Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma Osteoporóza se může týkat i vás. Nenechte se jí zaskočit

01. 10. 2019

helus

14. 10. 2019

Tento problém bohužel mám.

Siraellen

13. 10. 2019

mám z ní trochu strach

ovace

13. 10. 2019

snažím se mít dostatek vápníku

Neregistrovaná/ý - Hedvika

12. 10. 2019

Jsem na prahu čtyřicítky a o osteoporóze začínám taky víc přemýšlet. Máme v tomhle směru rodinnou zátěž, takže pochopitelně obavy mám. Konzultovala jsem to už i s doktorkou a prevence je prý určitě namístě. Doporučila mi zvýšit přísun vitamínu D a vápníku, v tabletách, protože ze stravy ho prý v potřebném množství do těla nedostanu. Beru tedy pravidelně Biomin, kde mám záruku kvality, tak věřím, že to bude mít dobrý dopad. A samozřejmě mi paní doktorka doporučila i dostatečný přiměřený pohyb. Prý ideálně svižná chůze, pokud mám možnost, tak plavání a k tomu třeba kalanetika nebo jóga. V tomhle směru mám trochu rezervy, to se přiznám, ale snažím se.

konatovka

12. 10. 2019

Jsem již v pokročilém věku a osteoporóza se již ozvala a začala jsem brát léky. Vadí mi, že nemohu již tak intenzivně sportovat, jako dříve, protože pohyb je můj život. Tak jsem musela zmírnit a nedělat 10 km denně, ale třeba jenom 5. Doktorka mi slíbila, že se to léčbou zlepší, tak moc doufám.

"Když člověk přichází do let, všechno ho začíná bolet." Co já v mládí vypila mléka! Bývávalo ve skleněné lahvi. Stačilo otevřít lednici a pít. Stejně to není nic platné. Kostní hmota ubývá, třebaže se hýbu, denně smím 1/2 kg jogurtu už kolik let. Ať mi někdo řekne, čím to je. Dnešní nezdravé potraviny, voda s mikročásticemi, znečištěné životní prostředí. A v neposlední řadě dědičnost.

nea

12. 10. 2019

člověk se musí hýbat

kamila76

12. 10. 2019

Pohyb je důležitý.

TESTOVÁNÍ: Steam mop plochý XXL Power lines od Viledy

Kedlubny plněné pohankou

Kedlubny plněné pohankou

1 hlas
1h a 30min 448 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Knedlíčky s bazalkou

18 hlasů
30min 808kJ 58 Kč

Knedlíčky, které můžete podávat samostatně nebo jako p...

Kotlety v sýrové omáčce

12 hlasů
55min 758kJ 180 Kč

Kotlety ve smetanovo-sýrové omáčce.

Poradny

Mám jako OSVČ nárok na dávky a příspěvek od ÚP?

Dobrý den, Makito,během pobírání rodičovského příspěvku můžete podnikat jako OSVČ s vedlejší činn... Více

Na jaké dávky mám nárok před nástupem na PPM?

Dobrý den,pokud dojde k ukončení pracovního poměru ve zkušební době, máte do doby nástupu na mate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více