto částku překročí asi o 400Kč a kvůli tomu přijdeme o 24000Kč. Dá se s tím něco dělat, např.se třeba vzdát jednoho měsíčního důchodu? Prosím o radu a děkuji. Vladimíra Nováková Odpověd: Dobrý den, pokud by Váš příjem za rok 2013 nepřekročil částku 68.000 K,č mohl by Váš manžel skutečně uplatnit slevu na Vás jakožto manželku ve výši 24.840 Kč. Pokud jste uvedených 68.000 Kč překročila o jakoukoliv, byť pouze malou částku, nárok na slevu na manželku Vašemu manželovi nevzniká. Vzhledem k tomu, že se jedná o příjmy za rok 2013, pak Vám za tento rok už byly veškeré důchodové dávky vyplaceny, takže se žádné z nich vzdát nemůžete, protože už jste je všechny obdržela. Děkuji za odpověď a prosím ještě o doplnění: Jak by to bylo u přijmu za rok 2014, bylo by možné nějakým způsobem se vzdát jednoho důchodu? Děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

obávám se, že ani do budoucna není možné se jen tak vzdát výplaty jednoho důchodu. Musela byste pravděpodobně požádat o pozastavení výplaty důchodu a poté opět žádat o obnovu jeho výplaty. Což by vzhledem k pouze měsíční pauze mohlo být poměrně finančně náročné. Doporučuji se v této záležitosti obrátit na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ), která Vám daný důchod vyplácí.

Dotaz: šárka

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně porodného. Nárok na porodné má ta rodina, která nepřesáhne 2,4 násobek životního minima - tzn. příjem obou manželů nesmí být vyšší než 18 504 kč. Jedná se o částku měsíční nebo o čtvrtletní ? A dále, počítá se jako příjem výše nemocenské nebo by se porodné počítalo z ušlé mzdy ? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

příjem Vaší domácnosti nesmí přesáhnout částku 18.504 Kč - jedná se o měsíční, nikoliv čtvrtletní příjem. Pro nárok na porodné je zapotřebí doložit příjem za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo. Pokud v tomto čtvrtletí budete pobírat nemocenskou, bude se jako Váš příjem započítávat tato nemocenská, nikoliv pravděpodobná mzda.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobry den,jsem zaměstnána u firmy a byla jsem tři roky na mateřské,pak jsem se vrátila.Behem mé mateřské měli v zaměstnání valorizaci asi třikrát po sobe,každý rok 500,-,když jsem se tedy vrátila,tak kolegyně,které tu jsou kratsi dobu než ja mají tím pádem větší plat než já.Muj dotaz zni,mam nárok,aby mi tu výplatu dorovnali a i třeba zpětně.Uz to takhle mam asi 5 let po mateřské.Dekuji mnohokrát za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, 

oebcně platí, že byste měla dostávat stejný plat jako kolegové, kteří mají přibližně stejné vzdělán a délku praxe a vykonávají stejně kvalifikovanou práci jako Vy. Za srovnatelnou práci zaměstnanců se srovnatelným vzděláním a praxí by měl náležet srovnatelný plat, jinak by se mohlo jednat o diskriminaci. Co se týče konkrétního postupu, doporušuji poradti se s právníkem, nejlépe se specializací na pracovní právo.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, 26.4., budou dceři 3roky a končí mi rodičovská dovolená. Vzhledem k tomu, že do konce srpna nebudu mít pro dceru hlídání, v práci jsem se domluvila, že k 30.4.ukončím pracovní poměr. A teď k dotazu:kdy mi bude vyplacen poslední rodičovský příspěvek a kdy první dávka v nezaměstnanosti? Předem děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže dceři budou tři roky 26.4., měla byste poslední rodičovský příspěvek obdržet v květnu. Pokud se na úřadě práce zaevidujete hned na začátku května, mohla byste první podporu v nezaměstnanosti obdržet koncem května nebo začátkem června. Jako důvodu ukončení pracovního poměru dohoporučuji v dohodě uvést nezbytnou osobní péči o dítě do čtyř let, jinak se Vám bude podpora v nezaměstnanosti hned od počátku krátit na 45% Vašeho průměrného čistého měsíčního výdělku.

Dotaz: Dana

Dobrý den, mám takový neobyčejný dotaz k inval.důchodu 2.st. Slyšela jsem že si manžel může odečíst z daní 24000Kč na vyživovanou manželku, která nepřesáhne výdělek 68000Kč za rok. Můj důchod tuto částku překročí asi o 400Kč a kvůli tomu přijdeme o 24000Kč. Dá se s tím něco dělat, např.se třeba vzdát jednoho měsíčního důchodu? Prosím o radu a děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud by Váš příjem za rok 2013 nepřekročil částku 68.000 K,č mohl by Váš manžel skutečně uplatnit slevu na Vás jakožto manželku ve výši 24.840 Kč. Pokud jste uvedených 68.000 Kč překročila o jakoukoliv, byť pouze malou částku, nárok na slevu na manželku Vašemu manželovi nevzniká. Vzhledem k tomu, že se jedná o příjmy za rok 2013, pak Vám za tento rok už byly veškeré důchodové dávky vyplaceny, takže se žádné z nich vzdát nemůžete, protože už jste je všechny obdržela.

Dotaz: Ada

Dobrý den, chci se zeptat když jsem po dobu nemocenské dostala lázně od pojišťovny, tak mě potom přišla nemocenská ale byla mě zaplacena jen za dobu než jsem nastoupila do lázní. Doba kdy jsem byla v lázních mě zaplacena nebyla. Dostala jsem v lázních lístek na peníze, který jsem odevzdala do práce. Udělala jsem dobře? Nebo jsem lístek měla odevzdat na pojišťovnu. Ještě jedna věc v době nemocenské a při pobytu v lázních jsem již v práci měla ukončenou pracovní smlouvu. Ale neschopenku jsem ukončila až měsíc po příchodu z lázní. Dostanu ještě zbytek peněz? Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže jste do lázní nastouila až v průběhu dočasné pracovní neschopnosti, neměly by nástupem do lázní nastat z hlediska poskytování nemocenského žádné změny. Nástup do lázní by tedy neměl mít vliv na výplatu nemocenského a jeho výši - viz například informace uvedneé na webu České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) zde: http://www.cssz.cz/cz/casopis-narodni-pojisteni/archiv-vydanych-cisel/clanky/casopis-narodni-pojisteni-c-10-2007-clanek-1.htm

Pokud máte jakékoliv nejasnosti, bude nejlepší, když se obrátíte na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ) v místě Vašeho bydliště, která Vám nemocenské vyplácela.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
 

horoskopy

Nastavit horoskopy
Beran

Beran

21. března - 20. dubna

Tento týden se ozvěte člověku, kterého jste již nějakou dobu zanedbávali (ať už schválně nebo bez nějakého jasného důvodu – prostě proto, že jste se míjeli). Váš pokus o navázání kontaktu přijde v pro něj velmi důležitou chvíli, čímž navíc odpadne pocit rozpaků z dlouho odkládaného rozhovoru. Navažte na dávné přátelství a čerpejte z něj energii!

soutěž

Objevte tipy na vánoční dárky a vyhrajte vůni od Yves Rocher v hodnotě 920 Kč!

Objevte tipy na vánoční dárky a vyhrajte vůni od Yves Rocher v hodnotě 920 Kč!

Soutěžte o výrobky Yves Rocher!

Soutěž probíhá od 14. 11. 2014 do 30. 11. 2014

anketa

Podle čeho jste vybírala/vybíráte snubní prstýnky?

dítě dne

Mladý bubeník 24. 11. 2014

Mladý bubeník

 • 5/5
Celkem 2
další

Tip na večeři


	Cuketový salát s paprikou a cizrnou.

Salát z marinované cukety

Celkový čas: 30min

Energie: 451 kJ

Cena: 85 Kč


	Rýžové nudle s pórkem a kuřecími nudličkami.

Rýžové nudle s masem

Celkový čas: 40min

Energie: 443 kJ

Cena: 138 Kč


	Pstruzi pečení na asijský způsob.

Pstruzi s koriandrem

Celkový čas: 1h a 50min

Energie: 472 kJ

Cena: 220 Kč

Bety.cz - magazín nejen pro mámy
Partneři Bety.cz - Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Bety.cz posílejte na redakce@bety.cz, technické problémy na podpora@bety.cz.
Kontakty na redakci, obchodního a marketingového zástupce naleznete zde.

Copyright © 2009-2014 Bety.cz - všechna práva vyhrazena.