Bety.cz
Nastavit jako domovskou stránku
pátek 25. července | svátek má  Jakub
Přihlásit | Nejste registrována? Registrovat 
Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.
 

Tématické oblasti:
 

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.
 

O mně
 

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

.

Vložit dotaz
Zobrazeno 15 / celkem 3764 dotazů Přidat dotaz
Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Prosila bych o radu,zda má dítě nárok na vyplácení sirotčího důchodu,pokud jeho otec byl 5 let před smrtí ,veden na UP ja ko žadatel o zaměstnání.Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

podle § 52 zákona o důchodovém pojištění má nezaopatřené dítě nárok na sirotčí důchod tehdy, pokud jeho rodič byl poživatelem starobního nebo invalidního důchodu nebo pokud ke dni smrti splnil potřebnou dobu pojištění pro nárok na invalidní důchod nebo podmínky nároku na starobní důchod nebo zemřel-li rodič následkem pracovního úrazu či nemoci z povolání. Pokud dítě, (resp. zemřelý rodič) některou z uvedených podmínek splňuje, dítěti vznikne nárok na sirotčí důchod.

Dotaz: Kočička88

Dobrý den a děkuji za odpověď k tomuto dotazu : Dobrý den, za všechny uživatele vám velice děkuji za zodpovězené dotazy :) Ráda bych se vás zeptala na věc týkající se PPM. 21.12. 2012 mi byl ukončen tříletý rodičovský příspěvek. Od té doby jsem na úřadu práce. Manžel je řidič kamionu a bohužel je problém s hlídáním. Slyšela jsem, že kdybych do dvou let od ukončení RP otěhotněla,tak mám nárok na PPM i přesto, že jsem na úp? A dále.. chtěli bychom druhé miminko a nerada bych zůstala úplně bez peněz. Nyní chodím občas do práce na dohodu. Je možnost se nechat zaměstnat od okamžiku kdy se dozvím, že jsem těhotná a poté jít na rizikové těhotenství? Mám nemocné srdíčko, proto i vím, že bych i na rizikové šla. Předem děkuji. Můžu se ještě zeptat z čeho by se mi počítala výše nemocenské, když jsem vedena na úp? A jak je to s PPM psanou na manžela? Děkuji ještě jednou

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

výše nemocenské by se Vám vypočítávala z platu ze zaměstnání, do kterého byste nastoupila. Nárok na nemocenskou totiž vzniká současně se vznikem pracovního poměru.

Pokud by chtěl manžel požádat o PPM, může tak učinit od 7. týdne po narození dítěte. Během pobírání PPM ale nesmí pro zaměstnavatele osobně vykonávat výdělečnou činnost, ze které mu plyne nárok na PPM. Pokud by chtěl chodit do práce a současně pobírat PPM, musel by se zaměstnavatelem na dobu pobírání PPM uzavřít dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce s jiným druhem práce, než který má sjednaný v pracovní smlouvě. Pokud mu zaměstnavatel nevyhoví, bude pobírat PPM jen po dobu, kdy nebude pro zaměstnavatele osobně pracovat.

Dotaz: Petra

Dobry den, posledni 4 roky jsem OSVC. Od 1.9.2013, ale jako vedlejsi, protoze jsem nastoupila do zamestnani. Od 5.10.2013 jsem na nemocenske. Termin porodu mam 12.3.2014. Na materskou narok nemam, protoze nesplnuji 270 dni ucasti na nemocenskem pojisteni. Otec ditete je dlouholety zamestnanec a tudiz ma narok na materskou. Moje predstava je zustat na nemocenske do konce šestinedělí a pak nastoupi otec na MD. Co ale se mnou? Musim do prace? O dite se budu starat stale ja. Otec nastoupi na MD ciste kvuli prispevku. Muzu si pak zvolit 2letou RD? A jak je to s OSVC? Jsem financni poradce, cili provize mi chodi stale a v ruzne vysi. Pozastavit tedy ZL nemohu. Predem dekuji za radu.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže jste jako zaměstnanec na nemocenské, pak na ní můžete zůstat až do 6. týdne po porodu - jedná se o tzv. nemocenskou v souvislosti s porodem. Díky nároku na tuto nemocenskou si budete moci volit výši rodičovského příspěvku, který nesmí přesáhnout 70% Vašeho platu. Nen ale možné čerpat nemocenskou s tím, že poté otec dítěte bude čerpat mateřskou - je možné čerpat pouze jednu z těchto nemocenských dávek. 

Otec dítěte může žádat o mateřskou od počátku 7. týdne po narození dítěte. Během pobírání mateřské ale nesmí osobně pro zaměstnavatele vykonávat výdělečnou činnost, ze které mu nárok na mateřskou plyne. Pokud by chtěl otec dítěte chodit do práce a současně pobírat mateřskou, musel by se zaměstnavatelem na dobu pobírání mateřské uzavřít dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce s jiným druhem práce, než který má sjednaný v pracovní smlouvě. Pokud by mu zaměstnavatel nevhověl, může otec dítěte pobírat mateřskou pouze po dobu, kdy nebude pro zaměstnavatele osobně pracovat. Pak by bylo lepší, abyste zůstala na nemocenské.

Možnost volit dvouletý rodičovský příspěvek záleží na výši Vašeho platu nebo platu otce dítěte. Rodičovský příspěvek nesmí přesáhnout 70% platu, jeho maximální výše je 11.500 Kč. Pokud máte Vy nebo Váš přítel plat kolem 17.000 Kč, pak si budete moci zvolit dvouletou variantu rodičovského příspěvku.

Dotaz: Alena

Dobrý večer Předem bych chtěla poděkovat za Vaši předchozí odpověď.Ještě bych se chtěla informovat zda musím mít tedy odpracované přesně 12 měsíců abych měla nárok na podporu v nezaměstnanosti.Pracovala jsem 11 měsíců na HPP, to by jim na ten výpočet asi nestačilo že???Poté jsem dělala brigádně na dohodu o prac. činnosti ale nemám písemné ukončení mám jen potvrzení o daních a daňovém zvýhodnění za tři měsíce.A poté jsem pracovala na DPČ kde mám odpracované 22 dní.Chci se tedy zeptat zda mi bude stačit těch 11 měsíců co jsem pracovala na HPP. A nebo se mi sečtou všechny i ty DPČ a podpora v nezaměstnanosti mi bude vypočítána z posledního zaměstnání kde asi budu mít necelých 9000 kč.Předem Vám děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pro nárok na podporu v nezaměstnanosti je opravdu zapotřebí odpracovat alespoň 12 měsíců, 11 měsíců práce na HPP tedy stačit nebude. Co se týče práce na dohodu o pracovní činnosti, záleží na tom, kolik peněz měsíčně jste si vydělala - u dohody o pracovní činnosti je za Vás sociální pojištění odváděno až při výdělku alespoň ve výši 2.500 Kč měsíčně. Doba strávená prací na DPČ se Vám přičte k době odpracované na HPP, pokud za Vás z DPČ bylo odváděno sociální pojištění. Jestliže takto dáte dohromady alespoň oněch 12 měsíců, vznikne Vám nárok na podporu v nezaměstnanosti, která Vám bude vypočítána z posledního ukončeného zaměstnání. Pokud 12 měsíců dohromady nedáte, nárok na podporu Vám bohužel nevznikne.

Dotaz: Kočička88

Dobrý den, za všechny uživatele vám velice děkuji za zodpovězené dotazy :) Ráda bych se vás zeptala na věc týkající se PPM. 21.12. 2012 mi byl ukončen tříletý rodičovský příspěvek. Od té doby jsem na úřadu práce. Manžel je řidič kamionu a bohužel je problém s hlídáním. Slyšela jsem, že kdybych do dvou let od ukončení RP otěhotněla,tak mám nárok na PPM i přesto, že jsem na úp? A dále.. chtěli bychom druhé miminko a nerada bych zůstala úplně bez peněz. Nyní chodím občas do práce na dohodu. Je možnost se nechat zaměstnat od okamžiku kdy se dozvím, že jsem těhotná a poté jít na rizikové těhotenství? Mám nemocné srdíčko, proto i vím, že bych i na rizikové šla. Předem děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

informace, kterou jste slyšela, není správná. Pokud jste již přes rok ve videnci úřadu práce, nárok na PPM bohužel nemáte. Pokud by se Vám podařilo nechat se zaměstnat a následně byste odešla na nemocenskou, mohla byste na nemocenské zůstat až do 6. týdne po porodu - jedná se o tzv. nemocenskou v souvislosti s porodem - a následně volit výši rodičovského příspěvku.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobry den,ted na konci unora mi konci smlouva na dobu urcitou.Vhledem k tomu,ze jsem tehotna(zamestnavatel o tom vi),mi smlouvu uz prodluzovat nebudou,oni sami mi to ovsem nesdelili,vim od kolegyne,ze uz na me misto maji od brezna nekoho jineho.Chtela bych proto vedet,co pro me bude financne vyhodnejsi,zda jit po skonceni pr.pomeru na Urad prace,nebo treba jeste nez mi ted smlouva skonci,jit marodit...Termin porodu mam kolem 4.cervence.Predem moc dekuji za radu

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud se rozhodnete pro nástup na nemocenskou, doporučuji na ni nastoupit co nejdříve. Prvních 14 dní nemoci, resp. od 4. do 14. dne nemoci Vám sice vyplácí náhradu mzdy zaměstnavatel, ale pouze tehdy, pokud současně trvá Váš pracovní poměr. Pokud byste tedy na nemocenskou nastoupila těsně před vypršením smlouvy nebo dokonce po jejím skončení, byla byste nějakou dobu bez peněz. Nemocenská činí přibližně 60% Vašeho platu.

Pokud se zaevidujete na úřadě práce a splníte nárok na podporu v nezaměstnanosti - vykonávala jste během posledních dvou let alespoň 12 měsíců výdělečnou činnost, ze které za Vás bylo odváděno sociální pojištění - budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Podpora Vám bude vyplácena první dva měsíce ve výši 65%, dlaší dva měsíce 50% a poslední měsíc 45% Vašeho průměrného čistého měsíčního výdělku. Rozhodnout se pro jednu z těchto variant musíte sama.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, navazuji ještě na dotaz ohledně pobírání rodičovského příspěvku a podpory v nezaměstnanosti... Ty tzv. vážné důvody musí být v dohodě o ukončení prac. poměru uvedeny písemně? Mám dohodu o rozvázání prac. poměru podle paragrafu 49, takže mám nárok na podporu v nezaměstnanosti v jakém rozsahu a délce? Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

ano, důvod ukončení pracovního poměru by měl být v písemné dohodě o ukončení pracovního poměru uveden. Pokud uveden není, bude to pravděpodobně problém, protože zaměstnavatel tento důvod pravděpodobně neuvedl ani do potvrzení pro úřad práce. V takovém případě budete dostávat podporu po dobu 5 měsíců, ale již od počátku pouze ve výši 45% Vašeho průměrného čistého měsíčního výdělku. Pokud Vám bude přiznána tao zkrácená podpora již od počátku, můžete se zkusit odvolat a do odvolání uvést, že důvodem ukončení pracovního poměru byla péče o dítě, ale záleži na úřadu práce, jak Vaši situaci posoudí.

Dotaz: jana

dobry den.mam dotaz.jsem s manzelem v insolvenci.a k tomu jsem na materske.tu mam na 2 roky a 4 mesice.ma otazka zni zda mam narok jeste na nejakou financni pomoc do synova 3 let.kdyz jsme v insolvenci.dekuji za odpoved

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

nárok na sociální dávky máte i tehdy, když jste v insolvenci, musíte ale počítat s tím, že některé z těchto dávek jsou insolvencí postižitelné. Je-li příjem Vaší domácnosti nižší než 2,4násobek jejího životního minima, můžete si požádat o přídavek na dítě ve výši 500 Kč měsíčně. Životní minimum tříčlenné domácnosti (dva dospělí s malým dítětem) je vyjádřeno částkou 7.710 Kč, hraničním příjmem pro nárok na přídavek je příjem ve výši 18.504 Kč měsíčně. Pro nárok na přídavek je zapotřebí doložit příjmy za rok 2012, u žádosti podané od října 2014 pak příjmy za rok 2013. 

Jste-li Vy nebo Váš manžel vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení, můžete si požádat o příspěvek na bydlení. Dále by připadaly v úvahu už jen dávky pomoci v hmotné nouzi. O uvedené dávky můžete žádat na úřadě práce v místě bydliště.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobry den, nyni jsem na rodicovske dovolene, ktera mi konci 6.7.2014. Z prace me pozadali o vypomoc(jedna se o jeden den v tydnu). Ja ale zjistila, ze jsem tehotna. Vypomoci bych chtela, ale nevim, jakym zpusobem sepsat nejaky dodatek k predchozi pracovni smlouve, ktera je na dobu neurcitou, protoze vypomoc by trvala pouze do konce teto rodicovske dovolene,tj.do 6.7 a pak bych nastoupila na pracovni neschopnost. Jde mi o to, z ceho by se mi nemocenska vyplacela, aby to prave nebylo z toho minima, co dostanu za vypomoc. Jeste dodam, ze pred nastupem na prvni rodicovskou jsem byla cca 5 mesicu take na neschopence. Dekuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

jestliže se jedná o výpomoc v takto malém rozsahu, pak bych místo dodatku k pracovní smlouvě, který vlastně pracovní smlouvu mění, doporučila uzavřít spíše dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce. Pokud byste se se zaměstnavatelem přece jen dohodli na dodatku, doporučuji formulovat dodatek na jasně ohraničené časové období tak, aby z dodatku bylo patrné, že po uplynutí tohoto období platí opět původní smlouva v celém rozsahu.

Dotaz: Jana

Dobrý den, jsem od 4.4.2013 v pracovní neschopnosti a na radu doktorky budu žádat o část. inv. důchod .Neschopnost mám do 18.4.2014. Jedná se mi o to, jestli si mám podat žádost už tento měsíc-únor 2014 a v případě předvolání na LPK a následném možném zamítnutí žádosti mi bude neschopnost ukončena hned, a nebo mohu marodit ještě do konce toho 18.4.2014. A jaký je pak postup při kladném vyřízení žadosti? Děkuji Ecklová Jana

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, Jano,

žádost o invalidní důchod můžete klidně podat již v průběhu pracovní neschopnosti. Pokud byste ji podala až v době jejího ukončení, musela byste se po uplynutí podpůrčí doby zaeviodvat na úřadě práce a pokud nesplňujete podmínky pro nárok na podporu v nezaměstnanosti, byla byste nějakou dobu bez prostředků. Pokud Vám bude invalidní důchod uznán, OSSZ o tom informuje Vašeho ošetřujícího lékaře, který je pak povinen nejpozději do 30 dní ode dne následujícího po uznání invalidity ukončit Vaši pracovní neschopnost. Z důvodu ukončení pracovní neschopnsot dojde k i ukončení výplaty nemocenského. Od následujícího dne po ukončení výplaty nemocenského je pak zahájena výplata invalidního důchodu. Domnívám se, že případné zamítnutí žádosti o invalidní důchod není důvodem k okamžitému ukončení pracovního neschopnosti.

Dotaz: Michaela

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jsem na neschopence z důvodu rizikového těhotenství. Mám dvě zaměstnání - HPP a DPČ. Na neschopence jsem od září 2013 a k 31.12.2013 mi skončila smlouva u zaměstnvatele na DPČ. Budu nadále z tohoto zaměstnání dostávat nemocenskou, když mi skončila smlouva nebo už jen ze zaměstnání na HPP? Děkuji

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

nemocenskou budete i nadále pobírat z obou výdělečných činností - jak ze zaměstnání na HPP, tak z práce na DPČ. Ukončení smlouvy nemá v tomto případě na nárok na nemocenskou žádný vliv.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,je mi 55 let , sedm let pobírám část.inv.duchod.odpracováno mám 25 let,nemám tedy nárok na starobní duchod. Muj dotaz zní ,zda ve věku starovního duchodu mi nadále zustane výplata inval duchodu Děkuji za odpověd Opavská

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den, paní Opavská,

jestliže nesplníte podmínky pro nárok na starobní důchod, pak se Vám při dosažení důchodového věku změní invalidní důchod na starobní .Budete tedy i v důchodovém věku pobírat důchod ve stejné výši jako nyní.

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Po 3.leté rodičovské dovolené jsem 2 roky nemohla sehnat práci a byla jsem vedena na ÚP. Nyní budu pracovat na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE. Můj měsíční příjem bude maximálně 10000,- Kč. Prosím o radu zda musím platit sociální i zdravotní pojištění. Synovi je 5 a půl roku a chodí do školky. Děkuji moc za odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

u dohody o provedení práce je zdravotní a sociální pojištění odváděno až při výdělku nad 10.000 Kč. Jestliže Váš výdělek nebude vyešší než tato částka, žádné pojištění za Vás odváděno nebude. Pokud bude výdělek vyšší než 4.250 Kč měsíčně, nebudete moci zůstat ani v evidenci úřadu práce, takže doporučuji oznámit Vaší zdravotní pojišťovně, že i nadále pečujte o dítě do sedmi let věku. Zdravotní pojištění tak za Vás i nadále bude hradit stát. Sociální pojištění za Vás sice hrazeno nebude, ale jeho hrazení není povinné.

Dotaz: Petra

Dobrý den. S přítelem sme se rozešli s tim ze sme se domluvili na tom ze mi bude platit 4tisice na ME a ba dceru. Chtěla by jsem se zeptat existuje nějaký tiskopis který se vyplní a bude tam uvedeno ze on plati určitou částku a ja mu za to umoznim vidět dceru kdy bude chtít? Nechceme to hnát soudne ale nejakym způsobem by jsme to doloženy mit chtěli. Děkuji za odpoved

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud jste s přítelem schopni se na výši výživného a styku s dcerou domluvit, je to ideální stav, a k soudu kvůli tomu určitě nemusíte. Dohodu určitě doporučuji sepsat písemně, ale žádný univerzální formulář na to neexistuje. Vzory takové dohody jsou k dispozici na internetu, jednoduchý vzor najdete například zde: http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke-stazeni/rodinne-pravo-vzory/dohoda-rodicu-o-styku-s-ditetem-a-vyzivnem-vzor-ke-stazeni.

Dotaz: Alena

Dobrý večer Potřebovala bych se informovat 23.1.2014 mi skončila brigáda ale jelikož čekám na výplatu s brigády tak jsem se nemohla jet registrovat na ÚP .Takže tam pojedu až 14.2.2014 , chci se tedy zeptat zda pokud mi vyjde podpora v nezaměstnanosti tak mi bude ale počítána až od 14.2. je tomu tak chápu to správně.Předem děkuji za Vaši odpověď.

Vladimíra Nováková
Odpověd:

Dobrý den,

pokud jste během posledních dvou let vykonávala alespoň 12 měsíců výdělečnou činnost, ze které za Vás bylo odváděno sociální (důchodové) pojištění, nárok na podporu Vám vznikne. Podpora Vám bude vyplcáena od data, kdy o ni požádáte, tedy od 14.2. Od tohoto data za Vás také bude zdravotní pojištění hradit stát.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
 

horoskopy

Nastavit horoskopy
Beran

Beran

21. března - 20. dubna

Berani by tento týden měli mít oči otevřené dokořán – hvězdy si na ně přichystaly několik nástrah, které však na první pohled nebudou tak patrné, jak byste možná čekali. A platí to jak pro život pracovní, tak i osobní (především partnerský). Dejte na svou intuici, nepouštějte se do věcí, z nichž nemáte tak docela dobrý pocit (a pokud už nebudete mít jinou možnost, buďte opatrnější než obvykle – sami uvidíte, jak pravdivé je rčení, že „ďábel se skrývá v maličkostech“). Nejvíce pak zpozorněte v polovině týdne a potom o víkendu, zvláště chystáte-li na tyto dny odjezd na dovolenou.

soutěž

Soutěžte o olivové oleje Minerva a pochutnejte si na letní středomořské kuchyni!

Soutěžte o olivové oleje Minerva a pochutnejte si na letní středomořské kuchyni!

Vyhrajte kvalitní olivový olej!

Soutěž probíhá od 14. 7. 2014 do 27. 7. 2014

anketa

Jaké je vaše oblíbené číslo?


dítě dne

Naše večerní koupání. 24. 7. 2014

Naše večerní koupání.

 • 5/5
Celkem 2
další

Tip na oběd


	Uvařit perfektně chutnající italskou masovou směs na špagety či lasagne zvládnete za 40 minut.

Italská směs na špagety

Celkový čas: 40min

Energie: 400 kJ

Cena: 150 Kč


	Recept na netradiční, ale velmi chutnou kombinaci čerstvého zelí a grepu.

Zelný salát s grepem

Celkový čas: 20min

Energie: 792 kJ

Cena: 50 Kč


	Závitky plněné mletým masem.

Vepřové závitky

Celkový čas: 1h a 30min

Energie: 567 kJ

Cena: 150 Kč

Bety.cz - magazín nejen pro mámy
Partneři Bety.cz - Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Bety.cz posílejte na redakce@bety.cz, technické problémy na podpora@bety.cz.
Kontakty na redakci, obchodního a marketingového zástupce naleznete zde.

Copyright © 2009-2014 Bety.cz - všechna práva vyhrazena.