Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Limitovaná edice Lípa od Manufaktury

11. 09. 2018

Když se řekne První republika, vybaví se mi krásně upravené elegantní dámy v kloboucích a pánové gentlemani dodržující striktní etiketu a pravidla slušného chování. Byla to těžká doba, ale určitě svým způsobem i krásná.

Lojza

17. 9. 2018

určitě dobu plnou zajímavých lidí a lípa

hedvika

17. 9. 2018

Má úžasná babička která v té době byla mladá a krásná.Nosila uchvatné oblečení,krásné kloboučky,rukavičky.Už jen z toho jejího vyprávění,to musela být skvělá doba,plná skvělých lidí

vybaví se mi seriál trocha retra a hlavně kvalitnější potraviny

renda4141

17. 9. 2018

Když pominu televizní seriál, tak se mi vybaví úžasná doba vkusu a elegance a až neskutečně nádherné módy. Doba, kdy muži byli muži a ženy ženami, kdy děti měly úctu ke svým rodičům. Bylo to období, kdy se zrychlil čas, plné vynálezů a průmyslového rozmachu. Ženy se začaly prohánět prvními automobily ulicemi v nádherných kostýmcích s pečlivě udělanými vlasy. Společně s muži ve jménu kultu těla a zdraví se věnovali sportovním aktivitám. Z dnešního pohledu skrze filmy pro pamětníky, úžasná doba, plná inspirací, i když samozřejmě si uvědomuji, že realita té doby měla i své stinné stránky. Ty má ale ostatně každé období.

nitka-a

17. 9. 2018

První republika je pro mě období krásy, kdy ženy chodily krásně upravené, moda byla velmi elegantní a noblesní.Chování mužů vůči ženám bylo na vysoké úrovni. Všichni se snažili dodržovat pravidla slušného chování. To dneska nikdo pomalu ani neví co je. Pamatuji vyprávěni babičky že to bylo její nejkrásnější období života.

kroppi

17. 9. 2018

Určitě krásně upravené dámy i pánové a určitý klid a noblesa. Když jsem v lázních koukala na dobové fotky, ženy měly slunečníky, muži nakrocené kníry, žádná technologie a přesto žili.

vondr.v

17. 9. 2018

Když se řekne První republika, vzpomenu si na noblesní oblečení, překrásná auta a určitě filmy pro pamětníky, na které rádi koukáme. Určitě také to, že byla doba pomalejší (klidnější) a hlavně bez technických vymožeností.

megana4

17. 9. 2018

Určitá noblesa,která dnes už není..také filmy pro pamětníky z té doby.Byť to byla možná jistá iluze,líbilo se mi gentlemanství mužů.Oldřich Nový a podobně.

Mě se vybaví praděda, jak sedával na svojí lavičce před domem a čekal na autobus kterym sme přijely se segrou se školky a povídal a povída, vím, že v té době sem neměla vubec tušení a nerozuměla sem tomu moc, ale bavilo mě s ním tam sedět a poslouchat ho

vlahy

17. 9. 2018

Když se řekně První republika, vybaví se mi seriál, který běží na ČT 1. Zatím jsem neviděla ani jeden díl, ale mám v plánu zkouknout všechny řady :)

avrilicka

17. 9. 2018

Jako první se mi aktuálně vybaví seriál s tímto názvem. Jinak doba mé babičky a dědečka, slušní lidé a doba bez sociálních sítí, kterou by potřebovalo zažít více lidí v dnešní době.

honzik

17. 9. 2018

Muži byli upravení a vždy oholeni, byli větší gentlemani.Žena měla uklizeno, uvařeno a upečeno. Maminky byly na dosah vždy, když měly děti hlad nebo potřebovaly pofoukat bebíčko.

camina

17. 9. 2018

Když se řekne První republika, tak okamžitě seriál. Jinak jako historikovi milion informací, které jsem do sebe musela na vysoké vsoukat. :)

ZuziU

17. 9. 2018

Mě se vždycky vybaví krásně upravené ženy s natočenými vlasy, sukně, halenky. Doma nosily zástěry a pořád byly vkusné a velice ženské. Chlapi byly oholení, slušně oblečení, žádné tepláky

Mně se vybaví filmy pro pamětníky, dámy s elegantními účesy, muži v oblecích, slušnost, uctivost a moje babička, která se v této době narodila

plevanka

17. 9. 2018

Když se řekne první republika, vybaví se mně elegantní móda, vznešení lidé a galantní muži.

lucky

17. 9. 2018

Když se řekne první republika vybaví se mi krásné šaty,dámy se slunečníky a pánové s klobouky.. Mám velmi ráda filmy z té doby

První republika je období, které si bohužel nepamatuji, protože jsem byla malá. Mí rodiče si ji ovšem pamatují a rádi na ni vzpomínají. S dnešní dobou plnou násilí se nedá vůbec srovnat. mě už se vybaví pouze stejnojmenný seriál z televize, díky kterému si mohu tuto dobu živěji představit

konatovka

17. 9. 2018

Vybaví se mi příjemný pocit, v této době bych chtěla žít. Ženy se velmi elegantně oblékaly, lidé dbali na slušnost. Krásné domy podnikatelů, ale i pěkná stavení chudších. Pan prezident T. G. Masaryk, kterého velice uctívám. Byly i různé problémy, ale ty jsou v každém zřízení.

TESTOVÁNÍ: Unikátní doplněk stravy pro ženy FEMINUS

Kuře v sýru

Kuře v sýru

19 hlasů
30min 762 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Treska v zázvorové omáčce

9 hlasů
1h a 5min 639kJ 130 Kč

Pikantní příprava zdravé tresky.

Kuřecí prsa s vermutem

9 hlasů
60min 528kJ 160 Kč

Jemné kuřecí maso s ananasem a vermutem.

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více