Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Domácí prostředky, které vás zbaví bradavic. Tyhle máte po ruce

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

9. 5. 2019 | Krása a móda

Že s bradavicí si dokáže poradit jen tekutý dusík? Ale kdepak! Jsou i jiné efektivní zbraně. Například tablety s vitaminem C, nasolená cibule, med nebo jedlá soda. Záleží na vás, čemu dáte přednost!

Určitě se shodneme na tom, že bradavice nepatří mezi oblíbené estetické doplňky. Za jejich vznikem stojí kožní papilomavirus (ve zkratce HPV), který napadá lidské buňky. Inkubační doba samotného výrůstku pak může být několik dnů či týdnů, ale i měsíců, nebo dokonce let. Jak se s nezhoubným novotvarem razantně vypořádat? Pár spolehlivých fíglů by se našlo. Zkusíte tyhle?

Vitamin C jako řešení problému

Tabletky s vitaminem C patří k povinné výbavě nejedné domácnosti. Tak samozřejmě, „céčko“ přispívá k normální činnosti imunitní i nervové soustavy, zatímco bojuje proti únavě a chrání buňky před oxidačním stresem. Věděli jste ale, že zatne tipec i nežádoucí „ozdobě“? Proto rozdrťte pár vitaminových pilulek a přidejte trochu vody. Získanou pastu aplikujte na postižené místo a přelepte náplastí. Po pár opakováních celého procesu budete mít po starosti.

Med, sladká první pomoc

Že se nejstarším sladidlem v historii lidstva dá léčit, to je všeobecně známá věc. Med totiž zatočí s nachlazením, zánětem dýchacích cest i zácpou. Uplatní se také v kosmetice, neboť likviduje tmavé kruhy pod očima, zabraňuje tvorbě jizev, urychluje hojení a uklidňuje podrážděnou pokožku. Vzhledem k tomu, že vykazuje antivirové a antibakteriální vlastnosti, je užitečný také v boji s nevzhlednou patálií, které se potřebujete co nejrychleji zbavit. Čím častěji s ním potřete kožní výstupek, tím pochopitelně lépe.

Jedlá soda? Neomylný dermatolog

Sáček s hydrogenuhličitanem sodným má v šuplíku téměř každý, takže ani vy pravděpodobně nebudete žádnou výjimkou. A to se vám teď neuvěřitelně hodí! Když asi polovinu čajové lžičky smícháte s kapkou ricinového oleje nebo citronovou šťávou, máte k dispozici osvědčený medikament proti bradavicím. Ponechte připravenému zlepšováku prostor k působení třikrát denně, do dvou týdnů můžete na svého protivníka už jen vzpomínat.

Nasolená cibule. I tohle zabere

Už naše moudré babičky věděly, že cibule nesvede zázraky jenom v kuchyni. Ostatně, dodnes se z jejích slupek v některých zemích předpovídá počasí. A vlastně, tenhle „odpad“ se hodí i jinak. Pokud cibulový „obal“ nasolíte a budete jím „přejíždět“ po otravné patálii, nešvar zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Mandlový olej pomáhá proti akné i ekzémům

Rýže s mraženou zeleninou

Rýže s mraženou zeleninou

14 hlasů
35min 740 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Špagety s dýní

12 hlasů
60min 417kJ 110 Kč

Špagety s dušenou dýní.

Telecí frikasé s houbami

6 hlasů
3h a 35min 642kJ 295 Kč

Telecí maso se sušenými houbami.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více