Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Domácí prostředky, které vás zbaví bradavic. Tyhle máte po ruce

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

9. 5. 2019 | Krása a móda

Že s bradavicí si dokáže poradit jen tekutý dusík? Ale kdepak! Jsou i jiné efektivní zbraně. Například tablety s vitaminem C, nasolená cibule, med nebo jedlá soda. Záleží na vás, čemu dáte přednost!

Určitě se shodneme na tom, že bradavice nepatří mezi oblíbené estetické doplňky. Za jejich vznikem stojí kožní papilomavirus (ve zkratce HPV), který napadá lidské buňky. Inkubační doba samotného výrůstku pak může být několik dnů či týdnů, ale i měsíců, nebo dokonce let. Jak se s nezhoubným novotvarem razantně vypořádat? Pár spolehlivých fíglů by se našlo. Zkusíte tyhle?

Vitamin C jako řešení problému

Tabletky s vitaminem C patří k povinné výbavě nejedné domácnosti. Tak samozřejmě, „céčko“ přispívá k normální činnosti imunitní i nervové soustavy, zatímco bojuje proti únavě a chrání buňky před oxidačním stresem. Věděli jste ale, že zatne tipec i nežádoucí „ozdobě“? Proto rozdrťte pár vitaminových pilulek a přidejte trochu vody. Získanou pastu aplikujte na postižené místo a přelepte náplastí. Po pár opakováních celého procesu budete mít po starosti.

Med, sladká první pomoc

Že se nejstarším sladidlem v historii lidstva dá léčit, to je všeobecně známá věc. Med totiž zatočí s nachlazením, zánětem dýchacích cest i zácpou. Uplatní se také v kosmetice, neboť likviduje tmavé kruhy pod očima, zabraňuje tvorbě jizev, urychluje hojení a uklidňuje podrážděnou pokožku. Vzhledem k tomu, že vykazuje antivirové a antibakteriální vlastnosti, je užitečný také v boji s nevzhlednou patálií, které se potřebujete co nejrychleji zbavit. Čím častěji s ním potřete kožní výstupek, tím pochopitelně lépe.

Jedlá soda? Neomylný dermatolog

Sáček s hydrogenuhličitanem sodným má v šuplíku téměř každý, takže ani vy pravděpodobně nebudete žádnou výjimkou. A to se vám teď neuvěřitelně hodí! Když asi polovinu čajové lžičky smícháte s kapkou ricinového oleje nebo citronovou šťávou, máte k dispozici osvědčený medikament proti bradavicím. Ponechte připravenému zlepšováku prostor k působení třikrát denně, do dvou týdnů můžete na svého protivníka už jen vzpomínat.

Nasolená cibule. I tohle zabere

Už naše moudré babičky věděly, že cibule nesvede zázraky jenom v kuchyni. Ostatně, dodnes se z jejích slupek v některých zemích předpovídá počasí. A vlastně, tenhle „odpad“ se hodí i jinak. Pokud cibulový „obal“ nasolíte a budete jím „přejíždět“ po otravné patálii, nešvar zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Největší kosmetické prohřešky, kterých se stále dopouštíme

Vepřová játra na víně

Vepřová játra na víně

9 hlasů
45min 675 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát z hrášku

15 hlasů
20min 313kJ 25 Kč

Rychlý a svěží salátek ze zeleného hrášku.

Brambory zapečené se zelenými olivami

16 hlasů
1h a 25min 429kJ 120 Kč

Zapečené brambory podle italského receptu.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více