Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ucpané odpady v domácnosti. Jak si s nimi poradit

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

24. 2. 2019 | Bydlení a design

Už jste to určitě několikrát zažili. Voda z umyvadla nechce odtékat, v odpadu se tvoří bublinky a ze sifonu se line příšerný zápach. Ucpaný odpad umí pěkně potrápit. Jak ho vyčistit? Tyhle tipy nezklamou!

Ucpaný odpad u umyvadla, dřezu či vany je jeden z nejčastějších problémů, které v domácnosti musíme řešit. V koupelně jsou nejčastěji na vině vlasy a chlupy. Přitom to lze vyřešit jednoduše. Stačí si koupit sítko, které bude pasovat do výlevky. V něm se zachytí již zmíněné vlasy, kousky látek a jiné hrubé nečistoty. Je však třeba ho pravidelně kontrolovat a případně propláchnout. Ani tak však není vyhráno.

Situaci totiž neusnadňuje ani vodní kámen, špatně projektované, deformované nebo nekvalitně položené potrubí. Navíc platí, že odpad v kuchyni se často zanáší zbytky jídel a mastnotou, která ulpívá v sifonu. Když se k tomu přidají skořápky či úlomky kostí, vznikne zápach, který vaše čichové orgány jen těžce rozdýchají. Pokud jste tohle nikdy nemuseli řešit, máte štěstí. V opačném případě asi víte, jaké to je, když se odpad ucpe.

Začněte mechanicky

Spolehlivým pomocníkem je v takovém případě zvon, s jehož pomocí vytvoříte silný tlak vody, jež ucpaný odpad prorazí. Pokud toto čištění nepomůže, s velkou pravděpodobností je zanesený sifon. Na jeho vyčištění si stačí připravit nádobu na zachycení vody, která může po odšroubování sifonu vytéct. Sifon se odšroubuje a jeho jednotlivé části se vyčistí. Zároveň je vhodné zkontrolovat, zda je v pořádku těsnění. Pokud tomu tak není, rovnou jej vyměňte.

Rychlé řešení? Chemické čištění!

Mnoho z nás dává přednost chemickému pročištění. Nejrůznější přípravky, ať už na bázi prášku, gelu či granulí zakoupíte v každé drogerii nebo hypermarketu. Jejich aplikace je snadná, vždy však pečlivě čtěte návod a přísně dodržujte doporučení výrobce. Pamatujte na to, že starší potrubí z plastu může vlivem vysokých teplot při probíhající chemické reakci popraskat. Některé přípravky způsobují opravdu bouřlivou reakci a z odpadu doslova prskají. Vybavte se proto ochrannými brýlemi a rukavicemi. A co dělat, pokud situaci nechcete řešit chemií?

Ekologická varianta

Prášek do pečiva se běžně najde ve výbavě většiny kuchyní. Stačí ho nasypat do odpadu v kuchyni a zalít horkou vodou třeba z varné konvice. S usazeninami zatočí i jedlá soda. Větší sáček nasypte do sifonu, přilijte 200 ml octa a po patnácti minutách opatrně zalijte vroucí vodou. Opět pozor na bublání a možné potřísnění oděvů či pokožky.

Když na velikosti záleží: U kterého vybavení bytu hlídat ...

Grepový salát s klíčky

Grepový salát s klíčky

15 hlasů
20min 222 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Makrela s celerovou omáčkou

6 hlasů
1h a 10min 844kJ 180 Kč

Velmi chutně připravené makrely s omáčkou.

Kuřecí s kokosovým krémem

7 hlasů
1h a 10min 404kJ 145 Kč

Pikantní kuřecí prsa s koriandrem.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více