Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma Knížka, na které jsem vyrostla

Redakce.Bety.cz 29. 07. 2011

S jakou knížkou jste vyrůstala a dodnes na ní ráda vzpomínáte? Jsou to Broučci nebo Heidi, děvčátko z hor? Nebo třeba dívčí romány? Bez jaké knihy jste nemohla usnout?

Neregistrovaná/ý - Lucka

4. 8. 2011

Toho bylo hooodně...Jako nejmenší jednoznačně MÍČEK FLÍČEK!, potom DĚTI Z BULERBYNU, LETADÉLKO KÁNĚ, DÁŠENKA, u babičky ŠPALÍČEK POHÁDEK, a jako starší jsem rostla na FOGLAROVKÁCH...a z těch, co si jako starší pamatuji, jako nezapomenutelné knihy, které jsem četla několikrát to byly celkém smutné a le o to lepší... ROBINSONKA, ŽIVOT POZPÁTKU, MOTÝLEK, VELKÝ CIRKUS...

Neregistrovaná/ý - Lilinka

31. 7. 2011

Moji oblíbenou knížku z dětství byl Špalíček pohádek, byly tam nádherné pohádky a já jsem si vždycky u ní snila o krásných věcech, které mě možná někdy potkají.

Liz

31. 7. 2011

Mou nejoblíbenější knížkou a to i po letech je knížka: Neříkej sbohem - Je to úžasná, ale smutně končící knížka... Hlavní hrdinka (jmenuje se stejně jako já Petra) na konci knížky umíra, ale ještě před smrtí se stihne zamilovat a poznat lásku. Na poslední stránce knížky mluví její kluk (Tomáš) a říka, že už nikdy nebude nikoho milovat tak jako jí. Je to strašně krásně napsané a komukoli jsem poradila tuhle knížku, tak na konci vždy brečel, protože ten kluk na te poslední stránce píše to, co by si každá holka přála slyšet... Dokonce jsem si psala s autorkou této knihy a ptala se, jak ji napadlo napsat tuhle knihu...

Mumunka

30. 7. 2011

Robinson Crusoe a Švýcarský Robinson

Neregistrovaná/ý - Lilie

30. 7. 2011

Ezopské bajky, měla jsem krásnou knížku s obrázky, Staré řecké báje a pověsti,princ Bajaja.

veam

30. 7. 2011

Já měla ráda,Broučky,Babičku a nejvíce básničky a říkadla,hodně jsem jich uměla nazpaměť.

Neregistrovaná/ý - Inna

29. 7. 2011

Tak určitě Neználek na Měsíci, Dášenka čili život štěněte.

Neregistrovaná/ý - Petra

29. 7. 2011

Tak mé dětství z knihou jakoukoliv v ruce.Schovávala sem aby mě naši nechali dočíst zrovna tu kapitolu která nikdy nekončila.Jinak přes pohádky po dívčí romány horory ve starším věku. Ale nejvíc Mayovky můj tatínek vášniví sběratel tohoto spisovatele a jeho knich.Na ně ráda vzpomínám a stale si je čtu dokola.

Neregistrovaná/ý - Medlin

29. 7. 2011

Tak já v tom mám jasno, Mrazík, nejkrásnější pohádka mého dětství, vždycky jsem se těšila na Vánoce,když ji dávali v televizi, ukazuje nezdolnou lásku, kterou nepřekoná ani nástrahy zlé baby jagy a nepřející a zlé nevlastní matky. Trošku to poukazuje i na můj život, taky jsem měla takovou zlou nevlastní matku, a tak trochu prožívala postavu Nastěnky přenesenou do vlastního života. I Ivan,který se z pyšného a do sebe zahleděného člověka, stal díky Nastěnce lepším a hodnějším člověkem, který začal myslet i na druhé lidi kolem sebe, a láska ho úplně změnila. Trošku i taková pohádka z reálného života, zakončena samozřejmě svatbou, jako tomu bývá i v životě. Jak se říká, láska hory přenáší.

Neregistrovaná/ý - Emily

29. 7. 2011

Na krásné pohádce O zlaté rybce, je to polská pohádka a má nejoblíbenější.

Lenkas

29. 7. 2011

Já vyrůstala na:1.Honzíkova cesta 2.Neználkovi příhody 3.Malý princ

Neregistrovaná/ý - Milagros

29. 7. 2011

Vyrostla jsem na pohádkách Boženy Němcové, milovala jsem knihu Krása nesmírná, Dášenka čili život stěněte a další.

Za mě jednoznačně Bambi, byla má nejoblíbenější, četla jsem ji pořád dokola, znala nazpaměť ale nikdy mě nepřestala bavit a mám ji i schovanou už je to tedy lehce salátové vydání...no jo musela být všude se mnou :)

Neregistrovaná/ý - Monika

29. 7. 2011

tak u mě je to malý lord a taková ta kniha pohádek a říkadel. už nevím jak se to přesně jmenovalo, ale bylo z ruštiny a na obalu byl medvěd a snad rolník?

Neregistrovaná/ý - Jarka

29. 7. 2011

Knížka, která mě v dětství chytla za srdce a drží mě dodnes je Malý Bobeš. Jak já byla pyšná, když jsem poprvé sama celého Bobše přečetla. S vyvalenýma očima jsem četla o tom, jak si hrál a ke hraní mu sloužilo uražené ouško od hrníčku. Obrečela jsem smrt Františka...... Četla jsem Bobše tolikrát, že bych to snad ani nespočítala.

Neregistrovaná/ý - dani

29. 7. 2011

jééé, to bych se upsala... Jako malá jsem byla velký čtenář.. Měla jsem spoustu oblíbených knížek.. Snad nejčastěji jsem četla Neználka, Děti z Bullerbynu, Káju Maříka.... Všechny knížky jsem schovala a teď je mají mé děti, ale ve čtení rozhodně nejsou po mě

Neregistrovaná/ý - pidulka

29. 7. 2011

MOje nejoblíbenější knížka byla Malý princ, dostala jsem jí až v sedmnácti letech od mé platonické lásky. Celý náš vztah byl založen právě na této knížce. On byl malý princ a já malá mořská víla. Bylo to období mého života, na které nikdy nezapomenu. Mám ho v srdci do dnes.

Neregistrovaná/ý - Radka

29. 7. 2011

Knižka mojho detstva bola jednoznačne : "Čo koho do toho" od Evy Rúčkovej ...jednoducho krásna kniha pre dievčatá čo maju v puberte srdce otvorené len pre lásku

Neregistrovaná/ý - Veronika

29. 7. 2011

U mě jednoznačně Malý Princ od Exupéryho. A to přetrvává dodnes. Člověk někdy potřebuje vypnout a probírat se svou fantazií. Tato knížka je k tomu jako stvořena a já si ji mile ráda čtu znova a znova :)

megan2

29. 7. 2011

Já jsem v dětství hrozně ráda četla Kvak a Žbluňk jsou kamarádai,bylo o o žabacích a pak v pubertě "Mladí v hajzlu" to jsem byla schopná přečíst za den a půl..asi se budu muset podívat v knihovně a znova si to přečíst

TESTOVÁNÍ: Napínací prostěradlo Jersey Lycra a nepropustn...

Vepřový guláš s bílými fazolemi

Vepřový guláš s bílými fazolemi

3 hlasy
1h a 20min 274 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Brokolicový koláč

16 hlasů
60min 565kJ 99 Kč

Koláč nemusí být vždy ovocný, vyzkoušejte zeleninový.

Jehněčí plec na šalotce

4 hlasy
2h a 20min 710kJ 340 Kč

Jehněčí plec pečená s česnekem a šalotkou. Velmi jednoduc...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více