Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Limitovaná edice Lípa od Manufaktury

11. 09. 2018

Werka

27.09.2018

Vybaví se mi plná krabice módních časopisů ještě po babičce a nádherná krabice na klobouky na skříni v ložnici... :)

Vybaví se mi vyprávění mého dědy, který mi o této době vyprávěl když jsem byla malá holka a trávila jsem u něj prázdniny. Byla to krásná a zároveň těžká doba. Kdy se po válce muselo téměř vše budovat znovu od nuly. Myslím, že dnes se tato doba dost idealizuje, ve skutečnosti to tak skvělé nebylo. Ale která doba je úžasná. Vždy se najde něco co je fajn a naopak něco nehezkého.

mac9

27.09.2018

Styl, noblesa, ženskost, gentlemani, šarmantní pánové v kloboucích, elegantní dámy v robách,Tomáš G. Masaryk, koňská spřežení, charlestone, Tomáš Baťa...

jednoznačně serial který se vysílal možná ještě vysíla na ČT1 :) :D

Krásné oblečení, elegantní dámy a páni gentlemani. Jo a ještě špička na cigaretu :)

lidus

27.09.2018

Při slovech První republika se mi vybaví, že tehdy jistě nebyla tak široká nabídka kosmetiky jako nyní a přesto se nabízeli kvalitní přírodní prostředky.

Československo … a celá historie

RadKon

27.09.2018

Když se řekne První republika jako první se mi vybaví seriál na ČT 1 A poté hned vznik našeho Československého státu který letos slaví 100 let

Mě se nevybaví nic, protože jsem ještě nebyla na světě, nicméně z informací, co mám, tak především ty krásné účesy dam :) Ty vlny :)

Mark

27.09.2018

Jak Golem na svět přišel

První republika, to je seriál na jedničče, krásné vily zachované z té doby a celkově taková uhlazenost, vkusnost a úcta

petrac

27.09.2018

Při slovech První republika se mi vybaví gentlemani, kteří v té době byli na každém kroku (ne jako dnes) a vůně obyčejného mýdla a vody po holení.

Vybaví se mi uhlazení gentlemani v obleku a s kloboukem na hlavě a upravené dámy v nádherných róbách v rukavičkách, vonící jemnou vůní, které tito muži s radostí ochraňovali. Vybaví se mi také příběh obrovské lásky mé babičky a dědečka, bez kterých bych tu dnes nebyla

První republika...Pro mě absolutně vzdálená doba. Takže se mi vybaví spíše krásný seriál A také tehdejší móda, která měla své kouzlo

Kanica

26.09.2018

Určitě se mi hned vybavila Nivea a Indulona. To totiž byla babiččina jediná kosmetika. Vlastně ještě březový šampon. Dodnes si pamatuji ten jeho smrad :D

Babiččina skříň :) nejenže skříň je taky stará a v ložnici ji mají snad od svatby, ale babička tam má i starý kabát, který se nosil prý jen v neděli, říkal se tomu sváteční kabát. A prý ho měla na sobě jen jednou :D a stál dědovy dvě výplaty. Taky se mi vybaví její kabelka, kterou má ještě schovanou v originální krabici, až se divím, že se ještě nerozpadla. Mám štěstí, že se o historii zajímám, hlavně mě oslňuje tehdejší móda a styl žen, které se opravdu uměly dobře obléct. Když to porovnám s dneškem, tak dříve byly ženy více konzervativní a měly stud. Dnes bohužel tato vlastnost mnohým chybí :( ale nestěžuji si. První republika má své kouzlo a navždy bude znamenat pro naši republiku hodně. :)

První republika - na jedné straně velká bída (spousta lidí odjela do ciziny za prací) ,na druhé elegantní dámy a galantní pánové osobně miluji tehdejší módu a celkový (myšleno těch zaměstnaných) styl života - úslužní majitelé obchodů a jejich opravdu kvalitní výrobky , výlety do přírody , procházky a hlavně velký důraz na etiku a celkové chování

TýnaZ

26.09.2018

kloboučky, elegantní obleky, T.G. Masaryk

Jako první se mi vybaví T.G. Masaryk, ale protože ráda vařím, tak i proslulá prvorepubliková kuchyně. Mnoho receptů z této doby se v naší rodině předává z generace na generaci a nedám na ně dopustit

Jelikoz jsem celkem jeste mlade devce,tak mi toho moc nerekne,ale film ?tak ten se mi libil moc

TESTOVÁNÍ: Elektrická sešívačka Leitz New NeXXt WOW

Mrkvové kuličky

Mrkvové kuličky

8 hlasů
55min 833 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí kostky s ananasem

20 hlasů
50min 780kJ 125 Kč

Recept je rychlý, výborný a dietní.

Kuře pečené s brambory

0 hlasů
1h a 35min 483kJ 160 Kč

Dobře upravené kuře vůbec nemusí být obyčejné.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více