Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jablko, hruška, nebo hodiny. Poznejte, jaký typ postavy máte

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

03.02.2018 | Krása a móda

Ze všech stran slýcháme, že se máme oblékat podle typu své postavy. Jenže jak poznat, ke kterému typu vlastně patříme? Je to snazší, než si myslíte! Zjistěte s námi, jestli jste spíš jablko, nebo hruška!

Následující tipy vám pomohou odhalit, jakou máte vlastně postavu. Pak už jen stačí pořádně se na své tělo podívat do zrcadla, případně si k ruce vzít metr.

Postava typu jablko

Máte přibližně stejně široká ramena jako boky, ale na rozdíl od jiných typů postav vám příroda nenadělila příliš viditelný pas (občas je širší než ramena). Obvod hrudníku máte s největší pravděpodobností větší než obvod boků. Zato se často můžete pyšnit štíhlýma nohama a úzkými boky.

Postava typu hruška

Pokud máte úzká ramena, štíhlounký pas, ale poměrně výrazné a kulaté boky, budete s největší pravděpodobností patřit k ženám s postavou typu hruška. Zatímco jablka přibírají kila v oblasti bříška a pasu, vám se tuk ukládá na bocích a stehnech. Kromě štíhlého pasu máte nejspíš i štíhlé paže a menší ňadra.

Postava typu přesýpací hodiny

Tento typ postavy se vyznačuje přibližně stejnou šířkou ramen a boků, úzkým pasem, kulatými boky a výraznými ňadry. Tělo tedy opravdu připomíná přesýpací hodiny a dlouhou dobu bylo považováno za ideál krásy (ostatně i dnes v nejrůznějších anketách týkajících se přitažlivosti u mužů vyhrává).

Postava typu obdélník

Občas se jí říká také postava atletická nebo chlapecká – vyznačuje se totiž úzkými rameny, stejně úzkými boky a potlačenou křivkou pasu. V podstatě jsou ramena, pas i boky podobně široké. Příroda tomuto typu postavy většinou také nadělila drobnější ňadra.

Postava typu trojúhelník

Další z typů atletické postavy – ovšem tentokrát má tělo místo obdélníku tvar spíše obráceného trojúhelníku. To znamená, že vaše ramena jsou širší než boky, které jsou naopak poměrně nevýrazné a rovné. Na rozdíl od „obdélníků“ máte nejspíš větší ňadra.

Nechoďte spát s mokrými vlasy. Zaděláváte si na spoustu p...

Jednoduchý salát pro dva

Jednoduchý salát pro dva

12 hlasů
20min 426 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát z rajčat s balkánským sýrem

8 hlasů
20min 375kJ 85 Kč

Rychle, zdravě a hlavně chutně.

Roštěná s houbami

5 hlasů
2h a 10min 988kJ 166 Kč

Výborná roštěná s houbami a vínem Madeira.

Poradny

Vnučka má dítě s Angličanem, dostane sociální dávky?

Dobrý den,porodné i rodičovský příspěvek patří mezi dávky státní sociální podpory. U těchto dávek... Více

Na jak dlouho mohu dát syna do školky?

Dobrý den,dokud pobíráte rodičovský příspěvek, hradí za Vás zdravotní pojištění stát. Jakmile pob... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Na kolegu v práci se budete moci beze zbytku spolehnout. Uleví se vám, neboť si velmi dobře uvědomujete, že vzájemná důvěra je v pracovním kolektivu takřka nezbytná. Spolupracovníci vás naštěstí přesvědčí o tom, že by vás nikdy v ničem nezklamali.

Více