Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Limitovaná edice Lípa od Manufaktury

11. 09. 2018

sipeji

17.09.2018

Když se řekne První republika, vybaví se mi pan prezident Tomáš Garrigue Masaryk, elegantní a taktní pánové i dámy, bílé rukavičky, poctivé dobroty, jablečný punč - krásná doba, škoda že dnes už žijeme tak "moderně".

Suisei

17.09.2018

Dobrý den, pod pojmem se mi vybaví obrovské úsilí a vytrvalost, kterou do vzniku První republiky dali naši předkové. Zároveň se mi vybavují příběhy, které babičce vyprávěla její babička a nezbývá nic jiného, než uznat, že lidé té doby byli nejen elegantní, ale také vytrvalí.

piminka

17.09.2018

Když se řekne První republika vybaví se mi zdvořilost a elegance

Při vzpomínce První republika se mi vybaví filmy pro pamětníky,oblečení a účesy,které jsou fascinující,první světová válka a pan prezident Masaryk

ledo

17.09.2018

Dáma v klobouku na promenádě, která voní po fialkách, růži, nebo konvalinkách.

Meziválečné období, prezident Masaryk, rovnoprávnost žen, nádherné roby žen, jejich výrazné líčení a elegantní gentlemani

Při slovu První republika se mi vybaví ten seriál od České televize, ale také vznik Československa, elegance. Pánové v oblecích, dámy nosily kloboučky už i místo šatů se objevily kahoty

Vybaví se mi rudá rtěnka, nádherné šaty, kalhoty, účesy a klobouky žen, cigerety s dlouhou špičkou a galantní muži. :)

Vybaví se mi rok 1918.

miatka

17.09.2018

Nevím proč ale vybaví se mi p. Havel

Vybavi se mi predevsim filmy z tohoto obdobi

Velká krása, vune lip, jaro, leto...prazdniny u babicky, Cesko...prvni republika, moje elegantni babicky, ktere sily u svadlen a chodily v satech, nosily kloubouky, hezke vlasy, usmev na tvari, jezdily do lazni, cestovaly do zahranici...Italie, Francie, Jugoslavie...letni vily Podebrady a dalsi mista...dnes toto predstavuje i Elegantni Cesko, iniciativa P. Kvapilove, ktera se pokousi o takovou reminiscenci, retro prenesene do soucasnosti...a ke 100. vyroci republiky se chysta rada akci, vcetne otevreni Narodniho muzea...a Elegantni Cesko se chysta na Floru...krasna doba, krasavice jako Adina Mandlova, Lida Baarova, zkusila bych na chvili a rozjela se treba do Frantiskovych Lazni...

Je to smutné, ale v souvislosti s první republikou se mi jako úplně první vybaví bratr mé prababičky, který padl během I. světové války na hranici současného Rakouska a Itálie. Shodou okolností tam minulý týden jela moje mamka s tetou (74, 78let), aby mu na pomníku obětem I. sv. války v Korutanech zanechaly českou vlajku a uctily jeho památku. Československo bylo vyhlášeno 28. října 1918. Jeho hranice byly vymezeny mírovými smlouvami a z nich vycházejícími rozhodnutími v rámci versailleského mírového systému. A od té chvíle fungovala první republika. Mám v úctě naše předky , kteří bojovali za naši vlast, byli vlastenci, dokázali stát při sobě a myslet v blaho národa.

velinka

17.09.2018

Mě se vybaví krásné šaty a klobouky. Strašně ráda koukám na seriál, který běží na ČT a úplně hltám ty staré roby.

Vybaví se mi boj za práva žen a snaze žen uspět v různých oblastech, které byly do té doby pouze pro pány. Například studovat, vyučovat či sportovat. A samozřejmě se mi vybaví úžasná žena Adina Mandlová.

Tomáš Garrigue Masaryk

Když vidím ty staré filmy a tam na silnicích jen sem tam nějaké krásné auto versus dnešní přeplněná Praha s těmi miliony aut, které nemají ani kde parkovat.

Sarka22

17.09.2018

Mně se vybaví staré druhy oblečení lípa a Masaryk

RomanaM

17.09.2018

Elegance, klidnejsi doba.

tory

17.09.2018

Nic moc protože jsem ještě nebyla na světě.

TESTOVÁNÍ: Steam mop plochý XXL Power lines od Viledy

Okurkový salát s koprem

Okurkový salát s koprem

13 hlasů
15min 101 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pstruh s brokolicí

21 hlasů
35min 331kJ 150 Kč

Dietní rybí pochutnání.

Polévka s jablečným moštem

18 hlasů
45min 254kJ 55 Kč

Recept na netradiční polévku s jablečným moštem.

Poradny

Ovlivní nemocenská výši peněžité pomoci v mateřství?

Dobrý den,na mateřskou dovolenou nastuujete v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stano... Více

Jak posuzuje ÚP při žádosti o dávky příjmy na účtu?

Dobrý den,při žádosti o dávky pomoci v hmotné nouzi je zapotřebí doložit prohlášení o celkových m... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více