Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.

Tématické oblasti:

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.

O mně

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

Státní podpora v nezaměstnanosti

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den 1.4.2015 budou synovi 3 roky,je to moje druhe dite,takže jsem doma 6 let,mezi tim zmenili pracovni dobu i misto,pr.doba noční nebo odpolední, raní jen jednou za 6 týdnů,vím že pokud ukončím poměr dohodou,kvuli peci o dite,jelikož do školky pujde až v září a nemam ho kam dát mam narok na podporu ktera se počíta z hospodarského vydelku,což je 3000 a neco,pokud bych chtela podporu ktera se počítá z platu musím nastoupit do prace,alespon na nekolik dni,kolik dnu je minimum,aby vznikl narok na podporu ktera se počítá z prumerneho platu.Nebo je jina možnost.děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pracovní poměr můžete ukončit buď výpovědí nebo dohodou se zaměstnavatelem. K výpovědi nepotřebujete souhlas zaměstnavatele, ale běží zde dvouměsíční výpovědní lhůta, která začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byla výpověď doručena zaměstnavateli. Pokud byste výpověď zaměstnavateli doručila ještě během ledna, skončil by Váš pracovní poměr na konci března a tudíž byste do práce nemusela vůbec nastoupit. V takovém případě byste ale pobírala pouze minimální podporu v nezaměstnanosti, která první dva měsíce činí cca 3.700 Kč a poté se dále snižuje. Pokud byste podala výpověď až během února, skončil by pracovní poměr až na konci dubna a musela byste prakticky celý duben pro zaměstnavatele pracovat. Pak byste velmi pravděpodobně pobírala standardní výši podpory.

Další možností je dohodnout se se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru. K dohodě potřebujete souhlas zaměstnavatele, ale můžete jí ukončit pracovní poměr k jakémukoliv datu. Minimální doba, kterou je po návratu z rodičovské dovolené zapotřebí odpracovat, bohužel není nikde jednoznačně stanovena a rozhodovací praxe úřadů práce se v tomto směru bohužel liší. Některému úřadu práce stačí odpracovat jen několik málo dní, jiný úřad požaduje odpracovat třeba měsíc nebo rovnou celou výpovědní dobu. Doporučuji tedy informovat se ohledně potřebné doby přímo na úřadě práce v místě Vašeho bydliště.

 

 

Invalidní důchod(y)

Dotaz: Mirka

Dobrý den,započítává se 1.a 2.stupeň invalidního důchodu do starobního? A pakliže člověk v 1.a 2.stupni invalidity nikdy nepracoval.z čeho se mu vypočte starobní důchod. Z průměru? Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, 

pokud člověk při pobírání invalidního důchodu 1. či 2. stupně nepracuje, pak se mu pobírání těchto důchodů pro nárok na starobní důchod nijak nezapočítává. Pokud takovému člověku nevznikne nárok na starobní důchod, protože neopdracoval potřebný početlet, změní se mu po dosažení důchodového věku invalidní důchod na starobní, takže bude nadále pobírat invalidní důchod ve stejné výši.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda si mohu jako nezaměstnaná sama určit délku rodičovské dovolené? Zda by bylo možné být doma s dítětem 3 roky? Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jestliže jste během posledních dvou let nebyla nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a nebo nebudete zaměstnaná v době nástupu na mateřskou dovolenou ani nebudete v ochranné lhůtě, nebudete mít nárok na mateřskou a budete pobírat pouze čtyřletou variantu rodičovského příspěvku, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Pokud podmínku 270 dní zaměstnání během posledních dvou let splňujete, záleží na tom, zda v době nástupu na mateřskou dovolenou (8 - 6 týdnů před porodem) budete v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta zpravidla činí 180 kalendářních dní od ukončení posledního zaměstnání. Je-li ale poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jako toto zaměstnání. Pokud jste otěhotněla až po skočení zaměstnání, nárok na mateřskou a volbu délky rodičovského příspěvku nemáte, resp. byste se musela během těhotenství nechat ještě někde zaměstnat.

Peněžitá pomoc během mateřství

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

dobry den mam dotaz.jsem na materske dovolene uy 14mesicu ale v ke konci 30.3.2014se zrusila firma u ktere jsem pracovala a nedostala yadne odstupne nic.takze jsem nezamestnana.a v cervenci jsme zjistili ze jsem opet tehotna.termin porodu mam 3.4.2015.mam narok na nejake penize?nebo jak se mi to bude pocitat?a kdy prestanu mit narok na prvni prispevek ktery pobiram na prvni dite? jeste jedna vec porodne je cca 25500kc.to znamena pritele plat +muj prispevek ktery tedka dostavam?prosim o radu a dekuji vam za odpoved.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

záleží na tom, zda jste stále zaměstnancem či nikoliv. Pokud firma ukončila činnost, ale Vy jste neobdržela ani výpověď, ani jste se se zaměstnavatelem nedohodla na ukončení pracovního poměru, pak byste měla být stále zaměstnancem a měla byste mít nárok na mateřskou a volbu výše rodičovského příspěvku. Jestliže k ukončení pracovního poměru došlo, pak u dlašího dítěte už nemáte nárok na mateřskou, ale pouze na rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte. Pokud podmínky nároku na mateřskou splňuje otec dítěte, mohl by o mateřskou požádat on a následně provést volbu výše rodičovského příspěvku. Jestliže jste dostala výpověď z důvodu zrušení zaměstnavatele nebo jeho části, pak jste na odstupné jednoznačně nárok měla.

Co se týče porodného, to je od roku 2015 vypláceno i na druhé dítě, pokud příjmy Vaší domácnosti nepřesáhnou 2,7násobek jejího životního minima. Životní minimum Vaší odmácnosti bude vyjářeno částkou 9.450 Kč, hraničním příjmem pro nárok na porodné tedy bude příjem ve výši 25.515 Kč. Pro nárok na porodné se dokládá příjem za kalendářní čtvrtletí předcházející tomu čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo. Pokud se Vám dítě narodí v dubnu, budete dokládat příjmy za 1. čtvrtletí roku 2015, pokud by se narodilo už v březnu, půjde o příjmy za 4. čtvrtletí roku 2014.

Dobrý den. Mám ČID 1.stupně. Přišla jsem o práci,ale nevznikl mi nárok na podporu v nezaměstnanosti. Mám se evidovat na ÚP nebo to nemá smysl? Práci si hledám sama. Jde mi spíš o to,zda za mě někdo hradí soc. a zdr.poj.? Děkuji za odpověď. Lenka

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, Lenko,

evidence na úřadě práce je dobrovolná, nikoliv pocinná. Pokud Vám nevznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti, na úřadě práce se evidovat nemusíte. Zdravotní pojištění za Vás bude hradit stát a hrazení sociálního pojištění je dobrovolné - toto pojištění za Vás při pobírání invalidního důchodu 1.stupně nikdo nehradí.

Dobrý den prosím o radu.Přítelkyně je cca 4 měsíce na ÚP ,nepobírá žádnou podporu (nemá odpracováno) máme společné bydlení (v katastru jsme vedeni oba,ale veškeré platby - hypotéka a poplatky) jsou na mé jméno. Má přítelkyně nárok na finanční pomoc a pokud ano,tak jak máme postupovat. Děkuji za odpověd

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jste-li Vy nebo Vaše přítelkyně vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení, můžete si požádat o příspěvek na bydlení. Pro nárok na příspěvek je zapotřebí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Pokud má v bytě trvalé bydliště jen jeden z vás, budou se dokládat pouze jeho příjmy. O příspěvek na bydlení si můžete Vy nebo Vaš přítelkyně zažádat na úřadě práce, oddělení dávek státní sociální podpory.

Pokud nemáte děti, připadaly by dále v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi. U těchto dávek ale budete posuzování společně. Součástí řízení ohledně těchto dávek je navíc i sociální šetření, při kterém se neposuzují jen příjmy, ale i finance na účtu, movitý a nemovitý majetek apod. Pokud tedy máte Vy dostatečný příjem, nebude mít Vaše přítelkyně bohužel nárok na žádnou jinou finanční pomoc - na oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi jí řeknou, že ji máte živit Vy.

Dobrý den, mohu si při práci na DPČ volit délku RD? Platí za mne zaměstnavatel sociální i zdravotní pojištění? Děkuji moc za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

zdravotní i sociální pojištění je za Vás při práci na DPČ odváděno tehdy, pokud si vyděláte alespoň 2.500 Kč měsíčně. Jestliže takto získáte během dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou alespoň 270 kalendářních dní pojištění a budete na DPČ pracovat i v době nástupu na mateřskou dovolenou nebo budete v ochranné lhůtě, budete mít nárok na mateřskou a budete si tedy moci zvolit výši a tím i délku čerpání rodičovského příspěvku. 

Dobrý den,měla bych dotaz ohledně podpory v nezaměstnanosti.Mám nárok na podporu pokud jsem byla vedena na úřadu práce a pracovala jsem na dohodu o provedení práce 1 rok,důch.pojištění bylo placeno a poté jsem odešla z úřadu práce a pracovala jsem 7 měsíců na hlavní prac.poměr.Děkuji za odpověď Stužková

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, paní Stužková,

ve Vašem dotazu vnímám poněkud rozpor. Pokud jste během evidence na úřadě práce pracovala na dohodu o provedení práce, pak jste si mohla vydělat maximálně polovinu minimální mzdy, což je částka 4.250 Kč. Při této výši výdělku ale není z dohody o provedení práce odváděno zdravotní ani sociální pojištění- to je odváděno až při výdělku nad 10.000 Kč. Pokud šlo o dohodu o pracovní činnosti s výdělkem maximálně 4.250 Kč, pak za Vás již zdravotní a sociální pojištění odváděno být mohlo.

Abyste měla nárok na podporu v nezaměstnanosti, musíte splnit podmínku 12 měsíců výdělečné činnosti s odvodem sociálního pojištění během posledních dvou let. Podle § 41, odst. 2 zákona o zaměstnanosti se ale do doby předchozího zaměstnání nezapočítává doba důchodového pojištění získaná zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činnosti v době vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání. Vzhledem k této skutečnosti se obávám, že Vám nárok na podporu nevznikne, protože bez práce během evidence na úřadě práce jste získala pouze 7 měsíců pojištění.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Veronika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za kamaradku je matka samoživitelka na jaké dávky má nárok všude okolo sebe vidí jak nepřizpůsobilí spoluobčané pobírají davky na všechno třeba palivo, na bydlení, elektřinu atd... děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pokud má Vaše kamarádka malé dítě, předpokládám, že pobírá mateřskou nebo rodičovský příspěvek. Pokud je příjem její domácnosti nižší než 2,4násobek jejího životního minima, mohla by mít nárok na přídavek na dítě, který je odstupňovaný podle věku dítěte. Návod na výpočet výše životního minima najdete zde (i u životního minima hraje roli věk dítěte (dětí): http://www.mpsv.cz/cs/11852. Pro nárok na přídavek je zapotřebí doložit příjmy za kalendářní rok 2013.

Je-li Vaše kamarádka vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém má trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů její domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení, může si zažádat o příspěvek na bydlení. Pro nárok na příspěvek je zapotřebí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Dále by připadaly v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi. O dávky může Vaše kamarádka požádat na úřadě práce v místě svého bydliště.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat v březnu tohoto roku porodím. Od druhého měsíce těhotenství jsem na neschopence mám nárok na mateřskou ??? a rodičovskou?? děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pro nárok na mateřskou a volbu výše rodičovského příspěvku musíte split zejména dvě podmínky: být během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a být zaměstnaná i v den nástupu na mateřskou dovolenou nebo být v tzv. ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 kalendářních dní od ukončení posledního zaměstnání. Je-li poslední zaměstnání kratšínež 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jako toto zaměstnání. Pokud uvedené podmínky splníte, vznikne Vám nárok na mateřskou i volbu výše rodičovského příspěvku.

V případě, že nárok na mateřskou nemáte, můžete zůstat na nemocenské až do 6. týdne po porodu - jedná se o tzv. nemocenskou v souvislosti s porodem. Na základě nároku na tuto nemocenskou si budete moci následně zvolit výši rodičovského příspěvku. 

Zdravotní a sociální pojištění

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, mám ještě doplňující dotaz, má prac. neschopnost u OSVČ (nepřiplácím si) vliv na platbu záloh (pozastavení, či snížení - u soc. příp. zdrav. poj.) ? Děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pokud Vaše pracovní neschopnost nebude trvat celý kalendářní měsíc, nemá na zálohy žádný vliv a zálohy zaplatit musíte. Zálohy nejste povina hradit za ty měsíce, kdy pracovní neschopnost trvala po celý kalendářní měsíc. V takovém případě je neschopenku zapotřebídoručit Vaší zdravotní pojišťovně a okresní správě sociálního zabezpečení. Protože ale nemáte nárok na nemocenskou. Pojistné za kalendářní rok sice budete muset uhradit i za tyto měsíce, ale zálohy platit nemusíte.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Veronika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat bydlím s přítelem pronájmutém bytě kde platíme i s energiemi 5200kč,přes měsícem jsme si vzali hypoteku na kterou platíme 4500kč na barák který pomalu bude procházet rekonstrukcí (svépomocí). Hypotéka je napsana na přítele. V květnu čekáme miminko s přitelem nejsme sevzatí. Na jaké davky či příspěvky mame nárok děkuji za odpověd

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jste-li Vy nebo Váš přítel vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení, můžete si požádat o příspěvek na bydlení. Pro nárok na příspěvek je zapotřebí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Jestliže má v bytě trvalé bydliště pouze jeden z Vás, nemusíte příjm toho druhého do žádosti uvádět, i když žijete společně. Hypotéka se ale za náklad na bydlení nepovažuje.

Pokud jste Vy nebo Váš přítel byli během uplynulých dvou let nemocensky pojištění (zaměstnaní) alespoň 270 kalendářních dní a budete zaměstnaní i v době nástupu na mateřskou, budete mít nárok na mateřskou a budete si moci zvolit výši rodičovského příspěvku podle výše Vašeho či přítelova platu. Dále by připadalo v úvahu porodné či přídavek na dítě.

Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď. Ohledně toho DPČ jsem měla na mysli 270 dní, které bych splněné mít měla. Jelikož termín mám 15. května tak bych na mateřskou mohla nastoupit 8.týdnů před, tudíž v půlce března. Přesný datum ukončení školy zatím nevím, obhajobu mám v půlce února, tudíž pak. Ještě by mě prosím zajímalo, pokud by mi nárok na ppm nevznikl, můžu si určit délku rodičovské přes přítele, aniž bychom požadovali ppm (co jsem tak četla, je to dosti náročné, aby měl dvě smlouvy v prái atd, neumím si představit jak to funguje) , šlo by nám jen o určení délky rodičovského příspěvku na cca 3 roky. Moc děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pokud by Vám nárok na PPM nevznikl a přítel by splňoval podmínky pro nárok na PPM, může o PPM požádat on. Pokud by chtěl pobírat mateřskou, může na ni nastoupit nejdříve od počátku 7. týdne po porodu a musí na ní být nejméně 7 kalendářních dní po sobě jdoucích. Po tuto dobu nesmí osobně vykonávat výdělečnou činnost, ze které mu plyne nárok na PPM. Pokud by chtěl pro zaměstnavatele pracovat a přitom pobírat PPM, musel by se zaměstnavatelem na dobu pobírání PPM uzavřít dohodu o pracovní činnosti (DPČ) nebo dohodu o provedení práce s uvedením jiného druhu práce než který má uveden v pracovní smlouvě.

Další možností je požádat si rovnou o rodičovský příspěvek vypočtený z přítelova platu. Výši příspěvku si určujete sami (neměl by přesáhnout 70% platu) a tím i délku čerpání. Pokud chcete čerpat rodiočvský příspěvek tři roky, musíte počítat s tím, že částka bude o něco nižší než 7.600 Kč (dřívější tříletá varianta) právě kvůli nečerpání PPM.

OSVČ

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, pracuji jako OSVČ, nikdy jsem si nebrala neschopenku, teď jsem ji potřebovala kvůli odkladu splátek, na nemocenskou si nepřiplácím. Kam jí mám odeslat? A má to vůbec nějaký význam? Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jestliže si jako OSVČ nehradíte nemocenské pojištění, nemáte nárok na nemocenské dávky. Na nemocenskou tedy sice formálně nastoupit můžete, ale nebudete mít nárok na žádnou finanční podporu během nemocenské. Nemocenskou (lístek na peníze) tedy nikam posílat nemusíte.

Dobrý den jsem studentkou Vysoké školy a nyní sem V 5 měsíci těhotenství v květnu bych měla rodit a v březnu dokončit školu. Do konce října 2014 jsem byla na brigádě na DPČ měla bych mít splněno 270 hodin po dobu 2 let Zajímalo by mě tedy na co vše mám nárok- ppm? Od kdy si mohu zažádat o rodičovský příspěvek a dobu si také mohu určit? Přitel pracuje již několik let Předem děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí získat alespoň 270 kalendářních dní (nikoliv hodin) nemocenského pojištění. Do potřebných 270 dní pojištění se započtívá i doba studia, pokud bylo toto studium do nástupu na mateřskou dovolenou úspěšně ukončeno. Pokud tedy studium ukončíte před nástupem na mateřskou dovolenou (z Vašeho dotazu nevyplývá konkrétní termín nástupu na mateřskou ani ukončení studia), měl by Vám nárok na mateřskou se započtením z výdělku z DPČ vzniknout. Jestliže studium do nástupu na mateřskou dovolenou neukončíte, bude záležet na tom, zda jste potřebnou dobu pojištění získala prací na DPČ. Pokud jste na DPČ pracovala alespoň 6 měsíců, měla by i Vaše ochranná lhůta činit 180 kalendářních dní a v době nástupu na mateřskou dovolenou byste měla být v ochrané lhůtě.

Formulář žádosti o PPM, která Vám vydá Váš gynekolog, předejte Vašemu zaměstnavateli, u kterého jste pracovala na DPČ. Ten jej s potřebnými podklady odešle na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ). Během čerpání mateřské si pak na úřadě práce požádáte o rodičovský příspěvek a budete si moci zvolit jeho výši podle výše Vašeho příjmu na DPČ.

Horoskop na týden od 27. června do 3. července 2016 od na...

Rodinné vzpomínky dejte do fotoknihy. Vydrží přes 300 let!

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější články

Horoskop na týden od 27. června do 3. července 2016 od naší astroložky Anny!

Horoskop na týden od 27. června do 3. července ...

Rodinné vzpomínky dejte do fotoknihy. Vydrží přes 300 let!

Rodinné vzpomínky dejte do fotoknihy. Vydrží př...

Jaké budou děti s přísnou výchovou?

Jaké budou děti s přísnou výchovou?

Proč je s věkem kocovina horší?

Proč je s věkem kocovina horší?

Letní beauty tipy: Ochraňte svou pleť a vlasy před chlórem!

Letní beauty tipy: Ochraňte svou pleť a vlasy p...

Chce se k vám vrátit? Těchto 5 znamení ho prozradí!

Chce se k vám vrátit? Těchto 5 znamení ho prozr...

Tip na oběd


	Milovníci krevet si určitě pochutnají na této vydatné polévce, kterou můžete podávat jako hlavní chod.

Polévka s krevetami

10 hlasů
35min 246kJ 145 Kč

Milovníci krevet si určitě pochutnají na této vydatné ...


	Pečené kuřecí maso s mrkví.

Kuřecí čtvrtky na mrkvi

8 hlasů
1h a 10min 534kJ 145 Kč

Pečené kuřecí maso s mrkví.

Poradny

Během RD mám poloviční úvazek, jaká bude další PPM?

Dobrý den, Lenko,odpověď na Vaši otázku záleží na tom, kdy bys... Více

Jsem bez práce, mám nárok na nemocenské dávky?

Dobrý den, paní Skálová,jestliže jste nezaměstnaná a nikdo za ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obvykle nenosíte své pocity napsané na čele, což vás sice chrání, ale zároveň můžete být pro zrozence některých znamení těžko čitelní. A právě z tohoto faktu mohou tento týden vyplynout některá nedorozumění. Berte je s nadhledem, al...

Více