Bety.cz
Nastavit jako domovskou stránku
úterý 7. července | svátek má  Bohuslava
Přihlásit | Nejste registrována? Registrovat 
Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.
 

Tématické oblasti:
 

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.
 

O mně
 

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

.

Vložit dotaz
Zobrazeno 15 / celkem 4756 dotazů Přidat dotaz
Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, pobírám příspěvek na bydlení,doplatek na bydlení a živ. minimum. V červnu jsem měla přeplatek 1622,- za vodu, tedy mi byl příspěvek na bydlení následně na 3 měsíce snížen...chodí se žádat 1x za 3 měsíce...to chápu...U doplatku na bydlení vyplňuji papír každý měsíc, takže jsem doplatek za vodu uvedla v červenci a na doplatek na bydlení jsem tedy v tom měsíci ztratila nárok...to taky chápu...Nyní v srpnu jsem se dotazovala jestli mám nárok na doplatek na bydlení a prý ne...Ptám se tedy...u doplatku na bydlení se mi přeplatek též započítává po dobu 3 měsíců??? Pokud by to tak bylo, tak se nevyplatí šetřit a mít jakékoliv přeplatky.... Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že u příspěvku na bydlení se dokládají příjmy za kalendářní čtvrtletí, dochází vlivem přeplatku ke snížení příspěvku rovněž na celé kalendářní čtvrtletí. U doplatku na bydlení by ale situace měla být jiná, protože zde se dokládají příjmy každý kalendářní měsíc, takže přiznaný přeplatek by měl ovlivnit výši doplatku na bydlení rovněž pouze za jeden měsíc. Nevím tedy, z jakého důvodu Vám bylo sděleno, že na doplatek nebudet mít nárok ani v následujícím měsíci. Napadá mě k tomu to, že by problém mohl nastat v případě, že Vám byl odebrán příspěvek na živobytí. Na dopaltek na bydlení má totiž nárok zpravidla pouze ten, kdo má nárok na příspěvek na živobytí. I příspěvek na živobytí je ale vyplácen každý měsíc a tudíž se každý měsíc dokládají příjmy. Každopádně doporučuji žádost o doplatek na bydleni podat - úřednice nemůže odmítnout žádost přijmout, i když Vám bude tvrdit, že nárok na doplatek nemáte.

Dotaz: Jája

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat..8.11.2014 by jsem měla nastopit do zaměstnání jelikož můj syn bude mít 3 roky a skončí mi M.D.smlouvu mám na neurčito.jsem tam zaměstnaná 9 let(bez m.d.)ted mám zprávy že můj zaměstnavatel dal výpověd 3 lidem(kteří ted dopracovávají výp.dobu(2 měs.)a zřejmě bude končit...čekám,že bude chtít propustit i mě a pošle mi poštou nějakou výpověd nebo co.Jak mám na to prosím reagovat a jak by ta výpověd měla vypadat abych na tom nebyla škodná(jelikož se v těchto věcech vůbec neorientuji)a následně se chci zeptat na pozdější dávku v nezaměstnanosti až budu na pracáku..když jsem ted brala jen mateřskou.Děkuji za odpověd.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

záleží na tom, z jakého důvodu výpověď od zaměstnavatele obdržíte. Pokud zaměstnavatel opravdu ukončí činnost a dojde k jeho zrušení, pak Vám může dát výpověď i během rodičovské dovolené. Připomínám, že u výpovědi běží dvouměsíční výpovědní doba, takže poku by Vám zaměstnavatel dal výpověď ještě v měsíci srpnu, skončil by Váš pracovní poměr na konci října a nemusela byste se již do práce vracet. Pokud by šlo o výpověď z důvodu nadbytečnosti, tu Vám zaměstnavatel může dát až po ukončení Vaší rodičovské dovolené. Váš pracovní poměr by tak skončil nedříve na konci ledna 2015. Do té doby byste měla pro zaměstnavatele nadále pracovat a dostávat za práci plat/mzdu, pokud se se zaměstnavatelem nedohodnete na tom, že zůstanete doma a budete pobírat náhradu mzdy. V obou případech máte každopádně nárok na odstupné - což by mělo být ve výpovědi zmíněno - ve výši trojnásobku Vašeho průměrného měsičního výdělku. 

Pokud byste dostala výpovd již nyní a do práce byste se vůbec nevrátila, měla byste při evidenci na úřadě práce nárok pouze na minimální podporu v nezaměstnanosti, která první dva měsíce činí cca 3.700 Kč a poté se dále snižuje. V příapdě, že byste po návratu z rodičovské dovolené pro zaměstnavatele alespoň nějakou dobu pracovala, měla byste nárok na podporu vypočtenou z výše Vašeho platu. V obou případech platí, že na podporu byste měla nárok až po vyčerpání odstupného.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den.chtěla bych vědět,zda mám nárok na nějakou dávku,když jsem na ÚP a šla bych na nemocenskou.Jak to potom je s penězi?Budu brát nějaké?Děkuji.....:)

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

během evidence na úřadě práce nejste nemocensky pojištěná a tudíž nemáte na nemocenskou nárok. Aby V8m nárok na nemocenskou vznikl, musela byste na ni nastoupit během trvání pracovního poměru nebo nejpozději do 7 kalendářních dní od jeho skončení. Během evidence na úřaděp ráce si tedy můžete zkusit žádat pouze o běžné dávky jako přídavek na dítě (pokud máte děti), příspěvek na bydlení nebo dávky pomoci v hmotné nouzi.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

dobry den chci se zeptat uz asi rok nepobiram na maleho prispevek 500kc protoze me nemohl pritel dolozit od zacatku roku potvrzeni o praci,mam na to narok i bez nej dekuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže je Váš přítel uveden v rodném lisitě dítěte jako jeho otec, pak byste jeho příjmy měla doložit. V opačném případě byste musela doložit čestné prohlášení, že s přítelem trvale nežijete a nehradíte společně náklady na životní potřeby. Pokud ale žijete spolu a společně se staráte o dítě, byl by to samozřejmě podvod, což Vám rozhodně nedoporučuji.

Dotaz: Monika

Dobrý den, jmenuji se Monika a jsem nezletilá maminka.Mám ukončený první ročník na střední.30.9 se mi má narodit miminko.....chtěla bych se zeptat,kdy můžu dostat první příspěvky.Jestli už 6 týdnů před porodem, po porodu atd.Děkuji za odpověd' :)

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Moniko,

jestliže jste při studiu nevykonávala výdělečnou činnost, ze které by za Vás bylo odváděno nemocenské pojištění, nebudete mít nárok na mateřskou a volbu výše rodičovského příspěvku, ale pouze na rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte. Pokud je Vám alespoň 16 let, můžete po narození dítěte - budete potřebovat jeho rodný list - požádat o rodičovský příspěvek a případně i o porodné, což je jednorázová částka ve výši 13.000 Kč, na kterou byste rovněž mohla mít nárok. 

Dotaz: Michaela

Dobrý den, jsem samoživitelka s jedním dítětem 3roky a jsem v 5měsíci těhoenství. Pobírám hmotnou nouzi ve výši 3600,- Kč. Na příspěvek na bydlení nemám nárok, nemám trvalé bydliště, ale mám nájemní smlouvu. Nyní potřebuji koupit uhlí, jak si zažádat o jednorázový příspěvek a do jaké výše, děkuji moc, za odpověd jsem už opravdu zoufalá

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pravděpodobně máte na mysli dávku nazývanou jako mimořádná okamžitá pomoc, která podobně jako příspěvek na živobytí, který pravděpodobně pobíráte, patří mezi dávky pomoci v hmotné nouzi. Zákon o pomoci v hmotné nouzi stanoví několik situací, ve kterých je možné tuto dávku získat. Více informací o této dávce a výčet těchto situací najdete například zde: http://portal.mpsv.cz/soc/hn/obcane/pomoc. Mimořádná okamžitá pomoc je v každém případě nenárokovou dávkou, což znamená, že pro její získání nestačí splnit jen určité podmínky, ale o jejím přiznání vždy rozhoduje příslušný úřad práce.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,býval manžel mi dluží výživné na 2 děti za dobu 6měsíců. Je stále bez zaměstnání a ani nemá zájem se zaměstnat.Bydlí v bytě jeho matky.Chtěla bych se zeptat , co mám dělat. Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

v takovém případě můžete na bývalého manžela podat trestní oznámení pro trestný čin zanedbání povinné výživy. Podán trestního oznámení Vám sice dlužné výživné nevymůže, ale mohlo by bývalého manžela přinutit k lepší platební morálce. Dále můžete podat k soudu návrh na exekuci dlužného výživného z platu Vašeho bývalého manžela (je-li zaměstnaný) nebo návrh na exekuci výživného prodejem jeho (ne)movitého majetku. Návrh na sexekuci rozhodně doporučuji podat, případně můžete zvolit kombinaci obou postupů, tedy podání návrhu na exekuci i trestního oznámení.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

dobrý den chtěl bych se zeptat jestli se nepřipravuje zvíšení životního minima děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

podle nejnovějších zpráv z MInisterstva práce a sociálních věcí by mohlo od ledna 2015 dojít ke zvýšení životního minima o 200 Kč. Životní minimum pro jednotlivce by se tak zvýšilo z částka 3.410 Kč na částku 3.610 Kč. Toto zvýšení však zatím není legislativně schváleno.

Dotaz: Alena

Dobrý den,prosím o radu.Předchozí dva roky jsem byla osvč,platila jsem si pouze zálohy(nemocenské připojištění ne),10.7 2014 jsem ještě nastoupila na práci na plný úvazek(hrubá mzda 33 000),přesně za měsíc tedy 10.8 2014 jsem si komplikovaně zlomila nohu a na nemocenské bude asi delší dobu(pozastavila jsem si živnost).Mám nárok na nemocenskou a v jaké výši a pokud bych po nemocenské rozvázala pracovní poměr(což mi bylo od zaměstnavatele naznačeno) a šla bych na prac úřad ,mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? a z čeho se mi bude počítat.Vím,že můj dotaz je komplikovaný ale i tak předem děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

na podporu v nezaměstnanosti máte nárok tehdy, pokud jste během posledních dvou let vykonávala alespoň 12 měsíců výdělečnou činnost, ze které za Vás bylo odváděno sociální pojištění. Jestliže jsi tedy jako OSVČ platila zálohy na sociální pojištění, nárok na podporu v nezaměstnanosti Vám vznikne. Stejně tak máte nárok na nemocenskou, která činí přibližně 60% Vašeho platu.

Jestliže máte v zaměstnání sjednanou zkušební dobu, může s Vámi od 15. dne nemoci zrušit pracovní poměr zaměstnavatel ve zkušební době. V takovém případě byste měla nárok na standardní výši podpory v nezaměstnanosti, která by první dva měsíce činila 65%, další dva měsíce 50% a zbývající část podpůrčí doby 45% Vašeho průměrného čistého měsíčního výdělku v zaměstnání. Pokud ale ukončíte pracovní poměr Vy sama a to bez vážného důvodu - vážné důvody jsou specifikovány v § 5, písm. c) zákona o zaměstnanosti - příslušnou část zákona najdete k dispozici zde: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zamestnanost/cast1.aspx - bude Vám již od počátku podpůrčí doby podpora krácena na 45% Vašeho průměrného čistého měsíčního výdělku. Při ukončení pracovního poměru z vážného důvodu zůstává podpora ve standardní výši.

Dotaz: petra

Dobrý den,mám dotaz. Pracuji už rok a s manželem si přejeme miminko, ale nevím kde se dočíst,kdy mám nárok na mateřskou.vím o nějakých 270ti dnech, ale jak mám vědět kolik dnů jsem v práci ztrávila, když mám různé směny s různě danýma hodinama (někdy tam jsem na 6 hodin jindy i 12) nebo myslíte že bych už na to nárok měla? A jak je to pak když budu muset jít na rizikový(namáhavá práce)třeba už ve třetím měsíci-budu mít stále nárok na mateřskou? a jaké peníze budu dostávat na rizikovém?Předem Vám děkuji P.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

abyste měla nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) a na volbu výše rodičovského příspěvku, je potřeba splnit především dvě podmínky: být během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní a být zaměstnaná iv době nástupu na mateřskou dovolenou nebo být v ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 dní od ukončení posledního zaměstnání. 

Do oněch 270 dní pojištění se počítá celá doba, po kterou trvá Váš pracovní poměr - od podpisu pracovní smlouvy až po ukončení pracovního poměru. Počítají se tedy všechny kalendářní dny trvání pracovního poměru, tedy i dny, kdy nepracujete, víkendy, svátky apod. Pokud jste již tedy zaměstnaná rok, nárok na mateřskou Vám vzniká. Na mateřskou budete mít nárok i tehdy, pokud půjdete během těhotenství na nemocenskou. Nemocenská činí přibližně 60% Vašeho platu, mateřská je o něco vyšší, činí 70%.

Dotaz: Renata

Dobrý den, prosím o radu. Před 2 měsíci jsem podala v práci výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Presne poslední den jsem zjistila, že jsem v jiném stavu. Prosím o radu jak je to s ochranou lhůtou a když ted půjdu na úřad prace z ceho budu mít vypočítane peníze. Děkuji moc za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

v případě, že Váš pracovní poměr trval alespoň 180 kalendářních dní, budete mít na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) a na volbu výše rodičovského příspěvku nárok tehdy, pokud nastoupíte na mateřskou dovolenou do 180 dní od ukončení zaměstnání (uplynutí výpovědní doby). Na mateřskou dovolenou můžete nastouit nejdříve na počátku 8. týdne před stanoveným termínem porodu. Pokud do 180 dní na mateřskou dovolenou nastoupit nestihnete, musel by o mateřskou dovolenou při splnění podmínek požádat otec dítěte. V opačném případě byste mohla po narození dítěte pobírat pouze čtyřletou variantu rodičovského příspěvku, která by Vám byla vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Při evidenci na úřadě práce Vám bude výše podpory v nezaměstnanosti vypočtena z platu dosaženého v zaměstnání - samozřejmě za předpokladu, že na podporu máte nárok - máte za poslední dva roky odpracováno alespoň 12 měsíců. Pokud jste ale podala výpověď tzv. bez vážného důvodu, bude Vám podpora v nezaměstnanosti již od počátku krácena na 45% Vašeho průměrného čistého měsíčního výdělku.

Dotaz: BLANKA

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.Na dceru (9let) pobírám PNP 1stupně,jsme hlášená na ÚP ale bez podpory s manželem pobíráme příspěvek na bydlení,přídavky na děti a příspěvek na živobytí a chtěla jsem se zeptat jestli je možné abych se odhlásila z ÚP a dále jsme pobírali příspěvek na živobytí?Někde jsem slyšela že je podmínka být hlášená na ÚP děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

zákon o pomoci v hmotné nouzi sice stanoví, že osobou v hmotné nouzi není osoba, která není ani výdělečně činná, ani v evidenci úřadu práce, ale stanoví z tohoto pravidla i několik výjimek. Jednou z těchto výjimek je i osoba pečující o dítě do 10 let věku závislé na péči jiné osoby ve stupni I, což je případ Vaší dcery. Dokud tedy dcera nedosáhne 10 let věku, je vše v pořádku. Po dosažení 10 let věku bude záležet na tom, kdo z vás je žadatelem o příspěvek na živobytí (manžel nebo Vy) a na posouzení úřadu práce.

Dotaz: petra

Dobrý den, syn bude v září maturovat, musí od září být někde zaregistrován kvůli soc. a prac. pojištění nebo až po maturitě. Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

během prázdnin je Váš syn stále nezaopatřeným dítětem a zdravotní pojištění za něj hradí stát (hrazení sociálního pojištění není povinné). Pokud v září složí maturitu a bude pokračovat ve studiu, nemusí otázku zdravotního pojištění řešit, protože bude dál nezaopatřeným dítětem. Pokud ale nebude pokračovat ve studiu nebo při maturitě neuspěje, bude se muset zaevidovat na úřadě práce nebo se nahlásit zdravotní pojišťovně jako osoba bez zdanitelných příjmů a hradit si zdravotní pojištění sám.

Dotaz: pavel

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, dočetl sem se že kdyz si chci udělat rekvalifikační kurz, tak nedostanu podporu. Zajímá mě, jak to tedy je? Kurzy které má ÚP v nabídce není to co bych potřeboval já, takže bych si musel najít sám. Pokud si ho ale najdu sám, nedostanu právě tu podporu. Také sem slyšel, že je možné udělat si kurz z dotací od EU. Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud se účastníte rekvalifikace zabezpečované krajskou pobočkou úřadu práce a nejste poživatelem starobního důchodu, máte nárok na podporu při rekvalifikaci. Procentní sazba podpory při rekvalifikaci činí 60% průměrného měsíčního čistého výdělku. Pokud se však nejedná o rekvalifikaci zprostředkovanou úřadem práce, zde podpora při rekvalifikaci skutečně ze zákona nenáleží. Pokud si rekvalifikaci zvolíte sám, není ani uhrazení ceny rekvalifikace (rekvalifikačního kurzu) nárokové - záleží zcela na zvážení úřadu práce, zda cenu rekvalifikace uhradí. 

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, jsem zaměstnaná od října 2013.Pracovní smlouvu mám na dobu určitou-do konce roku 2014. Otěhotněla jsem a kvůli fyzicky náročné práci chci v polovině září nastoupit na rizikové těhotenství. Započítává se mi odpracovaná doba po celou dobu smlouvy nebo nástupem na rizikové těhotenství končí. Protože v tom případě bych neměla odpracovaný ani rok a to si nemohu dovolit, abych měla nějakou mateřskou.A jsem invalidní důchodce II.stupně, tak mě ještě zajímá, jak to bude s výpočtem pro pobírání mateřské a rodičovské dovolené+porodné.Jsem prvorodička,tak nárok na porodné bych snad mít měla. Měla bych rodit na přelomu březen-duben. Takže bych se do ochranné lhůty 180 dní měla vejít. Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

do potřebných 270 dní pojištění se Vám započítává celá doba, po kterou trvá Váš pracovní poměr, tedy doba do konce roku 2014, i když nastoupíte na nemocenskou. Pokud na mateřskou nastoupíte do 180 dní od ukončení pracovního poměru - což by Vám dle Vámi uváděných informací mělo vyjít - nárok na mateřskou Vám vznikne. Mateřská činí přibližně 70% Vašeho platu, je tedy o něco vyšší než nemocenské, které činí 60% platu. Výši rodičovského příspěvku si pak budete moci zvolit dle výše svého platu - ani zde ale nemůžete přesáhnout 70% Vašeho platu.

Co se porodného týče, jako prvorodička na něj máte nárok tehdy, pokud příjem Vší domácnosti nepřesáhne 2,4násobek jejího životního minima. Pokud budete matka samoživitelka, nesmí Váš příjem přesáhnout částku 11.712 Kč, pokud bude otec uveden v rodném listě dítěte, jedná se o částku 18.504 Kč. Pro nárok na porodné se dokládá příjem za kalendářní čtvrtletí předcházející čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo. Pokud se Vám dítě narodí v březnu, budete dokládat příjem za poslední čtvrtletí roku 2014, při porodu v dubnu půjde o příjme za 1. čtvrtletí roku 2015.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
 

horoskopy

Nastavit horoskopy
Beran

Beran

21. března - 20. dubna

Následující týden budete narážet především na potíže v komunikaci, a to hlavně doma. Jako by vám vaši nejbližší přestali rozumět, jako by každý z vás mluvil jinou řečí. Bohužel vás na to konto čeká i několik nepříjemných hádek. Snažte se nepoužívat při nich nefér argumenty, mohly by otevřít staré rány a vám by pomyslné vítězství rozhodně nepřinesly. Koncem týdne se naštěstí dostaví jisté uklidnění, jako by si hvězdy řekly, že už vás potrápily dost.

anketa

Musela jste se někdy vyrovnávat s partnerovou nevěrou?



dítě dne

Konečně prázdniny. 2. 7. 2015

Konečně prázdniny.

 • 4/5
Celkem 23
další

Tip na oběd


	Jemné a lahodné mušle rozhodně stojí za chvíle strávené v kuchyni!

Mušle s brusinkovo limetkovou šťávou

Celkový čas: 35min

Energie: 307 kJ

Cena: 240 Kč


	Skvělá večeře pro vegetariány - brokolicový salát se sýrem a sušenými rajčaty.

Salát z brokolice s kozím sýrem

Celkový čas: 30min

Energie: 465 kJ

Cena: 115 Kč


	Co může být tedy lepší, než si připravit chutné dobroty, které pochází přímo z Itálie? Zde je nápad, jak mozzarellu v kuchyni využít.

Těstoviny penne po sorrentinsku

Celkový čas: 1h a 5min

Energie: 783 kJ

Cena: 110 Kč

Bety.cz - magazín nejen pro mámy
Partneři Bety.cz - Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Bety.cz posílejte na redakce@bety.cz, technické problémy na podpora@bety.cz.
Kontakty na redakci, obchodního a marketingového zástupce naleznete zde.

Copyright © 2009-2015 Bety.cz - všechna práva vyhrazena.