Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.

Tématické oblasti:

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.

O mně

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je mi 18 let a jsem těhotná, studuji.. Budu mít nárok na nějaké příspěvky na dítě? Bydlím s rodiči, ale po čase by jsme chtěli s přítelem jít do svého.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

abyste měla nárok na mateřskou, musela byste Vy nebo Váš přítel být během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou (počátek 8. - 6. týdne před stanoveným termínem porodu) nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kaledářích dní a být zaměstnaná i v době nástupu na mateřskou nebo být v ochranné lhůtě. Pokud alespoň jeden z Vás tyto podmínky splňuje, budete mít nárok na mateřskou a volbu výše rodičovského příspěvku. Pokud ne, budete si moci po narození dítěte (budete potřebovat jeho rodný list) požádat o rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Pokud se jedná o Vaše první dítě a příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,7násobek jejího životního minima, můžete si požádat o porodné, což je jednorázová částka ve výši 13.000 Kč. Jestliže bude Váš přítel uveden v rodném listě dítěte, je životní minimum Vaší domácnosti 7.710 Kč a hraničním příjmem pro nárok na porodné je tedy příjem ve výši 20.817 Kč. Pokud příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,4násobek jejího životního minima, budete mít nárok také na přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně. O dávky můžete požádat na úřadě práce, oddělení dávek státní sociální podpory, v místě Vašeho bydliště. Vzhledem k tomu, že bydlíte u rodičů, nárok na jiné dávky mít nebudete.

Dávky pro zdravotně postižené

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, pobírám na nemocnou dceru příspěvek na péči (2.stupeň závislosti). Je možná docházka do školky - na kolik hodin denně? Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

dceru můžete dát do školky na neomezeně dlouhou dobu a o příspěvek na péči nepřijdete. Docházka do školky je omezena pouze při pobírání rodičovského příspěvku a to pouze u dětí do dvou let věku.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Ch či se zeptat na tou rodičovskou dovolenou Takže 6 měsíců jsem brala ppm a ke konci lednabsi jdu vyřídit rodicak krys chci teda byt 3 roky doma tak 2,8 nebo 2,7roku budu BR At rodicak kaa je narozena 10.9.2014 takže tu castunsi mám rozdělit do 2,7 nebo do 2,8 roku krys chci byt tři roky doma za 10 dni pak v záři jak by mala mela 3 tak to dostanu peníze v říjnu ze takže tu částku bych si mela rozpocitat do 2,8 roku mala ma totiž 4 mesice

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

řekněme, že v době, kdy Vám začne být rodičovský příspěvek vyplácen, bude Vaší dceři pět měsíců. Abyste mohla rodičovský příspěvek čerpat do jejích tří let, potřebujete jej tedy rozložit do 31 měsíců. Když tedy celkovou částku 220.000 Kč vydělíte 31, vyjde Vám částka přibližně 7.097 Kč. Tuto částku byste tedy měla pobírat, aby Vám rodičovský příspěvek byl vyplácen do tří let věku dcery.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den měla bych na Vás dotaz. :) Chtěla bych se zeptat.. Já jsem momentálně cca 4.měsíce na rodičovské s prvním dítětem. Na ÚP nechodím, přítel doposud chodil. Paní na Úp mi řekla, že jelikož jsme ani jeden z nás nedělal, tak musím pobírat rodičovský příspěvek po dobu 4.let. A to částku prvních 9.měsíců 7600 a potom 3800. Ale chci se zeptat, když přítel ted 1.února 2015 nastupuje do práce, tak by mne zajmalo, jestli mohu rodičovský příspěvek vybrat celý naráz několik těch stovek tisíc co mi zbývá? DĚKUJI ZA VAŠI ODPOVĚD´

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jednorázová výplata celé částky rodičovského příspěvku není možná. Pokud jste Vy ani Váš přítel nepracovali, nemáte bohužel jinou možnost, než pobírat čtytřletou variantu rodičovského příspěvku, tedy 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Dobrý den, mám přiznaný invalidní důchod II. stupně a dále jsem pracovala několik let jako OSVČ - kadeřnice, bohužel jsem musela svou činnost ukončit z důvodu zániku provozovny. Když jsem se chtěla přihlásit na Úřad práce (ÚP), nebyla mi přiznána podpora v nezaměstnanosti, jelikož nemám patřičnou dobu pojištění. Jako OSVČ a hlavně invalidní důchodce jsem však žádné pojištění platit nemusela, daňové přiznání jsem samozřejmě každý rok podávala. Pro přiznání podpory v nezaměstnanosti mi pracovnice ÚP pouze poradila, abych si zpětně pojištění doplatila (zpětně za 12 měsíců), aby mi podpora byla přiznána. Je to skutečně tak nebo je i jiná možnost, jak podporu v nezaměstnanosti získat? Děkuji, Martina.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, Martino,

pro získání podpory v nezaměstnanosti je zapotřebí splnit podmínku alespoň 12 měsíců sociálního pojištění. Jiný způsob pro získání podpory v nezaměstnanosti než zpětné doplacení pojištění bohužel neexistuje. Pokud tedy chcete pobírat podporu v nezaměstnanosti, je zapotřebí pojištění doplatit. Je ovšem otázkou, zda se Vám doplacení pojištění vyplatí vzhledem k výši podpory, kterou následně budete pobírat.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli po ukončení mateřské dovolené, lze místo do práce nastoupit na nemocenskou? A tedy na jaké příspěvky máme nárok. Jsem samoživytelka s jedním dítětem a bydlíme u babičky děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

předpokládám, že máte na mysli spíše ukončení rodičovské, nikoliv mateřské dovolené. Pokud jste stále zaměstnaná (máte platnou pracovní smlouvu a Váš pracovní poměr trvá), můžete po ukončení rodičovské dovolené nastoupit na nemocenskou a čerpat nemocenskou dávku.

Vzhledem k tomu, že bydlíte u babičky, pravděpodobně nebudete vlastníkem ani nájemcem bytu/domu, ve kteérm máte trvalé bydliště. Pokud byste byla vlastníkem či nájemcem s trvalým bydlištěm, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti by nestačilo k pokrytí nákladů na bydlení, mohla byste si požádat o příspěvek na bydlení. Ve Vašem případě by připadal v úvahu spíše přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně. Na ten máte nárok tehdy, pokud příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,4násobek jejího životního minima. Životní minimum osamělé matyk s dítětem je 4.88 Kč, hraničním příjmem pro nárok na přídavek je tedy příjem ve výši 11.712 Kč.

Dále by připadaly v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi. Vzhledem k tomu, že bydlíte s babičkou, budete ale muset dokládat i její příjmy. Záleží tedy i na výši příjmů Vaší babičky. O dávky můžete požádat na úřadě práce v místě Vašeho bydliště.

Státní podpora v nezaměstnanosti

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,končí mi RD a budu se hlásit na UP,před mateřskou jsem pracovala,ale skončila mi prac.sml. Jaká bude výše podpory?Počítá se to z platu nebo z rodičovské?Navíc dítě je srpnové a jesttli ho nevemou do školky,tak ani do práce nemůžu.Můžete mi prosím poradit?Děkuji ,hezký den anma

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Pěkný den i Vám, Anno,

pokud Vám pracovní smlouva skončila v průběhu těhotenství, mateřské nebo rodičovské dovolené a po ukončení rodičovské dovolené se do práce vůbec nevrátíte, budete mít po evidenci na úřadě práce nárok pouze na minimální podporu v nezaměstnanosti, která bude první dva měsíce činit cca 3.700 Kč a poté se bude dále snižovat.

Dobrý den chtěla bych se zeptat ppm je na 6 měsíců a zbytek 2,6 je rodičovská dovolena je možné si rospocitat tu dovolenou ze 6 měsíců múzu pobírat 8266 Kč rok 7200 Kč a další rok 7000 Kč kdys chci byt s dítětem 3 roky ppm mi konci 25 ledna kdy si to mám pak nahlasit na tych 7200 v červenci to vypsat

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

PPM je vyplácena po dobu 28 týdnů, při narození dvou a více dětí 37 týdnů. Pokud se Vám tedy narodilo jedno dítě, budete pobírat PPM po dobu 28 týdnů. Poté budete čerpat rodičovský příspěvek ve výši, kterou si zvolíte podle výše svého platu v posledním zaměstnání. Výše rodičovského příspěvku by neměla přesáhnout 70% Vašeho platu v posledním zaměstnání. Celková výše částky, která Vám bude na rodičovském příspěvku vyplacena, je 220.000 Kč. Tím, že si sama určíte výši rodičovského příspěvku, si sama určujete i dobu, po kterou budete rodičovský příspěvek pobírat. O rodičovský příspěvek si během čerpání PPM požádejte na úřadě práce, oddělení dávek státní sociální podpory, v místě Vašeho bydliště. Výši rodičovského příspěvku můžete v průběhu čerpání měnit, ale maximálně jednou za tři měsíce. Více informací Vám poskytnou na úřadě práce.

Státní podpora v nezaměstnanosti

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, 31.12. mi skončilo vyplácení rodičovských dávek a nyní jsem se byla evidovat na Úřadu práce. Jelikož jsem s dcerou doma vím že mi bude vyplácena jen minimální podpora v nezaměstnanosti. Chtěla bych se zeptat zda si k této podpoře mohu přivydělávat, jakou nejvyšší čistou čátku si mohu vydělat a jaká smlouva by to měla být aby mi podporu neodebrali? Děkuji moc za Vaši odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

během čerpání podpory v nezamětnanosti si bohužel nemůžete přivydělat vůbec nic, resp. přivydělat si sice můžete, ale výplata podpory v nezaměstnanosti by Vám bya v takovém případě zastavena. Až podporu vyčerpáte, budete si moci při evidenci na úřadě práce přivydělat maximálně polovinu minimální mzdy, což je částka 4.600 Kč, druh smlouvy v tomto případě není důležitý. Po vyčerpání podpory se ale klidně můžete z evidence úřadu práce odhlásit, protože zdravotní pojištění za Vás bude do sedmi let věku dítěte hradit stát i bez evidence na úřadě práce.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,mám dotaz ohledně porodného. Od února 2014 jsem byla na neschopence, ale protože neschopenku účetni poslala pozdě na okresní zprávu, tak se mi zpozdila i výplata dávek. Takže za únor jsem dostala peníze až v dubnu, za březen v květnu,atd.. až do července kdy mi vyplatili i ten zpožděný měsíc, takže mi ta nemocenská přišla 2x. No a teď kvůli tomu nemám nárok na porodné,protože tam se počítá průměrný příjem za 3. čtvrtletí 2014 a to vychází zrovna od července kde mi dopláceli ten jeden měsíc. Prosím poraďte,můžu to nějak řešit? Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

obávám se, že ve Vaší situaci se toho mnoho dělat nedá. Vzhledem k tomu, že jste v daném kalendářním čtvrtletí kvůli opožděně doplacené nemocenské nesplnila podmínky pro nárok na porodné, bylo by možná jediným řešením žalovat onu účetní (případně zaměstnavatele jako celek) o náhradu škody. Ohledně takového postupu ám lae jednozančně doporučuji poradit se s právníkem, protože je dosti pravděpodobné, že by náklady na soudní proces mohly být vyšší než to, co byste v případě úspěchu vysoudila. Doporučuji tedy obrátit se na právníka a poradit se s ním ohledně dalšího možného postupu.

Přeji hezký den,potřebuji poradit kde mám zažádat o příspěvky pro samoživitelku? Jsem z Prahy 11 a úřad je v ulici Metodějova,ale tam se o příspěvky nežádá..je to někde poblíž,ale nevím přesnou adresu a ani na co vše mám nárok.Otec přizná otcovství,ale dále s námi nebude...Musím bydlet u rodičů protože nemám na to dovolit si ani vlastní byt.Děkuji za pomoc.Kroupová

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, paní Kroupová,

kontaktní pracoviště pro dávky státní sociální podpory i pro dávky hmotné nouze podle informací na internetu najdete na adrese: Bohúňova 1553/2, 149 00 Praha Chodov.

Jestliže žijete u rodičů, bude to s nárokem na jakékoliv dávky obtížné, protože budete muset do žádostí o dávky uvádět i jejich příjmy. Větší šanci získat dávky byste měla v případě, kdybyste bydlela sama s dítětem. V každém případě doporučuji žádat po otci výživné pro dítě a pokud to Vaše finanční situace vyžaduje, můžete od něj po dobu dvou let od narození dítěte žádat také výživné pro sebe jakožto neprovdanou matku. Pokud se ba výši výživného společně nedohodnete, podejte k oresnímu soudu v místě bydliště dítěte návrh (žalobu) na stanovení výše výživného. Vzory takového návrhu najdete k dispozici na internetu nebo Vám s jeho sepsáním může pomoci právník či sociální pracovnice OSPOD.

Ze sociálních dávek by připadalo v úvahu porodné nebo přídavek na dítě. Nárok na porodné máte tehdy, pokud se jedná o Vaše první dítě a příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,7násobek jejího životního minima. Pokud bude otec uveden v rodném listě dítěte, budete muset dokládat i jeho příjmy - v takovém případě by příjem Vaší domácnosti neměl přesáhnout částku 20.817 Kč. Pokud otec nebude uveden v rodném listě a budete dokládat pouze své příjmy, pak by Váš příjem neměl přesáhnout částku 13.176 Kč. Pro nárok na porodné je zapotřebí doložit příjmy za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo, požádat je zapotřebí nejpozději do jednoho roku věku dítěte.

Dále by připadal v úvahu přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně. Na ten máte nárok tehdy, pokud příjem Vaší domácnosti nepřesahuje 2,4násobek jejho životního minima, tedy částku 18.504 Kč (včetně příjmu otce dítěte) nebo částku 11.712 Kč (bez započtení příjmů otce dítěte). Pro nárok na přídavek je zapotřebí doložit příjmy za rok 2013, při žádosti od října 2015 pak příjmy za rok 2014.

Vzhledem k tomu, že žijete s rodiči, na jiné dávky mít nárok nebudete.

Dobry den,mela bych k Vam takovy osemetny dotaz a to jestli mam narok na nejakou socialni podporu...jsem tehotna v 33tydnu a vim ze nemam narok na materskou podporu,protoze jsem nezamestnana a byla jsem dlouho v zahranici...a bylo mi zodpovezeno,ze jelikoz jsem nepracovala nikdy v CR,tak bohuzel nemuzu dostat metrskou...tomu rozumim,mam tedy alespon narok na rodicovsky prispevek?Kde si o nej muzu zazadat a mam jeste nake jine moznosti o socialni podporu?Pritele chci urcite uvest jako otce ditete,ale tez pracuje v zahranici,tudiz nelze pres nej zadat o materskou. Budeme bydlet v CR v miste meho trvaleho bydliste,coz je prozatim u mych rodicu. Dekuji moc,snad mi dokazete poradit v teto situaci. S pozdravem Petra Mlejnkova

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, Petro,

máte-li v ČR trvalé bydliště, budete mít nárok alespoň na rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte. O rodičovský příspěvek můžete požádat na úřadě práce v místě Vašeho bydliště, konkrétně na oddělení dávek státní sociální podpory.

Jde-li o Vaše první dítě a příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,7násobek jejího životního minima, můžete si požádat o porodné, což je jednorázová dávka ve výši 13.000 Kč. Pokud bude přítel uveden v rodném listě dítěte jako otec, budete muset dokládat i jeho příjmy. Pro nárok na porodné je zapotřebí doložit příjmy za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo. Životní minimum tříčlenné domácnosti (dva dospělí a malé dítě) je 7.710 Kč, hraničním příjmem pro nárok na porodné je tedy příjem ve výši 20.817 Kč. Je-li příjem Vaší domácnosti nižší než 2,4násobek jejího životního minima (18.504 Kč), budete mít nárok na přídavek na dítě. Pro nárok na přídavek na dítě je ale zapotřebí doložit příjmy za rok 2013, při žádosti od října 2015 pak příjmy za rok 2014.

Jste-li Vy nebo Váš partner vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení, můžete si zažádat o příspěvek na bydlení. Pro nárok na příspěvek je zapotřebí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. O všechny uvedené dávky můžete požádat na úřadě práce v místě Vašeho bydliště.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobry den.Chtela bych se zeptat zda-li mam narok na doplatek za plyn od hmotne nouze,jestli mi neco prispejouJsem samozivitelka, na uradu prace.mam dve deti.Dekuji za odepsani

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

žádná specifická dávka určená přímo na úhradu doplatku za plyn neexistuje. Vzhledem k tomu, že se jedná o úhradu mimořádného výdaje, mohla byste si zkusit zažádat o tzv. mimořádnou okamžitou pomoc. Ta je určena právě k úhradě jednorázového mimořáného výdaje, což by mohl být i doplatek za plyn. Mimořádná okamžitá pomoc je ale nenárokovou dávkou, záleží vždy na úřadě práce, zda Vaši žádost schválí či nikoliv. Pouze na základě informací ve Vašem dotazu tedy nelze jednoznačně určit, zda Vám nárok na dávku vznikne či nikoliv.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, manželka je dlouhodobě v evidenci úřadu práce, žijeme v pronajatém bytě a vzhledem k mému nízkému příjmu pobíráme příspěvek na bydlení, Syn studuje a našel si brigádu. Jsme povinni dokladovat tuto částku za jeho brigádu do společného příjmu domácnosti k žádosti o příspěvek na bydlení ? Děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

předpokládám, že syn má s vámi v bytě trvalé bydliště a je tudíž společně posuzovanou osobou, pak jeho příjem z brigády do žádosti o příspěvek na bydlení uvést musíte. Pokud by měl trvalé bydliště jinde, pak jeho příjem uvádět nemusíte.

Dobrý den, chci se zeptat, zda má zaměstnavatel po ukončení pracovního poměru povinnost potvrdit měsíční příjem na formulář, který je přílohou k příspěvku na bydlení. Děkuji, Miloš

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, Miloši,

to, že s Vámi byl ukončen pracovní poměr, není důvodem k tomu, aby Vám zaměstnavatel potvrzení nevystavil. Na potvrzení příjmů do žádosti o příspěvek máte právo. Pokud to zaměstnavatel odmítá učinti, doporučuji jej k potvrzení příjmů vyzvat písemně - doporučeným dopisem s dodejkou - s tím, že pokud Vám příjmy nepotvrdí, obrátíte se na úřad práce. Pokud máte k dispozici své výplatní pásky, můžete si v případě neaktivity zaměstnavatele zkusit do žádosti vepsat čisté příjmy sám a k žádosti doložit Vaše čestné prohlášení o tom, že Vám zaměstnavatel odmítl příjmy potvrdit a případně i kopii dopisu, kterým jste ho k potvrzení příjmů vyzval.

Horoskop na září 2016: Vztahy, zdraví a finance pro všech...

Zhubli jste s Expreskou: Jak se dařilo čtenářce Pavle?

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější články

Horoskop na září 2016: Vztahy, zdraví a finance pro všechna znamení!

Horoskop na září 2016: Vztahy, zdraví a finance...

Zhubli jste s Expreskou: Jak se dařilo čtenářce Pavle?

Zhubli jste s Expreskou: Jak se dařilo čtenářce...

10 věcí, které by neměly chybět ve vašem prvním bytě

10 věcí, které by neměly chybět ve vašem prvním...

Modelky z Playboye se po 50 letech znovu svlékly!

Modelky z Playboye se po 50 letech znovu svlékly!

Co dělat, když chce pronajímatel dát výpověď z nájmu bytu?

Co dělat, když chce pronajímatel dát výpověď z ...

Proč byste měla spát nahá?

Proč byste měla spát nahá?

Tip na večeři


	Jeden ze skvělých receptů na úpravu kuřecího masa.

Kuřecí prsa s hořčicí

9 hlasů
60min 627kJ 120 Kč

Jeden ze skvělých receptů na úpravu kuřecího masa.


	Jednoduchý oběd pro milovníky špaget.

Špagety s kuřecím masem

10 hlasů
50min 942kJ 95 Kč

Jednoduchý oběd pro milovníky špaget.

Poradny

Může dceřin manžel uplatnit daňovou slevu na děti?

Dobrý den,jedná se spíše o dotaz na daňového poradce, nýbrž dle informací, které mám k dispozici,... Více

Statut studenta a nárok na dávky při neúspěšné maturitě

Dobrý den,jestliže chlapec, o kterého pečujete, nebyl u maturity úspěšný, je považován za student... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zkuste tento týden zavřít pomyslné dveře před vlastními obavami a strachem z neznámého. Riskování sice není vaší přirozeností, ale někdy je jedinou cestou, jak dosáhnete svého. A právě nyní mu budou hvězdy nakloněny. Nemusíte př...

Více