Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Limitovaná edice Lípa od Manufaktury

11. 09. 2018

Aluska88

26. 9. 2018

Historie, kterou já si nepamatuji

Kdyz si reknu prvni republika vybavi se mi: že prvni republika trvala pouze 20 let.

zuko

26. 9. 2018

v první řadě je to stejnojmenný seriál, který mi o této době hodně řekl.

MelliGr

26. 9. 2018

České dějiny, Československá republika, než přišla Mnichovská dohoda. Ale to nebyla jenom dokonalá doba. Sice to byla podle někoho doba krásná, plná elegance, atd. Ale nebyla jenom tohle. Nesmíme zapomenout na to nedokonalé na stránku reálného života. Co se dělo od r.1918 do r.1938.

MelliGr

26. 9. 2018

České dějiny, Československá republika, než přišla Mnichovská dohoda.

eleanoraa

26. 9. 2018

Vybaví se mi T.G.Masaryk a doba kterou ja nepamatuji, ale jednou bych si ji chtěla zažít. ... Navíc tady máme seriál, který nám to alespoň malinko připomíná :)

alenab

26. 9. 2018

jako první se mi vybaví T. G. Masaryk, dále elegance, noblesa, uhlazenost, krásné dámské róby a v neposlední řadě stejnojmenný seriál, který se mi moc líbí.

IVIP.

26. 9. 2018

Jako první se mi vybavil stejnojmenný seriál :) Ale jinak elegance, gentelmani a dámy, které se jako dámy chovají, hrdost a očekávání.

filomena

26. 9. 2018

Vybaví se mi elegance, jemnost, kloboučky, špičky s cigaretou... ale také lipový list, který na nás teď v souvislosti s oslavami 100. výročí republiky všude kouká

Sstyx

26. 9. 2018

První slovo, které mě napadne je soudržnost. To jak lidé spolu drželi, nebyl internet, takže lidé se stýkali osobně (babička dodnes chodí na lavičku na návsi s "ženskýma" jak říká probrat co je nového), komunikovali na přímo, v té době bylo vlastenectví národní hrdostí, kterou je potřeba si hýčkat, všichni spolu trávili více času. Práce a dřina, kterou věnovali svým farmám a polím a přesto nikdo ani nepomyslel na to, že by to nedělal nebo se hodil marod. Babička (i prababička odtud byla, ale na tu jsem bohužel nezažila) je z Podkarpatské Rusi, učila mě které bylinky jsou dobré a které jsou špatné, jak se co zpracovává, jak se dělá domácí máslo, sýr... Vše pěkně postaru a s láskou jak se to v rodině předávalo z jedné ženy na druhou. To vše byly a jsou hodnoty, kterých je potřeba si vážit a to je první co mě napadne a čeho si vážím.

newsiable

26. 9. 2018

Vybaví se mi, asi jako všem, T. G. Masaryk. Ale také noblesa, elegance, galantnost a upravení lidé.

javyjavy

26. 9. 2018

První republika, vybaví se mě nejen prezident Masaryk, ale i staré fotografie mojí prababičky, která byla krásná žena. Fotky plné elegance, zdvořilosti, jemnosti. Prababiččina svatební fotografie,kde má na hlavě velký elegantní klobouk, na rukách rukavičky a úsměv plný něhy.

Fajla

26. 9. 2018

jako první se mi asi vybaví: elegance, galantní muži, krásně upravené ženy a v neposlední řadě seriál "PRVNÍ REPUBLIKA" :) :)

lale

26. 9. 2018

Jsou to prvorepublikové vily a upravennost oblečení

Awa6

26. 9. 2018

Krásné a elegantní oděvy , noblesní krajka a hrdí koně , koňská spřežení a kočáry

kiviva

26. 9. 2018

Zdvořilost a ohleduplnost

Vybaví se mi snad jako každému T.G.Masaryk. Ačkoliv jako každá žena i já miluji botičky, Baťa ten je tím proslavený mezi lidičky. Neznám nikoho, kdo by jeho boty rád nenosíval, možná i uctíval. Jako další věc při vzniku První republiky museli zavést novou měnu, však už to taky chtělo změnu. A co hospodářství? Tož bylo velmi úspěšné nikoliv směšné.

pajucha

25. 9. 2018

Jako první T.G. Masaryk.. a hned poté seriál ČT a herečka Veronika Arichteva

Monika001

25. 9. 2018

Jednoznačně Tomáš G. Masaryk

Lenna22

25. 9. 2018

Noblesa elagence

TESTOVÁNÍ: Steam mop plochý XXL Power lines od Viledy

Bramborový salát s hruškou

Bramborový salát s hruškou

13 hlasů
55min 745 kJ 71 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Plněné krůtí maso

7 hlasů
2h a 20min 467kJ 140 Kč

Krůtí stehno plněné rozinkami a kari pastou.

Pastinákový krém

2 hlasy
55min 325kJ 65 Kč

Krémová polévka z pastináku a brambor.

Poradny

Mám jako OSVČ nárok na dávky a příspěvek od ÚP?

Dobrý den, Makito,během pobírání rodičovského příspěvku můžete podnikat jako OSVČ s vedlejší činn... Více

Na jaké dávky mám nárok před nástupem na PPM?

Dobrý den,pokud dojde k ukončení pracovního poměru ve zkušební době, máte do doby nástupu na mate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více