Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Limitovaná edice Lípa od Manufaktury

11. 09. 2018

Sali

18.09.2018

Mě se jako první vybaví komunisté, krutost, nenávist, tresty a absolutní nesvoboda. Byla to těžká doba.

Milka98

18.09.2018

Podle seriálu První republika galantní muži a elegantní ženy. Podle vyprávění naší stařenky drsná práce na poli a na statku. Děti po padesáti v učebnách školy, ale i kouzlo přástek a draní peří, kroje a všudypřítomné lidové zvyky

Pod pojmem První republika si představuji elegantní ženy, které se uměli krásně oblékat a pečovat o sebe, byli velice ženské a také muži byli velcí fešáci se stylovým oblékáním a chováním. Navíc se vařila výborná jídla, která byla vytvořená s láskou a pečlivostí a podle toho také chutnala.

vetrak

18.09.2018

Mě se hned vybaví procházky po nedělním obědě v parku v krásných kostýmcích a s klobouky, galantní muži a elegance.

tak co si vybavuji, krásné ženy, které o sebe uměly dbát.

snany

18.09.2018

Bývalá "tchýně"

Jako prvni se mi vybavi moda a ucesy , asi jako skoro všem zde a hned potom nový rum od Boškova

bogape

18.09.2018

Eleganci, dobovost, seriál, nezaměnitelné účesy a jednoznačné kostýmy.

Jitulaa

18.09.2018

Móda a účesy, taky seriál a T.G.Masaryk

První republika, to je poctivost, pracovitost a hlavně slušné chování a především T.G.Masaryk

JanaŠ

18.09.2018

Zajímavý styl oblékání a účesů.Někdy bych v té době chtěla žít,moc se mi ta tehdejší móda líbí. A také se mi vybaví seriál na ČT1 :)

Tak první , co se mi hned blýsklo hlavou , je dobový seriál PRVNÍ REPUBLIKA , který vysílala Česká televize...…-)))))

helus

18.09.2018

Vybaví se mi prezident T.G.Masaryk.Také stará moda,účesy,auta ulice,

Vybaví se mi T.G.Masaryk a jeho bílý knír :)

Když slyším první republika vybaví se mi tehdejší móda a účesy, krásné prostorné domy, které částo vídám v okolí a říkám si jak musely být krásné v době své největší slávy, stará auta, která obdivuji v muzeích a chtěla bych jednou takové zkusit řídit. Po estetické stránce to bylo krásně období. Jako druhý se mi vybaví český seriál stejnojmenného názvu, který sem ráda sledovala :)

Jarka29

18.09.2018

Co se mi vybaví?Hlavně slušnost.Černobílé fotky a filmy,zvláštní,ale elegantní moda,slušné chování.Klid né chaos jako teď.Zajímavá doba,zrovna nedávno mi přišel do rukyčasopis na téma první republika,moc ráda jsem ho přečetla,byl opravdu zajímavý.

Co se mi vybaví? Hlavně Masaryk, černobílé filmy s nádhernými herečkami a elegantními herci, krásná móda, dobré jídlo, slušnost, etiketa... Docela by se mi líbilo v té době žít

Radecka

18.09.2018

Prakticky současně se mi vybaví T.G.Masaryk a dobová moda, elegantní kavárny a dobu kdy se muži nestyděli být gentelman

Úplně jako první se mi vybaví zesnulá prababička... dále jako všem ostatním T. G. Masaryk, dobová móda, výzdoba - vše, co se dalo shlédnout v televizi.

Úplně první se mi vybaví Masaryk. Potom další elegance, slušné chování a nezkazene lidi.

TESTOVÁNÍ: Kočičí balíčky pro všechny mlsné jazýčky plné ...

Jahodové rizoto

Jahodové rizoto

13 hlasů
45min 584 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Rajčatový salát s ovčím sýrem

20 hlasů
10min 499kJ 75 Kč

Lehký salát.

Pečené hovězí maso

18 hlasů
2h a 20min 397kJ 220 Kč

Maso pečené na černém pivu.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více