Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dětské zubní pasty jsou často jen drahá zbytečnost

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

08.12.2018 | Děti a rodina

Zubní lékaři doporučují začít s ústní hygienou ještě dříve, než se vyklubou první zoubky. Po jejich prořezání o to více. Jenže jak si vybrat skutečně kvalitní zubní pastu, když reklamy na každou z nich zaručují stoprocentní kvalitu?

Ti nejmenší

Odborníci se shodují, že nejmenší děti, které s čištěním zubů teprve začínají a přivykají denní povinnosti, nemusejí zubní pastu používat žádnou. Zubní pastou lze především doplnit minerály, které našim zubům mohou chybět a také obsaženými složkami předcházet chorobám, jakou je například paradontóza. Ta ale u malých dětí nehrozí, tudíž není nutné ji používat.

Když přece jen

Pokud se i přes uvedené doporučení rozhodnete pro používání zubní pasty, zvolte takovou, která neobsahuje fluor. Fluor se začal do zubních past přidávat, aby se eliminovala kazivost zubů. Pravdou je, že se sice lidem kazily méně, ovšem nadmíra fluoru způsobovala tvorbu bílých skvrn na jejich sklovině. Proto byste měli vybírat takové pasty, které ho neobsahují a v případě, že by sklovina dítěte potřebovala zpevnit, je možné, po poradě s dětským zubním lékařem, doplnit fluor zvlášť pomocí tablet.

Fluor? Ano, ale…

Bohužel je jen málo zubních past pro děti, které fluoridy neobsahují, a mnohdy jsme odkázáni na nabídku drogerií a hypermarketů. Používání zubní pasty s fluorem dítěti může i prospět, je ovšem nutné přihlédnout k množství, které je v pastě obsaženo. Zubní pasty určené dětem do tří let by neměly obsahovat více, než 400 ppm fluoridu, pasty pro předškoláky by měly mít ideální hodnoty mezi 500 až 700 ppm fluoridu a teprve u školních dětí může hodnota fluoridu v zubní pastě překročit 1000 ppm.

Ideální čas

Potíž je, že mnoho malých dětí neumí při čištění zubů svá ústa následně vypláchnout a zbytek pasty vyplivnout. Nadměrné polykání pasty a tím pádem i přehnaný přísun fluoru, může poškozovat dětské zoubky zrovna tak, jako když si je děti čistí nedostatečně. Vyhnout byste se měli také nakupování aromatizovaných a barvených druhů. Je sice lákavé, že pasta hezky voní, dítěti chutná a pěkně vypadá, jenže kromě toho, že obsahuje mnoho pěnidel a konzervantů, navíc zbytečně zatěžujeme dětská tělíčka barvivy a chemickým aromatem. Ty nejvhodnější hygienické pomůcky vašemu dítěti však doporučí jeho lékař, kterého byste s dítětem měli navštívit hned po prořezání prvních zoubků.

Děti hubnou a přibírají podle matek, nikoli podle otců

Rajčatová polévka

Rajčatová polévka

18 hlasů
30min 448 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kapustová polévka se slaninou

8 hlasů
45min 343kJ 85 Kč

Jednoduchá a vydatná polévka.

Platýs na másle

4 hlasy
30min 1039kJ 240 Kč

Pokrm připravíte během 30 minut.

Poradny

Můžu mít kvůli OČR krácenou dovolenou?

Pěkný den i Vám, Jano,ošetřování člena rodiny je podle § 191 zákoníku práce důležitou osobní přek... Více

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Právě začínající předvánoční týden konečně trochu uberete z tempa (a týká se to především vašeho pracovního nasazení), s nímž jste se vrhli do několika posledních dnů. A věřte, že bylo na čase – sami jste již nějakou dobu tu&scar...

Více