Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Limitovaná edice Lípa od Manufaktury

11. 09. 2018

vybaví se mi trikolóra a staré paneláky, ale vůbec nevím proč :D

kutr27

20.09.2018

Seriál na ČT 1 :D

Anova

20.09.2018

Jako první se mi při slovech První republika vybaví seriál, který byl nedávno vysílán v televizi

Nadherne dobove saty a obleky a hlavne serial na ct 1 ☺

Vybaví se mi promenáda na lázeňské kolonádě, dámy v šatech a pánové - gentlemani. Slušnost, respekt, spolehlivost a klidná, přívětivá atmosféra.

První republika? Vybaví se mi jméno prezidenta Masaryka a taky to, že se Češi konečně dokázali vymanit z nadvlády někoho jiného (a že těch pokusů o samostatnost bylo za ta staletí dost). A taky to dle mého názoru byla klidná doba, lidé se za ničím nehonili jako dnes.

Zurkova

20.09.2018

vybaví se mi stará noblesní auta, pánové gentlemani v kloboucích a T.G.Masaryk.

První republika? Noblesa, elegance a gentlemenství. Prostě neodolatelný šarm a nadhled. Cose týče architektury, tak kvalita a svébytný design. Prababička žila v prvorepublikové vile (dnes je v ní knihovna) a ten dům měl prostě neco do sebe, vysoké stropy, nábytek, co se nikdy neokouká, prostě noblesa sama. V obýváku máme po ní dvě zrenovovaná křesla, obraz, konferenční stolek a starý šicí stroj, na kterém máme stylově reprosoupravu. Mým snem by bylo žít v takovém domě, připadala bych si důležitě, jelikož z této doby jsou právě památky na nejvyšší úrovni. Značka Manufaktura je mi touto myšlenkou velmi sympatická, miluji ji i tak, ovšem edice Viola a násladně Lípa mě dostala! Výrobci to prostě umí, byla bych hrdou testerkou této kosmetiky, je pro mě vrcholem mezi kosmetickými značkami a miluji ji natolik, že když mám vyjimečně např.sprchový gel, šetřím ho do poslední kapky a při každé koupeli se jím kochám.

ivnaka

20.09.2018

Krásné dámy v krásných šatech, pánové gentlemani v oblecích. Kuchařky které vařily minima a přitom vykouzlily úžasné věci

Vybaví se mě vyprávění prababičky, jaká byla chudoba, lidé neměli tolik pomocníků v domácnosti, ale ve filmech, které vypráví o té době je vždy vše krásné a jak chudá dívka ke stěstí přišla...Skutečnost je vždy trochu jiná, ale na každé době je vždy něco pěkného, tak i na dnešní.

Molina

20.09.2018

Mně se vybaví seriál ČT a krásné šaty.

jana222

20.09.2018

Asi nejvíce se mi vybaví galantní muži typ Oldřich Nový , elegantní dámy s kloboučky , červené rty a krásná stará auta.

Jako první se mi vybaví seriál

Mě se vybaví mala soběstačna země která naopak víc vyvážela než dovážela pěstovalo se u nas spousta zemědělských plodin chodila se jednotit řepa nebylo tolik techniky doba nebyla uspěchaná babičky na vesnicích draly peří a vyprávěli si příběhy... a vyráběla se u nás nádherná auta značky tatra( v jednom takovém se vozil i T.G. Masaryk) která dodnes najdeme v muzeích veteránů a u nadšených zběratelů .. dámy nosily krajkové rukavičky a háčkované slunečníky a krásné kloboučky... sice jsem dobu nezažila ale z filmů a povídání byla krásná

libutka

20.09.2018

První republika, vybaví se mi vyprávění mé babičky o chudobě, nedostatku, ale také staré filmy s Oldřichem Novým plné krásných šatů a dvornost mužů k ženám

Byl to lepsi zivot deti se cachtaly v blate nebyli mobily ,deti byli venku a nesedely u pocitacu a hlavne byly uzasne ceny potravin ne jak ted za nas

iva3

20.09.2018

Byl to asi úplně jiný svět...ale my ho známe jen z filmů, ono to všechno nebylo jenom růžový, podle toho co znám z vyprávění předků...

První republika - to je doba bez mobilů, počítačů a dalších vymožeností. Doby kdy se tolik nespěchalo jako nyní.

Vybavím si první ženy bojující v čistě mužském prostředí, elegantní dobu, krásné módní období a hlavně příběhy mého dědečka z jeho dětství.

Když se řekne První republika vybaví se mi náš první prezident Masaryk, jaká byla móda tehdy, jak se dámy oblékaly a česaly, jak to byl úplně jiný svět od toho, jaký máme dnes :)

TESTOVÁNÍ: Unikátní doplněk stravy pro ženy FEMINUS

Kuřecí plátek s čerstvým špenátem

Kuřecí plátek s čerstvým špenátem

11 hlasů
45min 531 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Telecí s rebarborou

7 hlasů
1h a 10min 582kJ 150 Kč

Dušené telecí maso s rebarborou.

Pórková polévka s lososem

6 hlasů
50min 294kJ 90 Kč

Jemný, pórkový krém s uzeným lososem.

Poradny

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více