Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jarní dny vybízejí k umytí auta. Zkuste se ale letos vyhnout myčce

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.03.2019 | Bydlení a design

Vypadá to, že zima je definitivně za námi, ale stav našich aut je po čtvrtletním souboji s blátem, posypovou solí a sněhovou břečkou, žalostný. Nastává proto vhodná chvíle pro jejich pořádné vydrhnutí. Mnoho z nás se tak po cestě do města zastaví v myčce, která našim vozům ale ne vždy prospívá.

Alespoň dvakrát do roka

Minimálně dvakrát do roka by měl své auto pořádně vydrbat každý. Auto je totiž pokryto filmem z mastnoty, prachu, bláta a posypové soli, který výrazně zkracuje životnost karoserie i jednotlivých dílů. Zejména prahy, blatníky a lemy jsou často první na seznamu počínající koroze. Na vině je nedostatečná údržba vozu.

Myčka

Pokud nemáte zahradu, která vám dává možnost vyčistit si auto doma a zadarmo, ani nechcete utrácet za dražší ruční čištění vozu, myčce se asi nevyhnete. V nabídce je však několik mycích programů. Ke kvalitnímu umytí úplně postačí ten základní. Měl by ale vždy obsahovat i voskování vozu. Vosk ochrání lak auta před poškozením nečistotami a vodou. Alespoň jednou ročně si připlaťte a zvolte obsáhlejší program, který nabízí, kromě mytí karoserie, také mytí kol a podvozku.  

Výhody ručního mytí

Jistě jste se již setkali s myčkami, jejichž reklamy hrdě nabízí ruční mytí vozidel za „příjemné“ ceny. A jistě vás ta „příjemná“ cena nejednou odradila. Jenže když to jednou zkusíte, pochopíte, proč se to vyplatí.

V první řadě je ruční mytí nesrovnatelně pečlivější než mytí v myčce. Při ručním mytí vozu totiž vyčistí i místa, do kterých se kartáče v automatické myčce ani zdaleka nedostanou.

Druhou výhodou je šetrnost vůči laku. Hlavním problémem automatických mycích boxů jsou právě kartáče, které často způsobují mikroskopická rozrušení laku na karoserii. Výsledkem jsou škrábance, odřeniny nebo matný lak.

V neposlední řadě je velký rozdíl i ve výsledku. Možná máte dojem, že po spršce v automatické myčce máte auto jako ze škatulky, ale když vedle něj postavíte vůz, který prošel ručním mytím, poznáte to okamžitě.

Domácí mytí

Kdo má zahradu nebo jinou možnost, kde umýt své auto vlastníma rukama, ten toho nejspíš využívá. Ze všech zmíněných možností je ale tato varianta nejspíš vůbec nejhorší. Pokud používáte vysokotlaký čistič, vaše auto netrpí tolik, jako v případě těch, které majitelé omývají hadrem namáčeným v kbelíku s vodou. Písek a drobné nečistoty, které se v hadru usadí, nemáte šanci ve kbelíku dostatečně vymáchat. Opakovaným otíráním karoserie odíráte lak.

Bylinky v bytě. Na co si dát při jejich pěstování pozor

Gnocchi s tuňákem

Gnocchi s tuňákem

10 hlasů
45min 548 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Candát s kdoulovou omáčkou

12 hlasů
45min 547kJ 145 Kč

Candát má skvělé maso. Jak ho připravit tak, aby bylo ...

Telecí líčka s bramborovým pyré a bylinkami

15 hlasů
1h a 35min 493kJ 233 Kč

Delikatesa z telecího masa.

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více