Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Aby líčení neškodilo. Na co si dát pozor

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12. 2. 2019 | Krása a móda

Patří líčení k vaší každodenní ranní rutině? Pak se vyplatí dodržovat několik základních pravidel, jež zajistí, že vám make-up bude pomáhat, nikoli spíše ubližovat. Na co si dát pozor především?

Bez líčení si spousta žen vůbec nedokáže představit život. Aby ne! Však správně zvolený a aplikovaný make-up dokáže zvýraznit krásné rysy tváře a zakrýt nějakou tu nedokonalost, která se na pleti čas od času objeví. Jenže odborníci varují, že líčení může naší kráse či zdraví dokonce škodit. Čeho se tedy vyvarovat?

Pozor na prsty

Většina z nás make-up nanáší prsty. A jste si jistá, že je máte vždycky zcela čisté? Nejspíš ne. Tedy pokud si ruce těsně před tím, než se začnete líčit, pečlivě neumyjete mýdlem a vodou. Bez toho bychom si na obličej vůbec neměly sahat.

Ach, ta chemie

Tip redakce

Víte, že make-up ovlivňuje kvalitu a zdraví pleti?
Volte přírodní make-up bez zbytečné chemie, který dovoluje pleti dýchat. Spolehlivě zakryje nedostatky a současně pleť chrání (smog, UV záření, prach, vítr, změny teplot), hydratuje, vyživuje, zklidňuje a má anti-agingové účinky. Nejlepší na něm je, že se dokonale přizpůsobí každé barvě pleti, nevytváří barevné přechody a působí přirozeně a svěže.
Zakoupíte na www.krasanamiru.cz

Není třeba si nic namlouvat – spousta produktů určených k líčení, které najdeme na trhu, obsahuje chemické přísady, jež do kolonky „zdraví prospěšné“ zrovna nepatří, spíše naopak. Někteří dermatologové varují, že především levnější produkty s nejasným původem mohou obsahovat složky, jež byly v řadě výzkumů spojeny s rizikem alergií, kožních problémů, ale i rakoviny nebo neurologických obtíží či problémů s plodností.

Ostatně nedávná studie University of Carolina odhalila, že ftaláty, parabeny a fenoly, které používá kosmetický průmysl při výrobě líčidel, krémů, šamponů, parfémů a dalších přípravků, mohou u dívek fungovat podobně jako pohlavní hormony. A odstartují u nich předčasnou pubertu.

Řešením je samozřejmě dbát při výběru kosmetiky především na kvalitu. Řada výrobců již deklaruje šetrné složení, které organismus nezatěžuje. Vyplatí se vsadit na přírodní líčidla, jež škodlivé chemikálie neobsahují.

Sbohem, řasenko

Je dobré pamatovat na to, že i kosmetické produkty mají svoji životnost. A tak i když máte pocit, že ta podkladová fáze je ještě pořád „v pohodě“, i když jste ji otevřeli loni na jaře, skutečnost bude někde jinde. Tím, že výrobek otevřete, se k němu dostane vzduch, který postupně snižuje jeho životnost, navíc každým kontaktem s vašimi prsty či aplikátorem do produktu zanesete nejrůznější mikroorganismy a nečistoty. Takže žádná nostalgie – co je otevřené déle než 6 měsíců nebo co změnilo konzistenci či vůni, s tím je třeba se rozloučit.

Co je čisté...

Štětce, aplikátory, houbičky, labutěnky apod. bychom měly pravidelně čistit! Jsou totiž domovem nejrůznějších virů, bakterií, plísní, odumřelých kožních buněk, kazících se kosmetických produktů… Zkrátka všech těch úžasných věcí, které bychom si na pokožku rozhodně aplikovat neměly. Alespoň jednou týdně proto dopřejte štětcům a spol. jemnou, ale účinnou lázeň.

Stříhání vlasům prospívá. Poznejte, kdy už je čas na kade...

Polévka s pórkem a žampiony

Polévka s pórkem a žampiony

11 hlasů
20min 231 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bleskové těstoviny

20 hlasů
25min 758kJ 65 Kč

Připravíte je ze surovin, které máte doma a chutná več...

Polévka z brokolice se sýrem

16 hlasů
35min 244kJ 85 Kč

Sytá, vynikající krémová polévka.

Poradny

Dostanu podporu při výpovědi ze zdravotních důvodů?

Dobrý den, to, zda budete mít nárok na podporu v nezaměstanosti, bude záležet na tom, zda splníte... Více

Aktivita klíšťat a očkování

Dobrý den, klíšťata začínají být aktivní, když průměrné venkovní teploty překonají 5 st. Celsia a... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Partner vás pozitivně ovlivní svými názory. I když se jim zpočátku budete bránit a snaha lpět na starých přesvědčeních vás nemine, nakonec připustíte, že váš protějšek má v jistých ohledech pravdu. Vaše drahá polovička nav&iacut...

Více