Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ucpané odpady v domácnosti. Jak si s nimi poradit

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

24.02.2019 | Bydlení a design

Už jste to určitě několikrát zažili. Voda z umyvadla nechce odtékat, v odpadu se tvoří bublinky a ze sifonu se line příšerný zápach. Ucpaný odpad umí pěkně potrápit. Jak ho vyčistit? Tyhle tipy nezklamou!

Ucpaný odpad u umyvadla, dřezu či vany je jeden z nejčastějších problémů, které v domácnosti musíme řešit. V koupelně jsou nejčastěji na vině vlasy a chlupy. Přitom to lze vyřešit jednoduše. Stačí si koupit sítko, které bude pasovat do výlevky. V něm se zachytí již zmíněné vlasy, kousky látek a jiné hrubé nečistoty. Je však třeba ho pravidelně kontrolovat a případně propláchnout. Ani tak však není vyhráno.

Situaci totiž neusnadňuje ani vodní kámen, špatně projektované, deformované nebo nekvalitně položené potrubí. Navíc platí, že odpad v kuchyni se často zanáší zbytky jídel a mastnotou, která ulpívá v sifonu. Když se k tomu přidají skořápky či úlomky kostí, vznikne zápach, který vaše čichové orgány jen těžce rozdýchají. Pokud jste tohle nikdy nemuseli řešit, máte štěstí. V opačném případě asi víte, jaké to je, když se odpad ucpe.

Začněte mechanicky

Spolehlivým pomocníkem je v takovém případě zvon, s jehož pomocí vytvoříte silný tlak vody, jež ucpaný odpad prorazí. Pokud toto čištění nepomůže, s velkou pravděpodobností je zanesený sifon. Na jeho vyčištění si stačí připravit nádobu na zachycení vody, která může po odšroubování sifonu vytéct. Sifon se odšroubuje a jeho jednotlivé části se vyčistí. Zároveň je vhodné zkontrolovat, zda je v pořádku těsnění. Pokud tomu tak není, rovnou jej vyměňte.

Rychlé řešení? Chemické čištění!

Mnoho z nás dává přednost chemickému pročištění. Nejrůznější přípravky, ať už na bázi prášku, gelu či granulí zakoupíte v každé drogerii nebo hypermarketu. Jejich aplikace je snadná, vždy však pečlivě čtěte návod a přísně dodržujte doporučení výrobce. Pamatujte na to, že starší potrubí z plastu může vlivem vysokých teplot při probíhající chemické reakci popraskat. Některé přípravky způsobují opravdu bouřlivou reakci a z odpadu doslova prskají. Vybavte se proto ochrannými brýlemi a rukavicemi. A co dělat, pokud situaci nechcete řešit chemií?

Ekologická varianta

Prášek do pečiva se běžně najde ve výbavě většiny kuchyní. Stačí ho nasypat do odpadu v kuchyni a zalít horkou vodou třeba z varné konvice. S usazeninami zatočí i jedlá soda. Větší sáček nasypte do sifonu, přilijte 200 ml octa a po patnácti minutách opatrně zalijte vroucí vodou. Opět pozor na bublání a možné potřísnění oděvů či pokožky.

Tyhle věci určitě nečistíte, ale měli byste

Cuketová polévka

Cuketová polévka

16 hlasů
45min 231 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Grilovaná kuřecí prsa

17 hlasů
50min 551kJ 140 Kč

Kuřecí prsa naložená v marinádě.

Pivní polévka

16 hlasů
45min 905kJ 85 Kč

Sytá polévka z černého piva.

Poradny

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Může se milenec matky dítěte domáhat popření otcovství?

Dobrý den,předpokládám, že otcovství vůči dítěti je již určeno a jako otec dítěte je v rodném lis... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více