Diskuse na téma Jak docílit, aby si děti sami čistily zoubky a ještě z toho měly zábavu?

25. 03. 2017 | Předškoláček

Čištění zubů nepatří mezi oblíbené činnosti. Můj syn je u vytržení z aplikace, která využívá klasické zábavní prvky a vede děti krok po kroku k cíli – čistým zubům a získání odměny. Aplikaci Super Zoubek vytvořila ERGO pojišťovna ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra. Hrou provází virtuální mistr v čištění zoubků (kovboj, víla nebo včelka), který nejprve ukáže správný postup čištění na návodném videu. Následuje skutečná hra, v níž jde o odstranění příšerek, které se na zubech usídlily. Aplikace je zdarma ke stažení na www.superzoubek.cz ve verzi pro Android a iOS. Dítě si telefon nastaví tak, aby přední kamera snímala pohyb kartáčku a zároveň ukazovala, kde se postupně objevují příšerky, které je třeba vyčistit. Vše probíhá v jasném pořadí a dítě si tak nenásilnou formou vštěpuje správný návyk čištění. Hra končí po uplynutí 3 minut signálem a udělením hvězdičky. Cílem je získat 5 hvězdiček, za které se odemkne nová odměna ve formě obrázku a zvuku. Dítě se tak může „pročistit“ k lepším odměnám. Součástí aplikace je i krátké shrnutí zásad správné péče o zuby, což je pro mne jako pro rodiče fajn návod, je tam i pár zajímavých informací.

Silva 23.02.2018

Moje děti si zoubky čistí rádi,teď jsem jim koupila tuhle pastu s dávkovačem a pro děti je to ještě větší zábava :-) https://www.herbadent.cz/akce/2x-herbadent-kids-detska-zubni-pasta-s-fluoridem-75g-davkovac-zubni-pasty-zdarma/


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude obzvláště intenzivní. Řada planet, včetně vašeho vládce Marta, bude fungovat jako katalyzátor pro změny a přináší s sebou jak napětí tak odměny.V oblasti kariéry budou dveře otevřené široko. Nic neskončí přesně tak, jak jste ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

8 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:33
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat