Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma Osteoporóza se může týkat i vás. Nenechte se jí zaskočit

01. 10. 2019

helus

14.10.2019

Tento problém bohužel mám.

mám z ní trochu strach

ovace

13.10.2019

snažím se mít dostatek vápníku

Neregistrovaná/ý - Hedvika

12.10.2019

Jsem na prahu čtyřicítky a o osteoporóze začínám taky víc přemýšlet. Máme v tomhle směru rodinnou zátěž, takže pochopitelně obavy mám. Konzultovala jsem to už i s doktorkou a prevence je prý určitě namístě. Doporučila mi zvýšit přísun vitamínu D a vápníku, v tabletách, protože ze stravy ho prý v potřebném množství do těla nedostanu. Beru tedy pravidelně Biomin, kde mám záruku kvality, tak věřím, že to bude mít dobrý dopad. A samozřejmě mi paní doktorka doporučila i dostatečný přiměřený pohyb. Prý ideálně svižná chůze, pokud mám možnost, tak plavání a k tomu třeba kalanetika nebo jóga. V tomhle směru mám trochu rezervy, to se přiznám, ale snažím se.

Jsem již v pokročilém věku a osteoporóza se již ozvala a začala jsem brát léky. Vadí mi, že nemohu již tak intenzivně sportovat, jako dříve, protože pohyb je můj život. Tak jsem musela zmírnit a nedělat 10 km denně, ale třeba jenom 5. Doktorka mi slíbila, že se to léčbou zlepší, tak moc doufám.

"Když člověk přichází do let, všechno ho začíná bolet." Co já v mládí vypila mléka! Bývávalo ve skleněné lahvi. Stačilo otevřít lednici a pít. Stejně to není nic platné. Kostní hmota ubývá, třebaže se hýbu, denně smím 1/2 kg jogurtu už kolik let. Ať mi někdo řekne, čím to je. Dnešní nezdravé potraviny, voda s mikročásticemi, znečištěné životní prostředí. A v neposlední řadě dědičnost.

nea

12.10.2019

člověk se musí hýbat

Pohyb je důležitý.

TESTOVÁNÍ: Špaldový celozrnný chleba od Penamu

Jablečná žemlovka

Jablečná žemlovka

15 hlasů
50min 790 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Špagety se smetanovou omáčkou

20 hlasů
50min 783kJ 110 Kč

Špagety s citrónem a pomerančem.

Polévka z jablek a červené řepy

1 hlas
1h a 5min 271kJ 99 Kč

Klasická, chutná a zdravá podzimní polévka.

Poradny

Nesouhlasím s rozhodnutím soudu o výživném, co dělat?

Pěkný den i Vám, jak jsem pravděpodobně uvedla v některé ze svých předchozích odpovědí, tabulky M... Více

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více