Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pozor na plavecké pomůcky pro děti. Některé mají opačný efekt

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

18.07.2019 | Děti a rodina

V dobré víře pořídíte dítěti rukávky, vestu, nafukovací kruh nebo jiné plavecké pomůcky, které by měly zachránit dítěti život v případě, že mu ve vodě dojdou síly. Jenže některé z nich mohou mít zcela opačný účinek. Dávejte si pozor, za jakých okolností pomůcky používáte a nikdy nenechávejte dítě bez dozoru!

Zrádné „nafukovačky“

Nejrozšířenějšími plaveckými pomůckami jsou bezpochyby nafukovací křidélka a kruhy. Bohužel z hlediska bezpečnosti nejsou ani trochu vhodné, jelikož se snadno protrhnou. Nejsou dokonce vhodné ani k samotné výuce plavání. Především křidélka neumožňují dítěti zaujmout správnou plaveckou polohu, ve které by se měly při plavání bez jakýchkoli záchranných prostředků nacházet. V momentě, kdy dítě učíte nejprve plavat s křidélky a následně mu je sundáte, začínáte v podstatě od nuly.

Divoké řeky a tobogany

Do divokých řek, toboganů, klouzaček a jiných atrakcí, skrze které proudí voda, nikdy dítěti rukávky ani kruh nedávejte. Raději ho pevně držte a sjíždějte je společně s ním. V atrakcích tohoto typu totiž dochází při použití záchranných pomůcek k opačnému efektu. Silný proud vody stáhne dítě ke dnu a díky nafukovačkám, kterými je „zabezpečeno“ pohání malého neplavce před sebou. Nemá šanci se ode dna sám dostat.

Na lodi jedině vestu

Pokud se chystáte s dítětem sjíždět řeku nebo se jen projet na lodičkách, oblečte mu záchrannou vestu, ale nikdy jej neuvazujte k lodi. Možná se divíte, že vás na takovou samozřejmost upozorňujeme, ale lidé jsou schopni napevno v lodi ukotvit i autosedačku s kojencem. Ten do lodi nejenže nepatří, ale už vůbec ne bez záchranné vesty a k tomu připoutaný v něčem, co půjde ke dnu jako první, nebo zůstane připoutáno k převrácené, odplouvající lodi. Vesta by ale opět neměla být nafukovací, nýbrž certifikovaná nebo zapůjčená současně s lodí, kde takové mají.

Raději pás nebo žížalu

Pro výuku plavání je ideální pěnový pás, který dítě udrží na hladině, ale nebrání mu v přirozeném plavání. Další možností je použití takzvané „žížaly“, kterou má dítě provlečeno v podpaží a drží horní část těla nad vodou.

První září se blíží. Jak pomalu připravit malého školáka

Chřestový salát s jahodami a rukolou

Chřestový salát s jahodami a rukolou

0 hlasů
30min 146 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí kostky s ananasem

20 hlasů
50min 780kJ 125 Kč

Recept je rychlý, výborný a dietní.

Kuře pečené s brambory

0 hlasů
1h a 35min 483kJ 160 Kč

Dobře upravené kuře vůbec nemusí být obyčejné.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více