Bety.cz
Nastavit jako domovskou stránku
středa 1. dubna | svátek má  Hugo
Přihlásit | Nejste registrována? Registrovat 
Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.
 

Tématické oblasti:
 

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.
 

O mně
 

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

.

Vložit dotaz
Zobrazeno 15 / celkem 4532 dotazů Přidat dotaz
Dotaz: Patricie

Dobrý den. ráda bych se, prosím, zeptala. Jsem matka samoživitelka a bydlím v bytě sama s třínáctiletým synem, který mi pronajímá město. Pobírám příspěvek na bydlení.Letos tento příspěvek pobírám již 7 rok. Jak dlouho mám nárok na příspěvek na bydlení, mám strach, že mi ho odeberou, když už ho pobírám 7 let a co mám v případě odebrání dělat a na koho se obrátit? Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

podle nové úpravy zákona o státní sociální popdoře platné od 1. ledna 2012 je doba pobírání příspěvku na bydlení omezena na 84 kalendářních měsíců během 10 let, tedy na Vámi uváděných 7 let. Těchto 7 let (84 měsíců) se ale počítá až od 1. ledna 2012, k předchozí době pobírání příspěvku se nepřihlíží. Takže od 1. ledna 2012 můžete pobírat příspěvek po dobu 84 měsíců.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den mám dvě otázky takže za 1)PPM- Vím o ochrané lhůtě 180dni od ukončení studia, ale slyšela jsem že nárok vznikne pokud má žena za poslední rok odpracovaný alespoň jeden měsíc jínak ji prý ani přesto nedostane tak nevím co je na tom pravdy. A ještě nemužu být před porodem na ÚP.... Konkretně má situace v květnu jsem neuspěšně odmaturovala (na další pokus jsem přihlašena v zaři-nemohu odhadovat jak to dopadne) tudiš patřím škole do 31.srpna. Termín porodu mám zapsaný v kartě na 3-4.11.2014 (dle UZ a PM) tudiš splňuji porod v ochrané lhutě ale k 1.9.2014 se musím hlasit na pracak-kvuli placeni zd. pojištění a nemam vůbec nic odpracovaného. mam tedy nějaky nárok na PPM? Jak mám postupovat? 2) Dále se chci zeptat jsem s přítelem- otcem dítěte. Co když jej nenechám zapsat jako otce, tudiš já sama budu mít nárok na porodné (trvalý pobyt mám zatím u mých rodiču možná v dpbě porodu ho budu mít na obecním úřadě), a po vyplacení porodného by jsme zašli na matriku že jej chceme zapsat jako otce- oba rodiče samozřejmě se zapsaním souhlasí. Nechtěli by porodné zpět? A musely by být prováděné testy otcovství když oba rodiče se zapsaním souhlasi? Jde o to že s přítelovým platem o pár korun přesahujem a nárok nevzniká. Děkuji za pomoc.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

do potřebných 270 dní nemocenského pojištění se započítává i doba studia, pokud bylo toto studium úspěšně ukončeno. Pokud tedy v září úspěšně odmaturujete, započítá se Vám do doby poijštění doba studia. Aby Vám ale okresní správa sociálního zabezpečení měla výši PPM z čeho vypočítat, musíte mít alespóň nějaký výdělek s odvodem nemocenského pojištění, ze kterého by Vám PPM mohla být vypočtena. Pokud se Vám "pouze" započítá studium, ale nebudete mít žádný započitatelný příjem, nárok na PPM Vám nevznikne. V takovém případě by mohl otec dítěte - pokud bude uveden v rodném listě - nastoupit od počátku 7. týdne po narození dítěte na mateřskou, požádat o PPM vypočtenou ze svého platu (pokud splňuje podmíky pro nárok na PPM) a poté zvolit výši rodičovského příspěvku. Další možností je požádat rovnou o výplatu rodičovského příspěvku vypočtenéh z platu otce dítěte bez pobírání PPM: Jinak Vás čeká čtyřletá varianta rodičovského příspěvku.

Co se týče zápisu otce dítět eod rodného listu, pokud s tím oba rodiče souhlasí, není nutné provádět testy otcovství. Jestliže ale chcete zapsat otce do rodného listu až poté, co si požádáte o porodné, kde budete v žádosti tvrdit, že jste matka samožiitelka, sama asi tušíte, že to není správný postup. Je to podvod a pokud by na to úřad práce zpětně přišel, mohl by po Vás žádat vrácení porodného. Tento postup Vám tudíž opravdu nedoporučuji.

Dotaz: Ivča

dobrý den chtěla bych se poradit na jaké dávky bych měla nárok,jsem sama se 2 dětmi,trvale jsem přihláš.teprve od tohohle měsíce.mé příjmy:ze zaměstn.7000,- RP 7000,- přídavky na děti 1100,- , alimenty 2000,- a ost.příjmy (oddlužení - dar) 4000,- můžete mi prosím poradit na jaké dávky bych měla ještě nárok?nájem platím 8300,- celkem.děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

ve Vašem případě by připadal v úvahu pouze příspěvek na bydlení. Na ten máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, za předpokladu, že 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení. Pro nárok na příspěvek na bydlení stačí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Jestliže máte ale v bytě trvalé bydliště až od června, budete si moci o příspěvek požádat až v říjnu 2014. Do té doby nárok na jiné dávky bohužel nemáte.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den mám dotaz pracovala jsem 8 měsíců pak jsem dostala výpověď a chtěla bych se zeptat jestli když bych otěhotněla měla nárok na mateřskou děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže otěhotníte až po ukončení pracovního poměru (uplynutí výpovědní doby), nárok na mateřskou Vám nevznikne, protože v době nástupu na mateřskou dovolenou už nebudete v ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 kalendářních dní od ukončení posledního zaměstnání.

Pokud Váš pracovní poměr ještě neskončil (běží výpovědní doba) a otěhotněla byste během výpovědní doby, co nejdříve své těhotenství oznamte Vašemu zaměstnavateli. V takovém případě totiž Vaše těhotenství běh výpovědní doby přeruší a její zbývající část uplyne až po ukončení Vaší mateřské a rodičovské dovolené. V tomto případě by Vám tedy nárok na mateřskou vznikl.

Dotaz: Eva

Dobrý den, jak se počítá prosím ppm,když jsem půl roku byla na prac úřadě bez fin podpory a půl roku zaměstnaná. Našla jsem jen kalkulačky,kde se počítá s celým rokem zaměstnání pro výpočet. Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

abyste měla nárok na PPM, musíte splnit zejména dvě podmínky: být během uplynulých dvou let před nástupem na mateřskou dovolenou nemocensky pojištěná (zaměstnaná) alespoň 270 kalendářních dní - půlrok tedy nestačí, záleží na tom, zda jste byla zaměstnaná i před evidencí na úřadě práce - a být zaměstnaná i v den nástupu na mateřskou dovoelnou nebo být v ochranné lhůtě, která činí maximálně 180 kalendářních dní od ukončení posledního zaměstnání.

Pro nárok na mateřskou jsou rozhodující příjmy za posledních 12 měsíců, ale pokud jste během posledního roku měnila práci, resp. byla jste předtím v evidenci úřadu práce, bude se Vám započítávát pouze příjem z posledního zaměstnání. Mateřská činí přibližně 70% z tohoto příjmu.

Dotaz: aja

dobry den,potrebuji poradit. od ukonceni zakl.skoly jsem dostavala zivotni minimum,mama v dubnu nastoupila do prace a mesicne vydelava 10500 jsem vazana s mamou v domacnosti a vcera mi rekli,ze na zivotni minimum nemam narok. reknete mi,jak mam zit,kdyz mama mi penize neda,ted z uradu prace si udelam socialni kurz a chci jit do dalsich kurzu abych mohla nastoupit do prace. prosim poradte mi na muj email,moc vam dekuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže žijete ve společné domácnosti s mámou, jste společně posuzovanými osobami a Vaše příjmy jsou tudíž při žádostech o dávky posuzovány společně. Toto vychází ze zákona a úřady práce nemohou postupovat jinak. Jestliže Vám po započtení máminých příjmů nevzniká nárok na dávky, připadají v úvahu jen dvě možnosti. Požádat úřad práce o vyloučení Vaší mámy z okruhu společně posuzovaných osob s tím, že Vám nijak finančně nepřispívá a že jste tudíž opravdu bez prostředků nebo se odstěhovat a žít samostatně. Pak byste nárok na dávyk měla, protože nebudete posuzována společně s Vaší mámou.

Dotaz: Jana Jiránková

Dobrý den, jsem v 19 tt. a chtěla bych se zeptat do kdy a na kterém úřadě si mám zažádat o mateřskou. Nyní jsem na neschopnosti a zaměstnavatel po mě požaduje písemnou žádost o nástup do práce po ukončení mateřské. Bude to mé druhé dítě. Prac. smlouvu mám na dobu neurčitou. Co pro mne z této žádosti vyplývá. Musím bezpodmínečně po mateřské nastoupit? Nevím zdali to z mé strany bude možné, ale chtěla bych mít kam se vrátit, pokud bych nic jiného nesehnala. Odstěhovali jsme se (asi 30 km). A má vůbec zaměstnavatel právo ji po mě vyžadovat? Děkuji.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

na mateřskou dovolenou budete nastupovat v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stanoveným temrínem porodu. Formář žádosti o peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) Vám vydá Váš gynekolog, Vy jej předáte Vašemu zaměstnavateli, který jej s potřebnými údaji odešle na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ), která Vám bude mateřskou vyplácet. Během čerpání mateřské si pak na úřadě práce požádáte o rodiočvský příspěvek a zvolíte jeho výši podle výše Vašeho platu v zaměstnání.

Co se rodičovské dovolené v zaměstnání týče, můžete ji čerpat nejdéle do tří let věku dítěte. Po dovršení tří let věku dítěte se budete muset vrátit do práce, požádat o neplacené volno nebo pracovní poměr ukončit. Pokud is nejste jistá, kdy se budete chtít/moci do práce vrátit, můžete ale požádat také o kratší rodičovskou dovolenou - například do dvou let věku dítěte. Pokud poté budete potřebovat zůstat s dítětem dále doma a požádáte si o podloužení rodiočvské dovolené do tří let věku dítěte, je zaměstnavatel povinen Vaší žádosti vhyovět. Pokud byste ale nyní požádala o rodičovskou dovolenou do tří let věku dítěte a poté byste se chtěla do práce vrátit dříve (například z finančních důvodů), zaměstnavatel Vaší žádosti o dřívější návrat vyhovět nemusí. Pokud lae zaměstnavatel trvá na tom, abyste mu podepsala dokument, že se po ukončení mateřské či rodičovské dovolené bezpodmínenčně vrátíte do práce, nemá na to právo a Vy nejste povinna s ničím takovým souhlasit. Záleží pouze na Vás, zda se budete chtít do práce vrátit či nikoliv. Pokud si tím nejste jistá, pak nic takového nepodepisujte.

Dotaz: Jita

Dobrý den, Chtělůa bych se zeptat jestli mám nárok na mateřskou jestli že pracuji od 4 února 2013 a na mateřskou bych měla nastoupit srpen 2014. Jestli se do těch 270 dní započítavají jako kalendářní (dovolená, svátky, vílendy) kdy v práci nejsem ? Nebo jen odpracované dny ? Moc děkuji za odpověd

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

do potřebných 270 dní nemocenského pojištění se započítvá celá doba, po kterou trvá Váš pracovní poměr - tedy včetně víkendů, svátků, dovolené apod. Jestliže pracujete od února 2013, nárok na mateřskou a volbu výše rodičovského příspěvku jednoznačně máte.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobry den, chci se zeptat jestli je mozne vybrat si rodicovsky prispevek cely naraz dekuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jednorázová výplata rodičovského příspěvku není možná. Pokud máte nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) a dostatečně vysoký plat, můžete si zvolit rodičovský příspěvek maximálně ve výši 11.500 Kč měsíčně. Pokud nárok na mateřskou nemáte, máte nárok pouze na rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která je vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte.

Dotaz: Erika

Dobrý den prosila bych o radu jak mám vyřešit tento stav. Byla jsem tři roky na MD a nyní jsem hlášena na úřadu práce 4 měsíc. Zjistila jsem, že jsem těhotná a mám možnost nastoupit do zaměstnání. Na mateřskou nárok mít nebudu, nemám odpracováno 270 dní a do porodu nestihnu dopracovat. Můžete mi poradit jaké jsou možnosti?

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

i když jste těhotná, do zaměstnání samozřejmě nastoupit můžete. I když nestihnete odpracovat potřebnou dobu pro nárok na mateřskou, budete moci následně nastopit na nemcoenskou, na které budete moci zůstat až do 6. týdne po narození dítěte - jedná se o tzv. nemocenskou v souvislosti s porodem. Díky nároku na tuto nemocenskou byste si následně mohla volit výši rodičovského příspěvku podle výše platu v zaměstnání, do kterého nastoupíte.

Dotaz: J.Simkova

Hezky den, 26.7. 2014 mi konci trileta rodicovska dovolena. Jelikoz jsem tehotna a termin porodu mam v listopadu 2014, dohodla jsem se se zamestnavatelem, ze po dobu dvou mesicu (od skonceni rodicovske dovolene do zacatku nove materske dovolene) zustanu na nemocenske. Chci se jen zeptat, z ceho mi bude nemocenska pocitana, jaka bude vyse me nove materske a zda mam pri nastupu na nemocenskou nejake povinnosti, napr.nahlasit to na prislusny socialni odbor, nebo zda to zarizuje zamestnavatel. Moc dekuji za odpoved, s pozdravem J.S.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže to Váš zdravotní stav vyažduje, můžete na nemocenskou samozřejmě nastoupit. Nemocenská se Vám v tomto případě bude vypočítávat ze stejného vyměřovacího základu jako u prvního dítěte, stejné to bude i s výší Vaší mateřské. Co se nemocenské týče, Vy budete zaměstnavateli pouze odevzdávat tzv. lístky na peníze a zaměstnavatel je bude s potřebnými podklady odesílat na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ). Před nástupem na mateřskou dovolenou Vám pak Váš gynekolog předá formulář žádosti o PPM, který předáte Vašemu zaměstnavatlei a ten jej s potřebnými údaji opět odešle na OSSZ. 

Dotaz: Lina

dobry den chtela bych se zeptat beru rodicovsky prispevek kery dela 4300 kč, bydlim s pritelem kery neni otec a v rodnym listu nemam otce mam ja nejaky pravo jeste na nejaky prispěvek??přeci jenom ta castka pro mne a pro malyho je mala na 2 lidi predem dekuji za odpověd

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud žijete společně s přítelem, budete při žádostech o dávky posuzování společně - jeho příjmy budou tudíž posuzovány společně s Vašimi (na tom, že není otcem Vašeho dítěte nezáleží, důležité je, že sdílíte společnou domácnost). Proto je důležitá také výše příjmů Vašeho přítele. Pokud má přítel slušný příjem, je možné, že na žádné dávky nedosáhnete, přestože Vy sama máte příjem nízký - na úřadě práce Vám v takovém případě řeknou, že Vás má živit přítel.

Jste-li Vy nebo Váš přítel vlastníkem či nájemcem (podnájem nestačí) bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnsoti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení, můžete si požádat o příspěvek na bydlení. Pro nárok na příspěvek stačí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Je-li příjem Vaší domácnosti nižší než 2,4násobek jejího životního minima - návod na výpočet životního minima domácnosti najdete zde: http://www.mpsv.cz/cs/11852 - můžete si zažádat o přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně. Pro nárok na přídavek je zapotřebí doložit příjmy za rok 2012, při žádosti od října 2014 pak příjmy za rok 2013. Dále by přiapdaly v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi, ale pokud přítel vydělává, pak na tyto dávky velmi pravděpdoobně nedosáhnete. O uvedené dávky můžete požádat na úřadě práce v místě bydliště.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, potřebuji prosim poradit jake a kde mam zadat podpory. Dostal jsem se do situace, bydleli jsme s partnerkou v najemnim byte, ta vsak odesla a s sebou si odnesla veskere veci, ja jsem bohuzel na úřadu práce, jiz bez podpory o obcas nejaka ta brigáda, jenze ta nestaci ani na pokryti najemneho, natoz živobytí, vubec nevim co delat, chodim neustale na pohovory, ale zatim zadna stala prace. moc dekuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí náklaůd na bydlení, můžete si zažádat o příspěvek na bydlení. Pro nárok na příspěvek na bydlení stačí doložit příjmy a nákaldy na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Pokud Vám nárok na příspěvek nevzniká, jedinou další možností jsou tzv. dávky pomoci v hmotné nouzi - doporučuji začít žádostí o příspěvek na živobytí. O uvedené dávky můžete požádat na úřadě práce v místě bydliště, kde Vám poskytnou potřebné formuláře a více informací.

Dotaz: Lenka Neubauerová

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli mám dobře vypočítaný invalidní důchod 3.stupně. Od února 2009 až do října 2013 jsem pobírala inv. d. 1. stupně částkou 6144,-kč. Od listopadu 2013 mi byl přiznán 3. stupen a částka 9947,-kč. Když mě na ČSSZ v Ostravě předběžně přepočítávali kolik budu dostávat, částka byla zhruba něco málo kolem 13.tisíc. Je tedy důchod špatně vypočítán, nebo první výpočet byl špatný. Děkuji za odpovědˇ

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

výpočet výše invalidního důchodu je poměrně komplikovaná záležitost. Invalidní důchod se skládá ze dvou složek - ze základní a z procentní výměry. Základní výměra invalidního důchodu je pro všechny stejná a činí 9% průměrné mzdy v ČR. Při změně stupně invalidity se mění pouze výše procentní výměry důchodu a to tak, že se procentní výměra ve výši, v jaké náležela ke dni předcházejícímu dni změny stupně invalidity, vynásobí příslušným koeficientem, který při přechodu z 1. na 3. stupeň invalidity činí číslo 3. Pokud tedy vynásobíte výši Vaší procentní výměry číslem 3 a přičtete k ní základní výměru důchodu, měla byste dospět k jeho správné výši. Pokud máte pochybnosti o správnosti výpočtu výše Vašeho důchodu, obraťte se na ČSSZ, která Vám důchod takto spočítala.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den. Chtěla jsem se jen informativně zeptat jestli má nárok na nějaký přízpěvěk i zaměstnanec na HPP. Jsem v pronájmu a platím 7.300kč nájem a můj příjem je 11.000kč. Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jste-li vlastníkem či nájemcem (podnájem nestačí) bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákalůd na bydlení, můžete si zažádat o příspěvek na bydlení. Pro nárok na příspěvek je zapotřebí doložit příjmy a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí, požádat o něj můžete na úřadě práce v místě Vašeho bydliště. Více informací o příspěvku na bydlení najdete zde: http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/prisp_na_bydleni. Na jiné dávky mít velmi pravděpodobně nárok nebudete.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
 

horoskopy

Nastavit horoskopy
Beran

Beran

21. března - 20. dubna

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si nechat poradit od někoho, komu skutečně důvěřujete. Snažte se nepropadat zoufalství, i taková situace je životní lekcí, z níž se můžete poučit!

anketa

Plánujete letní dovolenou?
dítě dne

Letos první zmrzka 31. 3. 2015

Letos první zmrzka

 • 4/5
Celkem 24
další

Tip na oběd


	ragů z dýně,hub a brusinek

Dýňové ragú

Celkový čas: 50min

Energie: 198 kJ

Cena: 160 Kč


	Jeden z mnoha receptů na přípravu králíka.

Králík na olivách

Celkový čas: 1h a 20min

Energie: 547 kJ

Cena: 200 Kč


	Bramborová polévka s květákem.

Krémová bramborová polévka

Celkový čas: 45min

Energie: 425 kJ

Cena: 95 Kč

Bety.cz - magazín nejen pro mámy
Partneři Bety.cz - Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Bety.cz posílejte na redakce@bety.cz, technické problémy na podpora@bety.cz.
Kontakty na redakci, obchodního a marketingového zástupce naleznete zde.

Copyright © 2009-2015 Bety.cz - všechna práva vyhrazena.