Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Problémy se vztahy, nevěrou a sebevědomím

Odpovídá: Mgr. Eva Ráčková

Problémy se vztahy, nevěrou a sebevědomím

Desetiletí jsem před sebou tlačila svůj Život silou. Přetlačovala se s ním. Manipulovala vším a všemi, jen aby mne tolik nezraňoval. O co víc jsem tlačila, o to víc jsem dostávala za vyučenou.

Až moje nemoc, jsem astmatička, mne zastavila a já začala konečně naslouchat lidem kolem sebe a svému tělu.

Všechno je jen o našich vlastních rozhodnutích. Kteroukoliv cestou se vydáme, ta nás dovede přesně tam, kam chceme dojít. Chceme a ani to nemusíme na vědomé úrovni vědět. Každou vteřinou, každou myšlenkou, každým činem tvoříme svůj život, svou minulost, přítomnost i budoucnost. A nemůžeme nikde reklamovat, jen sami u sebe.

Pracuji především s lidmi, kteří pociťují nedostatek sebevědomí, sebeúcty, mají problémy ve vztazích, potýkají se s traumaty po partnerově nevěře, po rozvodu nebo ztrátě zaměstnání. S lidmi, jejichž svět jakoby potemněl a oni nevidí cestu ze tmy ven...

Od 1. dubna 2012 bude Mgr. Eva Ráčková odpovídat pouze na dotazy zadané do této poradny. Dotazy zaslané přes e-mail nebudou vyřizovány. Pro zachování anonymity je možné využít funkci "položit dotaz bez jména".

V případě zájmu o osobní konzultaci můžete Evu kontaktovat přes Skype (nick: pandorka19). Sazba za osobní konzultaci přes Skype je 500 Kč/ hodinu. Dále můžete využít také Pandořiny školy v přírodě - viz níže.


Více o Pandořině škole v přírodě najdete ZDE
nebo na www.pandorinaskola.webnode.cz

.

 

 

Krize ve vztahu

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, mám s přítelem problém. Jsme spolu přes rok, nebydlíme spolu a přes týden jsem pryč, protože studuji. Když jsem u něj o víkendu, píše mu nějaká slečna stále píše, že už se těší, až spolu zase budou apod. Když jsem jednou byla doma sama a opět mu psala, tak jsem se podívala, co vše si psali a byla jsem překvapená. Vím, že bych mu do jeho soukromí neměla lézt, ale nedalo mi to. Psali zprávy ve stylu, že už se těší, až se k sobě budou tulit a bylo to víc a víc intimnější. Když jsem pak šla vařit oběd a on přijel z práce a ptala jsem se ho na to, tak mi řekl, že je to jenom kamarádka a že spolu nic nemají, tak jsem mu řekla, co jsem si četla, pohádali jsme se spolu a potom jsem si s tou dotyčnou promluvila a ona řekla, že už to dělat nebude. Opakovalo se to a stále opakuje. K tomu všemu mě ta dotyčná chce zmlátit (bohužel, na to nemá) a přítel se semnou kvůli tomu nebaví. A víte, co je na tom nevtipnější? Že mi řekl, že si ve vztahu budeme říkat všechno, ať je to pro toho druhého sebehorší.. Tak teď nevím, co si o tím vším myslet a co dělat..

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Jo, když se dva perou, třetí se směje.

 

Myslím, že Váš přítel se čestně a chlapsky nechová ani k jedné z vás.

Je jen na Vás, jak dlouho mu to budete trpět.

Nedotažený rozchod

Dotaz: Dagmar

Pěkný den, s přítelem jsem žila 15 let. Vychovávali jsme společně dceru, která bude mít již 18 let. A před 5 roky se nám narodila další dcera. Celé roky jsme občas hádali a nežili příliš idylicky. Bylo to, jak na horské dráze. V loňském roce jsem našla sílu a přes všechny potíže od něj odešla. Ucítila jsem obrovskou úlevu. Za chvíli to bude rok co jsem udělala rozhodnutí. A já mám pocit, že pořád bez něho neumím žít. Chybí mě. Vidíme se každý týden. Obvykle si uvědomím, že je dobře, že jsme se rozešli. Přesto mě prostě a jednoduše chybí. Mám pocit, že 15 let se nedá vymazat. Přestože mám nového partnera, který je opravdu ideální partner, tak cítím někdy velký smutek. Nechci se k němu vrátit, ale nějak nevím, jak s tím vším naložit. Děkuji za případnou radu. Dagmar

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Pravděpodobně jste celý vztah v sobě definitivně neuzavřela.

Máte tam asi nějakou emoci - pochybnost, kterou jste zůstala "viset" na svém bývalém partnerovi.

Je třeba ji najít a nechat odejít, prožít asi ji, rozloučit se.

Najděte někoho, kdo s tímhle umí pracovat, on už Vám poradí, jak na to.

Především Vám vysvětlí, že občasný smutek nad partrstvím, které trvalo tak dlouho, je prostě normální - zvlášť když uplynul pouhý rok. Nesmí Vám ovšem fatálně zasahovat do stávajícího života.

Osobní krize

Dotaz: Jsem na dně :(

Dobrý den. Už nevím jak dál. Můj přítel bude letos maturovat a ještě k tomu předělává náš dům a chodí do posilovny. Snažím se mu udělat vstřícný krok ale zdá se mi že toho jen využívá a mám dojem, že mě mu je bezemně lépe.Přitom nedávno mě ještě hladil ve vlasech a říkal jak mě miluje. Náš vztah je už skoro jen o sexu. Abych to shrnula hrozně se změnil dřív mě přemlouval na večerní volání při němž jsme si vyznávali lásku a teď mu volám a nezvedá mi to... Dala bych za něj život ale vím, že už mě nepotřebuje. Prosím pomozte mi cítím se hrozně sama a raději už mu ani nepíšu jaké to se mnou je... Nic by to nezměnilo. Děkuji za jakoukoliv pomoc :(

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

"Dala bych za něj život ale vím, že už mě nepotřebuje"

Naciťte si tuhle Vaši větu.

Nic Vás nenapadá?

Co Vás při jejím čtení napadá? Jaká slova? Jaké máte pocity?

Napište mi o tom mail.

Obecné dotazy

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,už delší dobu řeším problém s kterým si nevím rady.Jsem rozvedená je mi 39 let mám 19 letou dceru která studuje.Bydlíme v domečku na vesnici který mi po rozvodu zůstal.Mám dva roky přítele který bydlí asi půl hodinky autem od mě.Má velký dům žijí tam s ním jeho dvě dospělé děti které ale většinou bývají doma jen na víkendy, někdy ani to ne.Přítele mám moc ráda, rozumíme si.Teď to funguje tak že za ním jezdím asi dvakrát týdně.Mám časově náročnou práci, na starosti svůj dům, přítel by chtěl, abych se nastěhovala k němu a bydlela u něj.Jenže to bych pak do práce dojížděla kolem 70 minut jednu cestu autem a kolik bych dala za benzín ani raději nepočítám.A samozřejmě bych to špatně zvládala i časově a navíc by dcera musela zůstat bydlet sama v našem domečku což nechci.Stěhovat se mnou by se nechtěla, i kvůli dojíždění do školy a přítel s tím ani nějak nepočítá.Snažila jsem se to příteli vysvětlit,všechny moje důvody,ale nelíbí se mu to prý chce být se mnou že si mám zkusit najít jinou práci někde blíž což je ale velký problém v našem kraji.Navíc práci mám dobrou a moc se mi nechce ji měnit,mám strach musím živit dceru která bude ještě víc jak čtyři roky studovat. Navíc bych bydlela u přítele v jeho domě, přítel si představuje že bysme dům společně opečovávali a zvelebovali,mě by tam samozřejmě nic nepatřilo a ještě bych měla podotknout že přítel se ženit prý už nikdy nechce.Docela mě tlačí do toho abych se přestěhovala ale on by nic měnit nemusel jako já, mám z toho všeho strach jestli bych to zvládala.Navíc ale nechci o přítele přijít.Co byste dělala vy?

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Nenechala se dotlačit do toho, co nechci, jen ze strachu, že příjdu o "přítele".

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, jsem s přítelem 5,5 let a náš vztah upadá někam do neznáma. mě je 22 let a mu bude letos 30. první 3 roky byly celkem dobré, neříkám, že jsme se nehádali, ale nějak v mezích. Pak jsme spolu začali bydlet a tím problém nastal. Přítel se přistěhoval ke mě do zařízeného domu a zvykl si na veškerý komfort. do práce chodí, ale peníze domů žádné nenosí, moc nevydělává, všechno v domácnosti kupuju já nebo můj táta, který tu s námi bydlí. ten taky platí inkaso a podobné věci. přítel tu je jak na hotelu, nejenže neplatí, ale navíc nadělal spoustu dluhů. půjčil si spoustu peněz ode mě, ale i od mýho táty, za mýma zádama, aniž bych o tom věděla. jakmile jsem se to dozvěděla vyhodila jsem ho, tak byl 3 týdny u maminky a pak přišel s prosíkem, tak jsem ho vzala zpět. nasliboval hory doly, ale skutek utek. je to stejné jako předtím. absolutně si ho nevážím, příjde mi jak příživník, jen se hádáme, dokonce mi už několikrát řekl ať jdu do pr... nebo že jsem pi..zda.. po tom všem co jsem po něm udělala...nespíme spolu, žádné něžnosti, doteky, prostě nic. o puse na dobrou noc nebo na rozloučenou si můžu nechat jen zdát. nevím jak dál, pořád ho miluju, ale začíná se mi úplně hnusit on sám a jeho způsob myšlení. nemám v něm žádnou oporu, veškerá důvěra je pryč. přistěhoval se s pár osobníma věcma, je mu 30 a nemá vůbec nic, žádný majetek, i mobil má po mojí babičce. přestávám věřit tomu, že se někdy změní a bude líp. zároveň ho ale nechci ztratit. Prosím poraďte :(

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

No..nezlobte se, ale co Vám asi tak mám poradit, když přes to všechno, jakého příživníka jste si nasadila do domácnosti, kterou navíc ještě sponzoruje Váš otec, mi zároveň tvrdíte, že ho milujete?

(Jak lze milovat někoho, kým zároveň pohrdáte a nevážíte si ho?)

Na tohle neznám radu. Snad jen doporučení navštívit hodně dobrého terapeuta, který se s Vámi podívá na Vaši sebeúctu.

Fakt si myslíte, že právě takovéhohle muže si zasloužíte?

Že tohle je Váš princ?

Osobní krize

Dotaz: Lenka

Dobrý den, prosím o radu. Nedávno jsme se rozešli s mým milencem. V prosinci na to přišla jeho manželka, se kterou má tři děti, rozhodovali jsme se, jestli zůstaneme spolu, nakonec jsme kvůli dětem zůstali oba ve svých vztazích a musím říct, že jsem to rozhodla já, že jsem ho nasměrovala zpět k jeho rodině, ale náš vztah pokračoval dál, nedokázali jsme to ukončit. Před měsícem to ovšem ex ukončil nadobro. Já to stále nedokážu přijmout, byli jsme spolu rok a expřítel mi chybí. Nevím, jestli to byla láska s velkým L, ale měli jsme k sobě opravdu hodně blízko. Nejhorší na tom je, že spolu pracujeme, takže se v práci občas potkáváme. Na něm je vidět, že se s rozchodem již smířil, bavíme se spolu, zasmějeme, ale pro mne je to jen jitření minulosti. Doma mám partnera a malého syna, ale nedokážu se k nim citově vrátit. Jsem ve stavu, kdy bych nejraději usnula a probrala se za půl roku. Nevím, jak se s tím vypořádat a hlavně, jak celou tu věc brát, proč jsme to měli prožít, když konec je takový, jaký je?? Poraďte prosím. (já - 17.03.1975)

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Možná právě proto, že konec je jaký je....

Možná se máte vypořádat s tím, že ne všechno, co chcete, je právě to, co potřebujete.

Možná je třeba pochopit, že ne všechno, co právě v tuhle chvíli potřebujete, je přesně to, co chcete.

Možná je prostě nejvyšší čas si v tom udělat jasno.

Rozhodnout, co je touha srdce a co obyčejné sobecké chtění.

 

Možná už nemůžete ani zpátky, protože to nejen nechcete, ale už ani nepotřebujete....nebo si jen myslíte, že to nechcete a přitom to potřebujete, jen to nevíte....

 

Asi jsem Vám to pěkně zamotala, že?

Ale věřte mi, že jinak, než nasloucháním vlastního nitra skrze pocity těla - přece víte, co Vám skutečně dělá dobře a kdy se Vám svírá žaludek nebo dělá knedlík v krku, podlamují nohy, je Vám nepříjmně na duši i po těle ap. - východisko ze své sitace nenajdete a můžu Vám tu kázat cokoliv.

Naslouchejte si.

A netrapte sama sebe nesmyslnými domněnkami.

Tím začněte: nevytvážejte si dodatečně žádné domněnky o tom muži a jeho vztahu k Vám. Prostě příjměte fakt, který s vaším vztahem nemá nic společného, že lovit v cizách vodách je vzrušující, ale obvykle to blbě končí. Čím dřív se Vám to povede, tím líp pro Vás.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, s přítelem jsme 3 roky a máme 5měsíční dcerku. Krátce po jejím narození přišel s tím, že mě už nemiluje a nechce se mnou být jen kvůli dítěti. Nikdo jiný v tom prý není. Jakékoli řešení odmítá, nechce zkusit odborníka, nic, prostě se takhle rozhodl a nechce náš vztah řešit. Myslím, že neumí řešit problémy, o věcech, které mu vadily, neuměl mluvit a nechal to dojít až tak daleko. Ale to snad není ani to hlavní. Přijde mi jako strašný sobec a peru se s pocity nenávisti - jak z toho ven? Jen pro doplnění, dceru zbožňuje a chce s ní být, jak jen to bude možné. Zařizuje nám bydlení a myslím, že vtomto směru mu můžu věřit. Dotaz, jak péči o dítě uspořádat, aby z toho neměla nějaké trauma, sem asi nepatří, že? Ovšem kdybyste i tady měla nějaký komentář, ocením ho. Děkuju za odpověď.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Myslím, že Vám rozumím, nejradši byste ho zaškrtila, že?

Podle mne máte na tyto pocity právo, nedal Vám vůbec žádnou šanci.

Ale moc se v nich neutápějte, nezůstávejte v tom, nepomůže Vám to, jen je třeba "upustit páru" a to si dopřejte.

 

Zkuste se pak zaměřit i na to, co mezi vámi bylo pěkné, čím Vás ten vztah obohatil a za to mu v duchu poděkujte. Ale ne dřív, než se sama pro sebe dost vyvztekáte a politujete, nefungovalo by to.

Pokud dovedete sama pro sebe ve svém nitru uzavřít celý vztah s myšlenkou na to pozitivní, co Vám dal, máte vyhráno, Pak Vám bude fuk, že ten pán se chová jako sobec. Necháte to u něj a on se s tím bude jednou muset poprat stejně jako Vy teď se svou nenávistí.

 

Pokud jde o dceru, je třeba rozlišit pozici PARTNER a OTEC. Nechovejte se jako on a dejte mu šanci, aby dokázal, že bude a je dobrým otcem vaší malé dceři. Aby to fungovalo, musíte se oba naučit spolu komunikovat bez zloby, hořkosti a nenávisti. To je přece šance, nemyslíte? :o)


Držím palce.

Osobní krize

Dotaz: Markéta

Dobrý den, prosím vás o radu. Žiji s partnerem již 3 rokem. V loni na podzim mi sdělil, že má krizi a že mě asi už nemiluje, že neví. Ať mu dám čas. V lednu jsem se ho ptala, jestli nějaká změna a on řekl, že ne. Krátce po té jsem zjistila, že se schází z mladou slečnou. Mě je 33, jemu 32 a té slečně 24. Řekla sem mu,že jestli chce být s ní, tak se odstěhuji. Celou tu dobu (i na podzim) se ke mě choval jako by se nic nedělo. objímal, mazlil i sex byl v pořádku. Poznala jsem to jen díky vnitřnímu hlasu. Tak jsem šla spát do obýváku a hledala si byt. Ale každý večer přišel ke mě koukat na televizi, dělal večeře,... Pak se s ní přestal scházet. A nic mi neřekl, jen se mě snažil pořád dotýkat. Když jsem se ho zeptala, co se děje, že mám pocit, že se s ní rozešel, řekl, že ano, že se rozešli, že chce být se mnou. Vrátila jsem se zpět do ložnice a začínáme znova. Chová se tak, že mě u filmu drží v náruči, často mě pusinkuje.... Ale když se ho zeptám, zda mě miluje, řekne, že neví. Ale přitom se chová, jako že ano. Nevím co si mám myslet, ale ví, že když na něj budu tlačit, že to bude horší a horší. Mám si vychutnávat to jak se ke mě chová a doufat, že mu to dojde? Nevím zda dokážu žít s člověk, který neví co ke mě cítí. Možná se bojí, zda mu nebudu zazlívat, to co se stalo,... Sem zmatená. Moc děkuji za odpověď.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

A Vy víte, zda ho milujete?

Na co vlastně čekáte?....

 

Po svých zkušenostech bych už nedikázala žít s člověkem, který neumí říkat NE. Nemohla ybch mu totiž věřit, když říká ANO.

 

Umíte Vy číkat NE.....?

 

Hodně štěstí.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

My ani nemáme hodně společných zážitků, teď na Vánoce jsme spolu byli častěji a já si po nich říkala, že to byl hezký čas a on se úplně sesypal v jedno odpoledne a řekl mi, že potřebuje svobodu, že si připadá jako v kleci a že mu jeho svoboda chybí (jen pro upřesnění- je mi 28 let, mu 32, nikdy neměl dlouhodobý vztah- delší než 2 roky, já žila v v sedmiletém vztahu). Cítila jsem se hrozně, ale neříkala mu nic. Mám dojem, že to hezké, co mezi námi je (spíš bylo), nám proklouzává mezi prsty, oddalujeme se od sebe, stavíme mezi sebou bariéry z nevyvětlených nicotností a za chvíli zjistíme, že můžeme žít každý sám. Chtěla bych, abychom si zase uvědomili, proč jsme spolu začali žít a proč si sebe vážili, ale nevím jak to udělat, jak vůbec ten rozhovor přirozeně začít. Děkuji za odpověď.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Potřebuje svobodu?

Dejte mu ji.

Nic lepšího pro SEBE nemůžete udělat.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, žijeme s přítelem asi rok,spolu jsme dva roky a v poslední době se nám kupí potíže s komunikací. Největší problém vidím v jeho náladovosti, když má z nějakého důvodu špatnou náladu (ani už po těch důvodech raději nepátrám) nemluví, je otrávený, atmosféra doma houstne, určitě to není rodinná pohoda. Já se snažím si toho nevšímat, být v pohodě a klidu, ale po nějaké době (někdy to trvá déle než jeden nebo dva dny) - snažím se být pozitivně naladěná, zkusím neškodné téma a odpovědí je mi opět nenálada anegativní přístup. Nemám nekonečnou trpělivost, nevydržím to a řeknu svůj názor, bohužel už většinou nezaobaleně a upřímně. Tím je úplně oheň na střeše. On se urazí a je to ještě horší. Vážím si ho, jen se nemůžu ztotožnit s některými reakcemi na některé věci a on si jakoukoliv věc bere nesmírně osobně (jako kritiku, třeba i to, že ho poprosím, aby dal chleba do pytlíku, aby neosychal:)-neříkám to nikdy nějak vyčítavě (vážně se snažím), prostě normálně. Potřebovala bych radu, jak se povznést nad jeho nálady, jak pracovat s tím, abych si je nebrala osobně-že mě nemá rád, že mu není se mnou dobře - to mi mimochodem nedává nijak najevo, objímání nebo držení za ruku se u nás nevede, pouze pokud iniciuju já a to na nezbytně nutnou dobu. O vyznání lásky z jeho strany nemůže být řeč. On má hodně zájmů a koničků a já také, netrávíme spolu moc času (podle mého názoru, podle jeho asi moc)a když už ano, většinou doma, proto bych byla ráda, kdyby ten čas byl naplněný pozitivně a ne v husté atmosféře.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Můžete mi dát tak 3 důvody, proč spolu jste?

Co nejkonkretněji prosím.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobry den pres dva roky ziju s pritelem, nezijeme spolu ale kazdy zvlast nyni nastala komplikace smsek v jeho telefonu jinym zenam ale pry s nimi nic nema, najednou se mi prestal ozyvat, nepise mi, nevola, vsude na ples, na zabavu, chodi sam rika ze to beru za spatny konec strasne moc se snazim vychazet s jeho prateli, rodinou ale on trvdi ze ted mezi nami proste vůbec nic neni a kdyz chci definitivni konec tak to zase moc hrotim....

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Komplikace sms v jeho telefonu? Co to znamená? Co Vy co máte co hledat v jeho telefonu?

 

Strašně moc se snažíte? A proč? K čemu? O co?

A na druhou stranu zase chcete konec...nějak se v tom nevyznám.

Víte Vy vůbec, co přesně chcete?

 

Myslím, že to jasně nevíte, takže Váš vztah k tomu konci stejně, nejspíš dost bolestně pro Vás, doklopýtá....

 

Udělejte si v hlavě a srdci jasno, nač takového "přítele" vlastně potřebujete a zda Vy sama se chovátre vůbec jako "přítelkyně" :)

Reakce na příspěvek

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, mám již přes rok partnera. Nežijeme spolu v jedné domácnosti. Je to skvělý muž a opravdu ho miluji. Problém nastává v okamžiku, kdy se jdeme s přáteli pobavit do baru. Nejprve je vše v pohodě, ale jak se víc napije, začíná být agresivní, zkouší PŘEDE mnou balit ostatní ženy a za žádnou cenu nejsem schopna ho jakkoli dostat domů. I on sám je pak ze svého chování nemile překvapený. Už si opravdu nevím rady co dělat.. Děkuji

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

No nevím....

Pokud jde o chovánio toho muže, to by mělo trápit především jeho a on by s tím měl začít něco dělat - vyhledat psychologa nebo kauče a podívat se na své kostlivce ve skříni.

 

Pokud jde o Vás, tak Vás by mělo trápit především to, proč se vám tohle děje, proč to dopustíte, aby se k Vám takhle choval a co ten muž pro Vás vlastně znamená, když jste s ním ochotna tyhle situace absolvovat.

Jeho totiž VY nezměníte, to může jen on.

 

Jediné, co můžete změnit VY, je fakt, že ve chvíli, kdy Vám ukáže jednu ze svých nehezkých podob, jste z toho vyděšená a nešťastná...

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, mám takovej problém. Mám přítele s kterým jsem přes rok a zamilovala jsem se do druhého, který mě hodně chce. Můj přítel je hodně majetnický a dost věcí mě na něm štve, nemůžu se rozhodnout nevím co mám dělat.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

V tomhle případě je nejosvědčenější postup: čestně se rozejít s tím, kdo mne už nepřitahuje a kdo "mě štve" a zůstat nějakou chvíli sama. Hned se nevázat na někoho dalšího, ale udělat si v sobě pořádek, užít si svobody a ujasnit si, co a koho vlastně chci JÁ.

 

Držím palce.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobry den. Byli jsme spolu 3,5 roku a pak se se mnou přítel rozešel. bylo tam hodně důvodu..nebylo dobry bydlet s rodičema, zbytečný hádání.chtel si vycistit hlavu byt sam a nevedel jestli se k sobe hodime.ted uz jsem 4mesice sama a mame mezi sebou volny vztah.ale stejne jde jen o sex..obcas se vidime..nemuze na me zapomenout. Když se ho ptat co ke me citi tak odpovi nevim..na vsecko odpovi nevim..uvidime.kdyz polozim otazku co mam udelat aby se vratil, tak prej nic nedelej..tak nevim co mam delat a nemuzu ho dostat z hlavy.na to ze mu bude 29let tak uz by mohl vedet co od zivota chce.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

A Vy to víte?

 

Proč se poutáte k člověku, který neumí nést zodpovědnost za svá rozhodnuté a dělá je jen na půl?

Nikdy nebudu dost dobrá

Dotaz: Kristyna

Dobry den to jsem ješte já Ta kristyna jak ma vztah 8 mesicu ohledne jeho byvale doufam že víte kdo, nedopsala sem to celi, protože jsem nestihala, ale ješte chci zmiti to že se chteji spolu furt nekde sejit ale ona chce abych tam u toho nebyla ja, samozdřejme pritel ji furt piše že nemá čas ale on ten čas ma ale nvm proč za ni teda nejede když ji piše jak moc mu chybí a jak moc ji miluje, a ješte mi řekl že kni furt neco cejti že kdyby se ona k nemu chtěla vratit tak u něho má velkou šanci, pry nejsem jak ona, ona je pry lepší než ja toto mi řika furt a ja vždy skaču co o řekne už me to fakt nebavi se tim trapit už skoro měcis kvuli tomu nespím a opravdu bych chtěla poradit, prosim, nvmzda ke me ješte neco citi občas je Milej a vyznava mi lasku a me se to libi tak zapomenu vždy na to co mi děla, a vždy mu odolam, chci vedět na čem sem, priznam to jsem hodně žarliva ale snažim se moji žarlivost ovladat ale občas to prostě nejde Jinak děkuju za Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Kristýnko, najděte si někoho,kdo Vám pomůže najít sebeúctu.

Určitě si nezasloužíte být "nouzovka" pro někoho, kdo si neví rady sám se sebou a nemá ani za nehet zodpovědnosti.

 

Projekt Půlmaratonská stonožka. Podpořte i vy onkologicky...

Těstovinový salát s tuňákem

Těstovinový salát s tuňákem

11 hlasů
55min 819 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Gnocchi s houbami

14 hlasů
30min 335kJ 90 Kč

Jednoduchý recept na gnocchi s houbami.

Kuřecí paličky s mandarinkami

11 hlasů
1h a 5min 620kJ 180 Kč

Pečené kuřecí paličky s pomerančovou omáčkou.

Poradny

Pracuji na DPP, jak získat nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Pobírám ID 2. stupně, dostanu PPM a RP?

Dobrý den,pokud kromě invalidního důchodu nepobíráte jiný příjem (nevykonáváte výdělečnou činnost... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více