Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Problémy se vztahy, nevěrou a sebevědomím

Odpovídá: Mgr. Eva Ráčková

Problémy se vztahy, nevěrou a sebevědomím

Desetiletí jsem před sebou tlačila svůj Život silou. Přetlačovala se s ním. Manipulovala vším a všemi, jen aby mne tolik nezraňoval. O co víc jsem tlačila, o to víc jsem dostávala za vyučenou.

Až moje nemoc, jsem astmatička, mne zastavila a já začala konečně naslouchat lidem kolem sebe a svému tělu.

Všechno je jen o našich vlastních rozhodnutích. Kteroukoliv cestou se vydáme, ta nás dovede přesně tam, kam chceme dojít. Chceme a ani to nemusíme na vědomé úrovni vědět. Každou vteřinou, každou myšlenkou, každým činem tvoříme svůj život, svou minulost, přítomnost i budoucnost. A nemůžeme nikde reklamovat, jen sami u sebe.

Pracuji především s lidmi, kteří pociťují nedostatek sebevědomí, sebeúcty, mají problémy ve vztazích, potýkají se s traumaty po partnerově nevěře, po rozvodu nebo ztrátě zaměstnání. S lidmi, jejichž svět jakoby potemněl a oni nevidí cestu ze tmy ven...

Od 1. dubna 2012 bude Mgr. Eva Ráčková odpovídat pouze na dotazy zadané do této poradny. Dotazy zaslané přes e-mail nebudou vyřizovány. Pro zachování anonymity je možné využít funkci "položit dotaz bez jména".

V případě zájmu o osobní konzultaci můžete Evu kontaktovat přes Skype (nick: pandorka19). Sazba za osobní konzultaci přes Skype je 500 Kč/ hodinu. Dále můžete využít také Pandořiny školy v přírodě - viz níže.


Více o Pandořině škole v přírodě najdete ZDE
nebo na www.pandorinaskola.webnode.cz

.

 

 

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den byla jsem přítelovi nevěrná cca 2.5 roku a s Milencem jsme si strašně užívali byl starší o let a byl ženatý. Požádal o rozvod a já zistila že s přítelem kterým žiju čekám mimi. Tak jsem šla za milencem a říkám že nevím co mám dělat že mimi nedokážu dát pryč. Tak at se teda nerozvádí a vše si doma udobří.Tet je na mě naštvanej že je sám a mě to je líto.Říkal at to přítelovi neříkám že jsem těhotná že to vezme na sebe a mě to přišlo takové no nevím divné co kdyby miminku někdy něco bylo nebo tak.Tet jsem z toho taková nesvá pořád myslím na milence zdá se mě o něm a tak nevím jestli jsem udělala dobře že jsem zůstala u přítele. Milenec si mě víc všímal líbilo se mě to.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

A co čekáte ode mne? Nejsem farář, abych Vím dala rozhřešení.

Jediná rada, kterou Vám mohu dát je tato:

Člověk dostal nejen rozum, ale i cit. Pokud jedno válcuje druhé, dostáváme se do nerovnováhy a jsme nešťastní.

Pokud oboje dovedeme uvést do souladu, jsme v harmonii a přichází pocit štěstí.

 

Shrnuto a podtrženo: pouze rozumové nebo pouze citové rozhodnutí nám přináší žal.

A to je přesně to, co Vy děláte - rozhodujete se buď JEN rozumem a nebo JEN citem.

Naučte se používat oboje.

 

BTW: jak si můžete být při  paralelním vztahu jistá, kdo je otcem Vašeho dítěte?

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

dobrý den. jsem s přítelem deset let ale nebydlíme spolu. on bydlí stále doma, kde ma 15 a17 lete deti a bejvalku, s kterou je dvanact let rozvedeny. Presto mam pocit ze mi ho neustale bere, nepodezirám ho z nevěry ale bolí me, že je tam s ní a posloucha ji na slovo jen proto, aby mel klid a mohl byt nablizku detem....co delat? jak mit silu vydrzet to jeste do doby nez se deti postavi na vlastní nohy? Miluji ho a nechci byt bez nej ale nevim jak to zvladat

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Nezlobte se, ale já neumím poradit ženě, která miluje kluka. Kluka, který se drží "maminčiny sukně a poslouchá na slovo, jen aby měl klid".

Já se spíš divím, že to deset let snášíte.

Takže vydržet v tom dalších deset, dvacet let snad už zvlánete, ne? Protože to není o tom, že to skončí, "až se jeho děti postaví na vlastní nohy".

To může skončit jen v případě, kdy:

a) na vlastní nohy se postaví on

b) na vlastní nohy se postavíte Vy

Jako nejlepší variantu vidím a+b.

Hodně štěstí

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Jak se vyrovnat s rozchodem?¨ S přítelem jsme byli spolu 3 roky, vše bylo pěkny, ano občas jsme se hadali ala kdo ne? Před 2 měsíce me požádal o ruku a začali jsme spolu bydlet. Já nebot jsem studentka jsem jezdila do Prahy a občas tam i zustavala. Chtěla jsem si s ním povídat a řešit třeba zda mu něco nevadí? Ale on pořád že je vše v poho a že mě miluje.O víkendu jsme byli u prarodiču a byl divnej a po tom co odjel mi napsal jen sms. Kde jsem dostala kopacky po sms. Jen že jsem silná a zvládnu to, že mě nemiluje, a že se změnil. Musela jsem smazat všechny fotky společné a vrátit klíče od bytu. Doma poslouchám jak je mamka ráda že jsem doma že mužem být pořád spolu a otčím mi vyčítá že jsem se vrátila domu.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

V čem je problém?

Pokud Vás "přítel" nemiluje, nic s tím neuděláte. Způsob rozchodu o něm dost vypovídá, smažte nejen fotky, ale i jeho.

Matka pro Vás může být oporou, stačí jen trochu společného sdílení.

Otčíma bych neřešila. Je to jeho problém, že mu doma vadíte. Nakonec ten domov je i Váš, tak ať si to chlapec vyřeší sám se sebou a Vás s tím neotravuje. Nedovolte mu, aby to na Vás hodil. V klidu. Nezmatkujte.

Dobrý den, je toho strašně moc co by jste potřebovala vědět k tomu aby Váš názor na můj problém byl přesný ale zkusím to nějak napsat. Je mi 20 roků a minulé léto jsem chodil 3 měsíce s 28-letým přítelem který se však se mnou rozešel kvůli odstěhování do ciziny na popud své sestry, která nám to stejně nejspíš nepřála. Zdálo se mi že dělá vše jak ona chce, ale důležité je že se ke mě letošní leden vrátil a chodíme spolu znovu. My se vidíváme cca 1x/měsíc protože má moc práce a bydlí v Rakousku., všechno klapalo tak jak má až do této neděle, byli jsme spolu a bylo nádherně ale v neděli o něčem intenzivně přemýšlel a i o tom že mu bude po mě smutno než se zase uvidíme, večer jsme si psali přes net a nechtěl mi říci o čem přesně přemýšlel, prý si to chce prvně vyřešit sám. Ale potom jsme si psali víceméně jako vždy jenže v pondělí na netu nebyl, včera také ne, sice mi poslal jeden vzkaz ale psal divně, jinak než vždycky a navíc mě večer ani na vzkaz neodpověděl ikdyž si ho přečetl. Nevím co dělat protože mě napadají všelijaké možné myšlenky o co by mohlo jít, spíš se bojím že se mnou již nechce být a neví jak mi to sdělit. Nechával jsem mu na netu vzkazy ale ode dneška s tím nejspíš přestanu a uvidí se. Co si o tom myslíte Vy ? Předem děkuji za odpověd a pěkný den

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Víte, co mě napadlo?

Bude to znít strašně, ale před časem jsem si na FB přečetla jednu velmi moudrou, i když dost provokativní, větu.

Zní: Kdo moc tlačí, ten se po....

Hned ji nezatracujte, popřemýšlejte o tom, co vlatně vyjadřuje.

A hlavně nezapomeňte, ž i Vy jste jedinečná bytost, která na tenhle svět přináší lásku.... a také ji dostává.

Nu a porušit tenhle daný zákonj můžete zase jen Vy sama....

Většinou to děláme svou zadubeností, hloupostí, neláskou k sobě samotným...... nevírou v sebe..... atc. atc.

Na mně nezáleží

Dotaz: Marcela

Dobrý den, mám problém, že nedokážu zapomenout. Jsem 20let vdaná. Hned od svatby manžel začal s nadávkama typu ty nic nejsi, jenom mě za všechno vděčíš....Po svatbě jsem "dochodila" do práce a pak jsem nastoupila na mateřskou první a po necelých dvou letech druhou. Do práce jsem se už nevrtálila - manžel si to nepřál. A já jsem ho zase poslechla. Děti jsem vychovala sema, manžel měl práci a po ni kamaráda. Domů chodil opilý a v době kdy děti už spaly. Dovolené společné nebyly, protože by ho stály peníze a zničený čas- to sám řekl. Když děti začaly chodit do školy, chtěl abych mu pomáhala v podnikání, tak jsem šla... Stále jsem poslouchala od tchyně jak on je skvělý a je na všechno sám. On mi pořád předhazoval, že díky němu máme co máme, že nic neumím jenom "žrát za jeho peníze". Škaredých nadávek bylo strašně moc, stejně jako tchýniných řečí, samozřejmě za manželova pokyvování, jak on se stará abychom se MY měli dobře a je na všechno sám. V tom jsem žila více než 10let a nic jsem neudělala! Doma se nekomunikuje, to má z domova, tam se potíže neřeší. Tchýně jen pochlebuje a tchán se k ničemu nevyjadřuje. V současné době mě manžel již neshazuje a žijeme hezky.Tchýně pokračuje a on ji přitákává - ale to mě netrápí. Posledních min 5let žiji ve vzpomínkách jak mi bylo špatně, jaké jsem NIC. Neustále se mi vybavuje můj 10letý manželský život. Nemůžu se toho zbavit. Ničím všechno sebe i vztah, který by konečně mohl fungovat. Aby se to netýkalo dětí se snažím, ale jestli se mi to daří??Prosím poraďte mi co se sebou. Děkuji.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Hm.... tak já žiju roky v domnění, že opravdový chlap zabezpečuje rodinu, vydělává a ochraňuje ji.

Takže co jako?

Co by chtěl, klouček jeden popletenej?

 

No...nechme Vašeho muže, má to v hlavě popletené a vyřešit si to může jen on sám. Vy k tomu můžete dát  popud tím, že začnete dělat něco sama se sebou.

Najděte si kauče nebo terapeuta.

Já bych ve Vašem případě šla na rodinné konstelace a podívala se na to. Pak bych to řešila individuální terapií.

Reakce na příspěvek

Dotaz: aneta

Dobrý den, mám přítele o rok mladšího než jsem já. Mě je 21 a byla jsem jeho první holka v posteli. Říkal mi, že ví, že žádnou jinou, jako jsem já nepotká, ale pořád má v sobě touhu vyzkoušet i další. Mám z toho strach, protože jinak už by jsme plánovali budoucnost. Říkám si, že bych nám do postele přivedla další dívku, tím by se mu splnil sen o trojce aji by si vyzkoušel další holku. Co si o tom myslíte, mohlo by to fungovat?

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Co si myslím?

Že dvacetiletý kluk si potřebuje vyzkoušet co nejvíc vztahů - nejen holek do postele - a s takovým plánovat budoucnost, je čirý nesmysl. I Vy sama na to máte dost času.

Myslím, že Váš STRACH se potřebuje projevit, když ho budete potlačovat, skončíte špatně.

Prostě se naučte říkat NE nebo ANO  ve chvílích, kdy to tak skutečně uvnitř cítíte. A to i za cenu, že partner odejde.

Však příjde jiný.

Reakce na příspěvek

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, jsem vdaná necelý rok. S manželem bylo v sexu vše ok, ale teď to nějak nejde. Manžel má problém s erekcí. Čím to může být?

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Jó to kdybych já věděla, tak jsem bohatá žena :o)

Může to být zdravotní problém, psychosomatický..ale taky jakýkoliv jiný.

A řešit by to měl hlavně Váš muž. Tedy pokud je to JEHO problém.

Pokud je to VÁŠ problém, pátrejte nad tím, jak jste si ho vyrobila.

Proč.

K čemu.

A co s tím.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, je mi 25 let, příteli 28 let. Máme vztah, který trvá 5 let. Všechno bylo naprosto bezproblémové, šťastné, nikdy jsem neměla důvod ho podezřívat, protože se vždy choval tak krásně. Při nedávné neshodě o bydlení mi řekl, že mi byl po půl roce našeho vztahu nevěrný, trvalo to 4 měsíce a zamiloval se. Ona ho tenkrát opustila, takže kdyby ne... tak by snad pokračoval dál..? Ano, vím, byl to téměř začátek, ale proboha, byla to doba, kdy jsme prožívali tu zamilovanost. Chtěla bych náš vztah zachránit. Jednou se rozhodnu, že s ním budu, za den si uvědomím, co vlastně dělal, a že mě tahal za nos... a pořád dokola. Nedokážu se přes to přenést, musím na to pořád myslet a jsem z toho zoufalá. Tvrdí, že mě miluje, brečí, slibuje mi nejkrásnější budoucnost, klečí přede mnou a prosí, že už to nikdy neudělá. Prosím, poraďte jak na to přestat myslet. Vím to už dva měsíce a pořád je mi z toho úzko a neodkážu to vstřebat... Předem děkuji za odpověď

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Rozumím tomu správně, že Vám při mometální neshodě omlátil o hlavu svoji dávnou nevěru před mnoha lety?

Hm, tak mě by ani tak nevadilo, že mi byl před lety nevěrný, ale co by mě naprosto dostalo, to by byl fakt, že mě do toho po letech zatahuje, sám na sebe žaluje jak malej kluk, jen aby mi ublížil.

S takovým člověkem bych nezůstala.

Na Vás to ale evidentně funguje - škvaříte se ve vlastních pochybách a žárlíte.

On sice klečí (na hrachu a nebo jen tak na podlaze?), brečí, prosí a slibuje, ale taky bezpečně ví, jak na Vás.


Buď si to srovnáte v hlavě - co a proč se vlastně stalo - a nebo budete stále tvořit závislé nerovnoprávné vztahy.

Najděte si kauče nebo terapeuta, tohle sama nejspíš nedáte.

Partnerský trojúhelník

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý večer, je to 14 dnů, co se mi manžel přiznal s nevěrou. Jsme spolu manželé 13 let, děti 12 let a 6 let. Nikdy předtím jsme takovou situaci neřešili. Přiznání nevěry mě hrozně moc zlomilo. Na manžela jsem při přiznání nekřičela, nevyháněla ho ven. Reagovala jsem na ni tak, že jsem mu řekla, že mě to bolí, nečekala jsem to, ale přesto ho stále miluji a chci s ním být. Nevěru mu odpustím, ale prostě nemůže mít nás obě dvě. Ona je vdaná, 2 děti (15 a 17 let). Manžel si nedokáže představit být bez nás, ale také neumí ihned ukončit milenecký vztah. Akceptovala jsem, že se neumí rozhodnout hned a že mu dám čas (neurčen termín). Jenomže nyní mě vše "užírá" a nervy mám na pochodu. Stále ho miluji, můj názor na odpuštění jsem nezměnila. Jen mě hrozně bolí to, že se s ní stále stýká. Jsou to třeba 2x 2-3 hodinky za týden. Vím, že za ní chodí. Nelže mi. Doma je pozorný. Děláme společné programy, on se věnuje dětem, máme spolu sex. Opravdu ho nechci ztratit. Říkám si, že každý může klopýtnout. Jen nevím, zda doufat v naději. Také jsem mu řekla, že pouze on se musí rozhodnout. Jak dlouho mám ale čekat? Je to cca 14 dnů. Děkuji za Váš čas.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Jaká je situace teď? Tím myslím, v jaké jste teď Vy fázi?

Stále jste ochromená bolestí a chápavá a nebo už máte vztek?

Abych Vám mohla odpovědět, je to pro mne důležité vědět.

Osobní krize

Dotaz: Jana

Dobrý den, s mým přítelem jsem teprve půl roku strašně ho miluji jenže mi příjde že on mě už tolik ne jako na začátku. Pořád se mi jakoby vyhíbá odkládá schůzky a má trapné vymluvi že je unavnenej a pak zjistím že je s kamarádama co on mi tvrdí když jsme konečně spolu tak jen nachvíli. dřív chtěl být semnou pořád nedávno jsem zjistila že si píše se svou bývalou přítelkyní nevim co si o tom mám myslet i když mi jasně řekl že ona ho nezajímá nevím jestli mum mám věřit. Když mu řeknu že mi příjde že semnou být nechce tak mi na to jen řekne že to neni pravda že si to myslím jen já. poradíte mi do mám dělat ?

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Pokud ho STRAŠNĚ milujete, nemám pro Vás žádnou radu.

Život na Vás bude štípat dříví prostřednictvím těhle týpků asi ještě hodně dlouho.

 

Pokud máte ráda taky sama sebe, vážíte si sama sebe a znáte svou hodnotu, tak pak je rada jediná: poděkujte mu za hezké chvíle, které jste spolu strávili a dejte mu pusu na rozloučenou.

Krize ve vztahu

Dotaz: Dana

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor. S přítelem jsme spolu 10 let vychováváme 2 děti. A poslední dobou mám podezření, že do našeho života se dostává někdo třetí, začala jsem pátrat a potvrdilo se,že pomáhá nějaké kolegyni z práce ohledně jejího života, tvrdí mě,že ji pouze pomáhá, ale když příjde sms s pozdravem na konci pa a pusu tak nevím co si mám myslet,řekne mě,že je to normální.Stále mě ujišťuje jak moc mě miluje a že já jsem ta,s kterou se líbá atd.Už nevím jak dál ta nedůvěra k němu se začíná stupňovat a tím i naše celá situace doma.Moc děkuji za radu.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Kde se Vaše podezření vzalo?

Změnilo se jeho chování k Vám?

 

Základní věc, která mě by vadila, je fakt, že svou "pomoc" tahá s sebou domů, do vašeho společného prostoru.

Není přece nic jednoduššího, než kolegyni, na které mi záleží jen jako na člověku, nikoliv jako na milence, s úsměvem říci: Nezlob se, ale jistě chápeš, že doma se chci věnovat jen své rodině, pokud nepůjde o život a já nebudu ten jediný, kdo ti ho může v tu chvíli spasit, neposílej mi SMS ani mi nevolej, když máme po pracovní době.

Myslím, že každá soudná žena tohle pochopí.

A každý soudný muž - a to dokonce i když jde o jeho milenku - by to měl udělat :)

Obecné dotazy

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat.. Mám přítele,jsme spolu 4 měsíce. Při styku,jak si nemůže do mne vniknout. Uvolněná,všechno jsem,ale nevím čím to je. A bojím se,že mě kvůli tomu může opustit. Tak jsem se chtěla zeptat,jestli by jste mi stým neporadila. Děkuji za odpověď :)

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Navštivte svého gynekologa a svěřte se mu.

Obecné dotazy

Dotaz: Simona

Dobry den mam na vas dotaz. S jednim klukem sem si zacala a netrvalo to ani mesic, ale zname se jiz dlouho. Bohuzel to skoniclo. Duvodem byl ze mi nerikal o me pravdu. Do mich ocich mi rikal jak chce byt semnou. A jinde jsem se dozvedela ze nejsem jeho typ a ze o to ani nestal. Tak jsem to radsi ukoncila pac by me jenom trapil. No a ted se snim mam vydat pac jezdi tam, kde mam pratele. Vedela bys te proc to udelal? A jak se mam ted chovat. Jsem moc zoufala. Dekuji za odpověď. Novotna Simona.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Simono, mrzí mne to, ale tomtu textu já vůbec nerozumím.

Obecné dotazy

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

DOBRY den ctela bych se vas zeptat rozesla jsem se s partnerem po rocnim vztahu a bydleli jsme spolu nejake penize daval na zivobyti a behem vzatahu sem dal par veci krere chce spet tvrdil ze nic nechce uz je mesic pryc a porad me tim obtezuje ze chce sve veci atd nevim co stim delat dekuji za odpoved

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Co Vám brání v tom, abyste mu jeho věci vrátila?

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,měla jsem přítele 3roky,rozchod byl příšerný a odletěl do zahraničí,za tu dobu co jsme spolu byli vše fungovalo,ale po nějaké době jsem mu byla nevěrná.Našla jsem si nového přítele,bylo to jen na pár měsíců,také jsem ho podvedla,ale nevěra byla čistě o sexu.Teď jsem měla přítele vše fungovalo nevěrná jsem nebyla, ale nechal mě,možná tím,že mě je 28let a jemu bylo jen 22let,nevím.Bývalý se chce vrátit ze zahraničí opět ke mě,ale nevím zda by to fungovalo.A také by mě zajímalo,proč když mám ve vztahu celkem klid,láká mě jít a užít si někde jinde, i když přítel se to nedozví.Je něco ve mě špatně i když vztah funguje a já mám chuť jít někam jinam? Prosím o radu a odpověď děkuji

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Nevíte, zda by to fungovalo....nu, pokud jste se oba něco nového o vztazích nenaučili, tak je to víc  než pravděpodobné, že to fungovat nebude...ale pokud to nevyzkoušíte, tak se to nedozvíte, že?

Myslíte, že jste se něco nového naučila?

Nebo ta touha užívat si za zády partnera je pořád stejně silná?

Kde se vzala, to musíte vypátrat, důvodů může být sto a jeden. To takhle od počítače nedám i když teorií se nabízí hned několik.

Nicméně je vám osmadvacet, nejvyššá čas na to přijít.

TESTOVÁNÍ: Unikátní doplněk stravy pro ženy FEMINUS

Vepřové maso se sušenými švestkami

Vepřové maso se sušenými švestkami

11 hlasů
1h a 5min 927 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kachní prsa s hruškami

13 hlasů
40min 452kJ 169 Kč

Lahůdka pro milovníky kachního masa.

Kuře se sušenými houbami

8 hlasů
1h a 15min 792kJ 220 Kč

Dušené kuře se sušenými houbami a bobkovým listem.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více