Bety.cz
Nastavit jako domovskou stránku
čtvrtek 23. října | svátek má  Teodor
Přihlásit | Nejste registrována? Registrovat 
Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.
 

Tématické oblasti:
 

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.
 

O mně
 

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

.

Vložit dotaz
Zobrazeno 15 / celkem 4069 dotazů Přidat dotaz
Dotaz: xxx

Dobrý den,děkuji za odpověd.Píšete,že nezdanitelné příjmy se uvádět při žádosti o sociální dávky nemusí.Já pobírám na živobytí i na bydlení a počítají se mě i alimenty na děti a ty přece zdaněné také nejsou.Tak jak je to možné?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

u dávek státní sociální podpory (příspěvek na bydlení) a dávek pomoci v hmotné nouzi (příspěvek na živobytí se dokládané příjmy mohou lišit. U příspěvku na živobytí bude zapotřebí příjem z prodeje domu doložit téměř určitě. Pro jistotu doporučuji kontaktovat přímo příslušný úřad práce, který Vám tyto dávky vyplácí.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, měla bych několik dotazů, prosím o radu. Nyní jsem na nemocenské (rizikové těhotenství) , zaměstnaná na HPP a první dotaz zní, zda mohu založit živnost a podnikat jako OSVČ vedlejší na nemocenské. Je to v souladu s nemocenskou? neni to protizákonné? Dá se to nějak vymyslet? Dále jestli je možné na mateřské, která bude následovat od srpna podnikat- vedlejší poměr. Nepřijdu o mateřské dávky? (dočetla jsem se na int., že nelze vykonávat činnost samostatně, opravdu to nelze nějak obejít?) Děkuji za odpověď

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

i při nemocenské si můžete přivydělávat, takže si můžete i zřídit živnost. Váš přivýdělek by samozřejmě měl respektovat zdravotní omezení plynoucí z Vašeho současného zdravotního stavu. Vzhledem k tomu, že i kdybyste si jako OSVČ hradila zálohy na nemocenské pojištění (to nově mohou i OSVČ vedlejší) stejně nestihnete splnit podmínky pro nárok na mateřskou, takže jako OSVČ můžete klidně podnikat i během pobírání mateřské. Omezení ohledně práce se totiž týká té práce, ze které Vám plyne nárok na mateřskou, což živnost nebude. Budete tedy moci podnikat, aniž byste přišla o mateřskou.

Dotaz: Jana Müllerová

Dobrý den.Prosím o informace:Manžel je alkoholik,ale nechce se jít léčit,protože by jsme měli málo peněz a přišel by o práci.Bere acc 20 000 kč,k tomu vysloužilý důchode 8 000kč.Já mám invalidní acc8000kč.Chtěla bych se právě zeptat,kolik kč by manžel bral,kdyby nastoupil léčbu?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud by se Váš manžel léčil dlouhodobě, musel by nejspíš ukončit pracovní poměr nebo požádat v zaměstnání o poskytnutí neplaceného volna (zaměstnavatel ale nemusí jeho žádosti o neplacené volno vyhovět). Pokud byl manžel během uplynulých dvou let zaměstnaný alespoň 12 měsíců, bude mít nárok na podporu v nezaměstnanosti, která činí první dva měsíce 65%, další dva měsíce 50% a zbytek podpůrčí doby 45% jeho průměrného čistého měsíčního výdělku. Pokud ale ukončí pracovní poměr sám bez vážného důvodu (léčba alkoholismu vážným důvodem není), bude již od počátku pobírat podporu pouze ve výši 45% průměrného čistého výdělku. Další možností by bylo, pokud by mu lékař léčbu alkoholismu uznal jako nemocenskou (ale nemám s tímto zkušenosti ,tak nevím, zda je to možné) - od 4. do 14. dne nemoci by pobíral od zaměstnavatele náhradu mzdy a od 15. dne nemoci nemocenskou ve výši cca 60% jeho platu. 

Dotaz: Mikka

Dobrý den,Mam takovej problem s byvalym pritelem..se kterym jsem otehotnila tesne predtim nez jsme se rozesly..neustale mi vyhrozuje a pise sms ale potom mi rika jak ho to mrzi breci u toho ze uz mi nikdy neublizi ze to tak nemyslel..ale pokazdy to udelal znovu..jsem zoufala na potrat jit nechci ale zaroven nechci aby mi porad vyhrozoval a otravoval me kdyz o nej nemam uz zajem uz parkrat me uhodil a ja uz nemuzu dovolit aby se to opakovalo znovu..jen nevim jak se ho zbavit vydira mi ze mi dite sebere az se to narodi atd nechci ho uvadet jako otce do rodneho listu ale bojim se ze bude bojovat a vydirat "pan otec " si chce nechat provést testy DNA a chce dítko k sobě. Jaké má šance ? Ze strany matky je absolutní nesouhlas na jakekoliv nárokovaní, návštevy .... Co se s tím dá dělat ? Preci když si pán necha udelat testy a prokaže se že dítko je jeho, pak si může dělat nároky a vše, že ? Ale co když já stím nesouhlasím..?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže nechce otce uvádět do rodného listu (vzhledem k tomu, co popisujete, se Vám ani nedivím), tak samozřejmě nemusíte. Pokud ale otec bude chtít být uveden v rodném listě, může podat k soudu žalobu na určení otcovství. Soud pak zpravidla nařídí provedení testů DNA a na základě nich rozhodne, zda je Váš bývalý přítel otcem či nikoliv. Pokud se otcovství potvrdí, soud rozhodne o tom, komu dítě svěří do péče (pravděpodobně to budete Vy) a druhému rodiči stanoví výši výživného, ale také styk s dítětem. Jestliže se stykem bývalého přítele s dítětem nesouhlasíte, musela byste u sodu prokázat, že by styk s dítětem měl na dítě negativní vliv, mohl dítě nějak traumatizovat apod. To, že se bývalý přítel nechová dobře k Vám, ještě totiž neznamená, že se tak bude chovat i k dítěti. Dítě má zkrátka právo na kontakt s oběma rodiči a soud zpravidla zakáže styk rodiče s dítětem pouze v závažných situacích, kdy v minulosti docházelo nebo hrozí že bude docházet k násilí na dítěti, týrání či zneužívání dítěte apod.

Dotaz: Olga

Dobry den.Mam dotaz..Skocila mi 3 leta materska..Jsem vedena na urade prace,v cervnu mi konci davky..jsem nyni tehotna,a termin porodu v zari..z UP ze me vyradi 6 tydnu pred porodem..tak jsem se chtela zeptat jestli budu pobirat nejaky penize kdyz budu na materske nebo az pak po porodu..?Predem dekuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

to, zda budete mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) , záleží na tom, kdy skončilo Vaše poslední zaměstnání. Jestiže Vaše poslední zaměstnání trvalo alespoň 180 dní, máte na PPM nárok tehdy, pokud nastoupíte na mateřskou do 180 dní od ukončení tohoto zaměstnání. Na mateřskou můžete nastoupit nejdříve na počátku 8. týdne před stanoveným termínem porodu. Pokud tedy nastoupíte na mateřskou dovoelnou do 180 dní od ukončení zaměstnání, nárok na PPM Vám vznikne. V opačném případě si budete moci po narození dítěte požádat pouze o čtyřletou variantu rodičovského příspěvku, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Dotaz: Barbora

Dobrý den, měla bych ještě jeden dotaz, psala jsem tady před chvílí..... Myslíte že by mohl přítel zažádat o mateřskou ted, když mám tři týdny do porodu? A rodičák by brali také jemu? a mohl by potom chodit dál do práce? Já bych tím pádem zůstala na ÚP a musela si hledat práci? děkuji....

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

Váš přítel jako otec dítěte může o mateřskou (PPM) zažádat nejdříve na počátku 7. týdne po narození dítěte, dříve o PPM žádat nemůže. Na mateřské dovolené musí zůstat alespoň 7 kalendářních dní po sobě jdoucích a během té doby nesmí pro zaměstnavatele vykonávat výdělečnou činnost, ze které mu plyne nárok na PPM. Pokud by chtěl pobírat PPM a současně pracovat, musel by na dobu pobírání PPM uzavřít se zaměstnavatelem dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce s uvedením jiného druhu práce, než který má sjednaný v pracovní smlouvě. Během pobírání rodiřovského příspěvku už by mohl pro zaměstnavatele pracovat bez omezení.

Dotaz: Barbora

Dobrý den, jsem samoživitelka dvou dětí, s předchozím partnerem. Mám dotaz, dne 30.6.2013 mi v práci skončila smlouva. Já 28.6. šla na nemocenskou, byla jsem na ní do září. Mezitím jsem zjistila že jsem těhotná (s novým partnerem). Od cca 9.září jsem na ÚP. V únoru jsem dostala poslední podporu, za leden, když jsem se byla ptát na hmotné nouzi, řekly mi tam že na žádné peníze nemám nárok, že otec dítěte mě musí živit (toho co čekám), ikdyž s námi nebydlí. Termín porodu mám 5.dubna, tak ani nevím jestli dostanu rodičák a na jak dlouho a jestli mám přece jenom právo na nějaké peníze. jsem ted do porodu skoro na dva měsíce bez peněz. Krom alimentů a přídavků na děti nemám nic.. Prosím o radu..děkuji Barbora

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Barboro,

na mateřskou a volbu rodičovského příspěvku mít bohužel nárok nebudete, protože již nejste v ochranné lhůtě plynoucí z posledního zaměstnání - tato lhůta činí maximálně 180 kalendářních dní od skončení posledního zaměstnání. Budete si tedy moci po narození dítěte zažádat rovnou o rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte. Pokud bude otec dítěte uveden v jeho rodném listě a splňuje podmínky pro nárok na mateřskou (270 dní nemocenského pojištění během uplynulých dvou let a nemocenské pojištění i v době nástupu na mateřskou dovolenou nebo 7denní ochranná lhůta po skončení zaměstnání) mohl by o mateřskou požádat on a následně zvolit výši rodičovského příspěvku. 

Jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosit nestačí k pokrytí náklaůd na bydlení, můžete si požádat o příspěvek na bydlení - stačí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplanulé kalendářní čtvrtletí. Dále by připadaly v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi - můžete zkusit začít žádostí o příspěvek na živobytí. O všechny uvedené dávky můžete požádat n úřadě práce v místě Vašeho bydliště.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den mam dotaz jsem na RD od května 2012 na 4 roky a pobíram k tomu příspěvek na bydlení je možne si přividělat tak aby mě te příspěvek neodebraly

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

příjmy rodiče pobírajícího rodičovský příspěvek nejsou nijak sledovány, přivydělat si můžete bez omezení. Mustíe ale počítat s tím, že veškeré příjmy budete muset přizant v žádostech o dávky, které pobíráte. Na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jestliže 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení. Je tedy pravděpodobné, že v případě Všeho přivýdělku dojde ke snížení příspěvku na bydlení. Pokud by nastala situace, že by 30 nebo 35% Vašich příjmů stačilo k pokrytí nákaldů na bydlení, nárok na příspěvek by Vám zanikl.

Dotaz: xxx

Dobrý den,pobírám sociální dávky.Ted jsme s bývalým manželem prodali dům,každý máme polovinu peněz.Já je chci použít na nové bydlení.Přijdu o dávky?Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

nevím přesně, jaké konkrtní dávky pobíráte, ale v zásadě platí, že do žádostí o dávyk je zapotřebí uvést veškeré příjmy, které nejsou osvobozeny od daně z příjmů. Podle § 4, odst. 1, písm a) a b) je od daně z příjmů osvobozen příjem z prodeje nemovitosti, pokud v ní měl prodávající bydliště nejméně po dobu dvou let bezprostředně před prodejem. Osvobození od daně z příjmů platí také tehdy, pokud měl prodávající v dané nemovitosti bydliště kratší dobu než dva roky, ale získané finanční prostředky použije k uspokojení své bytové potřeby. Dále je od daně z příjmu osvobozen příjem z prodeje nemovitosti, pokud byl prodávající jejím vlastníkem déle než pět let. Jestliže někteoru z podmínek pro osvobození od daně z příjmů splníte, nemusíte příjem z prodeje domu do žádostí o dávky uvádět.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, prosím o informaci, mám u jednoho zaměstnavatele podepsanou pracovní smlouvu, i dohodu o provedení práce - jak je to prosím v roce 2014 s daní u dohod , pokud je částka do 3000kč , platí se 15% zálohová daň státu ? Slevu na dani mám normálně ve výplatě u pracovní smlouvy a u dohody mám sraženou zálohu na dan 15%, je možné uplatnit slevu na dani i u dohody o provedení práce nebo je to možné pouze uplatnit jednou a to samozřejmě u pracovní smlouvy, kde se odvádí i zdravotní a sociální pojištění ?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

při odměny do 5.000 Kč je u dohody o provedení práce sražena 15% srážková daň. Slevu na dani můžete mít pouze u jednoho zaměstnavatele nebo smluvního vztahu. Pokud máte růžové prohlášení podepsané u pracovní smlouvy uplatňujete tam slevu na dani, nemůžete slevu na dani uplatňovat i u dohody o provedení práce. 

Dotaz: Lucie

Dobrý den, mám dotaz. Bývalému příteli soud vyměřil výživné, a to idkyž bral životní minimum. Ve výšši 1500+500 splácí dluh, od podání mého návrhu. Jenže on platí jen málo. Za poslední rok mi poslal výživné jen za 5 měsíců. Můžu ty peníze které dluží za 7 měsíců nějak s něj vymoct? Děkuji za radu

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže Vám bývalý přítel neplatí soudem stanoveném výživné a na výživném Vám dluží, můžete v případě, že Vám nezaplatil výživné déle než čtyři měsíce, na něj podat trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy. Trestní oznámení Vám sice dlužné výživné nevymůže, ale mohlo by Vašeho přítele přimět k lepší platební morálce. Současně můžete podat k soudu návrh na exekuci dlužného výživného z expřítelova platu (je-li zaměstnaný) nebo prodejem jeho (ne)movitého majetku.Více informací o této problematiace najdete například zde: http://www.ekcr.cz/1/exekutori-radi/837-27-vyzivne?w= Pokud ale Váš bývalý přítel není zaměstnaný a nemá žádný příjem, ze kterého by Vám výživné platil, je bohužel možné, že žádné výživné nevymůžete.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý večer, mám dotaz ohledně nároku na PPM a následně RP. Jsem nyní na RD a zároveň vedena na úřadu práce. K 30.11.2013 jsem přistoupila se zaměstnavatelem k dohodě o rozvázání pracovního poměru a ihned se registrovala. Jsem těhotná a z evidence na ÚP se brzy odhlásím. Termín porodu je polovina června 2014. Budu mít nárok na PPM díky ochrané lhůtě a následně na rodičovský příspěvek? Mé zaměstnání trvalo 5 let.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

abyste měla nárok na PPM a volbu výše rodičovského příspěvku, musela byste na mateřskou dovoelnou nastooupit do 180 kalendářních dní od skončení pracovního poměru, tedy nejpozději 29.5.2014. Pokud máte termín porodu v polovině června, budete na mateřskou dovolenou nastupovat už v květnu a nárok na PPM a volbu výše rodičovského příspěvku Vám tudíž vznikne.

Dotaz: Lucie

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně výše mateřské a rodičovského příspěvku. Pracuji jako OSVČ, platím si zdravotní i sociální pojištění ale ne nemocenské. Jsem těhotná a termín porodu bych měla mít až v prosinci ale jelikož mám náročnou práci psych.i časově, tak bych chtěla pracovat jen 3 měsíce. Chtěla jsem se zeptat, jestli bych měla nárok na mateřskou tj. do 6ti týdnů před porodem(popř. jestli by to šlo pořešit přes manžela, který má zaměstnanecký poměr, příjem cca 23tis. Kč) a jak velký budu mít rodičovský příspěvek po dobu např. 3let, chtěla bych, aby mi vyšlo aspoň těch 7600Kč. Vím, že při mateřské si mohu přivydělávat, tak nejdůležitější je pro mě těch 6 měsíců do porodu. Moc Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže si jako OSVČ neplatí nemocenské pojištění, nemáte nárok ani na nemocenskou, ani na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) a volbu výše rodičovského příspěvku. Pokud byste si začala nemcoenské platit a hradila byste si ho alespoň tři kalendářní měsíce, mohla byste poté nastoupit na nemocenskou, na které byste mohla zůstat až do 6. týdne po porodu - jedná se o tzv. nemocenskou v souvislosti s porodem. Na základě nároku na tuto nemocenskou byste si mohla volit výši rodičovského příspěvku. Pokud byste si jako OSVČ platila pouze minimální nemocenské zálohy, což předpokládám, mohla byste poté volit rodičovský příspěvek ve výši maximálně 7.600 Kč měsíčně. 

Vzhledem k výši příjmu Vašeho manžela by bylo lepší, kdyby o mateřskou žádal on a následně provedl volbu rodičovského příspěvku. Na mateřskou může manžel nastoupit od počátku 7. týdne po porodu. Na mateřské musí být alespoň 7 kalendářních dní po sobě jdoucích a během té doby nesmí pro zaměstnavatele vykonávat výdělečnou činnost, ze které mu plyne nárok na mateřskou. Pokud by chtěl pro zaměstnavatele dál pracovat a současně pobírat mateřskou, musel by na dobu pobírání mateřské uzavřít se zaměstnavatelem dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce s uvedením jiného druhu práce, než který má v pracovní smlouvě. Další variantou je požádat rovnou o rodičovský příspěvek vypočtený z manželova platu bez pobírání mateřské - toto by ho nijak neomezilo v práci, protože při pobírání rodičovského příspěvku si může přivydělat bez omezení.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,manželovi bylo u rozvodu s bývalou partnerkou vyměřeno výživné na dítě 3000 kč.Od té doby se nám ale narodil syn který má už tři roky a já jsem ted už 5 měsíců nezaměstnaná a od dubna budu úplně bez příjmu.Zkoušela jsem žádat o sociální dávky ale protože bydlíme s dědečkem ve společné domácnosti nemám na nic nárok.Chtěla bych se zeptat jestli můžem žádat o snížení výživného a jak.Dceři z prvního maželství je 8 let a manželův průměrný čistý plat je asi 17000 kč.Mockrát děkuji za radu a odpověď s pozdravem Jitka Sigmundová

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Jitko,

jestliže Váš manžel není schopen kvůli zhoršení Vaší finanční situace platit výživné v soudem stanovené výši, doporučuji v první řadě zkusti se domluvit s bývalou manželkou na přechodném snížení výživného. Pokud dohoda nebude možná, bude muset Váš manžel podat žalobu na snížení výživného k okresnímu soudu v místě dceřina bydliště. Vzoratakovéto žaloby najdete k dispozici na internetu nebo Vám s jejím sepsáním může pomoci právník, nejlépe se specializací na rodinné právo. Soud pak bude zkoumat finanční a majetkové poměry obou rodičů a také oprávněné nároky manželovy dcera z prvního manželství a manželově žádostí buď vyhoví, nebo ji zamítne. Pokud ji zamítne, bude muset Váš manžel dál platit výživné ve stanovené výši. 

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,chtěla bych se Vás zeptat,jestli se příspěvek na péči počítá do příjmu rodiny.Děkuji Vám za odpověd

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

příspěvek na péči je specifickou dávkou určenou na zajištění péče o osobu, která o sebe nedokáže pečovat sama a jako takový se do příjmů nepočítá a nemusíte jeje tudíž uvádět například do příjmů při podávání žádostí o dávky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
 

horoskopy

Nastavit horoskopy
Beran

Beran

21. března - 20. dubna

Pokud jste single, nenechejte si tento týden ujít žádnou příležitost ke společenskému životu! I když se vám nebude chtít po práci ještě někam vyrážet, přemozte se! Přibližně v polovině týdne vás totiž čeká příjemné setkání. Jestliže jste zadaní, můžete očekávat od svého partnera/partnerky velmi příjemné překvapení. Především v pátek nastane ve vašem vztahu téměř harmonie. Nenechte si kazit dobrou náladu nepřejícími kolegy v práci!

soutěž

Soutěž o jedinečnou péči pro vaše oči!

Soutěž o jedinečnou péči pro vaše oči!

Naše oči jsou tím nejdůležitějším spojením s okolním světem.

Soutěž probíhá od 13. 10. 2014 do 26. 10. 2014

anketa

Kupujete sezonní zeleninu a ovoce?Tip na večeři


	Kuřecí prsa plněná mozzarellou.

Plněná kuřecí prsa

Celkový čas: 60min

Energie: 1142 kJ

Cena: 130 Kč


	Recept na klasickou českou gulášovou polévku z hovězího masa.

Gulášová polévka

Celkový čas: 1h a 30min

Energie: 317 kJ

Cena: 90 Kč


	Pokud máte rádi zvěřinu, tento recept vám určitě zachutná.

Srnčí medailonky s brusinkami

Celkový čas: 40min

Energie: 607 kJ

Cena: 245 Kč

Bety.cz - magazín nejen pro mámy
Partneři Bety.cz - Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Bety.cz posílejte na redakce@bety.cz, technické problémy na podpora@bety.cz.
Kontakty na redakci, obchodního a marketingového zástupce naleznete zde.

Copyright © 2009-2014 Bety.cz - všechna práva vyhrazena.