Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Špička do kapsy Penam

30. 05. 2018

Sladkou dobrotu spojenou s dětstvím mám krupicovou kaši, ovocné knedlíky a borůvkovou či rybízovou metýnku Metýnku mi vždycky dělala babička či mamka v letních měsících z čerstvého ovoce Recept z kynutého těsta stále používám a až bude syn větší, tak doufám, že mu bude taky chutnat

Z dětství si vzpomínám na dobré ovocné knedlíky posypané cukrem (velkým množstvím cukru ) nebo na vynikající palačinky od maminky či nezapomenutelné meruňkové koláče od své babičky . Mňam, až jsem z toho dostala hlad :D :). A sladké ovocné knedlíky jsem zrovna dneska jedla :), jen tam nebylo to obrovské množství cukru jako když jsem byla malá :)

Favoritem číslo jedna je krupicová kaše (z dětské krupičky s myškou na obalu) posypaná grankem, moučkovým cukrem a troškou rozpuštěného másla. Vařím ji jako sladkou dobrotu do dnes.

Jednoznačně tvarohové knedlíky s ovocem, polité rozpuštěným máslíčkem, posypané cukrem. U takového dobrého knedlíku vždy s láskou zavzpomínám na naši chaloupku "na konci světa", kam jsme jezdili na prázdniny s babičkou a dědou. Už se těším, až budu tvarohové knedlíky dělat i mé malé holčičce

Makula

15.06.2018

S mým dětstvím se mi jednoznačně pojí vzpomínky, kdy maminka koupila jahůdky, které potom tatínek do večera obíral tak, aby zbyly jen ty chutné a zralé kousky. Poté z nich tatínek upekl skvělý čokoládový dortík s jahodami. Dodnes dávám tento dort kamarádům k narozeninám. Je to mlska

Lívance se vším možným a nebo ovocné knedlíky. To je něco co si pojím z dětstvím a dodnes si ráda dopřeji.

petrac

15.06.2018

Z dětství mám vzpomínku na výbornou kalorickou bombu, která může připadat zvláštní, ale opravdu to chutná zajímavě i po po tolika letech - do sklenice se nalije trochu coly a do toho se dá trocha polárkového dortu - krásně to pění a kombinace je opravdu chutná. Tuhle dobrotu nám vždycky mamka připravovala na štědrý večer.

mkrelo

15.06.2018

S dětstvím mám spojenou krupicovou kaši, kterou má oblíbenou i můj malý syn.Jinak to jsou i ovocné knedlíky sypané strouhaným tvarohem, a šišky s mákem a strouhankou.

dasa009

15.06.2018

Dobrotou mého dětství jsou jednoznačně palačinky. Sama je ráda dělám svým dětem, které je taky milují

dobrota pro mě byla krupicová kaše,bavorské vdolky i rýžový nákyp,ale ten nedělám,protože ho u nás nikdo se mnou nechce jíst.Jinak největší mnamka byly obrovské tvarohové buchty od prababičky a ty dělám dodnes

Seprest

15.06.2018

Sladká dobrota z dětství? Jednoznačně babiččiny vdolky s marmeládou sypané strouhaným tvarohem bohužel nikdo už je neumí tak jako babička.

simater

15.06.2018

Největší vzpomínka na dobrotu z dětství se pojí s našimi prázdninami na Slovensku. Rostla tam veliká spousta borůvek, které nám maminka v kotlíku rozmačkala se sušeným mlékem a cukrem. Pak krmila naše mlsné jazýčky po lžících, aby to bylo spravedlivé. Jinak bychom se na to vrhli a na nejmenšího sourozence by nezbylo nic.

andilek

15.06.2018

Nejraději jsem měla krupicovou kaši s máslem a čokoládou ale 3letý syn jí moc nemusí,tak třeba tomu časem přijde na chuť :) A druhá dobrotka bylo nastrouhaná mrkve s jablkem,cukrem a piškoty v tom,ty byly pěkně nacucané šťávou...bomba :)

zanetie

15.06.2018

Jednoznačně je to krupicová kaše s velkou vrstvou máslíčka, posypaná kakaem a cukrem. Dělám ji i prckovi, ale ve zdravější verzi

S dětstvím si asi nejvíc pojím úžasné povidlové “honzovské buchty”, které dělávala moje prababička. A i když recept máme asi všichni z rodiny, nikdo je nikdy neudělá tak, jak je dělávala právě naše “babička Cenculka” 😊😘

hedvika

15.06.2018

S dětstvím mám nejvíce spojené jahody se šlehačkou a palačinky s jahodovou marmeládou.Jahůdky byli z babiččiny zahrádky.A já svým dcerám také velice ráda dělám tyto dobroty.

ovace

15.06.2018

Velice rád vzpomínám na babiččiny koblížky z tvarohu které smažila na sádle.Jedly se ještě teplé a obalené v cukru.Tuto dobrůdku si vždy rád udělám když mě přepadne chut na sladké a přitom s láskou vzpomenu na babičku

Naše babička dělávala přes léto tvarohové knedlíky s jahodami ze zahrádky se smetanou,a na podzim bramborové se švestkami bohatě sypané nastrouhaným perníkem.Po tom jsme se mohly jako malé děti utlouct.Dodnes tuto dobrotu dělávám,ikdyž babičku nenapodobím.

konata

15.06.2018

Dobrota se kterou mám spojené dětství jsou vanilkové rohlíčky mojí babičky, která už tu s námi bohužel není. Byla skvělá kuchařka a její recepty používám dost často. Její vanilkové rohlíčky peču i svým dětem a všichni je milujeme.

svetlus

15.06.2018

sladkou dobrotu mám v paměti jako smažený banán se zmrzlinou a kopou šlehačky... :D je to vyborne,doporučuji zkusit.. na panvičku dám máslo..pak banán.. na to skořici...a opekám po obou stranách do zlata.. pak dám na talířek a dám zmrzlinu a šlehačku...mnaam

Redakční testování: Krásnější s kolagenem od Liftea aneb ...

Přírodní vepřové kotlety

Přírodní vepřové kotlety

11 hlasů
35min 985 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hovězí polévka s těstovinou

10 hlasů
1h a 50min 326kJ 125 Kč

Polévka, která zasytí i ty největší jedlíky.

Kuličky z vepřového masa v okurkové omáčce

5 hlasů
1h a 10min 769kJ 150 Kč

Kuličky z mletého masa v okurkové omáčce se sýrem.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více