Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.

Tématické oblasti:

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.

O mně

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a za měsíc mě čeká porod druhého dítěte. Jak je to s paragrafem v případě že se musí postarat otec o starší dítě? Na jak dlouho má nárok na paragraf? A jak se počítá výše této finanční dávky? Děkuji.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pokud nebudete moci pečovat o dítě z důvodu porodu, má nárok na ošetřovné otec dítěte. Podpůrčí doba u ošetřovného činí 9 kalendářních dní a jeho výše činí 60% denního vyměřovacího základu.

Dobrý den, jsem samoživitelka se dvěma dětmi (5 a 2), pobírám 7 100 rodičovský příspěvek, 3 000 alimenty a 3 400 příspěvek na bydlení. V polovině ledna jsem se přestěhovala do jiného bytu a hned si tam dala trvalý pobyt, paní na sociálce mě ujišťovala, že o příspěvek na bydlení nepřijdu, jen se mi převede na novou adresu. Přesto mi dnes přišlo rozhodnutí, že z důvodu ukončení nájemní smlouvy na bývalé adrese mi byl příspěvek odebrán. Příští měsíc nám po zaplacení nájmu a elektřiny zbudou 3000 na jídlo a ostatní výdaje. Zajímalo by mě, zda mohu žádat o nějakou dávku sociální podpory. Bylo mi řečeno, že pokud nemám výživné na děti určené soudem, nemám na nic nárok. Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pokud Vám příšlo rozhodnutí o odejmutí příspěvku na bydlení, mělo by toto rozhodnutí obsahovat také poučení o možnosti se odvolat. Doporučuji tedy možnosti odvolání využít a upozornit na to, že jste se ihned po ukončení původního nájmu stala nájemcem s trvalým pobytem jinde. Záleží však také na tom, zda jste změnu řádně oznámila - veškeré podstatné změny je zapotřebí úřadu práce oznámit do 8 kalendářních dní. Pokud úřad práce Vašemu odvolání vyhoví, mohl by Vám být příspěvek na bydlení zachován.

Co se týče nároku na dávky, mohla byste si zksuit zažádat o dávky pomoci v hmotné nouzi - doporučuji začít žádostí o příspěvek na živobytí.

Dobrý den,chci se zeptat,jak dlouho může být tělesně postižené dítě samo doma bez dozoru.Děkuji a zdravím.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

na Váš dotaz bohužel nelze konkrétně odpovědět, protože doba, po kteoru může dítě zůstat doma samo, není v žádném právním předpise stanovena. Péče o dítě - obzvláště o dítě tělesně postižené - by měla být neustále zajištěna jinou zletilou osobou. Pokud o dítě nebude pečovat nikdo zletilý a dítěti se něco stane, můžete se jako rodič dostat do velkých problémů, případně Vám může hrozit až odebrání rodič. Záleží také na vyspělosti každého dítěte a na schopnosti se o sebe postarat. Některé dítě se o sebe dokáže postarat v osmi letech a jiné to nedokáže ani v patnácti letech. Záleží tedy zcela na Vás, zda a jak dlouho necháte dítě doma samotné, ale obzvláště u tělesně postiženého dítěte do opravu nemohu doporučit.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dotaz stran porodneho, pokud muj pritel má z 1 manzelstvi syna na ktereho plati alimenty, lze si je odecist z ciste mzdy pro vypocet naroku na porodné? a pokud jsem ja na neschopence tak me se to vypocitava z nemocenské za čtvrdleti pred porodem? dekuji K

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pro nárok na porodné se dokládají pouze příjmy, nikoliv výdaje. Váš přítel si tedy alimenty, které hradí na syna z prvního manželství, z čisté mzdy odečíst nemůže. Příjmy Vás i Vašeho přítele je zapotřebí doložit za kalendářní čtvrtletí předcházející tomu čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo.

Peněžitá pomoc během mateřství

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně mateřské dovolené, když jsem momentálně na neschopence, porod mam planovany na 1.6.2015. V praci jsem dostala vypoved pri zkusebni dobe, ale spadam do ochanne lhuty tudiz bych mela dostat materskou to uz mi volali ze socialky, ale zajimalo by me z ceho se mi bude materska vypocitavat od rijna jsem na neschopence az do konce tehotenstvi, pred neschopenkou jsem odpracovala mesic, pred tim jsem byla na prcaku mesic, a pred tim dva mesice v papirnictvi a pred tim dva roky v textilu. Pise se ze se to vypocitava 12mesicu pred materskou, ale spadaji tam vsechny zamestnani nebo jen to posledni? a jak se to bude pocitat kdyz nemocenska tam naspada, to mi zaklad ponizi? a vypocitava se to z platu ktery mi prisel a nebo ze zakladu ktery jsem mela psany dekuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) máte nárok tehdy, pokud jste byla během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a pokud v době nástupu na mateřskou dovolenou budete zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta činí maximálně 180 dní do ukončení posledního zaměstnání. Je-li poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jako toto zaměstnání.

Co se týče výše mateřské, ta se sice vypočítává z výše platu za polsedncíh 12 měsíců před nástupem na mateřskou, ale pokud jste v té době vystřídala více zaměstnání, bude se Vám výše mateřské počítat pouze z platu, kterého jste dosahovala v posledním zaměstnání. Nemusíte se obávat, že by Vám nemocenská mateřskou snížila. Místo nemocenské se Vám mateřská bude vypočítávat z tzv. pravděpodobného výdělku, tedy z výdělku, kterého byste dosahovala, kdybyste místo nemocenské normálně pracovala.

Dobrý den prosím Vás budu pobírat neschopenku do 6-neděl(jsem domluvená s doktorem) jak to probíhá.Po ukončení 6-neděllí půjdu s papírem na sociálku nebo už dřívě děkuji za odpověd Fialová.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, paní Fialová,

jestliže čerpáte nemocenskou v souvislosti s porodem, po ukončení nemocenské si půjdete zažádat o rodičovský příspěvek. K žádosti o rodičovský příspěvek budete muset doložit formulář nazvaný Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku. Do tohoto fornuláře Vám musí okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) potvrdit, že Vám vznikl nárok na nemocenskou v souvislosti s porodem, od kdy do kdy jste ji čerpala a v jaké výši. Potvrzení si tedy doporučuji vyřídit již v průběhu čerpání nemocenské. S tímto Potvrzením a Žádostí o rodičovský příspěvek se potom vypravíte na úřad práce, kde si požádáte o rodičovský příspěvek a zvolíte jeho výši.

Peněžitá pomoc během mateřství

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,mám 3 letou varientu v červnu 2015 my končí rodičák.plánujeme druhé dítko.Porodit ho do konce rodičáku nestihnu.Takže budu muset na neschopenku a nebo jít na chvilku do práce( zaměstnána na dobu neurčitou)budu si vůbec moct vybrat délku RD..... a jak s penězma z čeho mi to vůbec vypočítají když jsem tedka byla doma na RD.Jsem z toho zmatená...

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pokud budete v době ukončení rodičovské dovolené těhotná, můžete v případě potřeby nastoupit z rodičovské dovolené rovnou na nemocenskou. Pokud nebudete ani těhotná, měla byste nastoupit zpět do práce. Vzhledem k tomu, že máte smlouvu na dobu neurčitou, nárok na mateřskou a voblu výše rodičovského příspěvku budete mít i u dašlího dítěte. Není zapotřebí po návratu z rodičovské dovolené určitou dobu odpracovat, aby Vám nárok na mateřskou vznikl.

Co se týče výše mateřsé, pokud na mateřskou dovolenou nastoupíte do čtyř let věku prvního dítěte, bude Vám výše mateřské vypočtena z toho vyměřovacího základu, který bude vyšší (plat před rodičovskou dovolenou x plat po rodičovské dovolené). Pokud na mateřskou nastoupíte později, bude Vám výše mateřské vypočítána z platu, kterého budete dosahovat po návratu z rodičovské dovolené.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, prosím o radu. Jsem studentka denního nástavbového studia a jsem v prvním ročníku. s přítelem teď čekáme miminko a datum porodu mám na 1.8.2015 a školu dodělávat nechci. tak se chci zeptat zda je jedno jestli budu dále ve škole a nebo jestli ukončím školu teď a pujdu na úřad práce, jestli je to uplně jedno.. A jestli i na ÚP budu mít nárok na porodné, když já nic nevydělávám a s přítelovým platem by jsme se tam vešly.. děkuji za radu.. =)

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

z hlediska nároku na mateřskou se započítává pouze studium, které bylo úspěšně ukončeno, což nebude Váš případ. Takže není vůbec důležité, jestli zůstanete nadále studentkou nebo studium přerušíte či ukončíte a budete se evidovat na úřadě práce. Jestliže Váš přítel pracuje, předpokládám, že bude o mateřskou a rodičovský příspěvek žádat on.

Co se týče porodného, nárok na něj Vám vzniken, pokud příjem Vaší domácnosti nepřekročí hranici 2,7násobku jejího životního minima. Životní minimum tříčlenné domácnosti (dva dospělí a malé dítě) je 7.710 Kč, hraničním příjmem pro nárok na porodné je tedy příjem ve výši 20.817 Kč. Pro nárok na porodné je zapotřebí doložit příjmy za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo. Pokud se přítelův příjem vejde do této hranice, nárok na porodné Vám vznikne, bez ohledu na to, zda budete studovat či budete v evidenci úřadu práce.

Peněžitá pomoc během mateřství

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chci se zeptat, po kolika letech mám nárok na mateřskou při práci v Rakousku na smlouvu a jak se to finančně pohybuje. Děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

práce v zahraničí Vám pro nárok na mateřskou v ČR může být započítáná tehdy, pokud v době nástupu na mateřskou budete nemocensky pojištěná (zaměstnaná) v ČR. Pokud v ČR zaměstnaná nebudete, nárok na mateřsku Vám velmi pravděpodobně nevznikne, i když máte potřebnou dobu odpracovanou z Rakouska. V takovém případě doporučuji obrátit se na rakouské úřady a zkusit zjistit, zda Vám nevzniká nárok na mateřskou v Rakousku. 

Pro nárok na mateřskou v ČR je zapotřebí odpracovat alespoň 270 kalendářních dní během posledních dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou, jak je to s potřebnou dobou zaměstnání v Rakousku, to opravdu nevím. Výše mateřské v ČR se pohybuje kolem 70% platu, jak je to s výši mateřské v Rakousku, to opět bohužel nevím, odpovídám pouze podle české legislativy.

Dobrý den, od 1. září jsem byla nezaměstnaná. Podpora se vyplácí 5 měsíců, v mém případě tedy do konce ledna 2015. Dne 2. února 2015 jsem nastoupila do zaměstnání. Podpora mi vždy chodila do 13. dne v následujícím měsící, ale tento měsíc mi nic nepřišlo. Chci se zeptat, jak je to možné? Podpora v nezaměstnanosti se přeci vyplácí zpětně jako výplata (za leden by tedy měla přijít v únoru). Jak má člověk bez příjmu překlenout ten měsíc než dostane výplatu ze zaměstnání? Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

podpora v nezaměstnanosti je skutečně vyplácena po dobu pěti měsíců - platí pro osoby do 50 let věku. Záleží ale na tom, kdy Vám přišla na účet první výplata podpory v nezaměstnanosti. Jestliže jste byla nezaměstnaná od 1.9.2014, je možné, že Vám první výplata podpory přišla již v průběhu měsíce září. V takovém případě Vám poslední podpora přišla v lednu a v únoru už opravdu žádnou nedostanete. Pokud jste podporu obdržela až v říjnu, záleží také na termínu výplaty podpory z úřadu práce - je možné, že došlo pouze ke zpoždění výplaty. Pokud jste si jistá, že jste podporu obdržela pouze za čtyři měsíce, doporučuji ohledně konkrétního termínu výplaty podpory kontaktovat příslušný úřad práce.

Dobrý den,ráda bych se zeptala.Jsem nyní na rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek.V práci jsem si nahlásila rodičovskou dovolenou na 2.roky to je do 4.3.2016.Je možnost ukončení rodičovské dovolené a nástup do práce,když se dohodnu ze zaměstnavatelem?Druhá otázka,co bude s pobíráním rodičovského příspěvku,mám to hlásit na ÚP.Doma by byl manžel s dcerou.Děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

po dohodě se zaměstnavatelem je samozřejmě možné ukončit rodičovskou dovolenou i dříve. S dřívějším ukončením rodičovské dovolené ale zaměstnavatel nemusí souhlasit, záleží pouze na jeho dobré vůli. Při pobírání rodičovského příspěvku si můžete přivydělávat bez omezení, svůj návrat do zaměstnání tudž nemusíte úřadu práce oznamovat.

Peněžitá pomoc během mateřství

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, očekáváme miminko a ráda bych se zeptala, jestli budu mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství? Řádně jsem ukončila studium na VŠ, pak ještě několik měsíců dále neúspěšně studovala, následně byla evidována na ÚP a poté nastoupila do zaměstnání. V době nástupu na PPM budu v zaměstnání 185 dní, ale současně mi dva roky zpětně ještě vychází účast na nem. pojištění z řádně ukončeného studia. Podmínka min 270 dní účastni na nem. pojištění 2 roky zpětně před nástupem na PPM bude tedy splněna. Jediné z čeho mám obavy je, jestli je nějaká lhůta do kdy musím nastoupit do zaměstnání po řádném ukončení studia, aby se mi toto studium počítalo do podmínky 270 dní dva roky zpětně. Dále by mě zajímalo, podle čeho se bude PPM v mateřství počítat, když po dobu řádného studia jsem neměla příjem, celková vydělená částka se bude nějak průměrovat nebo počítat z celých 185 dní zaměstnání? Mockrát Vám děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pro zápočet doby studia do účasti na nemocenském pojištění je podstatné, aby doba ukončení studia spadalo do období dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou. Na tom, za jak dlouho po ukončení studia jste nastoupila do zaměstnání, nezáleží. Doba mazi ukončením studia a nástupem do zaměstnání se Vám nebude nijak započítávat, ale pokud společně s dobou zaměstnání dáte dohromady 270 dní pojištěn během uplynulých dvou let, nárok na PPM Vám vznikne.

Výše PPM se bude vypočítávat pouze z výše platu ve Vašem současném zaměstnání.

Dobrý den měla by jsem dotaz.Jsem po operaci a budu na nemocenské 14 dní ,kdy se bude starat o malou jedna paní ,která bude mamince pomáhat .Mám jen jedno dítě v pěstounské péči a tři své bydlím s maminkou ,ale ta má 73 let tak by vše nezvládla .Chtěla by jsem vědět když s paní uzavřu smlouvu o provedení práce na 5 hodin jestli má peníze ,které dostane zdaněné nebo bude muset zaplatit daň a jak je to s mou odměnou pěstouna jestli se mi bude krátit ,když budu neschopná 14 dní a nebo to nemá žádný vliv na odměnu pěstouna.A jestli ano jak se počítá vše a o kolik příjdu peněz když budu mít jen 14 dní nemocenskou jak se počítá děkuji moc Kafoňková

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, paní Kafoňková,

vzhledem k tomu, že se jedná o výpomoc při péči o děti, rozhodně nedoporučuji uzavírat zaměstnaneckou smlouvu typu pracovní smlouvy, dohody o pracovní činnosti nebo dohody o provedení práce. Uzavřením takové smlouvy by se rtotiž Vaše maminka stala fakticky zaměstnavatelem, z čehož plyne velké množství povinností stanovených zejména zákoníkem práce, a dotyčná paní by byla jejím oficiálním zaměstnancem. V případě, že půjde o jednorázovou činnost, mohla by být s paní uzavřena například tzv. smlouva o dílo, aniž by potřebovala živnostenský list. Pokud by se jednalo o pravidelnou (opakující se) činnost, musela by živnostenský list mít. 

Protože jste se ale ptala na zdanění dohody o provedení práce, uvádím i tyto informace, i když její uzavření s dotyčnou paní opravdu nedoporučuji. Co se týče danění dohody o provedení práce, záleží na výši příjmu a na tom, zda bude mít paní, která bude mamince pomáhat, u maminky podepsáno růžové prohlášení poplatníka k dani z příjmů. Toto prohlášení je možné mít podepsané pouze u jednoho zaměstnavatele. Pokud tedy paní má ještě jiné zaměstnání, kde má růžové prohlášení podepsáno, nemůže ho podepsat u Vaší maminky. Následující informace platí při příjmu maximálně 5.000 Kč měsíčně. Pokud paní růžové prohlášení nepodepíše, maminka jí jako zaměstnavatel srazí 15% srážkovou daň a tím je veškerá daňová povinnost oné paní vyřešena. Takový příjem se již neuvádí v daňovém přiznání či v ročním zúčtování. 

Pokud by paní u Vaší maminky podepsala růžové prohlášení, bude jí odvedena nikoliv 15% daň srážková, ale stejně vysoká daň zálohová. Paní si pak může uplatnit slevy na dani (například základní slevu na poplatníka), případně slevu na vyživované děti. 

S odměnou pěstouna a nemocenskou je to takto: Odměna pěstouna se poskytuje i po dobu dočasné pracovní neschopnosti, nejdéle však do do konce kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž pracovní neschopnost vznikla. Po dobu, po kterou Vám bude náležet odměna pěstouna, Vám ale nebude poskytováno nemocenské, Při dvoutýdenní pracovní neschopnosti tedy budete pobírat pouze odměnu pěstouna, nemocenské nikoliv.

 

Invalidní důchod(y)

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chtěla bych se optat zda se musím hlásit na ÚP když mám uznanou invaliditu I.stupně a pobírám důchod. Tento měsíc, mi bude končit rodičovský příspěvek. Děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pobírání rodiočvského příspěvku a invalidního důchodu jsou dvě odlišné věci, které spolu nijak nesouvisí. Můžete tedy klidně pobírat obě dávky současně a nemusíte úřadu práce nic hlásit. Pokud byste si chtěla žádat o jiné dávky závislé na výši Vašeho příjmu (například příspěvek na bydlení), pak byste výši invalidního důchodu samozřejmě uvést musela.

Dobrý den mám dotaz ..Dostala jsem invalidní důchod I..Mám nárok na nějaké příspěvky a z čeho mi ho vypočítaj ,když jsem byla a jsem 12let OSVČ? Děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

samotná skutečnost, že Vám byl přiznán invalidní důchod 1. stupně nárok na žádné další dávky nezakládá. Pokud jste jako OSVČ řádně odváděla sociální pojištění a živnost byste přerušila či ukončila, měla byste od úřadu práce nárok na podporu v nezaměstnanosti. Jinak si při splnění podmínek můžete požádat o stejné dávky jako všichni ostatní - příspěvek na bydlení nebo dávky v hmotné nouzi. Vzhledem k tomu, že nepíšete nic bližšího o Vaší finanční situaci, bytových poměrech apod., nelze posoudit Váš nárok na konkrétní dávky a nemohu tudíž Váš dotaz konkrétněji zodpovědět.

Testováno na tátovi: Vánoční zázrak

Salát z čekanky

Salát z čekanky

8 hlasů
20min 203 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Testováno na tátovi: Vánoční zázrak

Testováno na tátovi: Vánoční zázrak

Jak nejlépe zvládnout období puberty?

Jak nejlépe zvládnout období puberty?

Poslední jídlo ve dvě hodiny odpoledne. Co to s tělem udělá?

Poslední jídlo ve dvě hodiny odpoledne. Co to s...

Scarlett Johansson: Svojí dceři dělám jukebox

Scarlett Johansson: Svojí dceři dělám jukebox

Bez stresu během pár minut. Jak na to?

Bez stresu během pár minut. Jak na to?

Běháte, abyste měli štíhlou postavu? Bez činek se to ale neobejde

Běháte, abyste měli štíhlou postavu? Bez činek ...

Tip na oběd

Těstoviny pappardelle s rukolou

14 hlasů
40min 872kJ 92 Kč

Těstoviny nemusí být vždy jen špagety. Zkuste třeba ši...

Feta se zeleninou

11 hlasů
15min 320kJ 30 Kč

Jednoduchý recept na salát.

Poradny

Když otěhotním a prodlouží mi smlouvu, dostanu PPM?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zejména dvě p... Více

Jak dlouho mám pracovat pro zvýšení invalidního důchodu

Dobrý den, Marto,dle mého názoru není ani tak důležité to, jak dlouho pracujete (budete pracovat)... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nový kolega vám nedá spát. Nakonec proto neodoláte a začnete s dotyčným nenápadně flirtovat. I když tušíte, že riskujete, rozhodně vám to nebude bránit v odvážných pohledech. Vaše touha po dobrodružství je zkrátka silnější...

Více