Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Špička do kapsy Penam

30. 05. 2018

Nejraději jsem jako dítě měla bramborové placky pečené na kamnech, pomaštěné sádlem, potřené povidly a sypané mletým mákem. Druhou pochoutkou byly škubánky, pomalinku smažené na sádle a na talíři máčené v kašičce (rozmačkané ovoce - co jsme nasbíraly - lesní jahody, trávnice, borůvky.....) smíchané s hustou smetanou. A poslední byly pokaděné (babička se vyjadřovala jadrněji) knedlíky. To se dělalo, když zbyly knedlíky. Rozmačkaly se jahody (ty byly nejlepší, ale i rozvařené letňáče) s cukrem, nalily se na napařené knedlíky a navrch se vše polilo máslem. Dodnes si vzpomínám na ty úžasné chutě a na mou milovanou babičku.

ivnaka

21.06.2018

Vždycky jsem milovala bramborové šulánky s mákem polité máslem. Dělala jse moje babička i maminka a dělám je i já

Nejlepší sladká dobrota jsou už od dětství borůvkové knedlíky,na ty nedám dopustit a dělám je přesně tak, jak je dělávala moje babička. A stejně jako tenkrát nejdřív musíme jít a ty borůvky si vlastnoručně nasbírat.

ZuzkaK

21.06.2018

S námi dětmi to měla rodina jednoduché. Měli jsme velikou chalupu na samotě u lesa, tak nás dobroty moc nezajímaly. Dostali jsme do ruky chleba s máslem a hořčicí a byli spokojení. Upřímně, tohle jsem fakt před pár lety zkusila znovu a už jsem tak spokojená nebyla. Ale tradice, kterou dodržuju ráda, je pojídání obřích vodních melounů po celé léto, každý den, někdy ve velkých vedrech místo jakéhokoliv jídla. To je dobrota, se kterou není žádná práce a ke které mi náklonnost vydržela dodnes.

Asi nej mlska byla krupicová kaše s grankem a lívance s marmeládou. Dětem dělám totéž jen přidávám ke kaši ovoce a k lívancům tvaroh nebo pribiňáka. Mají vše moc rády, ale u nás vedou palačinky s jahodami

trochu netradiční, ale ulítávám na tom občas dodnes...chleba namazaný taveným sýrem a navrchu pokladený měsíčky mandarinek je to top! super sladko slaná večeře

Ramiko

21.06.2018

S dětstvím mám spojené tzv. Honzovy kynuté povidlové buchty, které pekla moje babička. Takové jako dělala ona jsem od nikoho jiného nejedla a bohužel, než jsem se je stihla naučit, tak mi umřela. Tak mi zůstaly jen vzpomínky.

tygrik

21.06.2018

Z dětství si pamatuji na krupičnou a rýžovou kaši, palačinky a šmorn . Protože mám mlsné děti i manžela, dělám tyto dobroty dodnes. Také jsme měli každý víkend nějakou buchtu nebo koláč. Tuto tradici se snažím také dodržovat, ale každý víkend se mi to nepodaří.

smela

21.06.2018

ano, jahodová dřeň :D to jsme jedli u babičky vždycky na kila :D a pak bábovka, hezky pocukrovaná vždycky když jsme přijeli na návštěvu, tak ta nikdy nesměla na stole chybět, teď už babička tolik nepeče, ale já občas zajdu nakouknout do jejího notýsku, kde má ručně napsané snad všechny recepty světa na moučníky, dezerty a zákusky a nedávno jsem tam objevila jeden TOP recept na ovocný koláč, který jsem dělala už asi třikrát a vždycky sklidil obrovský úspěch a pochvalu :D a každý pak chtěl na něj recept :D

catine

21.06.2018

Tak určitě krupicovou kaši, s cukrem, kakaem a máslem. Samozřejmě má u syna úspěch také, přihodím i nějaké ovoce vždy. Hlavně je super, když doma nic není, nebo se nestíhá.

bzutka

21.06.2018

snad všechny, co znám. Ale já tak dobře péct, jako moje babička neumím. Byla úžasná

Sladkosti mam spojene s pecenim babicek, jejich dokonalosti nedosahuji, a detstvi je detstvi, tak se ani nesnazim....ony na jednicku, ja na reparat...takove kynute boruvkove knedliky, to bych si dala hned, hodne tvarohu, maslo, to byly prazdniny

Murmus

20.06.2018

Jahody, ať už jen se zakysankou nebo samotné. Vždycky zabíraly půl zahrádky a i dneska jim neodolám, ale nesmí to být ty karikarury z obchodu co sice pěkně vypadají, ale s jahodami nemají společného vubec nic

S dětstvím mám neodmyslitelně spojené výborné babiččiny meruňkové knedlíky sypané tvarohem. Když je dnes podle jejího receptu vařím pro naši malou, tak si na ni vždycky vzpomenu .

vendina

20.06.2018

lívance od babičky s domácím jahodovým džemem a šlehačkou

dady

20.06.2018

Jako dítě jsem milovala třešně a hlavně bublaninu,kterou z nich maminka pekla.Doma taky pečeme a jen se po ní zapráší

voljaro

20.06.2018

Jednoznačně lívance na litinovém plátu. Plát jsem dostala od babičky a dělám je na něm svým vnoučatům i já.

Ja rozhodne zapecenou krupici😁😁..delavala ji mamka napr za vysvedceni, k narozeninam, svatku apod😁, vim, ted by jí asi nikdo nadseny nebyl, ale tehdy to bylo neco. Uvarila se klasicky krupice, spise ridsi, nalila na vymazany pekacek, na to zavarene ovoce , a na to uslehany snih. Zapect do trouby, luxus

U mě vede jednoznačně krupicová kaše, kterou nám dělala prababička. Do dneška si pamatuji, jak mi říkávala, že krupičku do mléka vsypáváme za stálého míchání, aby nevznikaly hrudky. Dělám ji tak do dnes. A taky nikdy nezapomenu, když jsme se u prababičky sešly i se sestřenicí ze západních Čech, která do té doby krupicovou kaši neznala a ptala se jak se to jí.

Dezert z piškotů, zakysané smetany a čerstvého ovoce dělám už víc jak 30 let. Ale v mládí, když jsme měli chuť na něco sladkého, tak jsme si namazali chleba s máslem a s marmeládou nebo s povidly.

Redakční testování: Krásnější s kolagenem od Liftea aneb ...

Kuřecí kousky pečené s cuketou

Kuřecí kousky pečené s cuketou

9 hlasů
50min 489 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s kuřecím masem

23 hlasů
40min 756kJ 148 Kč

Vynikající pokrm z kuřecího masa ...

Hráškový krém

10 hlasů
45min 555kJ 110 Kč

Hrášková polévka se sýrem a slaninou.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více