Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Banánové slupky nevyhazujte. Oceníte je nejen v domácnosti

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

12.09.2017 | Bydlení a design

Většina z nás si život bez tohoto žlutého exotického ovoce nedokáže pomalu ani představit. Aby ne! Zasytí, dodá energii a také potřebné vitaminy a minerály. Navíc je praktické do školní aktovky i do kabelky a pochutnat si na něm můžete vlastně kdekoli. Ale že bychom zužitkovali i banánovou slupku? To dělá málokdo.

Přitom právě slupka se hodí na spoustu překvapivých věcí. Nevěříte?

Oslnivý lesk stříbru

Nevíte si rady se stříbrnými příbory po babičce nebo zašlým přívěskem či prstýnkem z tohoto ušlechtilého kovu? Pak si kupte banán, pochutnejte si na něm, ale nevyhazujte slupku! Tu nakrájejte na malé kousky, promíchejte s troškou vody a s pomocí mixéru vytvořte směs s konzistencí pasty. Tu pak jemným hadříkem naneste na stříbro a začněte leštit. Opláchněte teplou vodou a vysušte. U skutečně zašlých kousků postup opakujte.

Vzpruha pro rostliny

Banány jsou plné vitaminů a minerálů, i proto je tak rádi jíme. Ovšem tyto živiny propívají nejen nám! Profitovat z nich mohou i naši rostlinní přátelé! Prostě banánové slupky nakrájejte na kostičky a promíchejte se zeminou, až zase budete příště přesazovat či sázet pokojové i zahradní rostlinky. Slupky jim totiž dodají síru, hořčík a vápník a obohatí půdu o další živiny. Takovou zahrádku či terasu vám budou všichni závidět!

Tajemství šéfkuchaře

Ačkoli nikoho příliš nenapadne konzumovat slupku od banánu, neznamená to, že ji nemůžeme využít při našich kulinářských pokusech. Jak? Tak například, až budete příště péct kuřecí prsíčka, zabráníte jejich vysušení tím, že je pokladete banánovými slupkami. Nejenže se nevysuší, ale maso bude úžasně křehké. Nemusíte se bát, že by chutnalo po banánech, i když ani to není úplně k zahození. Mimochodem, pro vaření se vyplatí používat chemicky neošetřené banány.

Urychlovač hojení

Podařilo se vám odřít si koleno, říznout se při vaření nebo něco podobného, co na vaší pokožce zanechalo viditelné šrámy? Pak počkejte, až se rána zacelí a pak na ni přiložte banánovou slupku (ideálně opět z bio banánu). Obsahuje totiž látky, jež urychlují regeneraci a hojení. Navíc působí protizánětlivě. Co víc si přát!

Nepřítel skvrn

Začalo vaše dítko objevovat krásy psaní plnicím inkoustový perem? Pak vás možná čeká období plné modrých ručiček. Ještě než se vydáte tuto „pohromu“ z dětských dlaní odstraňovat s pomocí chemických látek nebo zmizíků, zkuste nejprve potírat umazaná místa banánovou slupkou. Obsahuje totiž přírodní oleje, které pomohou inkoust z kůže uvolnit. Pak ruce umyjte vodou a mýdlem. V případě potřeby opakujte.

Vypěstujte si krásné pokojovky ze zbytků od svačiny

Těstoviny s pancettou

Těstoviny s pancettou

13 hlasů
1h a 5min 746 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květák s ředkvičkovým máslem

11 hlasů
35min 291kJ 120 Kč

Rychlovka, kterou zvládne každý. Velmi rychlý recept n...

Kuřecí maso s kukuřicí a fazolemi

6 hlasů
1h a 30min 530kJ 150 Kč

Vydatné jídlo s kuřecím masem, bílými fazolemi a kukuřicí.

Poradny

Pobírám nízký příspěvek na bydlení, co mám dělat?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více