Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Limitovaná edice Lípa od Manufaktury

11. 09. 2018

Vendilka3

21. 9. 2018

Jako první se mi vybaví televizní seriál, který mám moc ráda a jako druhé si představím elegantní oblečení :)

cepina

21. 9. 2018

Pod pojmem první republika se mi vybaví Kristián a Oldřich Nový.Prostě vidím galantní pány v oblecích a šaramantní dámy v róbách a kloboucích.

gabriko

21. 9. 2018

Něco, co už dávno není- ženy byly opravdové dámy a muži opravdoví gentlemani.

Alena_D

21. 9. 2018

Když se řekne První republika, vybaví se mi dámy vždy elegantně oblečené a především s cigaretou v ruce,sedící v kavárně nebo jiném podniku..

catine

21. 9. 2018

Rum

vybaví se mi T.G.Masaryk, moje milovaná prababička, na kterou často vzpomínám, a seriál v TV

angel-46

21. 9. 2018

První republika - konec monarchie v českých zemích, T. G. Masaryk - gentleman a velice chytrý pán, krásné a elegantní šaty dam

Vybavi se mi historicka auta a T.G.Masaryk.

Jája09

21. 9. 2018

Mně se vybaví ty krásné veliké prvorepublikové vily. Ve své době to byly architektonické skvosty měst. Dnes bohužel spousta z nich chátrá, což je velká škoda.

svetlus

21. 9. 2018

První republika tohle se mi vybaví,když se řekne : trochu jiný svět,něž je teď v dnešní době.. jiné oblečené,jiné platy a jiné auta... Jiná ekonomika,kdy lidi kupovali zmrzlinu za 50 haléřů---Dnes stojí kopeček 30 kč… tohle se mi vybaví

irenajak

21. 9. 2018

Když se řekne První republika, tak si představím krásné oblečení, elegantní ženy s lokny a kloboučkem na hlavě. Muže jako gentlemany. T.G. Masaryka na koňi.

katyjones

21. 9. 2018

Seriál a Masaryk

Adrianeka

21. 9. 2018

Prvni republiku znam jen z filmu a vypraveni :) vybavi se mi masaryk, gentlemani, ucta, krasne saty pro zeny a hlavne muj aktualni oblibeny serial

sasurka

21. 9. 2018

Prvni republika je pro me znama jen ze skoly, knizek a filmu. Byla to doba, kdy si lide vazili toho, co maji, panove se chovali jako gentlemani. Zeny nosili uzadneva krasne saty, vzdy byly upravene. S touto dobou se mi poji T. G. Masaryk. Byl to elegán. Koukala jsem na český seriál První republika, moc fajn. Mám ráda filmy z dob, kdy jsem nebyla na světě.

kometka

21. 9. 2018

Když se řekne první republika, vybaví se mi má babička. Narodila se 35 dní před vznikem první republiky a dožila se 99 let. Znamená to dřinu, pokoru, uznání a skromnost. Zažila Masaryka, druhou světovou válku, komunisty, měnovou reformu, 89 rok. Na jeden život toho bylo až příliš. První republika vychovala tvrdé a odolné lidi kteří by nám měli být příkladem.

Lucie01

21. 9. 2018

První republiku znám jenom z filmů, ale vybaví se mi hlavně krásně oblékaní muži, kteří se chovají skutečně galantně. Mám dojem, že k sobě lidi tehdy měli blíž a víc se dokázali spontánně radovat.

Kristulka

21. 9. 2018

Masaryk, úcta, vidina lepších zítřků, hrdost a veliké štěstí.

:D:D Hned se mi vybavila škola! :D a nevím z jakého důvodu oblečení :D ale takové to starší a Masaryk :D :D hlavně ta škola :D asi by to už chtělo prázdniny a relax

Ruverrl

20. 9. 2018

Slušnost. Dámy byly skutečné dámy a muži gentlemani. Myslím, že by se mi v té době líbilo.

Tabita

20. 9. 2018

Vybaví se mi president Masaryk a svoboda. Vybaví se mi mince a peníze koruny české. Vidím kolonádu a na ní promenádu žen v krásných šatech a mužů v oblecích. Vidím krásné kočáry a také nablýskaná auta. Modré nebe, klid pohodu a radost.

Život po čtyřicítce rozhodně nekončí

Humr na bylinkách

Humr na bylinkách

17 hlasů
40min 298 kJ 550 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Mořský vlk s rajčaty

7 hlasů
1h a 5min 289kJ 220 Kč

Pečená ryba s letní zeleninou.

Hovězí roštěná s omáčkou z černého rybízu

0 hlasů
1h a 15min 193kJ 450 Kč

Plátky hovězí roštěné s jemnou omáčkou z černého rybízu.

Poradny

Jak probíhá sociální šetření, mohou mi odejmout dávku?

Dobrý den,podle zákona o pomoci v hmotné nouzi jsou pracovníci úřadu práce oprávněni vstoupit do ... Více

Jsem bez práce, ale nenahlásila jsem se na pojišťovně

Dobrý den, Jano,pokud jste po celou dobu (od 1.4.2020) byla v evidenci ÚP, doručte co nejdřív Vaš... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více