Diskuse na téma Co budu dělat v důchodu

Podle nových výpočtů půjdou ti, kteří se narodili po roce 1977 do důchodu až v 70 letech! Pokud se toho ve zdraví dožijeme, jak byste si představovali svůj důchod? Krmení labutí u Vltavy nebo objímání stromů na Šumavě? Nebo něco úplně jiného?

Elisabeth. 25.03.2024

Budu si odkládat peníze a budu odpočívat a trávit dny s vnoučaty :-)

jorge 13.08.2021

nejlepší je šukat pokud to ještě jde

marika 13.05.2011

na dôchodku budem spomínať o práci, kde som bola zamestnaná a tešiť sa z vyrobených rokov

sssparki 13.05.2011

měnit v parku s ostatními duchodci tabletky. brát holubum kousky rohliku co jim hodí bohatí lide co jsou ve vladě a vzpomínat kde bydlím.*4*

suzy.k 13.05.2011

Kdo máte zájem o menší nenáročný přivýdělěk, který budete provádět doma na PC a nezabere skoro vůbec čas, dejte mi vědět na email: suzy.k@seznam.cz a pošlu vám další info :)) Všechno je zdarma ;) ... taky jsem tomu moc nevěřila ale jak vidím a jak jsem zjistila ono to fakt funguje (nejedná se o velké částky, ale každý peníz dobrý ne? a je na vás jestli budete vydělávat míň nebo víc )

Výherní balíček posíláme Kristince za její poslední příspěvěk s obrázkem Čtyřlístku! :) *4*

kristinka 11.05.2011

Vidím to tak, že budu 40 let spořit, abych pak při odchodu na důchod měla na pohřeb.... Je to šílené, nikdo v Evropě nepracuje tak dlouho! Už vidím zdravotní sestry v 70letech jak vynáší bažanty

viki 11.05.2011

No ono to asi hlavne zalezi od toho, v jakem veku se do duchodu dostanu..a taky od toho,kolik penez budu mit,mam babicku,ktera v duchodu procestovala celou evropu,ted uz sice ze zdrav.duvodu nemuze,ale kdyby mohla tak urcite jezdi dal:-) proste dohanela,co pred duchodem nestihla. a ja bych to chtela taky takhle udelat. takze co nestihu,dozenu v duchodu,ale co to konkretne bude,uvidim az pak...

slunéčko 11.05.2011

>:(Tak z toho se mi vrásky nenadělaly.Jsem v důchodu již hezkých pár let.Taky jsem plánovala,těšila se,co všechno a jak udělám.Ale člověk míní a ten nahoře mění.Rok před nárokem na důchod jsem omarodila a do dnes mám vystaráno.Tak pokud mohu poradit,neplánujte,ale žijte tak,jako by každý den byl ten poslední.A že vrásek mám dost a dost,s tím už nic nenadělám.<3

Stáří prožiju v blízkosti své rodiny a budu se těšit z vnoučat, jako správná babička.Na to se nejvíc těším.

Líbí se mi citát matky Terezy,která řekla: Hymna života Život je šance - využij ji Život je krása - obdivuj ji Život je blaženost - užívej ji Život je sen - uskutečni ho Život je výzva - přijmi ji Život je povinnost - naplň ji Život je hra - hrej ji Život je bohatství - ochraňuj ho Život je láska - potěš se s ní Život je záhada - pronikni ji Život je slib - splň ho Život je smutek - překonej ho Život je hymna - zpívej ji Život je boj - přijmi ho Život je štěstí - zasluž si ho Život je život - žij ho. Chci žít tak, abych se za sebe nemusela stydět, udělala něco dobrého a mělo to nějaký smysl. Stáří je životní období, které čeká každého z nás, je to období bilancování nad minulostí. A určitě bych chtěla důchod prožít aktivně, ne být zavřená mezi čtyřmi stěnami,ale být obklopená milující rodinou a přáteli.Snad se to povede. Člověk sklízí, co sám zasel. Proto se budu snažit dělat maximum pro svoji budoucí rodinu. A určitě mě míjí vlastnosti jako citová oploštělost a povchnost, sobeckost. To jsou vlastnosti mého biologického otce, ten si nikdy nevážil toho, co mu život dal. A podle toho taky dopadl. Tento člověk je příkladem, jak žije člověk,který nemá v životě srovnané priority. Doufám, že já je mám v pořádku. A že až budu stará, řeknu si, že se za sebe nemusím stydět.

Deniska.G 10.05.2011

To bych taky chtěla vědět, ale to bych musela být věštec. Jak si ale sama sebe představuji, až budu stará??Dům na Floridě, kousek od pláže, krásně teplo celý rok, budu chodit na procházky na pláž se svým životním druhem a psem, budeme si dělat pikniky a koukat spolu na západ Slunce.Smích, představa je to nádherná,ale sny nejsou realita života.

Jennifer.K 10.05.2011

Ve stáří není lepší útěchy než to, že jsme celou sílu svého mládí vtělili do díla, které nestárne s námi. Citát, který vystihuje přesně mé pocity. Jinak kdoví, kde člověk bude v důchodu, jestli se toho člověk vůbec dožije. Život je prostě nevyzpytatelný.

Milada Zapletalová 10.05.2011

Nakoupím byty a do důchodu půjdu stejně v 60ti:) Když každý měsíc dostanu nějaké peníze z nájmu, nebudu si ničit zdraví v práci!! Radši budu cestovat :-)

Jarka 10.05.2011

Budu sedět na staré lavičce na zápraží a v bezzubých ústech žužlat kůrku chleba. Ve vrásčité tváři budu mít blažený výraz, protože budu vzpomínat na doby, kdy nám politici slibovali hojnost a spokojenost. Jo jo jo,budu si říkat - kdybych nešla v osmdesáti letech do předčasného důchodu, jak já se mohla mít......

pacandova 10.05.2011

Plany na duchod? Cha cha :) :) Asi umrit v pracovnim procesu :)))

Babulka 10.05.2011

Predstavujem si to pozitívne, kupime si s manželom menší domček niekde v teplúčku / predáme ten náš tu/ a budeme si užívať pokojnej staroby;-):-D To je tá optimistická verzia:-) Na tú horšiu nechcem v tento pekný deň myslieť:-D

tinka 10.05.2011

ked nad tym tak rozmyslam, ja ani ten dochodok nechcem, ani sa ho nechcem dozit..co budem robit? prdet do plienok, cakat trikrat denne na svoju davku liekov na reuma, moc, vyplach, stolicu, sklerozu, toho nemca co skovava veci a jeho meno si nepamatam.a ja to nechcem..aj tak mi tie svine isto vymenia pilulky a daju tic-tac a lentilky..a co z toho? Scvrknuta som ako hrozienko..teda vsetko am scrvknute ako hrozienka..des. Polievky sa ani nenajem, bo vsetko vylejem... Uz ani facit nemozem..keby travu, co je uz legalne, ale ani cigarety. Nic...pivko s kamaratmi? ved tu nikoho nepoznam, a ani oni mna..rano sa zoznamime, aj na obed sa zoznamime..strasne, kolko novych tvari tu je denne, strasne ako ti ludia umieraju.ziveho boha spomenut ze preco) .. A potom este nejake pilulky davaju..tie su lepsie ako tie co davaju v ustave..normalne mam chut po nich lietat... tak vazeni priatelia...toto ma byt moja dostojna staroba? ani za svet...nech sa smrt poponahla a usetri ma tohoto :) no a podla mojich predstav by mal dochodok vyzerat krajsie :) s fotakom na krku.......a ruka v ruke s milovanym clovekom, proste uzivat si dlheeeee volno

nada 10.05.2011

tak pookud bych se toho dožila tak bych si užívala svých vnoučat od dcery a snad i od synka i když vím že ten bude mít se svým postižením težký život a budu jim pomáhat aby se meli líp než my z manželem pokud by to tady v tý republice šlo

pidulka 10.05.2011

Jelikož jsem rok narození 1979, tak se mě to týká. Silně pochybuju o tom, že ještě v 60 letech budu práce schopná, natož v 70. Když se podívám kolem sebe a vidím tu starší generaci, která má problémy se zdravím už v 50, nedovedu si představit, jak budou muset ještě 10 let pracovat. Pokud bych se náhodou toho jubilea a odchodu do důchodu dožila, určitě bych se odstěhovala do domečku po rodičích, kde je nádherná zahrádka a tam bych si lebedila. Jen doufám, že bych tam nezůstala sama.


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude obzvláště intenzivní. Řada planet, včetně vašeho vládce Marta, bude fungovat jako katalyzátor pro změny a přináší s sebou jak napětí tak odměny.V oblasti kariéry budou dveře otevřené široko. Nic neskončí přesně tak, jak jste ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

33 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat