Diskuse na téma Šedy zákal

máte někdo osobní zkušenosti s operací šedého zákalu? Děkuji za odpověď.

Beatka 28.11.2023

Mojí mámě operovali šedý zákal v Počernicích na klinice a podle toho co mi říkala, tak nejde o dlouhý zákrok a vidění měla docela rychle dobrý. Doktor jí všechno podrobně vysvětlil a kontrola po operaci jí dopadla dobře, takže asi záleží jak moc je oko zasažený a kdy se to začne řešit, protože jí dávali první jen nějaký kapky a ty jí nepomohly, tak šla právě na operaci, aby se jí to nezhoršilo ještě víc.

Kiwi 27.12.2015

Já jsem na operaci byla, operovali mi obě oči a dnes vidim zase jako za mlada. Spousta lidi se bojí že to je nebezpečné, nemyslim si ale určitě tu rizika byt mohou a pevně věřim že na lepších klinikach se toto s pacienty probírá. I semnou doktor po vyšetřeni probral jaké mame možnosti, takže je jen potřeba vybrat pořádnou kliniku!

Daniela 30.08.2015

Zásahu do očí se většina lidí dost obává, i když je to běžný zákrok.Já sama o tom taky dlouho přemýšlela, teď jsem půl roku po operaci, spokojená a namotivovala jsem další kamarádky. Každý se bojí a rád si klidně několikrát nechá vyprávět, jak bude zákrok probíhat a jaké jsou pocity po operaci.

konatovka 30.08.2015

Ještě dovětek: Vidění se zlepší okamžitě, ale budete chodit na kontrolu na oční oddělení, kde Vám budou asi za 2 měsíce předepsány brýle pouze na čtení. Tři hodiny po operaci jsem byla sportovat - nordic walking a vše bylo OK.*1*

konatovka 30.08.2015

Mám zkušenost s operací šedého zákalu, protože jsem se podrobila tomuto zákroku v květnu letošního roku. Bylo to v Sokolově a musím se přiznat, že je to velmi jednoduchá operace, která trvá jen krátce. První oko bylo hotové za 15 minut a na druhé jsem byla objednaná za 14 dní a tam to bylo jenom pět minut. Bylo to pro mě příjemné a pokud tu operaci potřebujete, tak se vůbec nerozmýšlejte a podrobte se jí. Po pár týdnech budete překvapena, jak krásně budete vidět. Držím Vám pěsti.*1*

Petra.sek 29.08.2015

Možná budete mít někdo zkušenosti od svých rodičů - ráda bych věděla, jak dlouho zhruba probíhá rekonvalescence, i když je mi jasné, že je to individuální. Konkrétně by mě nejvíc zajímala rozmlženost, neostré vidění, dvojité vidění, otupělost oka atp

Dan 18.08.2015

Šedý zákal není žádná sranda taky sem si tím prošel a jsem rád že to je zamnou

Paja 20.07.2015

Ahoj vstupní vyšetření probíhalo tak že mi změřili znovu zrak, nitrooční tlak atd. Pak jsme si sedli a probrali možnosti. Pan doktor byl perfektní všechno mi vysvětlil a odpověděl i na otazky takže to na mě pusobilo dobře.

Janča 19.07.2015

Ahoj já se chystám na vyšetření teď v pondělí do Gemini tak pak dám taky vědět ale slyšela jsem a četla jenom pochvalu tak snad se mi to potvrdí :) Jinak je pravda že před operaci bych nesměla mit nějaky den čočky?

Barbucha26 01.07.2015

Ahoj operace je bezbolestna a většina pacientů se může vrátit k běžné činnosti jako je čtení nebo sledování televize atd. hned následující den. Vím že jsem se neměla moc namáhat asi 2-3 tejdny. Ale je pravda že už druhy den jsem viděla naprosto perfektně


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nový horoskop Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat