Diskuse na téma Je nevěra důvodem k rozchodu?

22. 09. 2011 | Nevěra

Odpustit nevěru: ANO, nebo NE? Uměla byste odpustit úlet na jednu noc? A je pro vás nevěra důvodem k rozchodu?

lily1989 25.03.2017

Pro me jednoznačně ano :/

Karel 08.02.2017

Já si myslím , že nevěra není důvod k rozvodu. Manželce jsem to dovolil, může se pomilovat kdy chce. Nabídl jsem ji trvalého milence, kterého ji budu respektovat.

Stan Karel 05.06.2022

Tvl. Mě bavíš

Emilie 30.11.2016

nikdy nezapomenete a ani neodpustíte....už nikdy nebudete věřit a budete vždy ve střehu*10*

Taťana Emilie 02.04.2017

Kvůli jedné nevěře bych se nerozcházela.Je třeba si vše vyříkat.

tut 27.11.2016

Paulíno, máš nízké mínění o svém muži, myslíš, že by si vybral "nějakou couru"? Nebo se bojíš, že ta druhá má něco, co ty nemáš? Musíš mít něco, co nemá ta druhá, něco takového, že se ti ten tvůj od té druhé vždycky vrátí. Např. být ženou, se kterou je radost žít, být třeba jako sluníčko. je to těžké, ale jde to a když to dokážeš, bude i tvůj život mnohem radostnější. Hip, hip, do toho.

Paulína 05.11.2016

Nejsem žárlivá,tělesná nevěra přítele mně nevadí,bojím se jen aby od nějaké coury nepřitáhl domů filcky ,nebo něco horšího,po každé nevěře mu posypu chlupy práškem proti hmyzu a ptáka umyji dezinfekcí a tím to pro mne skončilo.

Pavla 27.08.2014

Můžu z vlastní zkušenosti říct, že nevěra partnery rozdělí. K příběhu paní Hany můžu jenom říct, že i když s ní manžel zůstane, tak jenom z nějaké povinnosti, či lítosti. Jestli se s novou partnerkou milují, tak toho nenechá. Já sama jsem byla nevěrná, protože nám to spolu v sexu vůbec neklapalo. Manžel o tom sice nevěděl, ovšem když nás rozdělily ještě jeho dluhy, tak se mi ulevilo, že odešel a já jsem už nemusela lhát. Zkoušeli jsme spolu zůstat až vyrostou děti, ale byla to zbytečná ztráta času. Manžel si našel také jinou a asi je šťastný.

rmarci Pavla 29.09.2016

naprosty souhlas, ztracena duvoera se uz nikdy nenajde a slepovane vztahy nejsou dobre

Anna 26.08.2014

Ano pro mě byla, teď jsem sice sama, ale to se snad brzy změní. Kamarádka mi doporučila novou seznamku, JenVážně se jmenuje, a zatím si ji můžu jen chválit ;-)

sign45 25.08.2014

Pokud spolu chcete žít a cítíte to tak oba, tak je třeba si odpustit. Chybovat je lidské, odpouštět božské. pokud máte problém s odpuštěním, skuste se obrátit na odbornou radu. nehledejte pomoc na diskusích. Já to po zjištění zkoušl taky a dostal jsem se jen do těžké deprese.

sign45 25.08.2014

Nevěra je selhání vztahu. Právě jsem ji zažil po 25 letech manželství. Obrátil jsem se na odborníka. V prvním okamžiku po odhalení je třeba se oboustranně ujasnit, co ještě mezi partnery je a zda je co zachraňovat. pokud se shodnete na tom, že spolu chcete zůstat, je třeba hledat kořeny nevěry - problému. Já - ač se mi to sakra nechtělo přiznávat, jsem se ženou našel problém mimo jiné v mém chování, je to na dlouho to rozepisovat, ale je třeba se hluboce a sebekriticky zamyslet nad chováním obou partnerů v minulosti. My jsme kořeny nalezli. Je potřeba neustále komunikovat, nevyčítat, hledat řešení. Když naleznete jádro problémů a nemáte problém s komunikací, chcete problém řešit, je třeba hledat budoucnost, co si kdo od vztahu dál slibuje, co si představuje, hledat kompromisy, nastavit pravidla. po celou dobu je třeba si uvědomovat, že jste dva rovnocenní partneři, nikdo není nadřazený, nebojujete proti sobě, ale jde Vám o stejný cíl - o partnerství. A je potřeba se oboustranně napravit, aby jste neopakovali stejné chyby. V žádném případě nemá cenu zjišťovat, jak nemanželský vztah probíhal, kam až došli nebo chtěli dojít, co dělali, o čem si povídali. Stejně Vás to zjištění neuspokojí, začne Vás to zžírat, budete toužit po dalších detajlech...... A nekontaktujte toho třetího partnera. On není Váš problém. Váš problém jste Vy a Váš partner/partnerka. Jejich vztah je jejich problém a musí si ho vyřešit oni. Samozřejmě je třeba aby nevěrný partner vysílal určité signály o tom, že to řeší, že to končí, nebo nejlépe už skončilo. Pokud jste dospěli do stavu, že jste schopni plánovat, vyjasňovat si své potřeby a touhy, Pak máte skoro vyhráno. Je čas udělat tlustou čáru, říci jeden druhému do očí, že to tak oba cítíte a chcete, přestat o minulosti mluvit a dávat si jasně najevo, že jeden druhému zase věříte, oba protějšky to totiž potřebujete hodně pociťovat. Prostě, že jste zase partneři a potřebujete k životu jeden druhého. A hlavně, zůstaňte navzájem citlivými, pozornými jeden k druhému, nezevšedněte si, nepovyšujte se a neponižujte se. já jsem se takovými radami řídil, je to sice tprve krátce, ale cítím, že je problém zažehnaný.

Stan sign45 05.06.2022

Švejku

Lenka 13.04.2014

Ahoj, mám poslední dobou hrozné problémy s "přítelem". Dostalo se ke mě už několikrát jak mi byl nevěrný. Vím dokonce, že ta dotyčná byla i u něj "na filmu". Tvrdí že s ní nic nemá, ta slečna je totiž zadaná. Nevím čemu věřit, hlavně on tvrdí jak vše mezi náma opravíme a já začínám být celkem zoufalá.;*(

ed Lenka 11.10.2014

Proč si nenajdeš někoho jiného, to jsi tak ošklivá nebo co?:-P

Marek ed 19.09.2016

Opustit chlapa, nebo ženu kvůli nevěře je blbost, pokud v tom není ještě něco jiného, např. Alkoholismus, bití atd. Vše se dá řešit a chce to hlavně čas. Je třeba si uvědomit, že je neštěstí, když děti a to hlavně ty menší zůstanou jen s jedním z rodičů, i když ten druhý si je bere např. na víkend. Tohle beru jako první a hlavní důvod proč nejít od sebe. S nevěrou se dá žít, znám hodně manželství, kde byla nevěra a život manželů jako takový klapal bez problémů. *15*

rmarci Lenka 29.09.2016

opravit? spis by pritel potrebovat opravit mozek a porouchat spodek...

VeronikaMar rmarci 02.11.2016

:-/ Pro mě to tedy důvod k rozchodu je..nikdy bych už tomu člověku plně nedůvěřovala a jsem toho názoru, že když podvedl jednou...nejspíš to nebylo naposledy *6*

Jana 09.04.2014

Chápu, že to bolí, ale není lepší se ho vzdát, když víš, že zůstavám jen z donucení a kvůli výhružkám ? Nemá smysl s ním když on nechce, bude líp tobě i jemu.. *1*

madla 08.04.2014

Ahoj vsichni.No s manzelem jsem 9let,miluji ho,ale vzdycky jsem zila jen pro deti a neho.Pak prisel pan dokonaly<3 a ukazal,ze jsem porad jeste clovek,zacala jsem zit pro sebe:-D...trva to pres je to jen jednou 2x do mesice,ale naplnuje me to natolik,ze jsem doma za bohyni..nikdy bych nemenila sveho muze,ale zaroven bych neminala to sve povyrazeni a vlastne bych neskoncila.Taakze nevera ano,ale jen tak aby nikomu neublizila:-)

Hana 08.01.2014

1

Kott Hana 30.10.2022

Přesně takovouhle píču jsem měl co si myslela že to je jak říkáš - šla smykem. Vždycky se na to přijde

denca31 04.08.2013

dobry mam pritele skterym jsem tri roky a mame dite tet momentalne je pul roku v cizine odjel pred pulrojiny divny kem byli jsme v hadkach pomali celou dobu tet za tech sest mesicu je divny jiny vetsunu casu je venku a zacinam citit ze je neverny nasla sem ho psat flirtovat po nete ukazovani pre wep kameru ale v sobe citim ze bylo vic uz ten vztah je oddalenejdi on kdyz mi pise tak mi jen nadava a pouziva hnusny slova ale tvrdi ze je verny ale ja pochibuji citim to ze neni

Angela 16.02.2013

Nevěru svého ex jsem také zažila a také mě párkrát za mé prozření zpohlavkoval..a po dvacetiletém manželství se rozvedla a vše se mi zhroutilo..ideály, pohled na život atd...také jsem se dozvěděla, že mě celé manželství podváděl, ale až po rozvodu, to začnou lidi mluvit, co celé roky věděli, jen vy jste slepí a hluší. Jsem z toho venku a proto bych všem zhrzeným srdcím chtěla dát dobrou radu. Netrapte se dlouho, otevřete oči a vykročte do nového života, protože ten je krátký a zkuste se znovu zamilovat. Podívejte se kolem sebe, když je někdo z Vašich známých zamilován, jak se na něj přátelé usmívají a přejí mu to i přes to, že doma se trápí jeho protějšek, protože lidi přejí zamilovaným. O Vaše trápení nikdo nejeví zájem, snad jen jedna dobrá kamarádka a nejbližší rodina a i ti nakonec řeknou, že nejsou zvědaví na Vaše zhrzené řeči....Otevřete oči a běžte mezi lidi a milujte se..Ten Váš bývalý není jedinný na světě...

Adélka1 11.02.2013

Můj přítel mi byl nevěrný minulý rok v únoru. Stalo se to na narozeninách jeho přítele. Měl styk s jednou slečnou z narozenin. Nevěru mi sám neřekl, tu jsem se později dozvěděla. Odpustila jsem mu. Jenže už to trvá rok a já to nedokážu překousnout. Občas si na to vzpomenu a brečím. Nevím co dělat a jak se s tím vyrovnat. Prosím o radu.;*(

Péťa Adélka1 09.04.2014

Ahoj, nikdy se s tím nevyrovnáš, furt si to budeš připomínat a někdy na to myslet. Už to nebude jako dřív a důvěru mít nebude. Nic jiného, než to zkončit mě nenapadá... udělala jsem to stejné, a byl to super krok do života. Udělá to jednou, udělá to znova*2*>:(

Robert 16.10.2012

sry, ale to je strasna demagogie.. vazne, nejsem zvykly prispivat na diskuzich, ale ted musim. to, co tvrdis, je hnus a ja jsem rad, ze nejsi v postaveni, kdy bys sve nazory nedejboze dokazal prosadit! Neveru jsem zazil svou, partnercinu, ve vztahu jsme pokracovali i jej skoncili. Nikdy jsem ale predem nedokazal rict, jestli odpustim/bude mi odpusteno. Kazdy vztah je original. Nevera rovna se rozchod prece neni dogma, je to na zvazeni toho ktereho paru, okolnosti atd..

joga 15.10.2012

toto su slova odborníčky, nie všeobecne dristy...

Pro citově nezralého a emočně neukotveného člověka nevěra nejspíš důvodem k okamžitému rozchodu je, Nakonec pro toho, kdo pořádně nezná ani sám sebe (ono "já bych NIKDY " je skutečně k smíchu, protože jen ten, kdo v té situaci byl a ustál ji, moc dobře ví, co by kdyby, má OSOBNÍ zpracovanou zkušenost, tj. nemlátí s ním už emoce) Pro zralého člověka, který má jasno v tom, že mu nepřísluší soudit chování druhých, nemůže nikoho "vychovávat" a má jedinou kompetenci: vychovávat a měnit pouze sám sebe, nevěra automaticky důvodem k rozchodu není. Spíš je pro něj důvodem k zamyšlení - proč se mi to děje? Proč jsem si vybral/la právě takového partnera, který se ke mě takhle chová? Mám na jeho chování ke mě nějaký významný podíl - zákon akce a reakce? Proč mu to dovolím? Co se mám naučit zvládat, aby se mi to příště nedělo? Mám tohle opravdu za potřebí? Atd. atd. Kecy o porušené důvěře, svatební smlouvě, slibech a přísahách, zradě ap.... to jsou jen kecy v kleci toho,kdo se neumí vyrovnat s tím, co REÁLNĚ žije a žije v ILUZÍCH, žeBYkdyBYtakBYmohlBY to žít líp. Tedy pochopitelně kdyBY se ten druhý/ta druhá choval/la jinak. Jenže každý se k nám chová jen tak, jak my mu dovolíme. A halt někdy potřebujeme pořádnou lekci, petardu mezi oči, abychom se vzpamatovali. Nic se totiž neděje náhodou a všechno se děje pro naše nejvyšší dobro, pokud to umíme správně uchopit :-)

Perta eva.rackova 21.09.2016

Dnes s odstupem můžu zavzpomínat. Po 30 letech manželství jsem se zpožděním dvou let zjistila, že má manžel "jen kamarádku", jak říkal, se kterou si jen povídají. Dělala jsem stejné chyby, jako většina žen, které svého muže stále milují, pláč, výčitky, sledování jeho mobilu. Strašná, až fyzická bolest ze ztráty důvěry a strachu, co bude dál mi nedovolovala spát. Nechtěl nic řešit a další dva roky mě tahal za nos, že už se s ní rozešel. Na přímé otázky reagoval podrážděně, bezcitně. Obviňoval mě za stav, kam se naše manželství dostalo. Když mě nejhorší emoční stavy a probdělé noci po dlouhých týdnech přešly, měla jsem o 8 kilo míň, vážila jsem 54, začala jsem přemýšlet o sobě, kde dělám chybu. Návštěva psychologa nepomohla, říkal to, co jsem si už předtím přečetla v různých publikacích. "Buďte sama sebou", to najdete všude, ale co to je, na to jsem přišla až mnohem pozdeji. Do doby, než milenku potkal jsme byli pohodový pár s dospělými dětmi a naši mladší kamarádi si nás brali za příklad. Bojovala jsem o manžela trpělivostí a prací na sobě. Snažila jsem se žít bez závislosti na společně budoucnosti, ale tak, aby domov stále fungoval. On se taky snažil, nechtěl odejít, ale nedokázal se s milenkou rozejít. Jako dítě, co nechce dát z ruky hračku. Až po 5 letech jsme začali fungovat znovu jako pár, který má společné plány. Máte pravdu, že chyba je asi vždy na obou stranách, ale dodneška stejně nevím, proč se to stalo. Podezřívám biologické hodiny mého muže, který chce být stále mladý, že si s mladou milenkou dopřával pocity, které vedle mě nemohl mít. Dnes máme hezký vztah, k ničemu se nevracíme, ale je to jiné. Pro mě možná I lepší. Předtím jsem žila jen pro něj, můj čas se přizpůsoboval jeho potřebám. Dnes žiju pro nás a víc pro sebe. Všem ženám, které to potká držím palce, ať svůj příběh dokážou vyřešit. Každý je jiný a neexistuje univerzální řešení. Rozchod ale není vždy to nejlepší. Nejdřív hledejte cestu. Rozchod až nakonec, až vás přestanou ovládat emoce a dokážete se nad pocity ponížení povznést a uvažovat s chladnou hlavou.

Alena 13.10.2012

Nevěru já neodpustila.Když jsem přišla na to ,že muj manžel si dopisuje na netu s nějakou o 10 let starší ženou ,která je na všech internetových servrech na seznamkách a nechal otevřený mail..kde jsem si početla....a sms jsem poprvé viděla nikdy jsem mu do mobilu nevlezla..ale už jsem tušila...a on místo toho ,aby věc řešil ,tak mě i před dítětem skopal...tak tohle si myslím ,že je neodpustitelné.Já ho nenahlásila...musel se hned odtěhovat.A pak jsem se dovídala ,že za manželství ,které trvalo 20 let ,tak jeho pracovní cesty nebyly pracovní ,ale sexuální a já jak blbec se starala o rodinu...ne myslím ,že tohle je vrchol.Ale člověk se doví celou pravdu až když podá žádost o rozvod ...a lidi Vám pak řeknou ,že vlastně celou dobu to vědělo spoustu lidí ,ale nikdo nic neřekl..samozřejmě chápu je.Dokázal by někdo odpustit něvěru tohoto rázu????

Jana Alena 16.10.2012

Dobre ste spravila, konečne sa vám otvorili oči, manžel sa len pretvaroval a to že on spravil chybu si vôbec neuvedomil, mala ste mu to asi tolerovať, to od vás očakával a vy ste mu to nedopriala. Neskutočný sebec. Ale vy si zaslúžite určite viac, veľa šťastia. Ja mám s neverou tiež skúsenosť a vždy som si myslela, že by som ju neodpustila. Človek mieni, život mení.


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nový horoskop Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat