Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Toužíte po hladkých nohách bez chloupků? Naučte se správně holit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

11.08.2018 | Krása a móda

Jen málo žen se v dnešní době neholí. Ať už jde o nohy, podpaží či intimní partie, přeje si každá z nás, aby nám hladká pokožka bez chloupků vydržela co nejdéle a samotná kůže při tom neutrpěla větší škody. Na co byste neměly zapomínat, pokud toužíte po hladkém a dlouhotrvajícím oholení?

Nasucho nikdy!

Aby se chloupky daly dobře oholit, je nutné, aby byly měkké. Toho docílíte jedině tím, že je namočíte. Holte se vždy až na samotný závěr sprchování nebo koupání, kdy už budou chloupky měkčí. Výhodou holení v teplé vodě je i to, že se rozšíří póry na vaší pokožce a dostanete se tak blíže ke kořínku. Oholení je pak trvanlivější. Holením na sucho riskujete velké podráždění kůže, které se projeví pálením, odřeninami nebo vyrážkou.

Stará kůže musí pryč

Ideálním pomocníkem pro dosažení dokonalého výsledku je použití peelingu před samotným holením. Odstraníte starou, odumřelou kůži a pokožka bude ve výsledku mnohem hladší a nebudou se na ní tvořit suché, olupující se mapy.

Gel nebo pěna je nezbytnost

Pokud často sledujete, že vám chloupky po holení zarůstají nebo vás kůže svědí či pálí, na vině možná bude absence gelu nebo pěny na holení. Tu byste měly používat při každé úpravě vašich chloupků. Holící prostředky by měly být určitě hydratační a není na škodu, pokud obsahují složky, které zklidňují podrážděnou kůži, například aloe. V případě, že vám gel nebo pěna dojde, je možné je krátkodobě nahradit třeba vlasovým kondicionérem.

Kvalitní holítko

Čemu byste se rozhodně měly vyhnout, jsou nekvalitní a levná jednorázová holítka, kterými akorát podráždíte svoji kůži a chloupky ani dokonale neoholí. Vyplatí se investovat do holicího strojku s kvalitními, vyměnitelnými planžetami. Mnoho žen vypozorovalo, že ty pánské jsou ještě o něco lepší, než ty pro dámy. Vydrží podstatně déle, jelikož je výrobci vyvíjejí speciálně pro holení tvrdších vousů.

Oholením proces nekončí

Po důkladném oholení je potřeba věnovat svému tělu ještě trochu péče. Oholená místa by se měla ošetřit zklidňujícím mlékem nebo hydratačním krémem. V drogerii lze také pořídit speciální krém po holení, který funguje jako prevence proti zarůstání chloupků.

Čas hraje roli

Ideální je, pokud své nohy nebo jiné partie oholíte o několik hodin dříve, než je bude potřeba vystavit na odiv světu. Pokožka po holení potřebuje čas k regeneraci a zacelení pórů pak chvíli trvá. Holení pár hodin předem zaručí mnohem lepší výsledky, než když budete vše dohánět na poslední chvíli.

Nechoďte spát s mokrými vlasy. Zaděláváte si na spoustu p...

Kuskus s mrkví

Kuskus s mrkví

8 hlasů
30min 609 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát z kedlubny a jablek

7 hlasů
25min 484kJ 55 Kč

Rychlý salát z kedlubny přijde v létě k chuti.

Kapustová polévka

18 hlasů
50min 325kJ 85 Kč

Polévka typické vůně a chuti, s kapustou, klobásou a bram...

Poradny

Vnučka má dítě s Angličanem, dostane sociální dávky?

Dobrý den,porodné i rodičovský příspěvek patří mezi dávky státní sociální podpory. U těchto dávek... Více

Na jak dlouho mohu dát syna do školky?

Dobrý den,dokud pobíráte rodičovský příspěvek, hradí za Vás zdravotní pojištění stát. Jakmile pob... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Na kolegu v práci se budete moci beze zbytku spolehnout. Uleví se vám, neboť si velmi dobře uvědomujete, že vzájemná důvěra je v pracovním kolektivu takřka nezbytná. Spolupracovníci vás naštěstí přesvědčí o tom, že by vás nikdy v ničem nezklamali.

Více