Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč se s ním konečně nerozejdu?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

9. 1. 2017 | Vztahy

Možná jste také teď právě lapeni ve vztahu, který evidentně nikam nesměřuje a podle všech indicií nemá žádnou budoucnost, ale přesto nemáte sílu ho ukončit. Jaké motivy vlastně lidi ženou, aby udržovali při životě vztah, který za to prostě nestojí?

Občas je těžké si přiznat, že by nám bylo lépe, kdybychom se s partnerem či partnerkou rozešli. A i když už k tomuto poznání dospějeme, bývá často ještě těžší se k onomu ukončení vztahu odhodlat. Co nám nejčastěji (tedy pokud nemáme společně děti, kvůli nimž zůstáváme nejčastěji) vlastně brání?

Nízké sebevědomí

Lidé, kteří postrádají skutečné sebevědomí, často nejsou schopni postavit se za to, co opravdu chtějí. Ano, dokonce i když si přejí rozchod. Nemají dostatek vnitřních sil se postavit řádu věcí, který vytvořili, a změnit jej. A tak se raději trápí s člověkem, s nímž vlastně nejsou šťastni.

Strach z osamocení

Být s někým jen proto, abychom nebyli sami, je velmi smutný důvod. A co víc, pro opravdu harmonické partnerské soužití je to důvod značně nedostačující. Bojíte se, že po rozchodu budete odsouzeni zůstat navždy sami? Pak vězte, že je to nesmysl. Jistě, těžko potkáte ideálního partnera/partnerku do týdne, ale tu chvíli, kdy budete single, také přežijete. A co víc, nejspíš vám nebude život bez závazků připadat až tak nesnesitelný, naopak.

Naděje na změnu

Spousta lidí i po letech doufá, že se jejich partner či partnerka změní, že se jim spolu bude zkrátka jednou žít lépe. Jenže takhle život nefunguje, bohužel. Drtivá většina dospělých už jsou „hotové“ osobnosti a ty se mění jen stěží. Pokud se nemůžete smířit například s partnerovou agresivitou či zálibou v alkoholu, není moc šancí, že za rok dva to bude lepší…

Finanční závislost

Řada lidí ale řeší mnohem pragmatičtější věci – jak by se uživili, kdyby měli například sami platit nájem a být finančně nezávislí? A jak by se uživil po rozchodu jejich partner či partnerka? Peníze mohou být opravdu velmi těžkou překážkou rozchodu nebo rozvodu, ale chce to zachovat klidnou hlavu a zvážit všechny možnosti. Opravdu nestojí ta chvíle šetření a odříkání za záchranu z nefunkčního vztahu, ve kterém se jen trápíte a ubližujete si?

Strach z odsudků

Co by na to řekli naši známí nebo rodiče, kdybychom se rozešli? Jak bych to jen všem vysvětlil/vysvětlila? Vždyť by si o mě všichni mysleli, že si neumím udržet chlapa/ženskou! Zní vám to povědomě? Tak na to, co by řekli ostatní, zase zapomeňte. Přeci se nebudete trápit jen proto, aby byli šťastní jiní lidé! Oni váš život nežijí, vy ano. A vy ho tedy máte ve svých rukou.

Proč se s námi muži rozcházejí?

Grilované vepřové kotlety

Grilované vepřové kotlety

15 hlasů
30min 702 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Trápí vás pupínky i v dospělosti? Víme, jak na to

TESTOVÁNÍ: Trápí vás pupínky i v dospělosti? Ví...

Rostliny pro začátečníky? Tyhle nezničíte

Rostliny pro začátečníky? Tyhle nezničíte

Chřipka či nachlazení: Jak chránit sebe i své děti?

Chřipka či nachlazení: Jak chránit sebe i své d...

Nicole Kidman před dětmi skrývá sexuální život, aby zůstaly co nejdéle nevinné

Nicole Kidman před dětmi skrývá sexuální život,...

Elektronické cigarety mají zhoubný vliv na mužskou plodnost

Elektronické cigarety mají zhoubný vliv na mužs...

4 důvody, proč neseknout s dietou, i když občas mlsáte

4 důvody, proč neseknout s dietou, i když občas...

Tip na večeři

Plněná vepřová kotleta

13 hlasů
1h a 10min 826kJ 145 Kč

Nápadité jídlo, které jistě obohatí váš stůl i kuchařk...

Těstoviny se zelím

7 hlasů
45min 788kJ 75 Kč

Rychlý bezmasý oběd z těstovin a zelí.

Poradny

Za jaké období se počítá výše nemocenské a mateřské?

Dobrý den,výše nemocenských dávek se počítá z denního vyměrovacího základu za rozhodné období. Ro... Více

Když nastoupím do práce, odeberou mi invalidní důchod?

Dobrý den,jestliže jste již jednou splnila podmínky pro výplatu invalidního důchodu, není důvod, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obvykle se nejvíce zabýváte sami sebou a svými problémy, co takhle tentokrát pomoci jinému? Prokažte svoji velkorysost a dobré srdce tím, že vyslechnete přítele v nouzi. Kromě toho, že mu zpovědí velice ulevíte, budete mu moci posloužit cennou radou.

Více