Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Problémy se vztahy, nevěrou a sebevědomím

Odpovídá: Mgr. Eva Ráčková

Problémy se vztahy, nevěrou a sebevědomím

Desetiletí jsem před sebou tlačila svůj Život silou. Přetlačovala se s ním. Manipulovala vším a všemi, jen aby mne tolik nezraňoval. O co víc jsem tlačila, o to víc jsem dostávala za vyučenou.

Až moje nemoc, jsem astmatička, mne zastavila a já začala konečně naslouchat lidem kolem sebe a svému tělu.

Všechno je jen o našich vlastních rozhodnutích. Kteroukoliv cestou se vydáme, ta nás dovede přesně tam, kam chceme dojít. Chceme a ani to nemusíme na vědomé úrovni vědět. Každou vteřinou, každou myšlenkou, každým činem tvoříme svůj život, svou minulost, přítomnost i budoucnost. A nemůžeme nikde reklamovat, jen sami u sebe.

Pracuji především s lidmi, kteří pociťují nedostatek sebevědomí, sebeúcty, mají problémy ve vztazích, potýkají se s traumaty po partnerově nevěře, po rozvodu nebo ztrátě zaměstnání. S lidmi, jejichž svět jakoby potemněl a oni nevidí cestu ze tmy ven...

Od 1. dubna 2012 bude Mgr. Eva Ráčková odpovídat pouze na dotazy zadané do této poradny. Dotazy zaslané přes e-mail nebudou vyřizovány. Pro zachování anonymity je možné využít funkci "položit dotaz bez jména".

V případě zájmu o osobní konzultaci můžete Evu kontaktovat přes Skype (nick: pandorka19). Sazba za osobní konzultaci přes Skype je 500 Kč/ hodinu. Dále můžete využít také Pandořiny školy v přírodě - viz níže.


Více o Pandořině škole v přírodě najdete ZDE
nebo na www.pandorinaskola.webnode.cz

.

 

 

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, je mi 22 let. S přítelem jsme spolu rok. Žijeme spolu a když jsem ho poznala, byl pro mě dokonalý muž. Jenže pak se začal projevovat víc. Jeho agresivní a špatné nálady mi už lezou krkem. Stále se jen rozčiluje a já jsem spíše veselý a přátelský člověk. Po roce našeho vztahu mě seznámil s dlouholetým kamarádem. Nejrpve to byl i pro mě pouze kamarád, dnes spolu ale udržujeme poměr, miluju ho a on miluje mě. Nechce, abych od přítele odešla a ani já to nechci. Nevím co mám dělat. S přítelem jsem o jeho náladách mluvila už mockrát, ale změní se vždy na pár dní a pak je to ve starých kolejích. Děkuji za radu

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

On miluje Vás, Vy milujete jeho, on neche, abyste od přítele odešla, Vy to taky nechcete....

Nezlobte se, ale to je i na mě už hodně vysoká matematika, to nezvládám.

Vy byste ale mohla, stačí, když si to po sobě znovu přečtete.... a znovu...a znovu.... a ještě....a třeba ještě sto padesátkrát...třeba Vám ta blbárna, kterou jste si dobrovolně vytvořila a žijete v ní, konečně dojde a hned budete vědět, co s tím udělat.

Stačí přestat si lhát.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobry den, mam taky problem ohladom lásky a vztahou všeobecne vždy sa mi to všetko vyhyba a aj ked už bolo rande tak to škončilo tak že sme sa už nikdy neuvideli alebo len sem tam napísali vždy ked sa snažim o vztah tak to dopadne uplne zle alebo ani žiaden nebude čo s tym? .Dakujem

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Najděte si osobního kouče a nechte si poradit.

Časem pochopíte, že Vám SE nic nevyhýbá, to Vy SE vyhýbáte....

Je potřeba zjistit, PROČ a JAK to změnit.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý deň. Mám s priateľom úžasný a krásny vzťah ktorý trvá už skoro dva roky. Veľmi ho mám rada aj on mňa.V živote mi uz veľa pomohol. Lenže problém je že sa stale bojím, že sa niečo môže pokaziť. Bojím sa, že ho stratím alebo, že ho to prestane so mnou baviť, nájde si možno lepšiu. Ako sa mám zbaviť tohto strachu? On ma stále uisťuje, že nemá na to dôvod no aj tak sa bojím. Ďakujem

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Jak?

Těžko...

Těžko, pokud se tomu nepostavíte čelem, nepřestanete to řešit s přítelem, který s tím nemá nic společného a nenajdete si kouče.

 

Zkuste se ve svých představách vrátit do doby před dvěma roky...před rokem, měsícem, týdnem, do včerejška...

Vždycky jste se bála, že?

No a?

Máte proč?

Stalo se?

Ne, že.

Jen sobě i příteli otravujete den za dnem...

Jste tak hloupá, že si svým strachem kazíte každý den místo toho, abyste se na svůj stach pořádně podívala!

Co je to vlastně za strach? Bojíte se samoty, opuštění? Že nejste dost dobrá? Nikoho jiného si nenajdete?

Hm?

CO je to za strach a Z ČEHO?

Jak vznikl?

 

Za každým takovýmhle strachem je obyčejně nějaké hluboké zranění, které je potřeba vyléčit. A to pochopitelně z počátku bolí... Za to nakonci je velká úleva :o) Nu a nikdo jiný to za Vás prostě neudělá, jste už velká holka, léčbu si musíte najít sama, sama ji musíte podstoupit a zvládnout. Tak to prostě je.

 

Strach máme od toho, aby nám sloužil! Abychom třeba nestrkali ruce do vařící vody nebo nepřecházeli na čtyřproudé silnici na červenou, ale ne od toho, aby nám ničil život, aby nám vládl. Tak s tím něco dělejte a přestaňte s tím otravovat svého přítele. On Vás nejspíš z nějakého důvodu zatím potřebuje utěšovat a ujišťovat o své nehynoucí lásce k Vám, ale může se stát, že ho to jednoho krásného dne přestane bavit a Vy dostanete přesně to, co na sebe takovou dobu přivoláváte. Je totiž obecně známo, že stokrát nic umořilo i vola, takže bacha na to.

 

Takže suma sumárum: strachu se nezbavovat, ale ze zlého pána si udělat oddaného sluhu.

Pokud nevíte, jak na to, objednejte se. Na strachy jsem expert :o)

 

Jak se vyrovnat s rozchodem?

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Rozchod Dobrý den, už je to 4 měsíce co se přítel se mnou rozešel. Já ho pořád miluju. Nejdřív plánoval, že budeme stavit, že pojedeme na dovolenou a pak se se mnou rozešel. Prý mě už nemá rád, jsem se dozvěděla, tak proč plánoval a pak tohle. Chci ho zpátky ale nevím jak ho získat. Máme společného pejska a ani toho nevídám.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Přijměte situaci takovou, jaká je.

Nikoho nemůžete nutit, aby Vás miloval.

Pokud je o psa dobře postaráno, smiřte se s tím, že už žádného nemáte.

 

Prostě přestaňte být jako dítě, které něco chcééééééé a začněte být dospělou ženou, která se umí pustit toho, co z jejího života samo dobrovolně odešlo.

Vylezte z minulosti do přítomnosti a vezměte to tak, jak to leží a běží.

Pokud Vám to nejde, najděte si psychologa, on Vám s tím pomůže.

Krize ve vztahu

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,poradíte mi prosííím nevím co mám dělat? Muj přítel s kterým jsem už 4 rokem z ničeho nic přišel stím že už ho vztah nebaví že už ho to omrzelo ale že neví!Ale při otázce co bude když se tedy rozejdeme mi odpoví že bude fungovat VŠE uplně stejně jako kdyby sme spolu byly? Nevím co si pod tím mám vybavit? Děkuji předem moc za odpověd..

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

On neví...

A co Vy? Vy víte?

Co chcete VY?

Co říká Vaše ženská intuice?

Reakce na příspěvek

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

dobry den chtela bych se zeptat jak casto by mel byt sex mezi partnery s manzelem jsme spolu jiz 10let a posledni dobou sex po me pozaduje stale casteji treba i nekolikrat denne dekuji za odpoved

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Tu otázku myslíte vážně?

Pokud najdete univerzální odpověď, platnou pro všechny páry, jakousi instatní kuchařku, tak mi dejte prosím vědět. Samotnou by mne to moc zajímalo.

 

Nu a pokud Vám frekvence nevyhovuje, tak to muži jasně sdělte. Tady totiž žádná pravidla neplatí, tady platí jen Vaše a jeho potřeby a touhy. Buď je sladíte, zapracujete na tom, abyste si vzájemně vyšli vstříct, a nebo prostě máte smůlu. Bude problém, který může skončit jakkoliv.

(Nejspíš už problém je a sexuální apetit Vašeho muže je jen jeho následek)

Osobní krize

Dotaz: Bára

Dobrý den nevím si rady... S přítelem jsme spolu rok a půl žijeme spolu od začátku... Přítel má 5ti letou dceru, která žije u jeho bývalé manželky s náma je jen když přítel odevzdává alimenty... Před půl rokem jeho otec měl infarkt a od té doby je na půl ochrnutý... Musím se starat o něj a i o tu jeho dceru když je s náma... Je mi 23 chci normálně pracovat a ne sedět doma na zadku a někomu ten zadek obskakovat... Nedávno jsem přes internet poznala moc hodného a šikovného kamaráda, strašně ráda si s ním píšu, myslím na něj kudy chodím, prostě po něm toužím...On je do mě zamilovaný a už plánuje náš společný život... Svého přítele jsem do nedávna šíleně milovala ale poslední dobou na všechno kašle všechno bere ode mě jako samozřejmost a za nic se mi nedostane vděk...Rozumná řeč s ním není... Nevím co mám dělat :( Chci mít jen normální život jako ostatní, hlavně chodit do práce a nebýt na nikom závislá... Poraďte mi prosím, mám se pustit do nového vztahu po hlavě?

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

A za co bys probůh chtěla vděk?

K čemu ti bude?

Hele a není to náhodou tvoje rozhodnutí, že se budeš starat? Nebo ti snad partner drží pistoli u hlavy?

A že se na všechno vykašlal? Nu proč by ne, když všechno děláš ty.... to obyčejně chlapečci dělají, že když někdo převezme jejich povinnosti, jdou si užívat.

 

Nu a jestli si myslíš, že se něco změní, když jednoho vyměníš za druhého, tak si vzpomeň, jak i tohohle jsi ze začátku "milovala". A pak si představ, že dobrou polívku naliješ do špinavýho talíře.... Hm? Ňamka, co.

A aby nedošlo k mýlce - ten špinavý talíř, to jsi ty.

To ty máš v sobě něco, co způsobuje, že se ti děje, to co se ti děje.

Takže už jsem to tu dnes napsala: nechoď od jednoho k druhému dříve, dokud se nevrátíš sama k sobě.

 

"Umyj svůj talíř", podívej se na svá vnitřní zranění, ublížení a trápení, chtění a očekávání... a věci se změní. Pokud i pak příjde někdo, kdo tě bude zneužívat, okamžitě to poznáš a nedáš mu šanci ti zasahovat do života. A o tom to je.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den. S priateľom sme spolu 16 mesiacov, prekonali sme už veľa kríz, dokonca "rozchodov". Zozačiatku sme sa často hádali i pre nezmysli, obaja sme uvážili v jeden čas že nie je vhodné aby sme spolu boli naďalej. Zrazu sme si však obaja uvedomili, že sa veľmi ľúbime a skončili sme znova pri sebe. Priateľ sa zmenil o 180°. Je pozornejší, tolerantnejší, dokonca, ak sa občas hnevám pre blbosti, keď nemám náladu, neháda sa so mnou, práveže naopak, vyhovie mi vo všetkom a dá mi najavo že i napriek mojím náladám, chce byť so mnou aj keby som mala celý čas nadávať, a on čušať. Veľmi ho obdivujem že tieto nálady vydrží pri mňe, ale uvedomuje si že i keby sme spolu bývali, tieto nálady by znášať musel či by chcel alebo nie, hoci s tým problém nemá. Ide však o to, že posledný mesiac sa len trápim a neviem ako ďalej. Má zdravotný problém, nedostatok vitamínov alebo tak, a stále často zaspí a spí celý deň, problém však je že sa mi často potom neozve a kým ho osobne nevyhľadám tak by sa ozval možno až o pár týždňov. Vždy mi to odvôvodní že sa bál že sa s ním rozídem, i ked mu stále hovorím, že ak má tento zdravotný problém, tak sa s ním nerozídem a nebudem sa hnevať, ak zaspí. Lenže stále sa to opakuje a bojím sa že sa jedného dňa už neozve, pretože bude mať pocit vyny, že ma len trápi. Naozaj nechcem o neho prísť, ľúbim ho, dokonca sme boli i zasnúbený no po vážnom rozchode sme si povedali že si na to ešte necháme čas. Týždenne sa však vidíme len 2-3 dni a už ma to naozaj trápi, preplačem aj celé dni keď viem že sa mi neozýva, bojím sa o neho a i o náš vzťah. Dakujem za odpoveď.

Veľmi ho obdivujem že tieto nálady vydrží Veľmi ho obdivujem že tieto nálady vydrží
Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Tak to se bojíš dost oprávněně.

A vztah si ničíš sama, dost úspěšně musím říci, jsi fakt šikovná.

Takovým děvčatům, které se chovají jako ty,  někteří kluci říkají  "semetrika žárlivá"  či "stihačka" a obloukem se jim vyhýbají. Ti, kteří nestihnout utéci, obvykle končí "vykastrování" - něco jako bezpohlavní Škopek, decimovaný úchvatnou Škopkovou v serii "Slunce, seno, jahody" - hluboce zavrtání ve své "jeskyni", ze které moc nevystrkují nos. Nu a milá žínka pak všude chodí a vykládá, jakého to má doma nekňubu. Za čas je z toho hysterická, protože jí to přestane vyhovovat a začně jí to přímo.... no to je jedno.

Zlobí se na něj, protože se přece nebude zlobit sama na sebe! Za to, že má, co si vybrala a přetvořila k obrazu svému.

Jj, důvěrně tenhle model znám. Je to peklo.

 

Takže pokud se mu chceš vyhnout, uvědom si, že ten kluk není tvohje věc, může si dělat stejně jako ty, co chce, nemusí se ti z ničeho zpovídat a ty o něj nemusíš pečovat, nejsi jeho matka.

Ale ty se tak bohužel chováš.

Jestli ti to honem rychle nedojde, skončíš jednou jako naštvaná uhoněná ženská s dětmi cca 2+1 = dvě dítka a jeden otrávenej manžel. Nejspíš i vydírající manžel, který se nebude chovat  jako chlap, ale jako dítě. A nemyl se tolik: on tvé nálady snášet nemusí a ani nebude, však za čas uvidíš....

 

Na tvém místě začnu okamžitě řešit svou přecitlivělost a své strachy - nejsem dost dobrá, budu sama, na mě nikomu nezáleží...však ty si ty svoje už určitě najdeš.

Je mi jasné, že jsem tě rozhodila a naštvala, ale jsi maladá hezká holka, nemusíš vlézt do toho pekla, kam máš našlápnuto. Ještě je čas to změnit. Svůj život můžeš prožít hezky, nemusíš se trápit.

Ale jestli chceš a potřebuješ.... nikdo s tím nic nenadělá.

Hodně štěstí.

Má cenu setrvávat v nefungujícím vztahu?

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, mám sice len 18 rokov ale mam menší problem. Skor neviem ci má cenu pokračovať. S priatelom sme spolu rok aj tri mesiace, na začiatku to bolo skvelé venoval sa mi, chodili sme spolu von s kamaratmi a tak dalej... Minule leto si začal pisat s bývalu že mu chýba a že budú spolu chodit von ... len som na to prisla tak to sa mi priznal, odpustila som mu ale necelý mesiac si začal písať zas s druhou... Zabudla som podotknut ze pohlavný styk spolu nemame pár mesiacov už, dáva predo mnou prednosť skor motorke ako mne a Preto sa chcem opýtať má takýto vzťah vlastne smysel ?? ako by som sa s ním mala rozísť aby mu to velmi neubližilo ??

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Nemá.

 

A proč by mu to nemohlo ublížit?

Jak se s  rozchodem ON vyrovná, to není TVOJE starost. A nakonec ani nemáš šanci to nějak podstatně ovlivnit.

Čím míň se o to budeš starat, tím líp pro něj i pro tebe.

 

Není nic katastrofálnějšího, než když začneš na druhých páchat dobro. Stejně to děláš zase jen pro sebe - abys TY neměla špatný pocit, že se někdo druhý kvůli tobě trápí.

Netrápí.

Každý se trápí jen tehdy, když se pro to SÁM rozhodne.

 

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den. Mám rok a pul přítele a poslední rok se porad sem tam potykame s hadkami. Ovšem jsou to vždycky banální věci, přijde mi jak kdyby si témeř hledal záminky a pak je na me hrubý a v afektu říká ošklivé věci, začalo to nejdriv kdyz se trochu víc napil v hospode, jak pak chtěla třeba odejít domu a to byl strašný problém.. nebo strašně chtěl abych k nemu v jednu rano přijela a ja řekla ze nemůžu, tak mi v opilosti vyhrožoval,ze se se mnou rozejde. Trvalo to nakou dobu, parkrat se mi omluvil,ale naznačoval kolikrat, ze to je i moje vina. Potom se to urovnalo, protože v me přítomnosti moc nepil. Další problém nastal, kdyz jsem chodivala na schůzku třeba o pět minut pozdě, opět se chtěl v afektu rozchazet. A kdyz jsme si to pak vyrikali,slíbil, ze pro me přijde az mi večer skončí brigáda, nebyl tam, tak jsem mu volala kde je a on pry s kamaradama v hospode a že můžu přijít. Kdyz jsem přišla tak mi akorát řekl: ´„tak už tomu rozumíš?”. Mám pocit, že pro nej nic neznamenám, kdyz neco není podle něho, děla mi naschvaly, nechci se s nim rozchazet, ale prichazim o veškerou důstojnost. Co mám dělat, aby si me zacal opět vážit? Dřív takový nebyl, byl hodny a pozorný..

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Nejdřív si prostuduj tohle:

http://www.pandorinaskola.cz/clanky/domaci-nasili/

 

Pak se hluboce zamysli nad tím, co znamenáš sama pro sebe, kde je tvá důstojnost a sebeláska, zda si vlastně vůbec ty vážíš sama sebe  a co všechno jsi vlastně schopna obětovat pro....pro CO vlastně?

Nikdy nebudu dost dobrá

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den. Mám 5letý vztah a 6ti letého syna. Přítel není jeho otec,ale bere ho za svojeho. Před rokem a půl přítel koupil dům a začali jsme spolu bydlet. ale přestalo to klapat. přítel má zájmy,koníčky a práci a na nás mu nezbývá čas. začal být věčně naštvaný,tak doma byly jen hádky.Popř.chodil do hospody a vracel se opilý v noci.Ke mě se choval jak ke služce.já jsem doma a on pracuje a mi pořád vyčítá, že nic nedělám.Nakonec jsem práskla dveřma a se synem odešla. Od té doby se začal snažit a slibovat, že se změni. Do toho se ale objevil člověk, který si mě váží a udělal by pro mě a syna první poslední. Ted nevím, jestli věřit příteli, že se doopravdy zmení a nebo se na to vykašlat a věřit, že ten druhý mi dá co si zasloužím. Děkuji

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Tak ten druhý Vám dá, co si zasloužíte stoprocentně, na to se můžete spolehnout.

Otázkou je, zda se Vám to bude líbit, zda je to to, co chcete...spíš to bude to, co právě teď potřebujete.

 

Zkušenost: neodcházej od někoho k někomu dřív, než se vrátíš k sobě.

Osobní krize

Dotaz: Anonym

Prosím o radu bojím se že mi přítel něco tají napsala mi jedna jeho známá že se mi směje za zády a že o mě nemluvim moc hezky neřekla detaily protoze to rikala výhružně nevim jestli tomu mám tedy veřit

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Něco nového?

 

Už znáte význam slova PŘÍTEL?

:o)

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den. Už delší dobu máme s přítelem problém. Nic mi nevěří, ale i přesto semnou chce být. Nevím, co s tím. Dost mě totiž štve ta jeho nedůvěra vůči mě. Někdy to trvá i hodiny, abych mu dokázala, že mu nelžu, ale časem se k tomu stejně vrátí a zase si myslí, že mu lžu. Už opravdu nevím. Poraďte prosím, děkuji.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Prosím pěkně, jak se dokazuje, že NElžete, tedy že něco NEděláte?

Dosud jsem byla přesvědčená, že něco takového nelze a nakonec jsem o tom přesvědčená stále.

Takže pokud nechcete zbytek svého života ztrávit tím, že budete dokazovat nedokazatelné, tak se na to prostě vykašlete.

 

A pokud to nejde, tak se podívejte na to, proč Vám jeho nedůvěra vadí.

Řešte to, co vadí VÁM a ne to, co vadí JEMU. To stejně nedokážete.

Nesoulad v milostném životě

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den mám rok a půl partnera se kterým mám 5ti měsíčního syna po porodu semnou přitel odmítá spát ... Připadám si nepřitažlivá nebo se vám zdá dvakrát za měsíc akorat??? děkuji za odpověď

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Probůh, to je přece jedno, co mě se zdá a nebo nezdá!

Možná vidíte problém tam, kde žádný není a nebo skutečně máte problém, co já vím.

 

Měla byste si o tom, proč Vás přítel odmítá, v první řadě promluvit s ním.

A říci mu zcela jasně a na rovinu, jak se při jeho odmítnutí cítíte.

Zapomeňte na naši ženskou "náznakovou" mluvu a mluvte pro něj srozumitelně a jasně. Aby Vás jednoznačně pochopil.

Nejlépe takhle: Když ty.....(něco konkrétně uděláš)....... cítím se.....(konkrétně tak a tak)....... protože........(konkrétne to a to si o tom myslím, konkretně to a to si na sebe vztahuju, konkretně to a to si domýšlím).......

 

Pokud máte za přítele pitomce, tak sory, nejspíš mávne rukou a smete Vaše pocity ze stolu.

Pokud máte za přítele vnímavého muže, tak o tom bude s Vámi mluvit. A nejen to.

Pokud nedodržíte postup, nebudete dost jasná a konkretní, začnete mu něco vyčítat, pak neplatí nic z výše uvedeného.

Je to prostě na Vás a o Vás.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, potřebovala bych od Vás pomoci. Mám už 15 let přítele, máme spolu 2 děti. Před 5 lety začal velký problém.. Skrachoval. Já musela prodat byt a šli jsme bydlet na vesnici.. 5 let už nepracuje, nesnaží se. Když mu dám najevo mou nespokojenost, vždy, pokaždé mi řekne, že on už vydělal dost. Jsem na pokraji sil, jsem zadlužená, protože děti něco stojí, on něco stojí. Je silný kuřák. Když jsem si našla práci (servírka), jezdil za mnou a řval na mě že jsem ku..a.. a děti s ním doma trpěli, museli dělat úplně vše.. Už nevím jak dál.. prosím o radu. V podstatě mi ho je i líto. Já nemám kam jít, když ho vyhazuji, tak prý nemá kam a nejde a nikdy nepůjde.. Přemýšlela jsem, že prodám dům který je můj a půjdu s dětmi do pronájmu, bez něj.. On jiný nikdy už nebude.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Ano, on jiný nikdy nebude. Leda by v sobě našel sílu překročit svůj životní neúspěch, přestal se litovat a ze svého neúspěchu obviňovat všechny kolem...leda by se zase "pochlapil".

Jenže to musí chtít a pak udělat ON.

 

Pokud ho budete litovat, nic se nezmění, ani když se odstěhujete na druhý konec světa. Svým litováním mu jen dáváte najevo: nestojíš za nic, neporadíš si, beze mě nic nesvedeš, musím se postarat za tebe.... Nu a on toho využívá.

Přestaňte ho litovat. Věnujte mu raději svůj soucit - pochopení, že je na dně a neví, jak se z něj odlepit, ale jistě to dokáže, když ON SÁM se přestane litovat.

Nepomáhejte mu, jinak zůstane sedět na zadku a nic se sebou neudělá.

Vy sama potřebujete teď pomoc.

Nakonec už jste si vyzkoušela, že sama všechnu tu tíhu společných dluhů, proher a beznaděje prostě neunesete.

Vezmětě si tedy jen to, co je Vaše, zbytek mu vraťte.

Udělejte to důsledně. Nebojte se. To jsou VAŠE rozhodnutí a jen VY si za ně ponesete zodpovědnost. Stejně jako za všechna Vaše rozhodnutí, která jste udělala dosud.

A pak udělejte, co musíte, co cítite jako nejlepší řešení pro sebe a pro děti.

TESTOVÁNÍ: Vatové výrobky od Lintea

Pečené vánoční jehněčí maso

Pečené vánoční jehněčí maso

2 hlasy
1h a 55min 1296 kJ 350 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Okurkovo-bramborový salát

8 hlasů
40min 317kJ 60 Kč

Receptů na bramborový salát je nespočetné množství, vy...

Bramborový salát

19 hlasů
45min 486kJ 70 Kč

Chutný bramborový salát bez majonézy.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více