Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Limitovaná edice Lípa od Manufaktury

11. 09. 2018

Etiketa. Vyjadřování. Jak se chovali muži k ženám. Slušnost a mravnost nade vše.

Dobové oblečení, dobové účesy, staré auta a lidi, kteří měli k sobě ještě úctu. A také seriál První republika 😊

Vybaví se mi seriál, kde hraje Veronika Arichteva... tu mám moc ráda :)

Úžasná móda..😍

tory

17.09.2018

Nic moc protože jsem ještě nebyla na světě.

RomanaM

17.09.2018

Elegance, klidnejsi doba.

Sarka22

17.09.2018

Mně se vybaví staré druhy oblečení lípa a Masaryk

Když vidím ty staré filmy a tam na silnicích jen sem tam nějaké krásné auto versus dnešní přeplněná Praha s těmi miliony aut, které nemají ani kde parkovat.

Tomáš Garrigue Masaryk

Vybaví se mi boj za práva žen a snaze žen uspět v různých oblastech, které byly do té doby pouze pro pány. Například studovat, vyučovat či sportovat. A samozřejmě se mi vybaví úžasná žena Adina Mandlová.

velinka

17.09.2018

Mě se vybaví krásné šaty a klobouky. Strašně ráda koukám na seriál, který běží na ČT a úplně hltám ty staré roby.

Je to smutné, ale v souvislosti s první republikou se mi jako úplně první vybaví bratr mé prababičky, který padl během I. světové války na hranici současného Rakouska a Itálie. Shodou okolností tam minulý týden jela moje mamka s tetou (74, 78let), aby mu na pomníku obětem I. sv. války v Korutanech zanechaly českou vlajku a uctily jeho památku. Československo bylo vyhlášeno 28. října 1918. Jeho hranice byly vymezeny mírovými smlouvami a z nich vycházejícími rozhodnutími v rámci versailleského mírového systému. A od té chvíle fungovala první republika. Mám v úctě naše předky , kteří bojovali za naši vlast, byli vlastenci, dokázali stát při sobě a myslet v blaho národa.

Velká krása, vune lip, jaro, leto...prazdniny u babicky, Cesko...prvni republika, moje elegantni babicky, ktere sily u svadlen a chodily v satech, nosily kloubouky, hezke vlasy, usmev na tvari, jezdily do lazni, cestovaly do zahranici...Italie, Francie, Jugoslavie...letni vily Podebrady a dalsi mista...dnes toto predstavuje i Elegantni Cesko, iniciativa P. Kvapilove, ktera se pokousi o takovou reminiscenci, retro prenesene do soucasnosti...a ke 100. vyroci republiky se chysta rada akci, vcetne otevreni Narodniho muzea...a Elegantni Cesko se chysta na Floru...krasna doba, krasavice jako Adina Mandlova, Lida Baarova, zkusila bych na chvili a rozjela se treba do Frantiskovych Lazni...

Vybavi se mi predevsim filmy z tohoto obdobi

miatka

17.09.2018

Nevím proč ale vybaví se mi p. Havel

Vybaví se mi rok 1918.

Vybaví se mi rudá rtěnka, nádherné šaty, kalhoty, účesy a klobouky žen, cigerety s dlouhou špičkou a galantní muži. :)

Při slovu První republika se mi vybaví ten seriál od České televize, ale také vznik Československa, elegance. Pánové v oblecích, dámy nosily kloboučky už i místo šatů se objevily kahoty

Meziválečné období, prezident Masaryk, rovnoprávnost žen, nádherné roby žen, jejich výrazné líčení a elegantní gentlemani

ledo

17.09.2018

Dáma v klobouku na promenádě, která voní po fialkách, růži, nebo konvalinkách.

Únava či mokrá plínka. Nejen proto miminka nespí

Vepřová  panenka s rozmarýnem

Vepřová panenka s rozmarýnem

8 hlasů
55min 787 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborové krokety

9 hlasů
60min 1143kJ 60 Kč

Smažené bramborové krokety s ořechy.

Plněné portobello

14 hlasů
35min 221kJ 95 Kč

houby portobello jsou ideální pro grilování a plnění

Poradny

Dostanu PPM, když skončím v práci ve zkušební době?

Dobrý den,do potřebné doby nemocenského pojištění (270 kalendářních dní během posledních dvou let... Více

Je možné zaslat dotaz e-mailem?

Dobrý den, Katko,omlouvám se, ale svoji e-mailovou adresu zveřejňovat nebudu. Dotaz můžete vložit... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více