Diskuse na téma NEJ jídlo ze školky či školy

Na školní jídelnu se snad nedá zapomenout :) Jaké jídlo jste měla ve školce nebo škole nejraději a na které jste raději na vždy zanevřela? Podělte se s námi o své vzpomínky.

Livka77 06.04.2023

Nenávidím od malička koprovku,takže určitě tu a školní rizoto. To když jsem musela zrníčk rýžo honit po talíři. :D Naopak moc ráda jsem měla pizzu, buchtičky se šodo, celkově sladká jídla byla vždy dobrá.

Ary Livka77 04.05.2023

Šodo Miluju do dneška a přesně tu koprovku snad školní jídelna znechutila každýmu :D

Ajli 28.07.2022

Krupičkovou kaši, tu jsem milovala :-)

Marta Ajli 24.02.2023

také jsem to tak měla, a koprovku mi třeba zhusili

Laugher 06.01.2017

Mne chutnaly vždycky špagety z mletým masem

Jana 10.07.2013

Ja ve skolce milovala kure na paprice !!!*1*

Jednoznačně buchtičky se šodó. Nejlepší jídlo!!

Adriana 15.04.2011

Mám na školskú jedáleň len a len dobré spomienky. Varili nám samé dobroty a všetko malo chuť :-) Najradšej som mala dukátové buchtičky, hmmm... dala by som si znovu a znovu :-D, chýba mi mňamka z jedálne ;*(

susanap 15.04.2011

v skolke si to az tak nepametam ale v skole som mala rada vsetko cestovinove jedlo a dokonca aj spenat. Nemala som rada mastne maso.

Siska 15.04.2011

mala som rada všetko sladké: pečené buchty, mňam, chutili mi aj prívarky, kedysi sa varilo oveľa lepšie, dnes je to hrôza, mám školáčku a škôlkarku a ako prídu domov, dovečera len jedia, čo su také hladné:-p:-p

Drnda 15.04.2011

Samyyyyy tvaroh, joo, tak to se fakt nic nezmenilo... pamatuju si, ze nejvetsi odvaz byl, kdyz ten tvaroh smichali se sladkou cervenou paprikou aby to bylo barevnejsi ))) jinak ty fotecky se svacinkou pro dnesni cvrcky jsou super, vtipne a zdrave. tak to ma byt *4*

MIlada Zap 15.04.2011

Nejlepší bylo maso s rýží, nejhorší špenát s knedlíkem :-///

anna, praha 15.04.2011

Lilieanna: Kdyby mi takhle nekdo pripravil svacu, tak zobu jak diva :-D*4*

Linda 15.04.2011

Přidám se k Daniele'!!! Nejhorší ze všeho byl čaj s mlíkem a nebo kakao se škraloupem...uaaaaaaaaaaaaaa Už nikdy!

MIlada Zap Linda 15.04.2011

Jooo to kakao mám také v paměti :D

Redaktorka.Petra Linda 18.04.2011

Italskou kuchařku posíláme Linde za její 15. příspěvěk (v pátek bylo 15.4.) a přejeme, aby se s neoblíbeným nápojem ze školky už raději nikdy nesetkala :) Ostatním děkujeme za jejich vzpomínky!

Shahbaz Redaktorka.Petra 09.05.2012

Osobne podporuji tyto ptsoerty!Myslim,ze situace bydleni nejen ohledne najemneho jsou zanedbavany levicovymi(ktere se zastituji socialni politikou) i pravicovymi vladami.Vsichni dlouhou dobu o techto problemech vedi,mluvi,ale nic ve skutecnosti se nedela.To se tyka vsech obcanu bez rozdilu polit.smysleni.Pokud napr.novy pristehovalec nema uz delsi cas(z doby,kdy byli snazsi podminky) nikoho z rodiny v Izraeli ci neni movity uz ze zeme puvodu a i kdyz pracuje,ma velice tezke postaveni poridit si i maly byt.Ceny jsou v poslednich letech i v mensich mestech astronomicke.Pokazde,kdyz je poptavka vetsi nez nabidka.Pronajimatele to vedi a tak natahuji ceny neumerne vysoko.Jsou napr.zname ctvrti v Jeruzaleme,ktere jsou bez svatku Pesach,Savu'ot a Sukot prazdne.Jednoduse jsou zkoupene temi(z Francie,USA,Anglie,Kanady),ktere je az na tyto uvedene putovni svatky+maxim.dovolenou neuzivaji.Mlade zacinajici rodiny nejenom ze nedosahnou na ceny,ale i ty,ktere by dosahli,nemaji moznost pronajmout.Proste volne byty napr.v Jeruzaleme nejsou.Myslim,ze podobna situace je i v Tel Avivu,Modi'inu atd..Pokud jsou tyto ptsoerty nekterymi politicky zneuzivane,to je jiny problem.Ale to neznamena,ze se nema s tim nic delat a obcane maji byt laxni.Tot muj maly nazor.

Pidulko, a ještě ve školách platí, že se vaří podle tzv. nutričních košíků? A podle jakého klíče se vlastně vybírá, co se špuntům uvaří?

Lilieanna Redaktorka.Petra 15.04.2011

Tady u nás ve škole a školce se vaří podle nějakého pc programu, který spočítá veškeré hodnoty jídel a vyhodnotí, zda je jídelníček vyvážený :-D Je to tuším i nadále na spotřební koše, ale už to běží přes počítač . Jen mi občas přijde divné, že ke svačince ráno je tvarohový krém v misce, odpol tvarohová pomazánka a další den dopoledne zase tvarohová pomazánka...já bych to kapku promíchala :-p , ale prográmek asi nemá chuťové buňky, tak mu to divné nepřijde :-)

pidulka Lilieanna 16.04.2011

Ve školách se už rozhodně nevaří podle nutričních košíků. Řekla bych, že se vaří už stejně jako pro dospělé. Teda alespoň v té naší základní škole. Opravdu vaří moc dobře, i když ty porce by mohly být trochu větší. Musím uznat, že malej sní opravdu vše, co babička přinese. Škoda, že tam nejsme častěji, nemusela bych vůbec vařit. :-)

Michal Lilieanna 16.04.2011

TEda u nás byl dost hnus so ci pamatuji *3*

pidulka 15.04.2011

Ve školce a ve škole mi vždy chutnalo. Vařili tam výtečně. Moje maminka pracuje ve škole, takže teď když jsme u nich s malým, dostává jídlo ze školní jídelny i malý. Moc mu chutná. Nejraději máme knedlíky s čímkoli. A co mi nechutnalo? K svačině jsme dostávali chleba s tvarohem a šnitlíkem. Dodnes to nesnáším. :-P

Ludmila J. 15.04.2011

Veľmi rada som chodila na obedy do školy, moje obľúbené boli parené buchty<3 vždy som čakala aj na prídavok *3*

Daniela Š. 15.04.2011

Já si vůbec na jídlo ve školce nevzpomínám *2* Jen si pamatuju, jak jsem nerada pila čaj s mlékem a teplé mléko....

glumik 15.04.2011

Tak my sme mali v školskej jedálni výborné pani kuchárky, takže na ňu spomínam rada. I keď je pravda, že práve školská jedáleň vo mne zanechala odpor k špenátovej polievke a lúskovej omáčke. Skôr to bolo o tom, že nás pani učiteľky to nútili jesť. Ale inak dodnes si pamätám zo školskej jedálne pľúcka na smotane a parené buchty. Mňam.

Lilieanna 15.04.2011

Jak a co se vařilo v naší školní jídelně si nevybavuji tak silně, jako nechuť k jednomu z jídel - koprové omáčce. To přebíjí veškeré moje vzpomínky. A to, že jsme museli dojídat .... *4* Zkoušeli jsme všelicos, schovávat maso pod přílohy, dávat ho spolužákům, ale vždycky nás někdo odhalil a šup s náma zpět ke stolu... Ještě, že je tahle doba už pryč a naše děti s jídlem ve škole a školce problémy nemají. Dokonce máme domluveno, že dcerka, která nejí sladká jídla, dostává dvě porce polévky a symbolicky třeba buchtičky bez krému, nebo šišky bez cukru a máku :-D A pokud mohu soudit podle jídelního lístku, tak i výběr jídla je mnohem pestřejší a nápaditější, než býval jídelníček náš. Třeba svačinky ve školičce občas vypadají jako na fotkách , a to pak mrňouskové jedí i očima :-D

Vlasta Zapletalová 15.04.2011

Já ve školce nesnášela červenou řepu, kterou nám pořád vnucovali :-/ A nejím ji do teď, i když je zdravá.. Co jsem měla ráda si nepamatuju, bylo to všechno stejné :-) Možná buchtičky s krémem byly nej... :-)

martina kunkelová 15.04.2011

Ja som najradšej mala malé osúšiky lebo neboli také mliekovo cesnakové ako doma, ale len so syrom bola to mňamka, môj syn miluje dukátové buchtičky, ale len tie v škole.

Klára martina kunkelová 15.04.2011

osušiky? koukám, že na slovensku se vařilo uplně neco jinéhou než u nas )


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude obzvláště intenzivní. Řada planet, včetně vašeho vládce Marta, bude fungovat jako katalyzátor pro změny a přináší s sebou jak napětí tak odměny.V oblasti kariéry budou dveře otevřené široko. Nic neskončí přesně tak, jak jste ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:53
188 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:41
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 19:52

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat