Bety.cz
Nastavit jako domovskou stránku
sobota 10. října | svátek má  Marina
Přihlásit | Nejste registrována? Registrovat 
Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.
 

Tématické oblasti:
 

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.
 

O mně
 

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

.

Vložit dotaz
Zobrazeno 15 / celkem 4918 dotazů Přidat dotaz
Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti a zaměstnavatel mi nechce potvrdit doklad o výši čtvrtletního příjmu k žádosti o dávky příspěvku na bydlení. Čekám už 3 měsíce a stále nic. Můžete mi poradit, jak mám dále postupovat? Děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže jste v pracovní neschopnosti déle než kalendářní čtvrtletí, za které máte doložit příjmy, pak pobíráte už pouze nemocenskou, kteoru Vám vyplácí okresn správa sociálního zabezpečení (OSSZ) a nikoliv zaměstnavatel, což může být důvod, proč Vám zaměstnavatel žádné příjmy nepotvrdil. Pokud si ale nejste jistá, proč Vám zaměstnavatel dosud příjmy nepotvrdil, doporučuji se obrátit na zaměstnavatele nejlépe soobně, případně telefonicky, se žádostí o vysvětlení, proč Vám příjmy dosud nepotvrdil. Pokud s Vámi zaměstnavatel odmítne komunikovat, obraťte se se žádostí o radu a pomoc na úřad práce, pro který doklad o výši příjmu potřebujete.

Dotaz: Lenka

Dobrý den, mám otázečku prosím Vás o radu ohledně mateřské a rodičovské dovolené.Jsem na rodičovské dovolené s prvním dítětem která mě od října končí, měla bych nastoupit do práce ale jelikož jsem otěhotněla tak nastoupím na neschopenku kvůli rizikovému těhotenství jako s prvním miminkem, prosím Vás o radu jak to budu mít s mateřskou dovolenou příjdu o ni nebo ji budu moct čerpat a jak to budu mít s rodičovskou dovolenou.Děkuji Vám mockrát za odpověď.Lenka

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Lenko,

jestliže Váš pracovní poměr stále trvá (máte smlouvu na dobu neurčitou), budet mít i u druhého dítěte nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) a na volbu výše rodičovského příspěvku. O mateřskou dovolenou tedy rozhodně nepřijdete, budete na ni opět moci nastoupit v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stanoveným termínem porodu. To stejné platí o rodiočvské dovolené. Výše mateřské by Vám měla být vypočtena ze stejného vyměřovacího základu jako u prvního dítěte - měla by tedy být přibližně stejně vysoká. 

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, jsem ve 2 měsíci a jsem na neschopence. 7.10.Mi v práci končí smlouva, která byla na dobu určitou a byla na 1 rok. Je jasné, že smlouvu mi neprodlouží. Kam nosit potom lístek na peníze? a kdy vyběhat rodičák? Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

lístek na peníze budete i po ukončení smlouvy posílat svému (bývalému) zaměstnavateli. Jestliže Vám pracovní smlouva končí 7.10. a jste ve druhém měsíci těhotenství, budete mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) a na volbu výše rodičovského příspěvku. Formulář žádosti o PPM Vám vydá Váš gynekolog, Vy jej předáte Vašemu bývalému zaměstnavateli, který jej s potřebnými údaji odešle na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ), která Vám bude mateřskou vyplácet. Během čerpání mateřské si pak na úřadě práce zažádate o rodičovský příspěvek a zvolíte jeho výši.

Dotaz: Viktor Novák

Dobrý den rád bych se Vás zeptal jestli při posuzování dávky v hmotné nouzi může socialní pracovnice vstoupit do mého bytu a následně pořizovat i foto. A co se stane když odmítnu ? Napište mi prosím nějaké podrobnosti, předem děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

sociální šetření v domácnosti žadatele o dávku je standardní součástí řízení oheldně přiznání dávek hmotné nouze. Je to tak upraveno v zákoně o pomoci v hmotné nouzi. Sociální pracovnice se potřebuje přesvědčit, zda údaje - zejména o vlastnictví majetku - které jste uvedl v žádosti, jsou pravdivé. A toho nemůže docílit jinak než návštěvou Vaší domácnosti. Pokud šetření v domácnosti odmítnete, nebude Vám dávka moci být přiznána. Fotografování bytu v zákoně nijak upraveno není a dle mého názoru není nezbytně nutnou součástí sociálního šetření.

Dotaz: Šárka

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně porodného. Chtěla bych se zeptat, jaké příjmy se započítávají do rozhodného období pro získání dávky ? Je mi jasné, že příjmy, ale počítají se například i mimořádné příjmy jako je například vracení daní z předešlého roku ? Děkuji a přeji pěkný den

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pro nárok na porodné je zapotřebí doložit příjmy za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo. Příjmy, které je zapotřebí doložit, jsou uvedeny ve formuláři Doklad o výši čtvrtletního příjmu, který je zapotřebí k žádosti o porodné doložit. Tento formulář najdete v levém menu zde: https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/index.jsp Daňový bonus se do těchto příjmů nezapočítává.

Dotaz: Markéta

Dobrý den,v říjnu má dcera tři roky,ale nevzali jí do školky tak jsem si prodloužila rodičovskou. V práci mi řekli,že mi dál nebudou držet místo. Výpověď mi dají oni nebo ji mám podat já,abych potom dostala podporu? A mám nárok na nějakou dovolenou ? Děkuji za odpověď Makéta

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Markéto,

pokud Vám dceru nevzali do školky a zaměstnavatel Vám nedá neplacené volno, budete muset pracovní poměr ukončit. Zaměstnavatel Vám velmi pravděpodobně výpověď nedá - mohl by tak učinit pouze na základě některého z důvodů uvedených v zákoníku práce (Vaší situaci žádný z těchto důvodů neodpovídá). Jestliže se z důvodu péče o dítě nemůžete vrátit do práce, budete muset pracovní poměr ukončit Vy. Pokud byste podala výpověď, musím Vás upozornit na to, že u výpovědi běží dvouměsíční výpovědní doba, během které byste po ukončení rodičovské dovolené měla pro zaměstnavatele pracovat. Jestliže podáte výpověď během září, skončí Váš pracovní poměr až na konci listopadu. To, znamená, že po dosažení dceřiných narozenin až do konce listopadu byste musela pro zaměstnavatele pracovat. Jestliže ale ukončíte pracovní poměr dohodu se zaměstnavatelem (k dohodě potřebujete souhlas zaměstnavatele), můžete pracovní poěmr ukončit k jakémukoliv datu - tedy klidně k datu třetích narozenin dcery, abyste se nemusela do práce vůbec vracet. Jako důvod ukončení pracovního poměru vždy uveďte osobní péči o dítě do čtyř let věku, výpvěď ani dohodu bez uvedení důvodu ukončení pracovního poměru nepodávejte. Musím Vás také upozornit na to, že pokud ukončíte pracovní poměr tak, že do práce vůbec nenastoupíte, budete mít poté nárok pouze na minimální podporu v nezaměstnanosti, která bude první dva měsíce činit cca 3.700 Kč a poté se bude dále snižovat. Pokud byste dala výpověď a pracovala byste do konce listopadu, měla byste nárok na podporu vypočtenou z platu.

Dotaz: Romana

Dobrý den,mám dotaz.Jsem na mateřské dovolene od 12.8.,končí někdy na konci února.Předtím jsem 5let pracovala jako zdravotní sestra.Smlouva na dobu určitou mi skončila 22.8.Chci se zeptat,pokud se po mateřské dovolené prihlasim na úřad prace.Jako že si chci k rodicovskemu příspěvků přivydělat.Dostanu podporu v nezamestnanosti?A z čeho mi ji vypocitaji?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

při pobírání rodičovského příspěvku (po ukončení výplaty mateřské) si můžete přivydělat bez omezení, příjem rodiče pobírajícího rodičovský příspěvek není nijak sledován. Za tímto účelem se nemusíte evidovat na úřadě práce, ale samozřejmě můžete, pokud chcete. Nárok na podporu v nezaměstnanosti Vám vznikne, protože jste získala potřebnou dobu pojištění jednak zaměstnáním a také péčí o dítě, která je považována za náhradní dobu pojištění. Pro výpočet výše podpory v nezaměstnanosti je ale rozhodující poslední vykonávaná činnost, což je ve Vašem případě péče o dítě. Vzhledem k této skutečnosti budete mít nárok pouze na minimální podporu v nezaměstnanosti, která bude první dva měsíce činit cca 3.700 Kč a poté se bude dále snižovat.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, může být otci, na RD zamítnut rodičovský příspěvek za srpen 2014, když do doby 10.8.2014 byla matka v zaměstnaneckém poměru a od této doby nastoupila mateřskou dcovolenou před plánovaným porodem? Dítěti o které se osobně celodenně a řádně pečoval otec budou tři roky v prosinci 2014. Děkuji za odpověď...

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

nárok na rodičovský příspěvek zaniká v měsíci, ve kterém vzniká nárok na mateřskou či rodiočvský příspěvek u mladšího dítěte. Jestliže tedy matce dítěte vznikl v srpnu nárok na mateřskou u dalšího dítěte, je postup úřadu práce, který rodičovský příspěvek nevyplatil, v pořádku.

Dotaz: Andrea

Dobrý den, potřebovala bych poradit. V březnu jsem přišla o zaměstnání a následně zjistila, že jsem těhotná. Vzhledem ke zvýšeným těhotenským obtížím (jsou to dvojčata) a také protože žiji v místě se zvýšenou nezaměstnaností, jsem nebyla schopná najít si ještě na pár měsíců novou práci. Na Úřad práce jsem se mohla přihlásit od srpna. Jsem mladá, a nemám toho tolik odpracované. Nevím, na co vše mám nárok, jestliže moje přijmy jsou vlastně nulové. Na mateřskou dovolenou prý nemohu, když jsem nebyla v těhotenství zaměstnaná. Dostanu tedy alespoň porodné? A ohledně rodičovského příspěvku mi vychází 4letá varianta, že? Co týká přítele, začátkem října teprve nastupuje do zaměstnání, a prý je potřeba doložit jeho přijmy za poslední rok, jenže on bohužel žadné nemá, až od toho října. A ještě si chci vyřídit příspěvek na bydlení, jenomže v daném místě nemohu mít trvalé bydliště, stačila by jen nájemní smlouva ? Budu moc vděčná za odpověď, děkuji. Hezký den

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

z Vašeho dotazu není zcela jasné, co jste dělala od doby ukončení zaměstnání do sprna, kdy jste se evidovala na úřadě práce. Pokud jste byla na nemocenské, je škoda, že jste ji ukončila. Mohla jste na ní totiž zůstat až do 6. týdne po porodu - jedná se o tzv. nemocenskou v souvislosti s porodem - a následně byste si mohla volit výši rodičovského příspěvku podle výše platu ve Vašem posledním zaměstnání. Pokud v době nástupu na mateřskou dvolenou - počátek 8. - 6. týdne před stanoveným termínem porodu - nebudete v ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 dní od ukončení posledního zaměstnání, nárok na mateřskou Vám nevznikne. Je-li ale poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jako toto zaměstnání. Nevznikne-li Vám nárok na mateřskou dovolenou, můžete si po narození dítěte požádat o rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Na porodné máte nárok tehdy, jedná-li se o Vaše první dítě a příjmy Vaší domácnosti nepřesáhnou 2,4násobek jejího životního minima. Životní minimum tříčlenné domácnosti je 7.710 Kč, hraničním příjmem pro nárok na porodné je příjem ve výši 18.504 Kč měsíčně. Vejdete-li se s příjmem do uvedené hranice, můžete si požádat také o přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně. Pro nárok na porodné stačí doložit příjmy za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo, u přídavku na dítě je zapotřebí doložit příjmy za rok 2013. 

Pro nárok na příspěvek na bydlení je zapotřebí mít v bytě či domě trvalé bydliště, samotná nájemní smlouva bohužel nestačí. 

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chtěla bych se informovat teď mi skončila RD a měla jsem nastoupit do práce, ale jsem ve třetím měsíci těhotenství a doktorka mně vypsala neschopenku... Z čeho se bude neschopenka vypočítávat bude to z platu když jsem pořád zaměstnaná na dobu neurčitou? A jak to je pak s PPM? Mám na to nárok?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže Váš pracovní poměr stále trvá (máte smlouvu na dobu neurčitou), nárok na PPM a volbu výše rodičovského příspěvku budete mít i u druhého dítěte. Výše nemocenské i PPM by měla být přibližně stejně vysoká jako u prvního dítěte.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, v červnu jsem neudělala zkoušku ve druhém termínu na VŠ. Poslední termín jsem měla v srpnu, ale ani v tomto termínu jsem zkoušku neudělala, proto jsem VŠ k 31.8. ukončila. Měla jsem slíbenou práci, ale bohužel z ní sešlo. Nejsem teď ani hlášená na ÚP, ani nepracuji. Jaké pojištění musím za září zaplatit? Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže jste studium oficiálně ukončila na konci srpna, měla byste se v září zaevidovat na úřadě práce, aby za Vás stát hradil zdravotní pojištění, nebo si zdravotní pojištění ve výši 1.148 Kč měsíčně hradit sama. Sociální pojištění platit nemusíte, jeho hrazení je dobrovolné.

Dotaz: Iveta

Dobrý den prosím Vás jsem na rizikovém těhotenství a pracovní smlouvu mám do 14.října.Teď posílám lístek na peníze zaměstnavateli.Když mě neprodlouží smlouvu (termín porodu máme koncem března a na mateřskou nedosáhneme půjdeme na 4-letou variantu) kam pak posílat lístek na peníze.Děkuji moc za odpověď Iveta

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Iveto,

v případě, že Vám zaměstnavatel neprodlouží smlouvu, což je vzhledem k Vaší pracovní neschopnosti pravděpodobné, budete lístek na peníze i nadále odevzdávat svému (bývalému) zaměstnavateli. Ten jej bude s potřebnými doklady odesílat na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ), kterí Vám bude nemocenskou vyplácet.

Dotaz: Alena

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dobu pojištění, chci zažádat o inv.důchod, mám odpracované 3 roky, nějaký čas jsem byla na ÚP, a teď jsem 6 let na mateřské a rodičovské dovolené. Četla jsem, že po dosažen 28 let, musím mít 5 let dobu pojištění. Je to v mém případě splněno nebo ne ? děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

po dosažení 28 let věku skutečně musíte pro nárok na invalidní důchod získat pět let pojištění. Tuto dobu je možné kromě výdělečné činnosti získat také tzv. náhradními dobami pojištění. Náhrandí dobou pojištění je mj. i péče o dítě do čtyř let věku. Vzhledem k tomu, že jste již šest let na mateřské a rodičovské dovolené (to znamená se druhým dítětem) měla byste po přičtení doby péče o dítě ke třem letům zaměstnání dobu pojištění bezpečně získat. Pokud tedy posudkoví lékaři rozhodnou o tom, že jste invalidní, měla byste invalidní důchod získat.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Ukončení neschopenky Dobrý den, mám vystavenou neschopenku v souvislosti s porodem a doba šestinedělí mi končí dnem 15.9.2014, bohužel můj gynekolog neordinuje od 11.9-19.9. a může mi neschopenku ukončit až nejdříve 22.9. Je to nějaký problém, když bude ukončena později? Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

podle § 59, odst. 1, písm. h) zákona o nemocenském pojištění platí, že ošetřující lékař rozhodne o ukončení dočasné pracovní neschopnosti pojištěnky, která byla v pracovní neschopnost v souvislosti s těhotenstvím a porodem uplynutím šestého týden po porodu, pokud není nadále práce neschopna z jiných důvodů. Osobně jsem se nesetkala s tím, že by lékař nemohl ukončti neschopenku včas, protože neordinoval. Přestože přijdete až 22.9., měl by Vám na neschopenku jako datum ukončení napsat správné datum, tedy 15.9.. Jinak doporučuji informovat se na okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ), která Vám vyplácí nemocenskou v souvislosti s porodem. 

Dotaz: Dana

Krásný dobrý den, prosím Vás: předtím jsem byla přes 4 roky bez práce, nyní pracuji už rok a skoro 3 měsíce v Chráněné dílně na zkrácený úvazek, tedy mám měsíčně jen okolo 7 tisíc. V této práci jsem ale nespokojená a chci pryč, chci skončit. Chci se zeptat: nyní když odejdu, půjdu na Pracák a budu pobírat dávky? - jak dlouho? A jakým způsobem musím odejít, abych dávky pobírala? Jedna známá mi říkala, že nesmím dát sama výpověď, abych dávky pobírala. Ale přece už pracuji přes rok, JAK TO TEDY PROSÍM JE? A JAKÝ PRO MĚ BUDE NEJLEPŠÍ ZPŮSOB ODCHODU? - dohodou, nebo aby mi dal výpověď šéf? Děkuji. Budu Vám vděčná za jakékoliv informace k čemukoliv z tohoto. Děkuji. Hezké babí léto.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže máte odpracován více než rok, nárok na podporu v nezaměstnanosti Vám vzniká. Délka pobírání podpory v nezaměstnanosti závisí na Vašem věku v době, kdy se na úřadě zaevidujete - do 55 let věku je podpora vyplácena 5 měsíců, nad 50 a do 55 let věku je to 8 měsíců a nad 55 let věku 11 měsíců. Na podporu tedy budete mít nárok ať už ukončíte pracovní poměr dohodou nebo výpovědí. Pokud máte pracovní poěmr sjednaný na dobu určitou, můžete samozřejmě také počkat, až tato doba uplyne a bez prodloužení pracovní smlouvy pracovní poměr automaticky skončí. Pokud pracovní poěmr ukončíte dohodou nebo výpovědí sama, bude se výše podpory v nezaměstnanosti liši podle toho, zda zaměstnání ukončíte z některého z vážných důvodů či nikoliv. Vážné důvody jsou vymezeny v § 5, písm. c) zákona o zaměstnanosti - příslušnou část zákona najdete k dispozici zde: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zamestnanost/cast1.aspx Jestliže ukončíte pracovní poměr dohodou či výpovědí a jako důvodu končení uvedete některý z vážných důvodů, budete pobírat podporu v nezaměstnanosti první dva měsíce ve výši 65%, další dva měsíce 50% a zbývající část podpůrčí doby 45% Vašeho průměrného čistého měsíčního výdělku. Pokud dáte výpověď nebo uzavřete dohodu bez vážného důvodu, budete již od počátku pobírat podporu pouze ve výši 45% Vašeho průměrného čistého výdělku. Dohdou můžete pracovní poměr ukončit k jakémukoliv datu, potřebujete k ní ale souhlas zaměstnavatele. K výpovědi souhlas zaměstnavatele nepotřebujete, ale běží zde dvouměsíční výpovědní doba,která začíná běžet první dne kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém jste výpověď doručila zaměstnavateli. Pokud byste dala výpověď během září, skončil by Váš pracovní poměr až na konci listopadu. 

Zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z některého z důvodů uvedeného v zákoníku práce, což je málo pravděpodobné, protože ve většině těchto případů by Vám musel vypaltit odstupné, takže spíše budete muset pracovní poměr ukončit Vy sama.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
 

Horoskopy

Nastavit horoskopy
Beran

Beran

21. března - 20. dubna

Tento týden budete rozpolcení mezi snahou uspokojovat své vlastní potřeby a touhou zajistit to nejlepší pro své nejbližší. Jak totiž zjistíte, ne vždy jsou tyhle dva aspekty života dobře propojitelné. Občas vaše osobní štěstí negativně ovlivní štěstí člověka, na němž vám záleží, a vaše radost je v konečném důsledku o to menší. Nezoufejte si a pamatujte, že jsou zkrátka situace, z nichž nemohou vzejít dva vítězové, a také že není možné vždy uspokojit všechny. Řiďte se svou intuicí!

anketa

Vrátila jste se ke svému bývalému partnerovi?dítě dne

Podzimní odpoledne 8. 10. 2015

Podzimní odpoledne

 • 2/5
Celkem 26
další

Tip na oběd


	Dezert nebo sladké hlavní jídlo z rýže a jablek.

Jablková rýže

Celkový čas: 40min

Energie: 794 kJ

Cena: 60 Kč


	Rychlý recept na dušenou rybu s lískovými oříšky.

Bílá ryba s oříšky

Celkový čas: 40min

Energie: 911 kJ

Cena: 350 Kč


	Pokud máte rádi ryby, pochutnáte si.

Plněné makrely

Celkový čas: 45min

Energie: 610 kJ

Cena: 211 Kč

Bety.cz - magazín nejen pro mámy
Partneři Bety.cz - Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Bety.cz posílejte na redakce@bety.cz, technické problémy na podpora@bety.cz.
Kontakty na redakci, obchodního a marketingového zástupce naleznete zde.

Copyright © 2009-2015 Bety.cz - všechna práva vyhrazena.