Bety.cz
Nastavit jako domovskou stránku
středa 20. srpna | svátek má  Bernard
Přihlásit | Nejste registrována? Registrovat 

Velikost textu: AAA

Mít děti prospívá zdraví rodičů, ale jen pokud jsou dvě

Zajímavosti | 15. 3. 2010

Mít děti prospívá zdraví dospělého člověka. Z rozsáhlé mezinárodní studie vyplynulo, že mužům i ženám výrazně klesne riziko rakoviny a srdečních chorob či alkoholismu, pokud mají děti. Ovšem má to jednu podmínku, pozitivní vliv dětí platí jen v případě, pokud jsou dvě a nikoli více či méně.

K těmto závěrům došel tým norských a britských vědců, kteří analyzovali životy jednoho a půl milionu lidí.

Rodiče s jedním či žádným potomkem byli více ohroženi předčasnou smrtí kvůli nejrůznějším chorobám. Podle analýzy totiž o své zdraví pečují mnohem méně než rodiče dvou potomků.

Ale jakmile se rodina rozroste na počet vyšší než dva potomci, riziko smrtelných chorob u rodičů se opět zvýší. Podle odborníků proto, že při vyšším počtu dětí mají rodiče tolik starostí, že na své zdraví tolik nedbají.

Přitom ženy bez dětí, s jedním či více než dvěma dětmi jsou více ohroženy chorobami srdce a oběhové soustavy, zatímco muži častěji trpí plicními a dýchacími potížemi.

Matky čtyř a více dětí jsou ohroženy častěji než jiné ženy rakovinou děložního čípku, zatímco otcové čtyř a více dětí jsou častěji oběťmi nehod a násilných konfliktů.

Ženám s více než dvěma dětmi hrozí méně onemocnění rakovinou prsu, čím více dětí ženy mají, tím je riziko tohoto nádorového onemocnění nižší.

Autor: Famous

Tisknout Odeslat
 

komentáře

Celkem 0 komentářůPřidat nový komentář

 

nejčtenější

RÖMER KING II LS ochraňuje to, co je vám nejdražší

RÖMER KING II LS ochraňuje to, co je vám nejdražší

Bety.cz| 18.8.2014

Děti jsou to nejcennější co rodina má, proto se každý rodič, popřípadě osoba přepravující dítě v automobilu, snaží zajistit jim co největší komfort a bezpečí při cestování. Dnešní nabídka trhu nabízí na výběr spoustu produktů od různých výrobců, ale je dobré řídit se rozumem, nikoli nejnižší cenou a stavět se k volbě zodpovědným způsobem.

Milujete ANÁLNÍ SEX? Může vás stát život!

Milujete ANÁLNÍ SEX? Může vás stát život!

Sex a vztahy| včera

Britští lékaři varují před neuváženým používáním erotických pomůcek při dráždění konečníku. Anální oblast je velmi silně inervována a její dráždění působí rozkoš mužům i ženám. Tyhle praktiky jsou však stále příliš velkým tabu, zvláště u mužů, kteří se stydí vyhledat odbornou pomoc při potížích. To se jim ale může stát osudným. Jako padesátiletému muži z Londýna. Styděl se vyhledat lékařskou pomoc poté, co se mu vibrátor zasekl v konečníku. Na následky vnitřního zranění zemřel.

TOHLE NENÍ VTIP: Podprsenky pro chlapy s velkými prsy! (FOTO)

TOHLE NENÍ VTIP: Podprsenky pro chlapy s velkými prsy! (FOTO)

Zajímavosti| včera

Japonští muži mající velké prsy, ať už kvůli posilování nebo gynekomastii čili nadměrným rozvojem prsní tkáně typickým pro ženu, mají svou první podprsenku. Květinami potištěný textil zvaný Kahei Ojasumi podprsenka slibuje „potřebou podporu na noc, když spíte.“ S tímto sloganem podprsenku na dobrou noc pro muže prodává společnost Kaku Nišioka z Tokia.

Nejkrásnější a nejšeřednější silikonové poprsí světa: Tyhle dvě krásky »vyhrály«!

Nejkrásnější a nejšeřednější silikonové poprsí světa: Tyhle dvě krásky »vyhrály«!

Osobnosti| včera

Mezi nejlepší plastické chirurgy v oboru augmentace ňader patří londýnský expert doktor Ash Mosahebi. Působí na největší soukromé klinice na Harley Street a chodí k němu řada celebrit. Britskému deníku The Sun teď vyzradil, čí uměle zvětšená prsa u slavných tváří mu imponují a která naopak považuje za nezdařený pokus.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
 

horoskopy

Nastavit horoskopy
Beran

Beran

21. března - 20. dubna

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se některé požadavky na vaši osobu odmítat! Naopak zkuste své okolí přesvědčit, že by se mohlo zase chvíli přizpůsobovat ono vám, nikoli naopak, jak tomu bylo v posledních dnech.

soutěž

Pečujte o svou pokožku po celé léto. Vyhrajte Daylong!

Pečujte o svou pokožku po celé léto. Vyhrajte Daylong!

Soutěž o balíček produktů Daylong!

Soutěž probíhá od 11. 8. 2014 do 24. 8. 2014

anketa

Myslíte si o sobě, že jste hamižná?dítě dne

Cachtání v bazénku 20. 8. 2014

Cachtání v bazénku

  • 0/5
Celkem 0
další

Tip na oběd


	Recept na osvěžující salát ze švestek a červené řepy.

Salát se švestkami

Celkový čas: 20min

Energie: 661 kJ

Cena: 95 Kč


	Zdravé rybí maso v kombinaci s pomerančem…. opravdu vynikající chuť.

Tilapie s pomeranči

Celkový čas: 45min

Energie: 829 kJ

Cena: 200 Kč


	Výtečná a jednoduchá celerová krémová polévka s dýni a opečeným tmavým chlebem.

Celerová polévka s dýni

Celkový čas: 40min

Energie: 493 kJ

Cena: 85 Kč

Bety.cz - magazín nejen pro mámy
Partneři Bety.cz - Odhaleno.cz (www.odhaleno.cz) Své náměty a připomínky k obsahu internetového magazínu Bety.cz posílejte na redakce@bety.cz, technické problémy na podpora@bety.cz.
Kontakty na redakci, obchodního a marketingového zástupce naleznete zde.

Copyright © 2009-2014 Bety.cz - všechna práva vyhrazena.