Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kdy je nejlepší čas začít učit dítě na nočník

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

13.03.2019 | Děti a rodina

Máte doma děťátko ve věku jednoho roku? Už vás nebaví neustálé přebalování a chtěli byste začít s návyky osobní hygieny dítěte? Pojďte se podívat na tu nejvhodnější dobu. S několika triky se plenek zbavíte jednou provždy!

Už přemýšlíte, že sáhnete po nočníku? Rozhodně tento proces neuspěchejte. Dítě na nočník nepatří, pokud neumí samo sedět. I když daný věk pro nastartování výuky používání nočníku neexistuje, jako nejzazší doba se považuje věk kolem jednoho roku. V tomto období je močový měchýř dítěte o něco větší a ono si tak dokáže uvědomit svou potřebu.

Studie uvádí, že obvyklé věkové rozmezí dětí, které už jsou na nočník zralé, se pohybuje od 1,5 do 3 let věku. Ratolest však musí být vyzrálá především psychicky, a to je velice individuální. Pokud zjistíte, že se vám výuka vyměšování do nočníku nedaří, nechte to na dítěti. Ušetříte si tím spoustu námahy i nervů a dítě to jednou tak či tak zvládne samo. Nebo se vydejte cestou „opakování“.

Pravidelnost? Klíčová!

Zjistěte rozdíl mezi tím, kdy dítě zvládá sedět na nočníku a kdy ho používá k vyprázdnění. Může se totiž lehce stát, že začne chození na nočník zničehonic bojkotovat, protože ještě není schopné si vykonávání potřeby uvědomit. V tomto případě mu dopřejte delší čas a zbavte se přehnaných očekávání. Zpočátku zkoušejte juniora vysazovat na nočník po probuzení, pak i po obědě, postupně i před ukládáním ke spánku. Nebo zvolte režim po každém jídle, vždy ale v pravidelnou dobu. A co s tím vším má společného roční období?

Začátky doprovázené sluncem

Ideálním obdobím pro zahození plenky je jistě léto. Děti se učí napodobováním, proto nočník umístěte hned vedle vaší toalety. Vysvětlete ratolesti, k čemu slouží, a využijte názornou ukázku. K tomu vám stejně dobře poslouží panenka i jiný oblíbený mazlíček dítěte. Pokud se výsledek dostaví, nezapomeňte dítě náležitě pochválit.

Dobrou motivací může být i společně vytvořený kalendář se samolepkami, či drobná odměna za každý úspěch. V případě, že se dítě vzpírá nebo nechce sedět, nikdy na něj nekřičte a netrestejte ho, aby si k vyměšování na nočníku nevytvořilo trvalý negativní postoj. Buďte trpěliví a nesrovnávejte své dítě s ostatními. Jednou to prostě zvládne každý.

Pořadí narození neovlivní, jestli budete prahnout po sláv...

Rizoto s chřestem

Rizoto s chřestem

9 hlasů
40min 614 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík s baby karotkou

10 hlasů
60min 470kJ 140 Kč

Králičí filé dušené s karotkou.

Treska ve vinné omáčce

0 hlasů
50min 363kJ 170 Kč

Treska opečená na másle s vinnou omáčkou a paprikou.

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více