Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč královna zakázala Meghan šperky, které nosila princezna Diana

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

20. 4. 2019 | Osobnosti

Princ Harry je naštvaný nejen na bratra Williama, ale také na svou babičku Alžbětu II. Ta totiž výrazně projevuje náklonnost vůči vévodkyni z Cambridge, Williamově manželce, ale nijak v lásce nemá Harryho manželku Meghan. Situaci trochu vyvažuje princ Charles, který si naopak s vévodkyní ze Sussexu rozumí. Nicméně Harry by si přál, aby se Meghan ukázala veřejně v některém ze šperků, které nosila jeho matka Diana. Královna ale řekla razantní ne. Takové klenoty s jejím svolením smí užívat k oficiální reprezentaci rodiny a státu jen vévodkyně Catherine. Jenže vše má svou logiku a není v tom nic osobního.

Nejde o žádné osobní projevy náklonnosti či naopak nelibosti, ale jednoduše o to, že exkluzivní šperky, které nosila Diana, nosila jen proto, že měla jednou usednout po Charlesově boku jako budoucí královna Spojeného království. Proto směla šperky po královských princeznách zdobit svou hlavu, dekolt či ruce. A proto má tento nárok také vévodkyně Catherine jako budoucí královna. A nikoli Meghan, která už nikdy víc než vévodkyní ze Sussexu nebude.

Tradice je tradice

Stejně tak jako Meghan by mohly zuřit i královniny snachy manželky princů Edwarda či Andrewa nebo její dcera princezna Anna, kterým bylo právo na nošení mnoha klenotů upřeno.

„Tohle rozhodnutí, které kousky a komu z Královské kolekce šperků půjčí, činí výlučně královna se svými rádci… Královna jasně dává najevo, že zachovávat tradiční posloupnosti a precedentu uvnitř rodiny je podstatné. I kdyby byla Meghan nejoblíbenější ženou na světě, je služebně níž než Kate,“ vysvětluje zdroj deníku The Sun.

Jen pro královny

Meghan ztropila scénu přesně před rokem, když se vdávala za Harryho. Vyžadovala smaragdový diadém, který jí ale královna nepůjčila. Vybrala jí jiný z platiny s výrazným diamantem.

Královská kolekce šperků zahrnuje prý více než tisíc kusů a byla nasbírána za čtyři staletí dějin anglického potažmo britského království. Mnoho z kousků této sbírky jsou osobními klenoty královny a jejích předků. Královna půjčovala šperky Dianě jako princezně z Walesu a budoucí britské královně. A stejně tak je teď půjčuje Catherine jako budoucí princezně z Walesu a budoucí britské královně.

Tajemství krásy Halle Berry: Na které jídlo nedá dopustit

Pomerančový salát

Pomerančový salát

14 hlasů
25min 231 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Lahodné kuře Teriyaki s vůní Asie

27 hlasů
50min 617kJ 227 Kč

Kuře s příchutí Asie vykouzlíte podle tohoto receptu. ...

Guláš z hovězí oháňky

18 hlasů
2h a 35min 229kJ 189 Kč

Guláš z oháňky je výborný a vydatný pokrm. Recept poch...

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více