Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Ruční 5sekundový sekáček Tefal

11. 02. 2019

Molina

20.02.2019

Já se snažím při krájení cibule občas dívat jinam a pořádně mrkat. Hlavně pracovat co nejrychleji.

nea

20.02.2019

Od těch dob co nemám bohužel zahrádku (už je to hodně let) abych si vypěstovala vlastní cibuli žádný trik nepotřebuji. Kupovaná cibule v očích neštípe. Nemá tu sílu.

Žádný trik, co jsem zkoušela se mi zatím 100% neosvědčil. Nejvíce mi přijde účinné namočit cibuli do vody a potom krájet. Jinak při větším množství cibule vždycky poprosím manžela

Namočit do vody a dát na chvilku do lednice.

vondr.v

20.02.2019

Při pocitu pálení očí při krájení cibule se napiji bublinkové vody (limonády) a na nějakou chvilku to zabere, pak opakuji dle potřeby. Zatím se mi tato metoda osvědčila, ale nesmí doma chybět bublinková voda.

velinka

20.02.2019

Žádný trik, který by zaručeně fungoval opravdu neznám. Prostě a jednoduše, ke krájení cibule slzičky patří, vždy tak poznám zda je šťavnatá a čerstvá anebo stará a vyschlá

Radecka

20.02.2019

Zaručeně osvědčených tipů jsem slyšela mnoho, ale žádný u mne nefungoval na 100%. Ale jediný, který případně dodržuji - je přičichnout k chlebu.

Milka98

20.02.2019

Při krájení většího množství se slzení zcela nedá zabránit, ale alespoň trochu mi pomáhá při krájení dýchat jen ústy, ne nosem a taky si vedle krájecí desky postavit hořící svíčku a občas pohlédnout zblízka do plamene /pozor na řasy, vlasy, obočí/

falipe

20.02.2019

Mě kdysi poradili,ať dám cibuli po rozkrojení pod tekoucí vodu a poté nachvilku do lednice.No a vcelku to pomáhá ...ovšem většinou na to krájení chvátám a nemám čas čekat Takže se snažím nedýchat,rychle krájet apd. ,ale stejně si vždy popláču

Já žádný trik nemám, sem na to hodně citlivá, ale nic nezabírá :D už sem zkoušela krájet s kolíčkem na nosu, v plaveckých brýlích, někdo mi poradil ať při krájení žvýkam žvýkačky, ale marná snaha, prostě si vždycky pobrečim. Už sem musela vychytat, abych krájela aspoň nenalíčená, jinak můžu jít po vaření ještě i předělávat celý make up :D je to ke vzteku, a přitom u nás dáváme cibuli skoro do všeho a krajim ji denně :D po těch kraječích pokukuju už delší dobu, moc bych ho chtěla vyzkoušet, ale sama se bojím sáhnout v krámu po nějakém neověřeném, aby to nebyl šunt :D

cela

20.02.2019

Žádná "babská" rada nikdy nepomáhala. Jakmile se mi zhoršil zrak a začala jsem používat brýle, je po slzení.

Když rozkrojím cibuli, tak ji namočím do studené vody a až potom krájím. A tím cibule tolik nedráždí moje oči a moji ji bez problémů řezat.

Meffy

20.02.2019

Ať dělám, co dělám, vždycky si pobrečím, takže se snažím nakrájet cibuli co nejrychleji a poslat ji vstříc jejímu osudu do pánve

Babička mi radila strčit si při krájení cibule mezi zuby sirku sirku, člověk pak dýchá pusou a ne nosem a cibulové silice tolik nedráždí. Dařilo se mi s většími či menším úspěchy. :)

Samozrejme znam trik, poridit si profesionalniho kuchare, ktery umi krajet cibuli jedna radost. Prizemni rady jsou typu, bryle na oci, potapecske, lyzarske...no nic moc, lepsi je si poridit skvely sekacek od Tefalu, zatahnete za provazek a uz to svisti, uz to lita...

Od té doby co nosím kontaktní čočky vůbec neplacu nad krájenim co mi hodně pomáha když čočky nenosim je omytí cibule pod tekoucí vodou, stiplave látky v cibuli se nějakým způsobem eliminují a jde to raz dva

anninek

19.02.2019

Buď nechám cibuli nakrájet přítele, který je vůči ní zdá se imunní a neukápne mu ani slza (což nechápu, já mám u stejné cibule problém vůbec ji dokrájet) Anebo se snažím namáčet si po každém řezu nůž do studené tekoucí vody, ale čas strávený s cibulí pak narůstá a raději to pak rychle dodělám než abych poctivě omývala Takže takový pomocník by se mi velmi hodil

Tak můj trik je, že se vždy snažím krájet cibuli při otevřeném okně.

Vždy zadržím dech, ukrojím kousek, odběhnu, nadechnu.. a takhle dokola, ale teda je to boj a občas to raději oželím a s brekem pokrájím .. A občas si pak promnu oči, no prostě kuchtík amatér

To by bylo něco pro mě, jsem kuchařský antitalent Nejsem nijak extra kuchařka a vaření mi trvá velmi dlouho, hlavně ta příprava surovin, a tak bych konečně mohla dětem do jídla přidat i zeleninu, cibuli a jiné potraviny místo nakrájených prstů a nehtů Nejsou totiž sekáčky jako sekáčky

Redakční testování: Krásnější s kolagenem od Liftea aneb ...

Mátový losos

Mátový losos

9 hlasů
60min 523 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s červenou řepou

13 hlasů
30min 758kJ 110 Kč

Zdravá červená řepa připravená s kuskusem.

Rybí kuličky na rajčatech

2 hlasy
1h a 30min 664kJ 210 Kč

Místo mletého masa, použijte maso rybí. Rybu si vyberte p...

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více