Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma TESTOVÁNÍ: Ruční 5sekundový sekáček Tefal

11. 02. 2019

Triků i babských rad jsem vyzkoušela docela hodně a bohužel žádný nepomohl,takže krájím co nejrychleji

Zkoušela jsem všechno možné, žvýkat chleba, studenou nebo teplou vodu na nůž, brýle a stejně jsem brečela. Moje babička se sousedkou loupávala cibuli pro Frutu vždy v průjezdu a měli tam průvan, takže možná to byl ten jejich fígl.

RadKon

28.02.2019

Bohužel žádný trik jsem ještě neobjevila ale vždy jdu krájet cibuli s tím že si zabrečím I když ne u každé cibule to tak je

Bugina

28.02.2019

Miluji cibuli ve všech jejich podobách a tak také vím, že nad cibulí prakticky nelze zvítězit. Ať už jsem ji zkusila koupat v ledové vodě, dopřát cibuli parní lázeň, ochladit ji nebo krájet speciálním nožem, cibule vždy zvítězí a donutí mě k pláči. Jsou samozřejmě i účinnější rady, jako třeba povařit, či zamrazit, ty ale nepříznivě ovlivňují konečnou chuť. Jediné co na ní působí je ji za trest izolovat A mít tohoto pomocníka, navíc bych s ní pořádně zatočila

adiro

27.02.2019

Osvědčilo se umýt cibuli a pak krájet velmi rychle.

Awa6

27.02.2019

Máme malou vychytávku , namočit nůž do mouky.

Někdo říká brýle nejlepe potápěčské , někdo nůž do studené vody nebo kyseliny citronove někdo zasežvýkat u toho chleba. Nevím, zatím stále pláču, brýle mám a nepomáhá to musím tedy koupit potápěčské, chleba ani studená voda mi nepomohla. děkuji moc.

Oxana1

26.02.2019

Také se mi osvědčilo svěřit krájení cibule partnerovi :D ale jinak jsem slyšela, že pomáhá žvýkat u toho :)

No jedniné, co mi kdy pomohlo, bylo když jsem začala nosit čočky Do té doby nepomohlo nic, ani namáčet cibuli do vody a tak...prostě když nemáte čočky, tak pláčete

MiliKry

26.02.2019

Sluneční brýle nebo sekáček na cibuli :)

Tak jk to tak tady ctu,tak budu asi prdlejsi,ale kdyz uz ma nejaka vazne grady,tak beru potapecske bryle😂cibuli nekrajim rada,neumim to,takze kolikrat i pulku vyhodim,jak to mam spatne a davam ji do zakladu vyjimecne

Zapalte svíčku Nejde o vytvoření romantické atmosféry, ale plamen sníží proudění vzduchu, čímž se cibulové aroma nedostane do nosu. Budete se divit, ale skutečně tento trik funguje.

Většinou cibuli umyju když ji rozkrojim 😊 nic jiného se neosvědčilo 🤦

zdeni20

25.02.2019

opláchnout nůž studenou vodou a nasadit velké sluneční brýle...a když to nepomůže, tak aspoň vypadáte stylově i v kuchyni

sarkah

25.02.2019

Koukám,že je tady hodně babských rad jak bychom se měly vyhnout plakání u krájení cibule....já jsem teda nikdy žádný nezkoušela, raději ji rychle nakrájím a někdy se to neobejde bez pláče,no. Neumím si představit krájet třeba několik kilo cibule,to bych už opravdu začala pátrat po něčem,co bude fungovat

assaly

25.02.2019

trochu mě cibule pálí míň, když čichnu ke chlebu, ale rozhodně nejlepší tip má zuko níže

Liila

25.02.2019

Pamatuju si,když mi kamarádka španělka vysvetlovala,proč cibule pálí v očích. Ukazovala na hlavičky od sirek a já jsem si v duchu tukala na čelo a prý je to fakt,slzeni pri krajní cibule má cosi spolecneho se sirnymi výpary

Slyšela jsem, že pomůže nosit kontaktní čočky. Jelikož je ale sama nosím, mohu tuto domněnku vyvrátit Oči mi bohužel slzí při každém krájení cibule a bohužel mi proti tomu nic nepomáhá

No kamarádka mi kdysi poradila nosit brýle, ale upřímně řečeno mi to nějak moc nepomohlo možná kdyby byly potápěcí, tak třeba jo)

Tak to by mě taky zajímalo, já vlhčím prkénko a nůž. Ale pomáhá pramálo, zrovna minule jsem nadávala, že by to něco chtělo :)

Redakční testování: Krásnější s kolagenem od Liftea aneb ...

Mrkvová polévka s koriandrem

Mrkvová polévka s koriandrem

15 hlasů
40min 280 kJ 74 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s červenou řepou

13 hlasů
30min 758kJ 110 Kč

Zdravá červená řepa připravená s kuskusem.

Rybí kuličky na rajčatech

2 hlasy
1h a 30min 664kJ 210 Kč

Místo mletého masa, použijte maso rybí. Rybu si vyberte p...

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více