Bety.cz
Nastavit jako domovskou stránku
pátek 24. října | svátek má  Nina
Přihlásit | Nejste registrována? Registrovat 
Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.
 

Tématické oblasti:
 

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.
 

O mně
 

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

.

Vložit dotaz
Zobrazeno 15 / celkem 4069 dotazů Přidat dotaz
Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, 23. března 2014 mi skončí tříletá mateřská dovolená. Před tím jsem nikdy nepracovala a do 9/2012 jsem byla student vysoké školy - prezenční studium. Od 9/2012 do současnosti jsem student vysoké školy - kombinovaná forma studia (předpokládaný konec 15.6.2014). Od srpna 2012 jsem podnikala jako OSVČ až do ledna letošního roku. Vzhledem k tomu, že jsem stále nenašla zaměstnání a nevím, zda nějaké v brzké době najdu, budu se muset přihlásit po skončení MD na ÚP. Zajímalo by mě, zda mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, popř. v jaké výši a jestli se do tohoto započítává také mé podnikání? Děkuji za odpověď Eva K.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Evo,

evidence na úřadě práce není povinná - evidovat se tedy můžete, ale nemusíte. Pokud se zaevidujete, budete mít ale díky péči o dítě nárok alespoň na minimální podporu v nezaměstnanosti, která první dva měsíce činí cca 3.600 Kč a poté se dále snižuje. Podnikání by se Vám do nároku na podporu v nezaměstnanosti započítávalo pouze tehd,y pokud jste z něj po dobu alespoň 12 měsíců odváděla sociální pojištění. Pokud jste sociální pojištění neodváděla, budete mít nárok jen na minimální podporu.

Dotaz: Lucie

Dobrý den děkuji za odpověd.A chtěla jsem se zeptat.Když U pvního dítěte dovrší 3let. a druhého pobírám rodičovský příspěvek a zaměstnavatel mě propustímě tak nadalé budu pobírat ten rodičovský příspěvek u toho druhého dítěte a na kolik jsem jsi zvolila let a částku.A pak po propustění mám jít na úp nahlasit.Děkuji za odpověd.Lucie

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Lucie,

pokud by Vás zaměstnavatel propustil v době, kdy budete pobírat rodičovský příspěvek na mladší dítě, tak rodičovský příspěvek budete samozřejmě pobírat dál, ten Vám nikdo nevezme. Po propuštění ze zaměstnání se můžete zaevidovat na úřadě práce, vznikne Vám nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Dotaz: Ivana

Dobrý de, jsem na mateřské dovolene a beru 7000, můj přítel bere 16000, máme 3 děti 14, 18 student a 2 roky. Bydlíme v podnájmu bez trvalého bydliště a nájem s inkasem činí 13000. Přídavky od podzimu neberu. Máme nárok na nějaké soc.dávky? Doplatek do žm nebo na bydlení doplatek? Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den.

jestliže žijete v podnájmu, nárok na příspěvek na bydlení Vám nevzniká. Na přídavky na děti v celkové výši 1.810 Kč byste měli nárok za předpokladu, že by příjem Vaší domácnosti nepřesahoval 2,4násobek jejího životního minima. Životní minimum Vaší domácnosti je vyjádřeno částkou 12.300 Kč, hraničním příjmem pro nárok na přídavky na děti je tedy příjem ve výši 29.520 Kč. Pro nárok na přídavky je ale zapotřebí doložit příjmy za kalendářní rok 2012, při žádosti od října 2014 pak příjmy za rok 2013. Vzhledem k výši Vašich příjmů na žádné jiné dávky (dávky pomoci v hmotné nouzi) mít nárok nebudete.

Dotaz: Bára

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda když nastoupím na rodičovskou dovolenou, zda mám nárok na příspěvek na bydlení, v případě jsem jsem svobodná matka a platím hypotéku a příspěvěk na rodičovské dovolené mi nebude bydlení stačit. Děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemce bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí na bydlení. Záleží tedy na celkové výši Vašich příjmů a výši náklady na bydlení - hypotéka se do nákladů na bydlení nezapočítává. Pro nárok na příspěvek na bydlení je zapotřebí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Více informací o příspěvku na bydlení najdete zde: http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_bydleni

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

dobrý den chtěla bych se zeptat na výši mateřské dovolené. Jsem slovenka '25let' a tři koky žiji v ČR a mám zde přítele přítele čecha a plánujeme rodinu a zajímalo by mě kolik budu mít mateřskou a jak je to pro slovenky. České občanství nemám a ani přechodný pobyt. ''popřípadě by nebyl problém si ho vybavit''. Pracuji ve fabrice smlouvu mám na dobu určitou na rok a půl a moje průměrná výplata je 17 000kč. A jak je to s porodným měla bych taky nárok na to ho získat zde v ČR. děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže budete během upylnulých dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a v době nástupu na mateřskoiu budete stále zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 dní od ukončení posledního zaměstnání, nárok na mateřskou Vám vznikne. Mateřská se vypočítává z posledního (ukončeného) zaměstnání a činí přibližně 70% Vašeho platu. S nárokem na rodičovský příspěvek to pravděpodobně bude trochu složitější. Zákon o státní sociální podpoře totiž stanoví, že základní podmínkou pro nárok na tyto dávky je mít v ČR najen faktické bydliště, ale i trvalý pobyt. U cizinců zákon stanovuje několik výjimek, kdy podmínku trvalého pobytu splnit nemusí. Tyto výjimky najdete v § 3, odst. 2 uvedené zákona - příslušnou část uvedeného zákona najdete k dispozici například zde: http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-117-1995-sb-zakon-o-statni-socialni-podpore/f1620896/. Stejnou základní podmínku je zapotřebí splnit pro nárok na porodné. Na porodné máte jinak nárok tehdy, jedná-li se o Vaše první dítě a příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,4násobek jejího životního minima. Životní minimum tříčlenné domácnosti je vyjádřeno částkou 7.710 Kč, hraničním příjmem pro nárok na porodné je tedy příjem ve výši 18,504 Kč. Pokud bude Váš přítel uveden v rodném listě dítěte jako otec, je zapotřebí samozřejmě započítat také jeho příjem - pro nárok na porodné se dokládá příjme za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, jsem OSVČ, neplatím si žádne nemocenské pojištění, ani sociálni a zdravotní, již jsem těhotná 5 měsíc. Budu mít nárok na mateřskou? Porodné? Rodičovské příspěvky? Rodičovskou dovolenou? A kdybych neměla nárok na nic, může jít na mateřskou můj přítel bydlíci trvalým bydlištěm stejným jako já? Může pokračovat i nadále v práci a pobírat mateřskou a já budu s dítětem doma? Nebou může mu zaměstnavatel po skončení MD-RD změnit pracovní postavení? Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže si jako OSVČ nehradíte nemocenské pojištění, nárok na penžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) a volbu výše rodičovského příspěvku Vám nevzniká. Pokud byste si ale nemocenské pojištění platit začala a platila byste si ho alespoň 3 měsíce, mohla byste poté odejít na nemocenskou, na které byste mohla zůstat až do 6. týdne po porodu - jedná se o tzv. nemocenskou v souvislosti s porodem. Na základě nároku na tuto nemocenskou byste pak mohla volti výši rodičovského příspěvku. Pokud byste si jako OSVČ začala hradit pouze minimální zálohy na nemocenské pojištění, mohla byste volit rodičovský příspěvek maximálně ve výši 7.600 Kč.

Jestliže byl Váš přítel během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěný (zaměstnaný) alespoň 270 kalendářních dní a bude zaměstnaný i v době nástupu na mateřskou nebo bude v ochranné lhůtě, která u mužů činí pouze 7 kalendářních dní po skončení zaměstnání, může od počátku 7. týdne po porodu nastoupit na mateřskou a požádat o PPM. Na mateřské musí zůstat alespoň 7 kalendářních dní po sobě jdoucích, během té doby nesmí osobně vykonávat výdělečnou činnost, ze které mu plyne nárok na PPM. Pokud by chtěl současně pracovat pro zaměstnavatele a pobírat PPM, musel by na dobu pobírání PPM se zaměstnavatelem uzavřít dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce s jiným druhem práce, než který má uvedený v pracovní smlouvě. Další možností je požádat rovnou o čerpání rodičovského příspěvku vypočteného z přítelova platu.

Pokud žádný z Vás podmínky pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo nemocenskou v souvislosti s porodem nesplní, musela byste po porodu pobírat pouze čtyřletou variantu rodičovského příspěvku, která by Vám byla vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Na porodné máte nárok tehdy, jedná-li se o Vaše první dítě a příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,4násobek jejího životního minima. Životní minimum tříčlenné domácnosti je 7.710 K,č hraničním příjmem pro nárok na porodné je tedy příjem ve výši 18.504 Kč měsíčně. Pro nárok na porodné je zapotřebí doložit příjem za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Po ukončení prac.poměru jsem si telefonovala na UP,abych zjistila,jaký je postup a co mně čeká..sdělily mně,že můžu přijet kdy chci.Přišla jsem na 4den a tím pádem jsem se připravila o několik tisíc,protože mi byla sdělená špatná informace a podpora se mi vypočítala z 0,14násobku průměrné mzdy. a ne platu,na kterou jsem měla nárok.Teď se rekvalifikuji a opět stejný problém.Nemůžou mi prý vypočítat podporu při rekvalifikaci z jiné dávky ,než z té,která byla poslední.Je to možné?Jak se odvolat?Když to sečtu,je to několik(ne málo)tisícu,o které jsem neprávem připravena.Jak to mám řešit?Děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že jste se na úřadě práce evidovaal až 4, den a nikoliv nejpozději 3. pracovní den, pak Vám pravděpodobně byla jako poslední zaměstnání započtena některá z náhradních dob pojištění. V takovém příapdě úřad práce pdle zákona o zaměstnanosti nemůže postupovat jinak než jak postupoval - tedy vypočítat Vám počáteční podporu jako 0,15 násobek průměrné mzdy v náridním hospodářství. V rozhodnutí o přiznání podpory v nezaměstnanosti je určitě uvedena informace o možnosti odvolání. Pokud ještě neuplynula lhůta pro odvolání, odvolat se samozřejmě můžete, ale je pravděpodobné, že neuspějete. Ústně sdělenou chybnou informaci ze strany pracovnice úřadu práce totiž budete obtížně doakzovat a i v tomto případě platí, že neznalost zákona nikoho neomlouvá.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, Měla bych dotaz ohledně příspěvku na bydlení. Splňovala jsem podmínky pro příspěvek na bydlení. Do 15.1.2014 jsem měla uzavřenou potřebnou nájemní smlouvu, ale podle nového občanského zákoníku mi byla od 15.1.2014 změněna smlouva na podnájemní, na kterou se již příspěvek na bydlení nevztahuje. Na úřadu práci mi již ale neuznali žádost za 4. čtvrtletí roku 2013, kdy jsem měla normálně nájemní smlouvu. Žádá se ale až po uplynutí daného čtvrtletí a chtěli po mě doložení nové nájemní smlouvy. Je to tak v pořádku? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

podmínky pro nárok na příspěvek na bydlení je zapotřebí splnit k datu, kdy o příspěvek na bydlení žádáte, což znamená doložit i aktuální nájemní smlouvu. Obávám se teda, že úřad práce ve Vašem případě postupovat správně.

Dotaz: Lucie2204

Dobrý den. Děkuji za odpověd, kterou jste mi poslala.A mám ještě pár dotazu. Chtěla jsem se zeptat kdy mi zaniká rodičovký příspěvek když jak se narodí druhé dítě a budu tak požadovat na něho nebo už jak budu pobítat mateřskou zanikne.a ještě jeden dotaz Když dovrší dítě 3roky tak do dote doby zaměstnavatel mě nesmí propustit a Pak už může.Děkuji za odpověd Lucie

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Lucie,

nárok na rodičovský příspěvek na starší dítě Vám zanikne ve chvíli, kdy Vám vznikne nárok na mateřskou u mladšího dítěte. Do tří let věku máte právo čerpat rodiočvskou dovolenou, to ale neznamená, že Vás zaměstnavatel nesmí propustit. I během rodičovské dovolené Vám může dát výpověď z důvodu (z)rušení či přemístění zaměstnavatele nebo jeho části nebo z důvodů, pro které by s Vámi mohl okamžitě zrušti pracovní poměr. Z jiného důvodu (například z důvodu nadbytečnosti) Vám ale výpověď dát nemůže.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

chci se zeptat jsem tehotna nedostavam zadnou materskou pac jsem mela nastoupit do prace a tam mi zjistili ze jsem tehotna tak me nevzali a uz jsem si tezko hledala praci na stalo takze sjem na pracaku podporu nedostavam muj pritel je v invalidnim duchodu a pobira 9000 jenze to ted nestaci za co mam koupit veci a vybavicku pro miminoo kdyz musime z neceo platit najem mam narok na ppm nebo jine prispevky ?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

abyste měla nárok na PPM, musela byste splnit zejména dvě podmínky: být během uplylnulých dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou (počátek 8. - 6. týdne před stanoveným termínem porodu) nemcoensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a být zaměstnaná i v den nástupu na mateřskou nebo být v ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 kalendářních dní od ukončení posledního zaměstnání. Je-li poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jako toto zaměstnání. Pokud uvedené podmínky splníte, nárok na PPM Vám vznikne. V opačném případě si budete moci po narození dítěte požádat o rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte. Je-li to Vaše první dítě a příjem Vaší domácnosti nepřeshne 2,4násobek jejího životního minima, můžete si zažádat o porodné, což je jednorázová dávka ve výši 13.000 Kč. Životní minimum tříčlenné domácnosti je 7.710 Kč, hraničním příjmem pro nárok na porodné je tedy příjem ve výši 18.504 Kč měsíčně. Vejdete-li se s příjmem do uvedené hranice, vznikne Vám nárok také na přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně. Pro nárok na porodné stačí doložit příjmy za kalendářní čtvrtletí, které předchází čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo, u přídavku na dítě je zapotřebí doložit příjmy za kalendářní rok 2012, při žádosti od října 2014 pak příjmy za rok 2013. O tyto dávky tedy můžete žádat po narozen dítěte.

Do narození dítěte by připadal v úvahu pouze příspěvek na bydlení nebo dávky pomoci v hmotné nouzi. Na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li Vy nebo Váš přítel vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení. Pro nárok na příspěvek na bydlení stačí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Dále můžete zkusit zažádat o dávky pomoci v hmotné nouzi - doporučuji začít žádostí o příspěvek na živobytí. O všechny uvedené dávky můžete požádat na úřadě práce v místě Vašeho bydiště.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat. Vyřadili mě z evidence ÚP a jsem samoživitelka, mám v péči dvě děti a proto se dotazuji zda i přesto mám nárok na pomoc v hmotné nouzi. Předem děkuji za rychlou odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

podle § 3, odst. 1, písm a) není osobou v hmotné nouzi osoba, která není v pracovním nebo obdobném vztahu ani nevykonává samostatnou výdělečnou činnost a není vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání. Z tohoto pravidla je stanoveno několik výjimek, kteér se skrývají pod body 1 - 9 uvedeného paragrafu. Jednou z těchto výjimek je osoba, která pobírá peněžité dávky nemocenského pojištění z důvodu těhotenství nebo mateřství nebo rodičovský příspěvek. Z8leží tedy na tom, jak staré děti máte - pokud na některé z dětí pobíráte rodičovský příspěvek, pak pro nárok na hmotnou nouzi být v evidenci úřadu práce nemusíte. Přehled dalších vjímek najdete v příslušné části zákona zde: http://www.vyplata.cz/zakony/z111-2006sb.php. Úřad práce sice může rozhodnout, že v odůvodněných případech bude považovat za osobu v hmotné nouzi i jinou osobu, ale není na to právní nárok - záleží na posouzení úřadu práce.

Dotaz: Michaela

Dobry den chtěla jsem se zeptat jaký papiry budu potřebovat na zažádani o rodičovskou dovolenou Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

o rodičovskou dovolenou žádáte svého zaměstnavatele, na to žádný formulář nepotřebujete. Vy ale máte spíše na mysli rodičovský příspěvek. O rodičovský příspěvek musíte zažádat na úřadě práce v místě Vašeho bydliště vyplněním formuláře Žádost o rodičovský příspěvek, který v elektronické podobě najdete zde: https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/index.jsp

K žádosti bude zapotřebí doložit Váš průkaz totožnosti a rodný list dítěte. Pokud máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství, budete muset k žádosti doložit také formulář Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku.

Dotaz: Novjacká

Dobrý den. Můj manžel odjel pracovat do ciziny a ja jsem zůstala se synem. Vše bylo v pořádku,manžel posílal peníze a často jezdil. Ovšem nedávno mi oznamil že se zamiloval a že mi bude posílat jen na syna. Já nepracuju a nemám na nájem. Mám právo na finanční pomoc ikdyž teprve žádám o rozvod a manžel změnil číslo i adresu v zahraničí?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

vyživovací povinnost neexistuje jen mezi rodiči a dětmi, ale i mezi manžely. Podle § 697, odst. 1 nového občanského zákoníku platí, že manželé mají vzájemnou vyživovaí povinnost v rozsahu, který oběma zajišťuje zásadně stejnou hmotnou a kulturní úroveň. Pokud Vám manžel nechce přispívat dobrovolně, budete muset podat k soudu žalobu na určení výživného pro Vás jakožto pro manželku. Při sepisování žaloby doporučuji spolupracovat s právníkem se specializací na rodinné právo. Vhodného právníka v místě Vašeho bydliště můžete najít s pomocí vyhledavače České advokátní komory zde: http://vyhledavac.cak.cz/Units/_Search/search.aspx

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, když někdo pobírá příspěvek na živobití a příspěvek na bydlení. Může mu domů přijít kontrola?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

součástí řízení o přiznání příspěvku na bydlení žádné sociální šetření není, takže ohledně příspěvku na bydlení žádné "kontroly" nechodí. U příspěvku na živobytí se lae sociální šetření v domácnosti žadatele provádí, takže zde je možné, že může nějaká "kontrola" přijít.

Dotaz: vera

Dobry den mam dotaz je mozne zadat o vyplaceni rodicovskeho prispevku na jednou pokud nejsem zamestnana?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

rodičovský příspěvek není možné vyplatit jednorázově, jeho maximální měsíční výše činí 11.500 Kč. Pokud jste delší dobu nezaměstnaná a nesplňujete podmínky pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství, budete mít nárok pouze na čtyřletou variantu rodičovského příspěvku, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
 

horoskopy

Nastavit horoskopy
Beran

Beran

21. března - 20. dubna

Pokud jste single, nenechejte si tento týden ujít žádnou příležitost ke společenskému životu! I když se vám nebude chtít po práci ještě někam vyrážet, přemozte se! Přibližně v polovině týdne vás totiž čeká příjemné setkání. Jestliže jste zadaní, můžete očekávat od svého partnera/partnerky velmi příjemné překvapení. Především v pátek nastane ve vašem vztahu téměř harmonie. Nenechte si kazit dobrou náladu nepřejícími kolegy v práci!

soutěž

Soutěž o jedinečnou péči pro vaše oči!

Soutěž o jedinečnou péči pro vaše oči!

Naše oči jsou tím nejdůležitějším spojením s okolním světem.

Soutěž probíhá od 13. 10. 2014 do 26. 10. 2014

anketa

Kupujete sezonní zeleninu a ovoce?Tip na oběd


	Karbanátky z kapusty a mletého masa.

Kapustové karbanátky

Celkový čas: 50min

Energie: 722 kJ

Cena: 130 Kč


	Zkuste tento lehký ovocný salát. Poslouží jako lehký,  zdravý dezert.

Banánový salát s mandarinkou

Celkový čas: 20min

Energie: 278 kJ

Cena: 60 Kč


	Pokud vám doma zbude chléb, tak není problém jej zpracovat například do této polévky.

Chlebová polévka

Celkový čas: 50min

Energie: 484 kJ

Cena: 69 Kč

Bety.cz - magazín nejen pro mámy
Partneři Bety.cz - Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Bety.cz posílejte na redakce@bety.cz, technické problémy na podpora@bety.cz.
Kontakty na redakci, obchodního a marketingového zástupce naleznete zde.

Copyright © 2009-2014 Bety.cz - všechna práva vyhrazena.