Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pozor na plavecké pomůcky pro děti. Některé mají opačný efekt

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

18.07.2019 | Děti a rodina

V dobré víře pořídíte dítěti rukávky, vestu, nafukovací kruh nebo jiné plavecké pomůcky, které by měly zachránit dítěti život v případě, že mu ve vodě dojdou síly. Jenže některé z nich mohou mít zcela opačný účinek. Dávejte si pozor, za jakých okolností pomůcky používáte a nikdy nenechávejte dítě bez dozoru!

Zrádné „nafukovačky“

Nejrozšířenějšími plaveckými pomůckami jsou bezpochyby nafukovací křidélka a kruhy. Bohužel z hlediska bezpečnosti nejsou ani trochu vhodné, jelikož se snadno protrhnou. Nejsou dokonce vhodné ani k samotné výuce plavání. Především křidélka neumožňují dítěti zaujmout správnou plaveckou polohu, ve které by se měly při plavání bez jakýchkoli záchranných prostředků nacházet. V momentě, kdy dítě učíte nejprve plavat s křidélky a následně mu je sundáte, začínáte v podstatě od nuly.

Divoké řeky a tobogany

Do divokých řek, toboganů, klouzaček a jiných atrakcí, skrze které proudí voda, nikdy dítěti rukávky ani kruh nedávejte. Raději ho pevně držte a sjíždějte je společně s ním. V atrakcích tohoto typu totiž dochází při použití záchranných pomůcek k opačnému efektu. Silný proud vody stáhne dítě ke dnu a díky nafukovačkám, kterými je „zabezpečeno“ pohání malého neplavce před sebou. Nemá šanci se ode dna sám dostat.

Na lodi jedině vestu

Pokud se chystáte s dítětem sjíždět řeku nebo se jen projet na lodičkách, oblečte mu záchrannou vestu, ale nikdy jej neuvazujte k lodi. Možná se divíte, že vás na takovou samozřejmost upozorňujeme, ale lidé jsou schopni napevno v lodi ukotvit i autosedačku s kojencem. Ten do lodi nejenže nepatří, ale už vůbec ne bez záchranné vesty a k tomu připoutaný v něčem, co půjde ke dnu jako první, nebo zůstane připoutáno k převrácené, odplouvající lodi. Vesta by ale opět neměla být nafukovací, nýbrž certifikovaná nebo zapůjčená současně s lodí, kde takové mají.

Raději pás nebo žížalu

Pro výuku plavání je ideální pěnový pás, který dítě udrží na hladině, ale nebrání mu v přirozeném plavání. Další možností je použití takzvané „žížaly“, kterou má dítě provlečeno v podpaží a drží horní část těla nad vodou.

Dopis Ježíškovi: Vážně by děti měly dostat vše, o co si n...

Restovaná kuřecí játra

Restovaná kuřecí játra

13 hlasů
30min 680 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřová kýta v bylinkách

16 hlasů
1h a 50min 692kJ 195 Kč

Pečeně s jemnou rovnováhou tymiánu, petrželky, medu a záz...

Špagety se zeleninovou směsí

3 hlasy
1h a 10min 368kJ 99 Kč

Jednoduchý recept na přípravu těstovin se zeleninou a žam...

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více