Diskuse na téma závin

18. 03. 2010 | Prosím o radu

Milé kuchařky, už si nevím rady, ale kdykoliv dělám jablečný závin z listového těsta /to kupuji/, tak se mi vždycky povede chuťově - na maximum výborný, ale nepovede vzhledově - v troubě je vysoký, ale pak splaskne a moc hezky tedy nevypadá. Zkoušela jsem ho i naříznout

Blanka 23.09.2022

Máte někdo nějaká spešl recept, jiný než klasický závin? :))

Winie Blanka 20.11.2022

Stačí změnit ovoce a máte jiný závin.

Livka77 Blanka 18.04.2023

Nebo přidáním tvarohu, to miluji, udelam pak treba i rozvar z ovoce, malinko zahustim a pridam na tvaroh. Nebo tam dát puding, čokoládu, povidla..:)

Šarlota 26.05.2022

Neznám je, ale jejich žluté auto potkávám. Takže po dobré radě a tipu určitě s dětmi nějakou zmzku od nich vyzkoušíme.

Sarra Šarlota 27.05.2022

Já si takhle pamatuji family fort jak jezdilo :D

Jarka 24.05.2022

Za mě super, ráda u nich taky nakupuji. Jsem veganka, takže tuto variantu zmrzliny vítám.

Laura 23.05.2022

Na jejich www.familymarket.cz jsem si našla i velkou nabídru mražených ryb. Hned jsem si objednala. Nad 799 Kč mají dopravu zdarma.

Bibi 21.05.2022

Děkuji za tip. Opravdu velký výběr z více jak 140 druhů zmrzlin. Za mě je super, že nabízí i variantu bez cukru.

Karolína 19.05.2022

Máme u nás všichni rádi zmrzlinu, proto ji potřebujeme mít doma v zásobě. Kamarádka mi poradila Familymarket. Má někdo s nimi zkušenost?

Lenka 29.09.2021

Co nějaké čokoládové čočky másla apod ?

Patty Lenka 07.10.2021

Hele, jako nevím, jak to myslíš, ale já senzační čokoládu kupuju od https://www.cokoladovnajanek.cz/. Oni mají tu čokoládu vynikající, výjmečnou. Já neznám tak dobrou čokoládu.

Lenka Lenka 28.10.2021

Koukla jsem se na ten jejich web a je fakt, že to složení je super a ne všude na něj dbají ! Takže už vím odkud budu suroviny na dorty a zákusky objednávat.

Lenka Lenka 06.11.2021

Díky moc za tip. Dívala jsem se i na to složení a vypadá opravdu dobře, nepřidávají tam palmový olej, jsou bez lepku a bez barviv, což je paráda.

Betka Lenka 28.11.2022

Čokoláda od cokoladovnajanek.cz je prostě dokonalá. Já na ní teda docela dost ujíždím. Teď jsem tam kupovala čokoládu i na vánoce, mají moc hezké balíčky.

Markéta 01.09.2021

Ahoj, já v kuchyni hodně ráda experimentuju. Teď jsem si oblíbila másla a krémy z oříšků. Kde koupím kvalitní kešu krém?

Jiřka Markéta 27.09.2021

Ahoj Markéto, podívej se sem https://www.nustore.cz/masla-a-kremy/. Tady mají senzační másla. Fakt topovka. Zkus určitě i jejich mandlový krém.

Lili Markéta 27.10.2021

Koukala jsem na ten shop a jako tohle https://www.nustore.cz/mandlovy-krem-220g-nupreme/ mě fakt zaujalo. Chutnala jsi ho?

Livka77 Markéta 18.04.2023

Velmi dobré jsou i ze světa plodů, či ochutnej ořech. :)

Laugher 08.02.2017

300 g hladké mouky 2 žloutky 1 Hera 2 lžíce studené vody 1 vejce na potření závinu jablka rozinky sekané ořechy trochu skořice rozpuštěné máslo Postup:Do mouky nastrouháme tuk, promneme, přidáme vejce a vodu. Zpracujeme vláčné těsto a necháme odpočinout. Zatím si oloupeme a nastrouháme jablka. Pak z těsta vyválíme 2 pláty, na každý rozprostřeme jablka, pokapeme máslem, posypeme skořicí, přidáme rozinky a ořechy. Okraje těsta přehneme do závinu, konce i spoje dobře přitiskneme, aby šťáva z jablek nevytékala. Závin popícháme vidličkou, potřeme rozšlehaným vejcem a dáme na plech s pečícím papírem. Pečeme při 180 st. cca 30 min

awe 10.01.2017

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace : http://ventese.blogspot.cz/

Dělám přesně jako neregistrovaná Hanka,před pečením ještě potřu rozpuštěným máslem.;-);-)

Anka moravačkaaja-17 07.10.2021

Ahoj, kde kupuješ suroviny?

Hanka 10.08.2010

Závin z lístkového těsta před vložením do trouby propíchám nahoře párátkem /hlavně ke konci té přeložené poslední části, která se při pečení nejvíce odchlipuje). Závin sice také splaskne, ale není to už tak hrozné.

Evina 19.03.2010

Dostala jsem před několika lety recept od švagrové na jablečný závin (štrůdl), jednoduchá, rychlá a levná záležitost. Zkuste to, neprohloupíte a nebudete se listovým těstem "trápit". Je nadýchané a vydrží křehké až 4 dny, pokud ho ovšem nesníte dřív. Připravte: 400 dkg polohrubé mouky, 1 Heru a kelímek 250 g bílého jogurtu. Zpracujte a rozdělte na dvě části, vyválejte placky. Před tím, než na ně dáte strouhaná jablka, posypte je strouhankou. Těsto se nepromáčí. Další postup je už klasický. Peče se asi 20 minut, do malého zhnědnutí. Dobrou chuť!

Linda Evina 22.03.2010

To zní přímo skvěle! Děkuji:-)

Markéta Linda 24.03.2010

Nevěděla jsem, že se dá rozpoutat taková diskuze kolem štrůdlu....

Michaela 19.03.2010

tak zkus možná jiné těsto ;) třeba doma dělané ;)

Bobča 18.03.2010

Lískové je listové těsto. :-D

Klára 18.03.2010

mě taky splaskne a to ho nedělám z lískového těsta - hlavně, že je dobrej né?

Markéta Klára 18.03.2010

....co je to lískové těsto ?


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude obzvláště intenzivní. Řada planet, včetně vašeho vládce Marta, bude fungovat jako katalyzátor pro změny a přináší s sebou jak napětí tak odměny.V oblasti kariéry budou dveře otevřené široko. Nic neskončí přesně tak, jak jste ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:45
7 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:26

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat