Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Limitovaná edice Lípa od Manufaktury

11. 09. 2018

První republika? Kromě úžasného seriálu se mi vybavený krásně učesané dámy, super styl oblékání . Muži jako gentelmani .Krásná auta. Historie.

Vybaví se mi krásné černobílé filmy, které se u nás často pouštěly . Galantní chování mužů, jiný styl života... krásná stará auta.

Socha T.G.Masaryka u nás před soudem, kterou tam nedávno vrátili, ale na dobových fotografiích je.

assaly

19.09.2018

První republika je pro mě T.G.Masaryk a Podkarpatská Rus. Masaryka si velmi vážila moje babička, která mi o něm hodně vyprávěla a Podkarpatskou Rus miluji pro její nádhernou přírodu a srdečné lidi.

xverca

19.09.2018

Seriál na čt1 :) a taky krásně upravené ženy.

sarka49

19.09.2018

Krásné účesy žen a chlapi v oblecích.

Janea

19.09.2018

Prvni republika, to je moje babicka s dedou! Vybavim si kloboucky na hlavach, kaficka v porcelanovych salcich a uzasnou pohodu nedelnich obedu s rodinou. Zadny internet a rusici mobily. Je to takova ta vune nostalgie a domova

Jako prvni se mi vybavi krasny serial.

Seriál první republika - stylové kostými, muži gentlemani...Prezident Masaryk.

Samozřejmě se mi jako první výbavu seriál. Pak rok 1918 a vyprávění mojí prababicky o první republice.

nea

19.09.2018

Tehdejší doba bez nynějších vymožeností. Klidnější, nehektický život. Tehdejší styl oblékání. Krásná stará auta. Je toho hodně......

Hned se mi vybaví náš historický seriál První republika, krásné staré budovy, kulisy, náměstí, kostými a šarm a elegance.

alus

19.09.2018

Krásné šaty a tanec s partnerem, první auta a samozřejmě i herci ze seriálu První republika, velmi zajímavé období ,plné novinek a krásných začátků

Když se řekne první republika-tak se mi hlavně vybaví ženská moda,styl...taky to že ženy se začali prosazovat ve svých názorech,začali podnikat,pracovat a společnosti byli za skoro rovnocené jako muži.Muži v té době se uměli také k ženě lépe chovat s ůctou a pokorou,byli více gentlemani než v dnešní době...to je můj názor na První republiku.

Mně se ihned vybavil seriál, ve kterém hrají mé oblíbené herečky jako je Veronika Arichteva a Markéta Plánková. Trošku novodobější podání tehdejší doby, moc pěkný seriál.

Vera1

19.09.2018

Když se řekne První republika, okamžitě si vybavím naši sousedku, protože ta skutečně chodí oblékaná a učesaná jako z První republiky . Takže patří tam určitě dobové účesy a móda, ale také těžký život.

Scarlie

19.09.2018

První rebublika byla vlastně obdobím vratkého míru mezi dvěmi světovými válkami. Za první republiky to nebylo určitě zrovna jednoduchý... V módě se ale začíná jednat skutečně rozmanitě, hlavně co se žen týká. Ženy se konečně mohly víc prosadit, mohli použít už i nějaké kousky z mužského šatníku, jako třeba sako a kravatu... Muži nosili klasické obleky, oblíbené byly vesty, rukavice, ve vyšších vrstvách smoking Každý si asi vybavíme obuvnictví Baťa , pana prezidenta Masaryka Za mě je to velmi zvláštní období, které mě vždy tématicky pohltí

zdeni20

19.09.2018

Když se řekne První republika vybaví se mi historický seriál, který miluje mamka i teta.

inutec

19.09.2018

Když se řekne první republika, vybaví se mi můj dědeček jak nám vypráví o té době svého dětství, o tom kolik v sobě měli naděje, jak věřili ve světlé zítřky o tom co všechno musely jako děti dělat, škola do které chodily, uhelné prázdniny, to že svému otci vykal....

simkru

19.09.2018

Jako první seriál, pak dobové oblečení a Ferdinand Peroutka.

TESTOVÁNÍ: Steam mop plochý XXL Power lines od Viledy

Dušená kuřecí stehna

Dušená kuřecí stehna

9 hlasů
1h a 10min 449 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Květák se sýrovou omáčkou

11 hlasů
30min 323kJ 90 Kč

Vařený květák s pikantní omáčkou ze sýra a mléka.

Treska se slaninou a květákem

11 hlasů
55min 444kJ 150 Kč

Rybí filé zapečené s květákem a sýrovou omáčkou.

Poradny

Na jaké dávky mám nárok před nástupem na PPM?

Dobrý den,pokud dojde k ukončení pracovního poměru ve zkušební době, máte do doby nástupu na mate... Více

Ovlivní nemocenská výši peněžité pomoci v mateřství?

Dobrý den,na mateřskou dovolenou nastuujete v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stano... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více