Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Špička do kapsy Penam

30. 05. 2018

Veravaj

14.06.2018

Dětství mi vždycky připomenou čerstvě upečené buchty s povidly nebo tvarohem. Stačí přivonět a už si zase připadám jako malá holka. Další dobroty které se u nás dělají jsou palačinky, lívance, krupicová kaše

witchie

14.06.2018

Já byla odmala na sladké, takže těch pochoutek by bylo Každý rok jsem se hrozně těšila na narozeninový dort, vždy jsem dostala vynikající ve tvaru podkovy, který byl politý tlustou vrstvou čokoládové polevy. Teď už sama peču dorty, ale recept na ten původní bohužel nemám. Taky jsem milovala čerstvé jahody, které nám maminka dělala rozmíchané s cukrem a mlékem, ty mám dodnes spojené s létem. A klasický ledňák - Eskymo, ale takový dobrý se už dnes nevyrábí a ta chuť je úplně někde jinde

zdiss

14.06.2018

Žemlovka od babičky. Bohužel mi nestačila dát recept, tak jsem si musela najít svůj vlastní.

Hajdule

14.06.2018

Šlehaný žloutek s cukrem a kapkou citrónové šťávy. Dnes by to asi nikomu nechutnalo ( ani mně), bála bych se i salmonelózy. Nebo jsme lízali rozkrojený citrón, který jsme si vylepšovali moučkovým cukrem, ta šťávička - divím se, že mám ještě nějaké zuby...

Jednoznačně skořicové šneky, jako malá jsem je milovala a zůstalo to do dnes.

Emucha

14.06.2018

Moje dětství mi připomíná jahodový a banánový koktejl - dělala mi ho maminka snad denně, v takovém tom starém mixéru, kam dala ovoce, mléko a vanilkový cukr, milovala jsem to, dodnes si ho občas dopřeji, ale bohužel mléko špatně trávím a tak za pochutnání většinou platím daň v podobě bolavého břicha. Večerní chlebík od Penam určitě stojí za ochutnání, pokud bude tak výborný jako chléb Penan večerní nebo Sporty, ty se opravdu povedly a u nás doma málokdy chybí.

K mému dětství patří neodmyslitelně buchty a koláče od maminky.A za nimi následuje dětská krupice sypaná skořicí.Všechny tyto dobroty dělám i dnes

Sladká dobrota byla ta ze mi tata dělal maslo s cukrem spracoval a udelal kulicku s toho a my jsme jedlý jen tak A nebo rohlík s máslem a medem Doteď to jíme i děti a moc jim to chutná

Remek

13.06.2018

Když tak vzpomínám, tak jsem v dětství milovala palačinky. Maminka je dělala božské... Občas je dělám i mým dětem. Mně samotné se ale změnily chutě a sladké palačinky nemusím

Zurkova

13.06.2018

Tak pro mě to je jednoznačně krupice... mňamka..... Na dceru také fungovalo když byla menší,ale teď jen občas.....

ladouch

13.06.2018

S dětstvím mám spojeno hodně dobrot, ale nejvíce mě chutnaly škubánky s mákem, nebo šišky se sladkou strouhankou, ovocné knedlíky, buchty s povidly. To všechno dělám svým dětem a dnes i vnoučkovi.

Jednoznacne Tvarohove smazenky, ktere delala moje mamka i babicka vzdy, kdyz jim zbyla chlebickova veka. Ano, obcas je udelam doma take a rodince chutnaji.

bogape

13.06.2018

Vzpomínám ráda na katowický kornout, šlo o kornout s pařížskou šlehačkou, říkali jsme tomu teplá zmrzlinka. Recept nemám, brala bych jej hned a dělala bych tuhle mlsku mým dětem :)

Takových dobrot je víc Krupičná kaše, lívance se skořicovým cukrem nebo třeba borůvkové knedlíky - to vše teď dělám já svým dětem A moje babička vždycky pekla mřížkový koláč, který miluju dodnes

Nejraději vzpomínám na krupicovou kaši ze školní jídelny. Tam ji měli lepší jak doma. Mám ji ráda dodnes.

Krupicovou kaši od babičky, kterou sem tam uvařím, ale dcera ji nechce, asi v tomhle není po mě

jana222

13.06.2018

Nejvíce vzpomínám na ovocné knedlíky, sladká dobrotka. I dnes je vařím a chutnají skvěle.

Lenna22

13.06.2018

S dětsvím mám spojenou krupicovou naší a bochtičky se šodó a I dnes to vařím

gemini

13.06.2018

Sladkou dobrotu s dětství mám šišky s mákem, které mám dělala babička o prázdninách. A občas je vařím i já.

Nám dělávala babička jahodou dřeň. Vždycky byla hned snedena a tak babička musela udělat novou a my museli čekat až se zmrazí. Asi si ji teď, když máme plno jahod udělám .

TESTOVÁNÍ: Elektrická sešívačka Leitz New NeXXt WOW

Česneková  polévka

Česneková polévka

16 hlasů
20min 111 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Treska v zázvorové omáčce

9 hlasů
1h a 5min 539kJ 130 Kč

Pikantní příprava zdravé tresky.

Kuřecí s hříbky

12 hlasů
1h a 20min 370kJ 145 Kč

Kuřecí stehna s hříbky a broskvemi.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více