Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.

Tématické oblasti:

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.

O mně

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

Dobrý den, mám dotaz. V květnu 2014 jsem ukončila školu maturitou a poté jsem v září nastoupila znovu na střední ale na obor s výučním listem. Momentálně jsem v 6 měsíci těhotenství a stále jsem vedena jako student, ale škola mi chce ukončit studium. Jak mám dále v tomto případě postupovat? Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

samotná skutečnost, že jste těhotná, není dle mého názoru důvodem pro to, aby Vám bylo studium ukončeno. Můžete například požádat pouze o přerušení studia nebo se pokusit dohodnout se škoulou na individuálním studijním plánu. Po narození dítěte byste - až do jeho sedmi let věku - patřila mezi osoby, za které hradí zdravotní pojištění stát. Hrazení sociálního pojištění je nepovinné, takže s pojištěním si starosti dělat nemusíte.

Pokud jste nidke nepracovala, nebudete mít bohužel nárok na mateřskou, ale pouze na rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte. O rodičovský příspěvek si můžete požádat po narození dítěte (budete potřebovat jeho rodný list) na úřadě práce v místě Vašeho bydliště. Pravděpdobně Vám vznike nárok také na porodné - jednorázová dávka ve výši 13.000 Kč - a na přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, máme 26.ti měsíční dceru a dobu pobírání rodičovského příspěvku nastavenou do jejích 3 let. Na konci srpna čekáme dalšího potomka, takže bychom chtěli zkrátit dobu pobírání, je to možné? Nebo lze měnit jen časové úseky 2 roky - 3 roky - 4 roky a tím pádem bychom přišli o peníze? Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

výši rodičovského příspěvku lze měnit maximálně jednou za tři měsíce a tato výše není omezena pouze na celé roky. Je tedy možné pobírat rodičovský příspěvek například 2,5 roku nebo 3 a čtvrt roku - záleží na zvolené výši částky rodiočvského příspěvku.

To, zda si budete moci rodiočvský příspěvek navýšit, záleží na výši Vašeho platu nebo platu Vašeho partnera (podle toho, kdo žádal o mateřskou a volil výši rodičovského příspěvku). Výše rodičovského příspěvku totiž nesmí přesáhnout 70% platu. Pokud tedy z hlediska Vašeho platu pobíráte maximální možný příspěvek, pak už navýšení nebude možné. Pokud jste ale Vy nebo Váš partner měli vyšší příjem a dobrovolně jste si zvolili nižší rodičovský příspěvek, než na jaký můžete dosáhnout, pak navýšení bude možné. Pokud již navyšovat nemůžete, pak Vám nevyčerpaná část rodičovského příspěvku bohužel propadne.

Dobrý den, pracuji nepřetržitě již 6 let, s přítelem se snažíme o miminko, ale myslím, že kvůli práci, kde mám dost fyzické a psychické vytížení to nejde, jakou budu mít mateřskou, když dám v práci výpověď a až poté otěhotním? bude menší nebo stejná?

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

abyste měla nárok na mateřskou, musíte splnit zejména dvě podmínky: být během upylnulých dvou let před nástupem na mateřskou nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a být zaměstnaná i v den nástupu na mateřskou dovolenou nebo být v ochranné lhůtě, která ve Vašem případě činí 180 dní od ukončení posledního zaměstnání. První podmínku bez problémů splňujete, otázkou je, zda splníte podmínku druhou.

Pokud byste otěhotněla až po skončení pracovního poměru (po uplynutí výpovědní doby), nárok na mateřskou Vám nevznikne, protože v době nástupu na mateřskou dovolenou už nebudete v ochranné lhůtě. Navíc nebudete mít nárok ani na nemocenskou, protože byste na ni musela nastoupit do 7 dní od skončení pracovního poměru. V takovém případě byste musela buď pobírat čtyřletou variantu rodičovského příspěvku, nebo by o mateřskou musel žádat Váš přítel, pokud splňuje podmínky.

Abyste měla nárok na mateřskou, musela byste otěhotnět ještě v době trvání pracovního poměru tak, abyste stihla nastoupit na mateřskou dovolenou do 180 kalendářních dní od skončení pracovního poměru.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, prosím, měla bych otázku ohledně příspěvku na živobytí a příspěvku na bydlení. Dosud jsem žila v domnění, že příspěvek na živobytí slouží k uspokojení základních potřeb žádajícího, tj. jídlo, pití, atd. Když jsem si o dávku zažádala, musela jsem předkládat výpis z účtu, že mám zaplacené SIPO, aby jsem vůbec něco dostala... Také nechápu logiku toho, že peníze člověku ÚP pošle až po předložení těchto skutečností. Z čeho má člověk platit nájem a služby, když nemá ani korunu a oni dávky posílají až po předložení zaplacení. Dále bych se chtěla zeptat na příspěvek na bydlení. Nevím, co je na tom pravdy, ale paní na ÚP mi řekla, že u mě doma musí proběhnout sociální šetření...Nejsem si vědoma toho, že u Romů kdy probíhala nějaká sociální šetření apod. Těm se vyplací dávky o106. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

příspěvek na bydlení a příspěvek na živobytí jsou dvě odlišné dávky. Příspěvek na bydlení patří mezi dávky státní sociální podpory a příspěvek na živobytí mezi tzv. dávky pomoci v hmotné nouzi. U dávek státní sociální podpory - příspěvek na bydlení - se dokládají pouze příjmy a náklady na bydlení žadatele, nedokládá se prohlášení o celkových majetkových a sociálích poměrech. Při žádosti o příspěvek na bydlení tudíž není důležité jestli vlastníte auto, máte stavební spoření apod. Protože u příspěvku na bydlení se nedokládají informace o majetku, neprobíhá zde sociální šetření v domácnosti. Sociání šetření probíhá u žádostí o dávky pomoci v hmotné nouzi, tedy například u příspěvku na živobytí.

Výše příspěvku na živobytí se podle zákona o pomoci v hmotné nouzi odvíjí nejen od výše Vašich příjmů, ale také od výše nákladů na bydlení. Proto je zapotřebí úřadu práce tyto informace pravidelně - každý měsíc - dokládat. Dávky není možné vyplcáet dopředu, ale právě až na základě předložených dokladů o zaplacení nákladů na bydlení,

Peněžitá pomoc během mateřství

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat:nastoupila jsem do práce a hned po zkušební době jsem dostala smlouvu na dobu neurčitou.Otěhotněla jsem a momentálně jsem na nemocenské.Zaplatí mi zaměstnavatel mateřskou?Před nástupem do práce jsem byla 10měsíců na úřadu práce.Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pro nárok na mateřskou je zapotřebí, abyste během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou byla nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a byste byla zaměstnaná i v době nástupu na mateřskou dovolenou nebo abyste byla v ochranné lhůtě. Dle Vašich informací druhou podmínku bez problémů splníte, protože máte smlouvu na dobu neurčitou. Záleží tedy na tom, zda splníte podmínku první - v jaké fázi těhotenství jste a zda získáte 270 dní pojištění (zaměstnání) před nástupem na mateřskou dovolenou (počátek 8. - 6. týdne před stanoveným termínem porodu). Pokud byste do do data nástupu na mateřskou dovolenou nezískala potřebných 270 dní pojištění (počítá se i doba na nemocenské), záleží pak také na tom, co jste dělala před evidencí na úřadě práce. Pokud jste byla zaměstnaná, měl by Vám nárok na mateřsou vzniknout. Mateřskou Vám nebude paltit zaměstnavatel, ale okresná správa sociálního zabezpečení (OSSZ).

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je mi 18 let a jsem těhotná, studuji.. Budu mít nárok na nějaké příspěvky na dítě? Bydlím s rodiči, ale po čase by jsme chtěli s přítelem jít do svého.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

abyste měla nárok na mateřskou, musela byste Vy nebo Váš přítel být během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou (počátek 8. - 6. týdne před stanoveným termínem porodu) nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kaledářích dní a být zaměstnaná i v době nástupu na mateřskou nebo být v ochranné lhůtě. Pokud alespoň jeden z Vás tyto podmínky splňuje, budete mít nárok na mateřskou a volbu výše rodičovského příspěvku. Pokud ne, budete si moci po narození dítěte (budete potřebovat jeho rodný list) požádat o rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Pokud se jedná o Vaše první dítě a příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,7násobek jejího životního minima, můžete si požádat o porodné, což je jednorázová částka ve výši 13.000 Kč. Jestliže bude Váš přítel uveden v rodném listě dítěte, je životní minimum Vaší domácnosti 7.710 Kč a hraničním příjmem pro nárok na porodné je tedy příjem ve výši 20.817 Kč. Pokud příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,4násobek jejího životního minima, budete mít nárok také na přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně. O dávky můžete požádat na úřadě práce, oddělení dávek státní sociální podpory, v místě Vašeho bydliště. Vzhledem k tomu, že bydlíte u rodičů, nárok na jiné dávky mít nebudete.

Dávky pro zdravotně postižené

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, pobírám na nemocnou dceru příspěvek na péči (2.stupeň závislosti). Je možná docházka do školky - na kolik hodin denně? Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

dceru můžete dát do školky na neomezeně dlouhou dobu a o příspěvek na péči nepřijdete. Docházka do školky je omezena pouze při pobírání rodičovského příspěvku a to pouze u dětí do dvou let věku.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Ch či se zeptat na tou rodičovskou dovolenou Takže 6 měsíců jsem brala ppm a ke konci lednabsi jdu vyřídit rodicak krys chci teda byt 3 roky doma tak 2,8 nebo 2,7roku budu BR At rodicak kaa je narozena 10.9.2014 takže tu castunsi mám rozdělit do 2,7 nebo do 2,8 roku krys chci byt tři roky doma za 10 dni pak v záři jak by mala mela 3 tak to dostanu peníze v říjnu ze takže tu částku bych si mela rozpocitat do 2,8 roku mala ma totiž 4 mesice

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

řekněme, že v době, kdy Vám začne být rodičovský příspěvek vyplácen, bude Vaší dceři pět měsíců. Abyste mohla rodičovský příspěvek čerpat do jejích tří let, potřebujete jej tedy rozložit do 31 měsíců. Když tedy celkovou částku 220.000 Kč vydělíte 31, vyjde Vám částka přibližně 7.097 Kč. Tuto částku byste tedy měla pobírat, aby Vám rodičovský příspěvek byl vyplácen do tří let věku dcery.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den měla bych na Vás dotaz. :) Chtěla bych se zeptat.. Já jsem momentálně cca 4.měsíce na rodičovské s prvním dítětem. Na ÚP nechodím, přítel doposud chodil. Paní na Úp mi řekla, že jelikož jsme ani jeden z nás nedělal, tak musím pobírat rodičovský příspěvek po dobu 4.let. A to částku prvních 9.měsíců 7600 a potom 3800. Ale chci se zeptat, když přítel ted 1.února 2015 nastupuje do práce, tak by mne zajmalo, jestli mohu rodičovský příspěvek vybrat celý naráz několik těch stovek tisíc co mi zbývá? DĚKUJI ZA VAŠI ODPOVĚD´

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jednorázová výplata celé částky rodičovského příspěvku není možná. Pokud jste Vy ani Váš přítel nepracovali, nemáte bohužel jinou možnost, než pobírat čtytřletou variantu rodičovského příspěvku, tedy 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Dobrý den, mám přiznaný invalidní důchod II. stupně a dále jsem pracovala několik let jako OSVČ - kadeřnice, bohužel jsem musela svou činnost ukončit z důvodu zániku provozovny. Když jsem se chtěla přihlásit na Úřad práce (ÚP), nebyla mi přiznána podpora v nezaměstnanosti, jelikož nemám patřičnou dobu pojištění. Jako OSVČ a hlavně invalidní důchodce jsem však žádné pojištění platit nemusela, daňové přiznání jsem samozřejmě každý rok podávala. Pro přiznání podpory v nezaměstnanosti mi pracovnice ÚP pouze poradila, abych si zpětně pojištění doplatila (zpětně za 12 měsíců), aby mi podpora byla přiznána. Je to skutečně tak nebo je i jiná možnost, jak podporu v nezaměstnanosti získat? Děkuji, Martina.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, Martino,

pro získání podpory v nezaměstnanosti je zapotřebí splnit podmínku alespoň 12 měsíců sociálního pojištění. Jiný způsob pro získání podpory v nezaměstnanosti než zpětné doplacení pojištění bohužel neexistuje. Pokud tedy chcete pobírat podporu v nezaměstnanosti, je zapotřebí pojištění doplatit. Je ovšem otázkou, zda se Vám doplacení pojištění vyplatí vzhledem k výši podpory, kterou následně budete pobírat.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli po ukončení mateřské dovolené, lze místo do práce nastoupit na nemocenskou? A tedy na jaké příspěvky máme nárok. Jsem samoživytelka s jedním dítětem a bydlíme u babičky děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

předpokládám, že máte na mysli spíše ukončení rodičovské, nikoliv mateřské dovolené. Pokud jste stále zaměstnaná (máte platnou pracovní smlouvu a Váš pracovní poměr trvá), můžete po ukončení rodičovské dovolené nastoupit na nemocenskou a čerpat nemocenskou dávku.

Vzhledem k tomu, že bydlíte u babičky, pravděpodobně nebudete vlastníkem ani nájemcem bytu/domu, ve kteérm máte trvalé bydliště. Pokud byste byla vlastníkem či nájemcem s trvalým bydlištěm, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti by nestačilo k pokrytí nákladů na bydlení, mohla byste si požádat o příspěvek na bydlení. Ve Vašem případě by připadal v úvahu spíše přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně. Na ten máte nárok tehdy, pokud příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,4násobek jejího životního minima. Životní minimum osamělé matyk s dítětem je 4.88 Kč, hraničním příjmem pro nárok na přídavek je tedy příjem ve výši 11.712 Kč.

Dále by připadaly v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi. Vzhledem k tomu, že bydlíte s babičkou, budete ale muset dokládat i její příjmy. Záleží tedy i na výši příjmů Vaší babičky. O dávky můžete požádat na úřadě práce v místě Vašeho bydliště.

Státní podpora v nezaměstnanosti

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,končí mi RD a budu se hlásit na UP,před mateřskou jsem pracovala,ale skončila mi prac.sml. Jaká bude výše podpory?Počítá se to z platu nebo z rodičovské?Navíc dítě je srpnové a jesttli ho nevemou do školky,tak ani do práce nemůžu.Můžete mi prosím poradit?Děkuji ,hezký den anma

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Pěkný den i Vám, Anno,

pokud Vám pracovní smlouva skončila v průběhu těhotenství, mateřské nebo rodičovské dovolené a po ukončení rodičovské dovolené se do práce vůbec nevrátíte, budete mít po evidenci na úřadě práce nárok pouze na minimální podporu v nezaměstnanosti, která bude první dva měsíce činit cca 3.700 Kč a poté se bude dále snižovat.

Dobrý den chtěla bych se zeptat ppm je na 6 měsíců a zbytek 2,6 je rodičovská dovolena je možné si rospocitat tu dovolenou ze 6 měsíců múzu pobírat 8266 Kč rok 7200 Kč a další rok 7000 Kč kdys chci byt s dítětem 3 roky ppm mi konci 25 ledna kdy si to mám pak nahlasit na tych 7200 v červenci to vypsat

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

PPM je vyplácena po dobu 28 týdnů, při narození dvou a více dětí 37 týdnů. Pokud se Vám tedy narodilo jedno dítě, budete pobírat PPM po dobu 28 týdnů. Poté budete čerpat rodičovský příspěvek ve výši, kterou si zvolíte podle výše svého platu v posledním zaměstnání. Výše rodičovského příspěvku by neměla přesáhnout 70% Vašeho platu v posledním zaměstnání. Celková výše částky, která Vám bude na rodičovském příspěvku vyplacena, je 220.000 Kč. Tím, že si sama určíte výši rodičovského příspěvku, si sama určujete i dobu, po kterou budete rodičovský příspěvek pobírat. O rodičovský příspěvek si během čerpání PPM požádejte na úřadě práce, oddělení dávek státní sociální podpory, v místě Vašeho bydliště. Výši rodičovského příspěvku můžete v průběhu čerpání měnit, ale maximálně jednou za tři měsíce. Více informací Vám poskytnou na úřadě práce.

Státní podpora v nezaměstnanosti

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, 31.12. mi skončilo vyplácení rodičovských dávek a nyní jsem se byla evidovat na Úřadu práce. Jelikož jsem s dcerou doma vím že mi bude vyplácena jen minimální podpora v nezaměstnanosti. Chtěla bych se zeptat zda si k této podpoře mohu přivydělávat, jakou nejvyšší čistou čátku si mohu vydělat a jaká smlouva by to měla být aby mi podporu neodebrali? Děkuji moc za Vaši odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

během čerpání podpory v nezamětnanosti si bohužel nemůžete přivydělat vůbec nic, resp. přivydělat si sice můžete, ale výplata podpory v nezaměstnanosti by Vám bya v takovém případě zastavena. Až podporu vyčerpáte, budete si moci při evidenci na úřadě práce přivydělat maximálně polovinu minimální mzdy, což je částka 4.600 Kč, druh smlouvy v tomto případě není důležitý. Po vyčerpání podpory se ale klidně můžete z evidence úřadu práce odhlásit, protože zdravotní pojištění za Vás bude do sedmi let věku dítěte hradit stát i bez evidence na úřadě práce.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,mám dotaz ohledně porodného. Od února 2014 jsem byla na neschopence, ale protože neschopenku účetni poslala pozdě na okresní zprávu, tak se mi zpozdila i výplata dávek. Takže za únor jsem dostala peníze až v dubnu, za březen v květnu,atd.. až do července kdy mi vyplatili i ten zpožděný měsíc, takže mi ta nemocenská přišla 2x. No a teď kvůli tomu nemám nárok na porodné,protože tam se počítá průměrný příjem za 3. čtvrtletí 2014 a to vychází zrovna od července kde mi dopláceli ten jeden měsíc. Prosím poraďte,můžu to nějak řešit? Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

obávám se, že ve Vaší situaci se toho mnoho dělat nedá. Vzhledem k tomu, že jste v daném kalendářním čtvrtletí kvůli opožděně doplacené nemocenské nesplnila podmínky pro nárok na porodné, bylo by možná jediným řešením žalovat onu účetní (případně zaměstnavatele jako celek) o náhradu škody. Ohledně takového postupu ám lae jednozančně doporučuji poradit se s právníkem, protože je dosti pravděpodobné, že by náklady na soudní proces mohly být vyšší než to, co byste v případě úspěchu vysoudila. Doporučuji tedy obrátit se na právníka a poradit se s ním ohledně dalšího možného postupu.

Horoskop na týden od 26. září do 2. října 2016 od naší as...

Jste ve stresu? Pak je jedno, že zdravě jíte

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější články

Horoskop na týden od 26. září do 2. října 2016 od naší astroložky Anny!

Horoskop na týden od 26. září do 2. října 2016 ...

Jste ve stresu? Pak je jedno, že zdravě jíte

Jste ve stresu? Pak je jedno, že zdravě jíte

5 jídel, která vás zbaví akné

5 jídel, která vás zbaví akné

7 způsobů, jak být i na podzim plní energie. A bez kofeinu!

7 způsobů, jak být i na podzim plní energie. A ...

Obrovská bolest na jediné fotce malé školačky: Milionům rodičů zatrnulo!

Obrovská bolest na jediné fotce malé školačky: ...

Snažíte se marně o dítě? Přidejte na romantice!

Snažíte se marně o dítě? Přidejte na romantice!

Tip na večeři


	Jednoduchý recept na bramborový salát vonící koprem.

Bramborový salát s koprem

5 hlasů
1h a 10min 491kJ 70 Kč

Jednoduchý recept na bramborový salát vonící koprem.


	Endivie s jablkem a švestkami.

Salát z endivie

8 hlasů
30min 259kJ 75 Kč

Endivie s jablkem a švestkami.

Poradny

Když si doplatím pojištění, mohu dostat ID zpětně?

Dobrý den,chybějící roky pro nárok na invalidní či starobní důchod je opravdu možné si doplatit p... Více

Po studiu jsem 6 měsíců pracovala, dostanu podporu?

Dobrý den,pro nárok na podporu v nezaměstnanosti je zapotřebí získat alespoň 12 měsíců sociálního... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden vás zastihne v příjemně „milostné“ náladě – budete mít chuť flirtovat, projevovat i přijímat lásku, rozmazlovat děti, trávit čas s nejbližšími přáteli, zkrátka prožijete vztahový týden se všemi vzestupy a ...

Více