Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.

Tématické oblasti:

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.

O mně

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,potřeboval bych radu .Osoba se dvěma dětmi (školka a zákl.škola)bydlí sama ,rodiče ani přítele nemá,svobodná.V části Prahy. Do října pobírala přídavky na děti a příspěvek na bydlení.V listopadu si našla práci a nahlásila to pouze na úřadu práce .Proto jí v listopadu nedali příspěvek na bydlení,pouze přídavky na děti (dohromady 1000 Kč). Je možné požádat o doplacení částky z důvodu neznalosti? Dále bych prosil o informaci,o jaké dávky může požádat když její příjem v prosinci za listopad byl 8500 Kč ,2000 výživné,1000 přídavky(ještě nemá).Nájem platí 7500Kč(s vodou,elekt.) bez topení.Bydlí v RD v nájmu.V době kdy neměla práci v říjnu si koupila uhlí a požádala o příspěvek ,který má dostat do konce prosince. A to je další dotaz je postup úřadu správný,přispět na uhlí za 2,5 měsíce,když si na něj logicky musela půjčit. Poslední dotaz musí soc. úřad navštívit letos ,aby dostala příspěvky za prosinec,nebo stačí v lednu?Jde požádat písemně? Děkuji.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

povinností žadatele o dávku je písemně oznámit příslušnému úřadu práce a oddělení, které dávky vyplácí, do 8 kalendářních dní jakékoliv změny ve skutečnostech rozhodných pro nárok na dávku (tedy například nástup do zaměstnání). Toto poučení je mj. součástí formuláře žádosti o příspěvek na bydlení, který žadatel o příspěvek vyplňuje každé čtvrtletí. Pokud byla žadateli dávka zamítnuta na zákaldě nedodržení této povinnosti, může se sice ve stanovené lhůtě proti tomuto rozhodnutí odvolat, ale obávám se, že nebude úspěšný, protože souhlas se splněním této povinnosti stvrdil na žádosti svým podpisem. 

Z dalších dávek by připadaly v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi - zákaldní dávkou je příspěvek na živobytí. Nárok na něj vzniká tehdy, pokud po odečtení přiměřených nákladů na bydlení nezbude žadateli ani částka živobytí. Částka živobytí je zpravdial shosná s částkou životního minima, přiměřené nákaldy na bydlení jsou ale započítávány maximálně ve výši 30% (v Praze 35%) příjmů domácnosti. Jestliže tedy od celkového příjmu (11.500 Kč) odčteme 35% příjmů (4.025 Kč). dostaneme částku 7.475 Kč. V případě, že je oběma dětem méně než 6 let, je životní minimum domácnosti 6.620 Kč, v případě, že je jedno dítě starší 6 let, je životní minimum 7.020 Kč. Vzhledem k tomu, že částk, která zbyla po odečtení 35% příjmů je v obou případech vyšší, nebude mít žadatel na dávky hmotné nouze nárok. 

Na vyřízení žádosti o dávku má úřad lhůtu 30 kalendářních dní, v odů vodněných případech může být tato lhůta prodloužena o dalších 30 dní. Takže ano, dávka může být v některých případech vypalcena třeba až za dva měsíce. 

Vzhledem k tomu, že na dávky hmotné nouze žadateli nárok nevzniká, z hlediska nároku na příspěvek na bydlení stačí úřad práce navštívit v lednu. Je zapotřebí požádat o dávku písemně na formuláři, ovšem formulář je zapotřebí doručit na úřad práce osobně.

Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou poprosila o radu a jednoduhší visvětlení. Pobíram plný invalidní důchod a jsem zaměstnaná na částečný úvazek. Pracuji déle jak dva roky. Jsem v 5měsíci těhotenství. Mám v tomto případě nárok na? MAteřskou? Nastupuji na ní také 6 až 8 týdnů před porodem, trvá do 5měsíce dítěte? Kolik v době mateřské dovolené budu pobýrat? Po mateřské přecházím na rodičovský příspěvek. můžu si i přesto že jsem pracovala jen na částečný úvazek vybrat na kolik měsíců chci tento příspěvek pobírat? Ráda byhch zvolila variantu dvoů let. Nebo nemám nárok v podstatě nanic a budou mi vyplácet pouze rodičovský příspěvek a to hned po porodu? Moc Vám děkuji za pomoc S pozdravem Kühnová

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, paní Kühnová,

jestliže jste nemocensky pojištěná déle než dva roky, pak Vám nárok na mateřskou vzniká. Nastoupit na ni můžete v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stanoveným termínem porodu. Mateřská je vyplácena po dobu 28 týdnů, při narození dvou a více dětí pak 37 týdnů. Výše mateřské činí 70% Vašeho platu v poseldním zaměstnání. Vzhledem k nároku na mateřskou si budete moci zvolit rodičovský příspěvek ve výši 7.600 Kč - vyšší rodičovský příspěvek velmi pravděpdobně nebude možný. Maximální výše rodičovského příspěvku - 11.500 Kč (dvouletá varianta) je určena pro rodiče, jejichž příjem je cca 17.000 Kč hrubého, což nebude Váš případ. 

Dobrý den, pročítám si zde vaše odpovědi na otázky a mám v tom trošku zmatek. Chtěla bych se zeptat: ukončila jsem studium na vysoké škole a od 1.10.2014 jsem na OSVČ-vedlejší. Platím si zdravotní a minimální nemocenské pojištění. Přemýšlíme s přítelem o miminku. Co musím splnit abych měla nárok na mateřskou. Čtu v článcích, že musím platit nejméně 270 dní nemocenskou (z těchto 270 dní musí 180 dní pojištění spadat do období jednoho roku před nástupem na mateřskou dovolenou - tuto větu nějak nechápu). Pokud si budu pojištění platit nadále třeba ještě půl roku - mám nárok na mateřskou? Počítá se to od DATA NÁSTUPU na mateřskou? Tudiž těhotná můžu být i v době placení povinných 270 dnech? Je problém, pokud si neplatím i sociální? Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

doba, za kterou musíte získat alespoň 270 kalendářních dní nemocenského pojištění se počítá zpětně od data nástupu na mateřskou - jdná se o dva roky. Pokud během těchto dvou let počítaných zpětně od data nástupu na mateřskou získáte 270 dní nemocenského pojištění, měl by Vám nárok na nemocenskou vzniknout při splnění podmínky, že alespoň 180 dní poijištění z těchto 270 bude spadat do období jednoho roku před datem nástupu na mateřskou. Ano, tudíž můžete být těhotná a současně si ještě dál platit nemocenské pojištění, abyste dosáhla potřebných 270 dní pojištění. Sociální pojištění si platit nemusíte, rozhodující je nemocenské pojištění.

OSVČ

Dotaz: Mirka

Dobrý večer. Chci si jako Osvč začít platit nemocenskou, jelikož stárnu a nemoci přibývají, taky odpočinek v rekonvalescenci je potřeba. Dívala jsem se na internet, ale nejsem z toho moc moudrá. Prosím o info z jakých položek na danovém přiznání či dokladu zdr.a soc pojištění si mohu vypočítat plabu nemocenského. Děkuji. Mirka

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, Mirko,

pro výpočet měsíční výše nemocenského pojištění používáte stejný vyměřovací základ jako pro výpočet výše sociálního (důchodového) pojištění. Sazba pro nemocenské pojištění je 2,3% z měsičního vyměřovacího základu. Minimální pojistné na nemocenské pojištění je 115 Kč měsíčně. Více informací o nemocenském pojištění pro OSVČ najdete například zde: http://www.jakpodnikat.cz/nemocenske-pojisteni.php

Dobrý den děkuji za první odpověď k mateřské a ČID chci se ještě zeptat jelikož mám ČID ale v práci to začínám nezvládat a chci jít do nové ale plánuju jít na mateřskou budu mít nárok na mateřskou i když přejdu z jedné práce do druhé aniž bych mezi tím šla na ÚP?Děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

nárok na mateřskou budete mít i při přechodu z jednoho zaměstnání do druhého za předpokladu, že dodržíte podmínky uvedené v předchozí odpovědi: budete během uplynulých dvou let před mateřskou zaměstnaná alespoň 270 dní a budete zaměstnaná i v den nástupu na mateřskou nebo budete v ochranné lhůtě. Výše mateřské se Vám v takovém případě bude počítat pouze z platu dosaženého v posledním zaměstnání.

Zdravotní a sociální pojištění

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den. Jsem vedena na úřadu práce. Pokud se nechám vyřadit z evidence vím,že si budu muset platit zdravotní pojištění, jak je to, ale se sociálním pojištěním pokud nejsem v evidenci úřadu práce a jsem osoba bez zdanitelných příjmů, tedy nezaměstnaná. Musí člověk i v případě, pokud je nezaměstnaný, platí si zdravotní pojištění a nemá žádné příjmy navštěvovat povinně Úřad práce? Děkuji. Irena

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, Ireno,

jestliže se necháte vyřadit z evidence uchazečů o zaměstnání, budete si muset sama platit zdravotní pojištění ve výši 1.148 Kč měsíčně. Hrazení sociálního pojištění je dobrovolné, nikoliv povinné, takže toto pojištění hradit nemusíte. Pokud již nebudete v evidenci úřadu práce, pak samozřejmě nebudete muset úřad práce navštěvovat?

Dobrý den chci se zeptat jsem doma se 7 letou dcerou s autismem a pobirám příspěvek na peci, tudíž sem s ni doma. Nyní jsem těhotná v lednu budu rodit, mam nějaký nárok na peněžitou pomoc v mateřství děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jestliže nejste zaměstnaná a tudíž nemocensky pojištěná, nemáte na peněžitou pomoc v mateřství nárok. Po narození dítěte si budete moci na úřadě práce požádat o rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Dobrý večer chci se zeptat,když podepíšu provedení práce dohodou a měsíčně si vydělám 4.500,- a k tomu budu evidovaná na ÚP dostanu ještě k tomu podporu v nezaměstnanosti? Od 1.1.2015 se to mění,prý pokud si vydělám míň než polovinu průměrné mzdy tak mám nárok na podporu v nezaměstnanosti,průměrná mzda pro rok 2015 je 9.200,-. (polovina je 4.600,-)

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

v letošním roce je minimální mzda 8.500 Kč, proto je při evidenci na úřadě práce bez pobírání podpory v nezaměstnanosti možné si přivydělat maximálně 4.250 Kč. Se zvýšením minimální mzdy na 9.200 Kč od ledna 2015 se samozřejmě zvýší i částka, kterou si budete moci přivydělat při evidenci na úřadě práce - půjde o Vámi uváděných 4.600 Kč.

Jestliže ale pobíráte podporu v nezaměstnanosti, nemůžete si přivydělat vůbec nic. Respektive můžete, ale v takovém případě Vám bude výplata podpory zastavena.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za jak dlouho po podání žádosti na dávky v hmotné nouzi proběhne u mě doma sociání šetření? Odjíždím s dětmi na svátky k rodičům a nerada bych, aby mi je zamítli z důvodu mojí nepřítomnosti. děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

řízení o dávkách hmotné nouze by mělo být ukočeno do 30 dní. Ve složitých přípdech, kdy si musí úřad práce vyžádat další údaje od jiných institucí, se může lhůta protáhnout na 90 dní. Každopádně nic nezkazíte tím, když na úřad práce zavoláte, zeptáte se na možný termín šetření a informujte je o tom, v které dny budete mimo své bydliště. 

OSVČ

Dotaz: Jana

Dobrý den. Do října 2014 jsem pracovala jako OSVČ, od 27.10.2014 jsem vedena na Úřadu práce. Jako osvč jsem si nemocenskou nikdy neplatila, pouze zdravotní a sociální pojištění. Od března nastupuji na brigádu. Mohu si jako osoba bez zdanitelných příjmů platit z této brigády navíc nemocenskou a být vedena na úřadu přáce či musím odejít z úp, pokud plánuji do roka dítě či musím být opět OSVČ nebo zaměstnanec . Nebo pro nárok na mateřskou musím platit soc,zdr, a nemocenskou či nikoli? A z jakých položek z posledního roku podnikání si vypočítat nejvyšší možnou platbu nemocenského? Jedná se mi o to dosáhnout na co nejvyšší mateřskou. Děkuji. J.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jako osoba bez zdanitelných příjmů si sama nemocenské pojištění hradit nemůžete. Abyste byla nemocensky pojištěná z brigády, muselo by se jednat o dohodu o pracovní činnosti s výdělkem alespoň 2.500 Kč měsíčně nebo dohodu o provedení práce s výdělkem nad 10.000 Kč. Další možností je nechat se zaměstnat nebo stát se OSVČ a hradit si nemocenské pojištění. Více informací o nemocenském pojištění pro OSVČ najdete zde: http://jakpodnikat.cz/nemocenske-pojisteni.php. Pro nárok na mateřskou je zapotřebí získat 270 dní nemocenskhéo pojištění během dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou.

OSVČ

Dotaz: Veronika

Dobrý den, pracuji na HPP s HM cca 20 tis., uvažuji o zřízení ŽL na nákup, prodej a při zaměstnání být ještě OSVČ jako vedlejší příjem, jen zvažuji,aby se mi to vůbec vyplatilo, jaké budu mít platby na sociálním, zdravontím event. daň. Předpokládám čistý příjem ze živnosti cca 1-2 tis. měsíčně. Moc děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

jestliže budete podnikat jako OSVČ s vedlejší činností, nemusíte v prvním roce Vašeho podnikání platit žádné zálohy na zdravotní ani sociální pojištění. Vše pak doplatíte až po skončení roku na základě Podání Přehledu. Zálohy v dalších letech se pak dovíjejí od výše Všich příjmů. Více informací o vedlejší činnosti a zdravotním a sociálním pojištění můžete získat například zde: http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php.

Pracovně právní problémy

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, 31.12.2014 mi končí rodičovská dovolená a od 1.1.2015 nastupuji z důvodu rizikového těhotenství na nemocenskou, která bude trvat cca měsíc. Když nyní oznámím zaměstnavateli, že od 1.1.2015 budu na nemocenské, může mi do konce roku ještě doručit výpověď? A pokud ano, budu mít nárok na nemocenskou a poté na mateřskou, kterou by mi měl platit zaměstnavatel a poté rodičovský příspěvek? Velice děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

klidně zaměstnavateli oznamte, že od ledna nastupujete na nemocenskou z důvodu dalšího těhotenství, aby s Vaším návratem do zaměstnání nepočítal. Během Vašeho těhotenství má totiž zaměstnavatel jen velmi omezené možnosti, jak s Vámi ukončit pracovní poměr. V době těhotenství Vám může zaměstnavatel dát výpověď pouze tehdy, ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část nebo z důvodů, pro které by s Vámi mohl okamžitě zrušit pracovní poměr. Z jiných důvodů Vám v době těhotenství dát výpověď nemůže. Pokud by Vám přece jen doručil výpovd z výše uvedených důvodů, běžela by Vám ještě výpovědní lhůta, takže nárok na nemocenskou i mateřskou mtí rozhodně budete. Mateřskou Vám bude vyplácet okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ), nikoliv Váš zaměstnavatel. Díky nároku na mateřskou si posléze budete moci zvolit i výši rodičovského příspěvku. 

dobrý večer,potřebuji se poradit zda mám nárok na hmotnou nouzi nebo příspěvek na živobytí.Jsem sama se 2 dětmi,pobírám přísp.na bydl.2900,- příjem ze zaměst.7000,- ,přídavky na děti 1100,- a alimenty 2000,- a přísp.od mamky na plac.insolvence 2000,- který se počítá do mého příjmu.v lednu mi končí mateřská posle.částka je 2900,- kč.moje výdaje na nájem jsou 8300,- ,platím ale ještě školku 1000,- a dopravu cca 800,- kč měsíčně.chtěla jsem se zeptat kdy je možné si požádat o příspěvek a co všechno musím doložit.děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

na příspěvek na živobytí, který je zákaldní dávkou pomoci v hmotné nouzi, máte nárok tehdy, pokud Vám po odečtení přiměřených nákladů na bydlení nezůstává ani částka živobytí. Částka živobytí je zpravidla shodná s částkou životního minima, přiměřené náklady na bydlení jsou ale započítávány maximálně do výše 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti. Vzhledem k tomu, že Vaše příjmy dosahují částky 15.000 Kč, po odečtení 35% Vašich příjmů Vám zbývá částk 9.750 Kč, což je rozhodně více než je částka živobytí Vaší domácnosti - bez ohledu na to, jak staré děti máte. Pokud nežijete v Praze, zůstane Vám po odečtení přiměřených nákladů částka ještě vyšší. Nárok na dávky hmotné nouze tedy nemáte.

Dobrý den mám čerstvě ČID a pracuji na zkrácený úvazek chceme s manželem dítě chci se zeptat mám nárok na nějaké dávky,mateřskou či porodné?Děkuji

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že i při práci na částečný úvazek je za Vás velmi pravděpodobně hrazeno nemocenské pojištění, můžete v případě tehotenství pobírat nemocenské dávky, pokud to bude Váš zdravotní stav vyžadovat. Abyste měla nárok na mateřskou, musíte splnit zejména dvě podmínky: být během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a být zaměstnaná i v den nástupu na mateřskou dovolenou nebo být v ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 dní od ukončení posledního zaměstnání. Je-li ale poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jako toto zaměstnání. Splníte-li uvedené podmínky, nárok na mateřskou Vám vznikne, v opačném případě nikoliv.

Jedná-li se o Vaše dítě a příjem Vaší domácnosti nepřesáhne 2,7násobek jejího životního minima, budete mít nárok na porodné, což je jednorázová částka ve výši 13.000 Kč. Životní minimum tříčlenné domácnosti je v současné době 7.710 Kč (může se změnit), hraničním příjmem pro nárok na porodné je tedy příjem ve výši 20.817 Kč. Pro nárok na porodné je zapotřebí doložit příjmy za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo.

OSVČ

Dotaz: MacekM

Dobrý den,jsem vysokoškolačka, 15.10.2014 jsem odešla ze zaměstnání dohodou, kde jsem pracovala 11,5 měsíců. Nyní jsem hlášena na ÚP, podporu nedostávám, protože na něj nemám nárok, ale ÚP za mě platí obě pojištění. Rádi bychom s přítelem měli brzy miminko. Ráda bych se zeptala, jestli bych měla nárok na přispěvek v mateřství, pokud bych do práce vůbec neastoupila. Druhý dotaz by byl, jestli bych měla nárok na příspěvek v mateřství, pokud bych pracovala jako OSVČ a platila si nemocenskou a jak dlouho bych ji musela platit.Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

na podporu z úřadu práce bohužel opravdu nárok nemáte, abyste na ni dosáhla, musela byste odpracovat alespoň 12 měsíců, což se ve Vašem případě nestalo. Úřad práce za Vás platí pouze zdravotní, nikoliv sociální pojištění.

Abyste měla nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou), musela byste splnit zejména dvě podmínky: být během uplynulých dvou let nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní - tuto podmínku zatím splníte - a být zaměstnaná i v den nástupu na mateřskou dovolenou nebo být v ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 dní od ukončení posledního zaměstnání. Je-li ale poslední zaměstnání kratší než 180 dní, je ochranná lhůta stejně dlouhá jako toto zaměstnání. Pokud byste tedy otěhotněla až nyní po skončení zaměstnání, nárok na mateřskou Vám zatím nevzniká, protože v době nástupu na mateřskou dovolenou nebudete v ochranné lhůtě. Aby Vám nárok na mateřskou dovoelnou vznikl, musela byste se během těhotenství nechat ještě někde zaměstnat a splnit výše uvedené podmínky. 

Pokud se rozhodnete pracovat jako OSVČ, doba zaměstnání a SVČ se z hlediska nároku na mateřskou bohužel posuzují odděleně, takže pro nárok na mateřskou by se Vám nezapočítávala doba, po kterou jste byla zaměstnaná. I pro OSVČ platí výše uvedené podmínky s tím, že z celkového počtu 270 dní pojištění musí 180 dní pojištění spadat do období jednoho roku před nástupem na mateřskou dovolenou.

TESTOVÁNÍ: Revoluční krém Revitalift Filler s kyselinou h...

Chcete zářivý úsměv? Získejte ho díky bělení zubů

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Revoluční krém Revitalift Filler s kyselinou hyaluronovou od L´Oréal Paris

TESTOVÁNÍ: Revoluční krém Revitalift Filler s k...

Chcete zářivý úsměv? Získejte ho díky bělení zubů

Chcete zářivý úsměv? Získejte ho díky bělení zubů

Princezna Charlotte slaví 1. narozeniny: Je víc po princi Williamovi nebo Kate?

Princezna Charlotte slaví 1. narozeniny: Je víc...

11 nejdůležitějších vitaminů pro krásnou pleť: Kde je najdete?

11 nejdůležitějších vitaminů pro krásnou pleť: ...

Jak ještě zlepšit pitný režim? Máme pro vás 5 triků!

Jak ještě zlepšit pitný režim? Máme pro vás 5 t...

Horoskop na týden od 2. do 8. května 2016 od naší astroložky Anny!

Horoskop na týden od 2. do 8. května 2016 od na...

Tip na oběd


	Polévka ze záhonu je už podle názvu zeleninová vitaminová bomba. Italský venkov v krajině Chianti hází do hrnce bílé fazolky s čerstvým špenátem, nechá je bublat. Jako správný Ital ji Emanuele Ridi ještě ozdobí hoblinkami parmezánu a dochutí olivovým olejem. Chutná to báječně! Co víc dodat? Třeba bílé víno a křupavé bílé pečivo.

Polévka ze záhonku

18 hlasů
25min 475kJ 62 Kč

Polévka ze záhonu je už podle názvu zeleninová vitamin...


	Recept na rychlý vepřový guláš se smetanou.

Vepřový guláš

6 hlasů
1h a 5min 761kJ 180 Kč

Recept na rychlý vepřový guláš se smetanou.

Poradny

Končí mi rodičovský příspěvek, mám nárok na jiné dávky?

Dobrý den,po vyčerpání rodičovského příspěvku byste v př&iacut... více

Na jak dlouho ztratím dávky při prodeji bytu?

Dobrý den,částku, kterou získáte prodejem bytu, budete samozřejmě mus... více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dejte si tento týden pozor hlavně na přílišné utrácení – co se na první pohled může zdát jako dobrá investice, se může nakonec ukázat jako jeden velký omyl. Proto se do žádných větších nákupů nepouštějte bezhlavě, impulziv...

Více