Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.

Tématické oblasti:

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.

O mně

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

Dobrý den, prosím o radu. Od listopadu 2012 jsem byla evidována na ÚP, kde jsem vyčerpala celou podporu. Od 1.1.2013 do 30.6.2013 jsem byla zaměstnaná na HPP. Pak ÚP bez nároku na podporu. Od 15.1 do 31.7.2014 DPP bez odvádění soc. Zdravotní jsem si odváděla sama. Od 1.8.2014 do 31.12.2014 DPČ, kde za mě zaměstnavatel odvádí zdr. a soc. Pokud to počítám dobře chyběl by mně 1 měsíc k tomu, abych dostávala podporu? Kdybych si našla od 1.1.2015 práci, třeba na DPČ a odváděla soc. a byla hlášená na úřadu práce, který by za mně odváděl zdr., počítá se tato doba do odpracované doby pro nárok na podporu. Nevím jak to udělat, aby jsem získala alespoň 1 měsíc, který mně chybí. Moc Vám děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pro nárok na podporu je zapotřebí získat během uplynulých dvou let před evidencí na úřadě práce alespoň 12 měsíců výdělečné činnosti, ze které za Vás bylo odváděno sociální pojištění. Protože za roky 2013 a 2014 budete mít odpracováno "pouze" 11 měsíců, pro nárok na podporu Vám jeden měsíc skutečně chybí. Podle § 41, odst. 2 zákona o zaměstnanosti platí, že do doby předchozího zaměstnání se nezapočítává doba důchodového pojištění získaná zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností v době vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání. Pokud byste teedy pracovala na DPČ bez evidence na úřadě práce, tato doba by se Vám započítala, v opačném případě nikoliv.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý večer.Má dcera 9 let má přiznaný II stupeň postižení.Pobírám dávky hmotné nouze a zažádala jsem o zvýšení příspěvku na péči o 2000 Kč.Bylo mi vyhověno a doplatek zpětně vyplacen.Asi 14 dní po schválení jsem žádala o dávku MOP na koupi uhlí a ta mi příznána nebyla prý z důvodu "že mám peněz dost".Sociální pracovnice měla na mysli zvýšení příspěvku na péči..Proto moc prosím o odpověď a rozuzlení,jestli se tento příspěvek na péči zahrnuje do přijmů při schválení MOP.Předem děkuji.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pro účely zákona o pomoci v hmotné nouzi - mezi dávky pomoci v hmotné nouzi patří i mimořádná okamžitá pomoc - se příspěvek na péči nepovažuje za příjem osoby, které náleží, protože dávka je účelové zaměřená na úhradu péče. Toto pravidlo stanoví § 7, odst. 5 zákona o životním a existenčním minimum. Pobírání příspěvku na péči ani jeho navýšení by tedy nemělo mít žádný vliv na (ne)přiznání dávek pomoci v hmotné nouzi.

Nicméně mimořádná okamžitá pomoc je nenárokovou dávkou, což znamená, že zde neplatí, že při splnění určitých podmínek Vám na ni automaticky vznikne nárok. U mimořádné okamžité pomoci vždy záleží na posouzení celé situace úřadem práce. Pokud s rozhodnutím o nepřiznání dávky nesouhlasíte, můžete se samozřejmě odvolat.

Dobrý den.. Měla bych na vás dotázek...Jsem OSVČ (kadeřnice) s přítelem se pokoušíme o děcko..Já bych chtěla vědět, zda můžu i nadále pracovat a zároveň pobírat mateřskou až se to narodí? Asi je to hloupá otázka ale i tak se ptám :-D Moc děkuji za odpověď s pozdravem Iva

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, Ivo,

jestliže budete jako OSVČ pobírat peněžitou pomoc v mateřství, během jejího čerpání nesmíte osobně vykonávat výdělečnou činnost, ze které Vám nárok na peněžitou pomco v mateřství plyne. Během jejího pobírání tedy nemůžete pracovat jako kadeřnice, můžete tak učinit až při čerpání rodičovského příspěvku.

Dobry den chci se zeptat od roku 2008 sem byla na rodicaku s prvnim ditetem a pak na nemocenske od 26,5 2011 a v unoru 2012 se mi narodilo dalse dite, v unoru 2015 mi konci rodicovska dovolena a ja sem stale zamestnana na dobu neurcitu ma otazka zni jestli mam narok na nemocensku po skonceni rodicovske dovolene na druhe dite planuju s doktorku operaci dekuju za odpoved

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jesltiže Váš pracovní poměr stále trvá, můžete po skončení rodičovské dovolené klidně opět nastoupit na nemocenskou, nárok na nemocenské dávky Vám vznikne.

Alimenty a výživné

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, z manželství mám 2 syny, kteří se mnou po rozvodu s manželkou zůstali. Bývalá manželka platí 4000 na oba syny. Teď jsem zjistil, že je těhotná se svým přítelem se kterým žije. Co to pro mě znamená? Přijdu o alimenty? Navíc už nechodí kvůli mateřství do práce ale je na neschopence, pravděpodobně než se to narodí. Bude nějaké alimenty platit nebo nic? Co to vlastně pro mě znamená?

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

narození dítěte Vaší bývalé manželky může mít vliv na výživné a nemusí. Pokud by Vaše bývalá manželka chtěla hradit nižší výživné, muslea by se na tom s Vámi dohodnout nebo podat k soudu návrh na snížení výživného. Mohla by argumentovat tím, že bude mít další vyživovací povinnost a také snížením svých příjmů (plat x nemocenská, resp. rodičovský příspěvek), což by argumnet pro snížení výživného být mohl. Rozhodně se lae nemusíte obávat, toho, že byste o výživné přišel úplně. Výživné ve výši 2.000 Kč na jedno dítě navíc není nikterak vysoké. Vše tedybude záležet na tom, zda bude Vaše bývalá manžeka žádat o snížení výživného či nikoliv. Pokud ne, bude Vám nadále hradit výživné ve stejné výši.

Dobry den chtěla jsem se zeptat mám 4 letou variantu neměla jsem narok na ppm takže bez možnosti volby ted čekám další mimčo a termín porodu mam 13.5.2015 starší dceři jsou ted 2.5 roku a rodičovský příspěvek mi zanikne těsně před porodem ted mám narok na ppm , takže nevyberu všechny penizky na starší dceru-je možnost si navíšit částku abych vyčerpala aspon větší část než porodím? děkuji za odpověd

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jestliže jste před narozením prvního dítěte neměla nárok na PPM, pak si bohužel rodičovský příspěvek, který nyní čerpáte, nemůžete nijak navýšit. Možnost navýšení rodiočvského příspěvku mají pouze ti rodiče, kteří měli nárok na PPM a dobrovolně si zvolili nižší částku rodičovského příspěvku. Nevyčerpaná část rodičovského příspěvku Vám bohužel propadne.

Dobrý den, prosím o radu. Jsem momentálně na MD,poslala jsem svému zaměstnavateli doporučenou žádost o čerpání dovolené před nástupem na RD. Bohužel zaměstnavatel na mé výzvy nereaguje a dovolenou nechce proplatit. Prosím o radu, jak mám postupovat. Děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jesltiže zaměstnavatel na Vaši žádost nereagoval, doporučuji se na něj obrátit znovu (písemně, telefonicky či v případě nereagování na písemnosti možná nejlépe osobně), požádat ho opět o čerpání dovolené a případně jej upozornit na to, že se v případě nekomunikace z jeho strany obrátíte na oblastní inspektorát práce. To by Vašeho zaměstnavatele mohlo přimět komunikovat. Případně se můžete zkusit ještě obrátit se žádostí o radu na úřad práce v místě Vašeho bydliště, ale ten oblastní inspektorát práce - jejich seznam najdete na http://www.suip.cz/ - bude jistější.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli bych také mohla mít nárok na nějáké soc. dávky. Jsem matka samoživitelka, pracuji, můj plat je cca 11000,alimenty 2400, přídavky na dítě 610, ale z toho platím 9500 nájemné a další výdaje na školku, dojezd do práce, spotřebit.uvěr atd. Na místě bydliště však nemám trvalý pobyt, pouze nájemní smlouvu, majitelé nesouhlasí s trvalým pobytem, zvládám to velmi špatně,ale odstěhovat se zatím do méně nákladnýho bytu nemůžeme nebot jsme s malým hned vedle rodičů kteří mi pomahájí s voděním do školky,bez jejich pomoci bych nemohla ani pracovat. Děkuji za radu..

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pro nárok na příspěvek na bydlení je zapořebí mít v bytě, kde máte nájemní smlouvu, také trvalé bydliště. Bez trvalého bydliště Vám nárok na příspěvek na bydlení nevznikne. Vzhledem k tomu, že přídavek na dítě již pobíráte, připadaly by v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi. Protože je ale příjem Vaší domácnosti cca 14.000 Kč (výdaje nejsou při žádosti o dávky zohledňovány, pouze příjmy), na tyto dávky nedosáhnete, takže na jiné dávky nárok bohužel nemáte.

Státní podpora v nezaměstnanosti

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den prosím o radu. Chci podat výpověď dohodou, prac. Poměr trvá dva roky. Mám tři deti(5,8,13) na které jsem sama po rozvodu a musím o ně pečovat což má prac.doba neumožňuje. Je nutná dvouměsíční vyp.lhuta a mám nárok a kolik procent z platu na úřadu práce. Děkuji za radu a odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

výpověď dohodou neexistuje - buď se jedná o výpověď nebo o dohodu o ukončení (rozvázání) pracovního poměru. K výpovědi nepotřebujete souhlas Vašeho zaměstnavatele (můžete ji tedy podat i bez jeho souhlasu), ale běží zde dvouměsíční výpovědní lhůta, která začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byla výpověď odručena zaměstnavateli. Pokud tedy podátě výpověď během měsíce listopadu, skončí Váš pracovní poměr až na konci ledna 2015 - do té doby byste měla pro zaměstnavatele dál pracovat.

K dohodě sice potřebujete souhlas Vašeho zaměstnavatele (jed o dvoustranný, nikoliv jednostranný právní úkon), ale můžete jí pracovní poměr ukončit k jakémukoliv datu, na kterém se se zaměstnavatelem dohodnete - tedy klidně v polovině měsíce.

Pokud byste podala výpověď či ukončila pracovní poměr dohodou tzv. bez vážného důvodu, byla by Vám již od počátku podpůrčí doby vyplácena podpora pouze ve výši 45% Vašeho průměrného čistého měsíčního výdělku. Abyste dosáhla na podporu ve standardní výši, musí být ve výpovědi či dohodě uveden některý z tzv. vážných důvodů, které jsou vymezeny v § 5, písm. c) zákona o zaměstnanosti - příslušnou část zákona najdete k dispozici zde: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zamestnanost/cast1.aspx Takovým vážným důvodem je například docházka dítěte do předškolního zařízení nebo povinná školní docházka dítěte. Doporučuji tedy tento důvod uvést ve výpovědi či dohodě, pak Vám výše podpory nebude krácena.

Dávky sociální podpory

Dotaz: mmmmmmm

Dobrý den, prosím, chtěla bych se zeptat zda budu mít nárok na příspěvek na živobytí za měsíc listopad, když koncem prvního týdne v listopadu (tj. 7.11.) nastoupím do zaměstnání. Na ÚP musím oznámit, že jsem nastoupila do zaměstnání, ale mám obavy, že mi nic nedají. I když si ale myslím, že bych nárok mít měla, protože ať už budu nebo nebudu mít zaměstnání, za listopad nebudu mít žádný příjem, jelikož dostanu výplatu za listopad až v prosinci. Prosím Váš názor. Předem děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

Váš nástup do zaměstnání samozřejmě musíte úřadu práce oznámit. Vzhledem k tomu, že v měsíci listopadu ještě nebudete mít ze zaměstnání žádný příjem, neměl by Váš nástup do zaměstnání mít na listopadový příspěvek na živobytí vliv. Ovlivněn by měl být až prosincový příspěvek na živobytí, kdy už budete muste úřadu práce doložit příjem z nového zaměstnání.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Barbara

Dobrý den, předem velmi děkuji za Vámi zodpovězený předešlý dotaz. Chtěla bych Vás ještě poprosit o informaci.Přítel je rozvedený, z předchozího manželství má 2 děti, na které platí řádně výživné ve výši 5.000,-Kč.Jeho čistý měsíční příjem je 17.000,-Kč.Spolu máme 1 dítě 3 roky a čekáme druhé a můj rodičovský příspěvek je 7.600,-Kč.Když bych si chtěla zažádat o příspěvek na ditě, nemám údajně nárok,protože se do našeho příjmu se automaticky započítavá i výživné,které platíme ale v rodinném rozpočtu tyto peníze prakticky chybí.Pokud zažádá o přídavky bývala manžela tato částka je jí také započítávana do příjmu-což je pro mě logické,ale je to počítáno nám i jí-takže 2x stejná častka.Je nějaká možnost,pokud bychom předložili třeba od soudu potvrzení,že tyto peníze jsou po celý rok řádně propláceny bývalé manželce a ve chvíli ,kdy se nám narodí i druhe dítě a zvýší se tím naše životní minimum,abychom nárok na přídavky na děti měli-samozřejmě pouze v případě nezapočítávání částy 5.000,-Kč do našeho přímu,které platíme na děti z předešlého manželství?Doufám,že je můj dotaz srozumitelný.Přijde mi to hodně nedomyšlené,jestli žádné takové řešení není, pak jsou rodiny s rozvedenými tatínky v obrovské nevýhodě,nemoci si zažádat o příspěvek na dítě i když by správně na to měli mít nárok. Děkuji moc předem za Vaši odpověď a přeji pěkný zbytek dne.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

při žádosti o přídavky na děti jsou započítávány veškeré příjmy obou rodičů, žádné výdaje nejsou zohledňovány. Není tedy možné odečítat z příjmů výživné ani žádné jiné výdaje (na bydlení, potraviny, oblečení, školní potřeby dětí apod). Příjem musí být započítáván celý bez zohlednění jakýchkoliv výdajů. Není tedy možné placené výživné do příjmu Vaší domácnosti nezapočítávat.

Po narození dalšího dítěte bude životní minimum Vaší domácnosti vyjádřeno částkou 9.450 Kč, hraničním příjmem pro nárok na přídavky na děti bude příjem ve výši 22.680 Kč. Ani po narození dalšího dítěte Vám vzhledme k výši příjmů Vašší domácnosti nárok na přídavky bohužel nevznikne.

Peněžitá pomoc během mateřství

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chci poprosit o radu- před nástupem na 1.mateřskou dovolenou a následně rodičovskou jsem řádne pracovala asi 10 let.Rodičovský příspěvek jsem čerpala do 3 let věku dítěte.Nastoupila jsem zpět do původního zaměstnaní,kde jsem odpracovala pouze jeden celý měsíc a znovu otěhotněla a vzhledem k mému rizikovému pracovišti zůstala na neschpence.Nyní jsem v 7. měsíci těhotenství stále na neschpence a můj dotaz zní: budu mít nárok na peněžitou podporu v mateřství a hlavně z jaké částky se bude vypočítávat,jestli z platu který jsem měla před narozením 1. dítěte,nebo z částky za ten jediný odpracovaný měsíc,kde se mi radikálně zvedl plat? Děkuji předem za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

nárok na peněžitou pomoc v mateřství Vám jednoznačně vzniká, protože Váš pracovní poměr trvá a jste tudíž stále nemocensky pojištěná. Vzhledem k tomu, že - velmi pravděpodobně - nastupujete na další mateřskou dovolenou do čtyř let věku prvního dítěte, dojde k porovnání Vašich denních vyměřovacích základů - před nástupem na první mateřskou dovoelnou a současného vyměřovacího základu - a pro výpočet mateřské by měl být použit ten vyměřovací základ, který je vyšší. Dle mého názoru by Vám tedy mateřská měla být vypočtena z vyššího platu dosaženého po návratu z rodičovské dovolené.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, před rokem jsem přišla o zaměstnání a musela se vrátit z finančních důvodů k rodičům. Bohužel při sportu jsem se vážně zranila a skoro rok jsem na nemocenské ( pobyt v nemocnici + rehabilitace ) . Je možné dostávat sociální podporu ? Z ÚP žádné peníze nedostávám a vzhledem k nemoci nemohu hledat zaměstnání . Můžete mi prosím poradit ?

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

dokud bydlíte u rodičů, je šance získat jakékoliv sociální dávky prakticky nulová, protiže z hlediska nároku na dávky jste posuzováni jako společná domácnosti a příjmy Vašich rodičů jsou posuzovány společně s Vašimi příjmy. Pokud tedy mají rodiče alespoň trochu slušný příjem, velmi pravděpodobně nyní na žádné dávky nedosáhnete.

Pokud byste byla vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém budete mít trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti by nestačilo k pokrytí nákladů na byldení, mohla byste si zažádat o příspěvek na bydlení. Pro nárok na příspěvek je ale zapotřebí doložit Vaše příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Musela byste tedy nejprve celé čtvrtletí hradit náklady na bydlení a úřad práce by Vám teprve zpětně vyplatil příspěvek. Dále by při samostatném bydlení připadaly v úvahu dávky pomoci v hmotné nouzi - základní dávkou je příspěvek na živobytí. O dávky můžete požádat na úřadě práce v místě bydliště, kde Vám poskytnou potřebné formuláře a více informací. 

Dobrý den,nevím jestli to sem patří,ale chtěla jsem se zeptat jestli začne platit porodné i na druhé dítě od ledna 2015,ale dítě se narodilo v květnu 2014 měla bych národ na porodné?Vím že o porodné se může žádat až rok zpětně od narození dítěte.Předem vám děkuji za vaši odpověď.Lucie

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

dle informací, kteér mám k dispozici, bude pro nárok na porodné podle nové právní úpravy rozhodující právě datum narození dítěte. Nárok na porodné u dalšího dítěte tedy bude platit pouze pro děti, které se narodí od 1. ledna 2015. Jestliže se Vaše druhé dítě narodilo v květnu 2014, nárok na porodné u tohoto dítěte Vám nevznikne.

Dobrý den, rada by som sa spýtala od 2.6.14 som zamestnaná na dobu určitú.(1 rok) pred tým som pracovala(2,5 mesiaca od 13.3 -30.5 ).Od 3.9 som na nemocenskej,porod mam naplanovany na 2.2.2015.Budem mat nárok na PPM? Za odpoved dakujem

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pro nárok na PPM je zapotřebí splnit zejména dvě podmínky: být během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a být zaměstnaná i v den nástupu na mateřskou nebo být v ochrannné lhůtě, která činí maximálně 180 dní od ukončení posledního zaměstnání. Je-li poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jako toto zaměstnání.

Vzhledem k termínu porodu budete na mateřskou nastupovat v období od 8. do 22.12.2014. Jestliže nastoupíte na mateřskou od 10.12., nárok na mateřskou Vám vznikne, protože k 9.12. splníte potřebných 270 dní pojištění a současně budete splňovat i druhou podmínku. Budete mít tedy nárok jak na PPM, tak na volbu výše rodičovského příspěvku. 

TESTOVÁNÍ: Usnadněte si úklid s mopy Vileda Easy Wring U...

Módní trendy letošním zimy. Buďte za hvězdu i na sjezdovce!

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Usnadněte si úklid s mopy Vileda Easy Wring Ultramat

TESTOVÁNÍ: Usnadněte si úklid s mopy Vileda Ea...

Módní trendy letošním zimy. Buďte za hvězdu i na sjezdovce!

Módní trendy letošním zimy. Buďte za hvězdu i n...

Na postavu snů vám stačí 30 minut: Víme, jak na to!

Na postavu snů vám stačí 30 minut: Víme, jak na...

Oslavte Valentýna netradičně: Sebeláskou a rozmazlováním

Oslavte Valentýna netradičně: Sebeláskou a rozm...

Kojící Karolína Kurková vyzývá: Chci vidět i vaše prsa!

Kojící Karolína Kurková vyzývá: Chci vidět i va...

Pejskaři vs. kočkaři: Kdo z nich je šťastnější?

Pejskaři vs. kočkaři: Kdo z nich je šťastnější?

Tip na večeři


	Hovězí svíčková pečená se zeleninou.

Hovězí svíčková na rajčatech

3 hlasy
1h a 35min 533kJ 290 Kč

Hovězí svíčková pečená se zeleninou.


	Hovězí maso připravené v tlakovém hrnci.

Hovězí maso s hráškem

2 hlasy
1h a 15min 518kJ 210 Kč

Hovězí maso připravené v tlakovém hrnci.

Poradny

Jsem déle než rok v PN, jak to bude s další PN a PPM?

Dobrý den,jestliže jste vyčerpala celou podpůrčí dobu (380 dní), budete moci... více

Je možné žádat úřad práce o příspěvek na kauci?

Dobrý den,kauce na byt není něco, na co by úřad práce standardně přis... více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Ačkoli v poslední době cítíte, že to doma není tak růžové, jak by podle vašich přání a představ být mohlo (nebo spíše mělo), stále se vám nepovedlo najít příčinu tohoto stavu. Hvězdy vám však tento týden poskytnou vo...

Více