Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Problémy se vztahy, nevěrou a sebevědomím

Odpovídá: Mgr. Eva Ráčková

Problémy se vztahy, nevěrou a sebevědomím

Desetiletí jsem před sebou tlačila svůj Život silou. Přetlačovala se s ním. Manipulovala vším a všemi, jen aby mne tolik nezraňoval. O co víc jsem tlačila, o to víc jsem dostávala za vyučenou.

Až moje nemoc, jsem astmatička, mne zastavila a já začala konečně naslouchat lidem kolem sebe a svému tělu.

Všechno je jen o našich vlastních rozhodnutích. Kteroukoliv cestou se vydáme, ta nás dovede přesně tam, kam chceme dojít. Chceme a ani to nemusíme na vědomé úrovni vědět. Každou vteřinou, každou myšlenkou, každým činem tvoříme svůj život, svou minulost, přítomnost i budoucnost. A nemůžeme nikde reklamovat, jen sami u sebe.

Pracuji především s lidmi, kteří pociťují nedostatek sebevědomí, sebeúcty, mají problémy ve vztazích, potýkají se s traumaty po partnerově nevěře, po rozvodu nebo ztrátě zaměstnání. S lidmi, jejichž svět jakoby potemněl a oni nevidí cestu ze tmy ven...

Od 1. dubna 2012 bude Mgr. Eva Ráčková odpovídat pouze na dotazy zadané do této poradny. Dotazy zaslané přes e-mail nebudou vyřizovány. Pro zachování anonymity je možné využít funkci "položit dotaz bez jména".

V případě zájmu o osobní konzultaci můžete Evu kontaktovat přes Skype (nick: pandorka19). Sazba za osobní konzultaci přes Skype je 500 Kč/ hodinu. Dále můžete využít také Pandořiny školy v přírodě - viz níže.


Více o Pandořině škole v přírodě najdete ZDE
nebo na www.pandorinaskola.webnode.cz

.

 

 

Obecné dotazy

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den chtěl bych se zeptat co mám dělat,když moje slečna má nemoc a já k ní nemůžu jet.Snažím se jí volat a psát,ale ona má mobil v pokoji a vždycky mi to veme kolem 21:40 a víc a na smsky skoro neodpovídá prý kvůli penězům.Už jsme se 1-2týdny neviděli tak nevim co mám dělat.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Dostat se do téhle situace, zamyslela bych se nad tím, zda svému partnerovi chybím tak, jako on mě.

Pokud je jí líto peněz za SMS, je někde něco špatně...

Zkuste se od ní odpoutat, tak často ji nekontaktovat, omezit se na jednu dvě zprávy denně a užívat si zbytek léta bez ní. Uvidíte, co se stane.

Obecné dotazy

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den.Psala jsem dotaz ohledně vztahu,chci se zeptat,jak zjistím odpověd od Vás?Do emailu mi ještě nic nepřišlo a tady mezi tolika problémy se vztahem to nelze najít.Děkuji Hanka..

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Bohužel, asi Vám nic jiného, než hledat, nezbyde, i když si myslím že upozornění na to, že dotaz byl zodpovězen, by Vám do mailu měl přijít.

Dotazy jsou většinou anonymní, takže ani já nevím, komu odpovídám.

Nicméně jsem se podívala několik stránek dozadu, abych zjistila, zda jsem nějaký dotaz nepřehlédla.

Nepřehlédla, ale jeden jsem zapomněla publikovat, pokud to byl ten Váš, už jsem to napravila a určitě ho najdete.

 

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,paní Evo.Nevím si rady s manželem,jsem zoufalá,nevím co dělat a tak prosím o radu.Jsmer spolu 3 roky z toho rok sezdaní.Máme spolu 1,5letou a 3.měsíční holčičku.Naše krize trvá od doby umrtí manželova otce.To jest 3 měsíce.stále se hádáme kvůli maličkostem.Mě vadí,že si mě ve společnosti ani doma nevšíma a nejeví o me zájem.V hádce mi řekl,že si mě nechctěl nikdy vzít,že sme na něj s jeho matkou dělaly nátlak a že je se mnou jen kvůli dětem.o rozvod,ale žádat nechce,tvrdí,že mám o něj požádat já jestli chci,ale on o nej žádat nebude.Když sem mu podala návrh na bydlení,abychom byly spolu aspion kvůli dětem a nějak spolu vycházeli,není schopný se vyjádřit.Vůbec se sem,nou o tom nechce bavit.když za ním přídu odhání mě,ale jsem si jistá,že nevěrný mi není a nebyl.poradte prosím,co mám dělat aby nedošlo k rozvodu.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Nu... já na Vašem místě bych si především připustila, že nemám problém s manželem, ale sama se sebou.

Pak bych se podívala na všechna ta znamení, která mne na to upozorňují.

Například:

- podle čeho usuzujete, že to všechno začalo smrtí otce Vašeho muže?

- vádí Vám, že si Vás nevšímá? Proč? Vždycky si Vás nevšímal a nebo až teď poslední tři měsíce? Upřimně..

- v hádce - emoci - Vám nejspíš sdělil svůj niterný pocit - nechtěl jsem si tě vzít, dotlačily jste mně k tomu... tak tohle bych nebrala ale vůbec na lehkou váhu. I kdyby to nebyla pravda, svěčí to o tom, že i Váš muž má problém sám se sebou a ten si může vyřešit jen on. Chcete ho i s tímhle problémeme - pravděpodobně je dost nezralý a sám neví, co vlastně chce - ? Ano? Tak mu dejte čas.

- chcete spolu zůstat kvůli dětem? Víte, tohle když já slyším a nebo čtu, "otvírá se mi kudla v kapse"...setkala jsem se už s mnoha lidmi, kterým tahle "rodičovská charita" tak děsně ublížila....

Zkuste být upřímná: co je vlastně DOOPRAVDY za oním "budeme spolu alespoň kvůli dětem"... A buďte k sobě pravdivá.

- zkuste se přestat zabývat svým mužem, někam a k něčemu ho "tlačit" a zabývejte se sama sebou. Co vlastně chcete VY? A proč? K čemu to potřebujete a proč se Vám to nedaří? Co Vám brání dostat to, co chcete a je to skutečně to, co opravdu potřebujete?

- je rozvod opravdu to nejhorší, co Vás může potkat? A proč si to myslíte?

Je hodně otázek, které sama sobě můžete položit. A víc než otázky samy je pro Vás důležité, abyste si na každou PRAVDIVĚ odpověděla.

Chorobná žárlivost

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, také mám problém ve vztahu nedávno jsem s přítelem měla dost těžkou konverzaci ve které mi řekl celou pravdu jsme spolu rok a půl a já před měsícem udělala dosti velkou chybu on chtěl být sám beze mě chtěl mít odemne klid jenže mi to neřekl vypnul si telefon a nikdo o něm nic nevěděl a tak jsem obvolávala lidi jestli o něm nic nevědí měla jsem strach že se mu něco stalo poté když jsem ho oběvila tak mi řekl že jsem děsná stíhačka vím že jsem byla stíhací a udělala jsem chybu ale on mi řekl že mě za to již nemiluje že ho nebavím že mu vadí jak jsem na něm zavislá a že nejsem sponntání ale že mě má rád že mu na mě záleží a že stále patřím k němu jen si myslí že už náš vztah nebude mít dlouhé trvání akorát se s ním nechci rozejít miluji ho moc byla to láska na první pohled a tak se ptám jak se zbavím závislosti žárlením na jeho kamarádky a jestli se to vše dá napravit, jestli jsou nějaké činy kterýma bych si zase jeho lásku vybojovala. Již jsem poučena a takové činy už nikdy neudělám jsem z toho špatná nevím co dělat nejhorší na tom je že si ani nemám ským o tom popovídat a ani on sám se mi neotevře neřekne mi co se děje proč je smutný atd...chtěla jsem to po něm a jediný co mi na to řekl za ten rok a půl můžeš vědět že se s ničím nesvěřuji proč mám takovou náladu atd.. poradíte mi prosím?

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Víte, stokrát sama sebe můžete ujišťovat, že tuhle chybu už neuděláte a až příjde na lámání chleba, zase ji uděláte.

Stokrát a tisíckrát se můžete snažit a bojovat o druhého člověka, ale pokud ten má minimální pud sebezáchovy a už Vás nechce, tak nevybojujete nic, jen si strašně ublížíte.

O žárlivosti jsem tu napsala už všechno. Nemám, co bych k tomu dodala. Je to hrozná posedlost, nemoc duše, kterou když nebudete léčit, zničí Vám život.

 

Tohle celé je jen a jen o Vás. O tom, jak k sobě budete upřímná, jak hluboko si do sebe jste ochotná sáhnout. O tom, zda vyhledáte odbornou pomoc a nebo se budete utěšovat tím, že to NĚJAK (by mě fakt zajímalo jak) zvládnete.

Nechte toho muže na pokoji. Musí toho mít už opravdu plné zuby, když mu je jedno, že v situaci, kterou Vám připravil, by se o něj asi každý bál. Je to možná jen slaboch, který neumí udělat radikální řez a tak jeden druhého trápíte. On Vám nechce ublížit a při tom Vám ubližuje, Vy ho nechcete ztratit a přitom jste ho nikdy neměla.

Nevlastnila, protože ztratit mohu jen to, co mi patří. A žádná lidská bytost nikomu nepatří, jen sobě.

Neznáte svoji vlastní cenu, proto hledáte ocenění jinde.

Přestaňte s tím a najděte si někoho, kdo Vás tou temnotou Vaší duše bezpečně provede.

Hodně štěstí.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, mám přítele a jsme spolu něco přes rok asi se čtyřměsíční pauzou. Jsem na něm hrozně závislá, nemám v něj důvěru a žárlím i na jeho kamarády.. Nejradši bych všechen čas, trávila s ním a dávala pozor, jestli dělá to co chci. Když se mnou být nechce, a chce svůj volný čas, zlobím se a propadám depresi.. Nedokážu si vysvětlit své chování a připadám si jako blázen. Prosím o radu, která by mi pomohla své chování, alespoň trochu zmírnit. Děkuji.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Na Vašem místě bych vyhledala psychiatra, který by vyloučil závažnější onemocnění - v opačném případě bych se léčila - a pak si našla velmi dobrého psychologa, který by mi pomohl najít vlastní sebehodnotu a sebeúctu.

Dobrý den, mám problém je mi 20 a přítelovi 21 jsme spolu 3,5 roku .Chtěla by jsem od vás poradit co mám dělat když mi můj přítel skoro každý den říká jak mě nemiluje že jsme ošklivá že ho mám pouze na peníze že ho podvádím apod. Když mu řeknu ať se semnou rozejde když si to myslí tak mi na to neodpoví.Za pár minut se zase uklidní a zeptá se mě jestli ho vůbec ještě miluju že ho mrzí co mi říká ale že si to uvědomí až když to řekne.Jenomže ve mě to zůstane a pak přemýšlím nad tím jestli to je pravda že se mu nelíbím že jsem tlustá apod... a pak se před ním stydím svléknout nebo s ním spát protože na to pořád myslím a on mi pak řekne proč se po tak dlouhý době stydím a když mu řeknu že to není jen tak po tom co mi říká tak řekne jen "ale prosím tě já to nemyslel vážně, miluji tě vždyť to víš a začne mi říkat hezky věci a za pár dní znova.Když se sním rozejdu tak je 2-3 dny zlej vyhrožuje mi, že jak zjistí že někoho mám že ho zbije a mě taky vyhrožuje i mé rodině když ho nechtějí za mnou pustit aby semnou mluvil.Pak se uklidní a píše zase hezké sms a já se k němu vždycky vrátím s pocitem že se změnil.Poraďte mi prosím co mám dělat.Děkuji

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Já nevím, co máte dělat Vy, ale já bych se s ním rozešla.

Bez pardonu a z úcty k sobě samé.

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, paní Magistro, nevím kde začít... je to dva roky, co jsem s mojí kamarádkou a mým manželem unás popíjeli. Manžel šel spát a my ještě seděly... pak jsme se šly spolu koupat a já navrhla, žee půjdeme manžela vzbudit, celé toto skončilo sexem zpočátku ve třech posléze pouze mezi nimi. Nebudu zapírat, že jsem neodmtnutí manželovi zazlívala, ale pak jsem si uvědomila, že to byla má hlouppost. Je pravdou, že po nějaké době mi přišlo, jako by je to k sobě táhlo. Po celou tu dobu, až do června tohoto roku jsem to v sobě dusila a říkala si, že žárlím...dokud.... začátkem července jsem kamarádku pozvala na grilování, seděli jsme venku povídali a manžel přišel s nápadem jít do bázenu... v první chvíli jsem mu řekla, že pokud tam vleze (byla zima), tak půjdeme i my .. manžel tam opravdu vlezl a my teda také... po chvíli jsem já vylezla, jelikož náš pejsek začal velmi vyvádět se sousedovým a já ho šla zavřít do domu. Přitom jsem si řekla , že na ně z balkonu "houknu"... .. když jsem přišla na balkon, zaslechla jsem zasténání, po té pravidelné "šplouchání" vody šokem jsem se nemohla hnout.. stála jsem tam jak sloup a nemohla uvěřit , trvalo to cca 10min....vrátila jsem se dolů a ptala jsem se, co tam proběhlo.. manžel říkal že nic, kamarádka nereagovala... když si sedli, znova důrazně jsem se zeptala, odpověď manžela znela opět, že nic se tam nedělo...vstala jsem a dala jsem mu facku s tím, že teĎ se také nic nestalo... manžel odešel a kamarádka mi přiznala, že ji osahával a že ji pouze 1xzasunul penis do vaginy...ale nic víc... šla jsem za manželem a řekla mu to, on i přesto tvrdil že to není pravda.. tak jsem zavolala kamaradku a ta to rekla pred..najednou zacal tvdit, ze to nebyl penis ale prsty.. a že ona nechtěla( vysvetlila jsem jí, že "nechtít vypadá jinak) ... šíeně jsem obou vynadala a odešla...řekla jsem jim, že do rána mají oba zmizet... když jsem přišla domů, manžel tam zkroušeně seděl, omlouval se, říkal, že jí nechce, že neví co ho to napadlo, že mě miluje, ale nepřiznal nic víc, na jakoukoli otázku říká, že neví, nepamatuje si.. Nevím co mám dělat, jsem z toho psychicky úplně odrovnána a ještě víc mě mrzí, že mi manžel lže. já a kamarádka jsme měli minimum alkoholu, manžel byl trochu přiopilý....jsem přesvědčena že by se to v budoucnosti opakovalo... nažel tvrdí že v žádném případě, ale j mu nevěřím.. prosím co mám dělat, poraďte mi...děkuji

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Nevím, co Vy máte dělat.

Ale já bych si přestala hrát s ohněm, protože vím, že pálí... a protože vím, že hrát si s ním a nespálit se, je prakticky nemožné.

Pokud vedete takový způsob života, kdy se některé věci tolerují, pak se prostě musí tolerovat vždy a nebo se nemohou tolerovat nikdy.

Nic mezi tím neexistuje.

Udělejte si v sobě jasno.

Zjistěte, kdo jste Vy sama, pak budete také vědět, kdo je Váš muž, kdo je Vaše kamarádka, čemu můžete věřit a čemu ne.

Obecně platí, že lidé kolem nás nám lžou, když si myslí, že neuneseme pravdu a že je samotné to ohrozí. Tohle je velmi nedospělé chování.

Zamyslete se nad tím, prociťte si to - jak je Vám to příjemné či nepříjemné - myslím, že u toho můžete začít.

No když to čtu,tak paní poradkyně...je pěkný hulvát a měli by ji vyměnit,jak se to chováte k lidem,kteří Vám dali důvěru,že jim pomůžete,poradíte.Fuj stydte se...povyšovat se nad lidi způsobem,jakým to děláte je něco hrozného!!!Velmi se nad sebou zamyslete vážená...mimochodem žádná hvězda nejste...možná proto jste takhle zlá...

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Staří Řekové věděli, že si Sokrates velmi váží znalostí...

Jednoho dne ho potkal jeden známý a povídá: "Jestlipak víš, Sokrate, co jsem se zrovna dozvěděl o tvém příteli?"

"Počkej chvilku," odpověděl Sokrates. "Než mi cokoli řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít."

"Tří sít?"

"Přesně tak," pokračoval Sokrates. "Než mi začneš vyprávět o mém příteli, možná bude dobré na chvilku zkusit prosít to, co mi řekneš.
První síto se jmenuje Pravda. Máš naprostou jistotu, že to, co mi chceš říct, je pravda?"

"Ne," odpověděl ten člověk, "vlastně jsem to jenom slyšel a..."

"Dobře," řekl Sokrates. "Takže ty opravdu nevíš, jestli je to pravda nebo není. Teď vyzkoušejme druhé síto, síto se jmenuje Dobro. Chceš mi o mém příteli říct něco dobrého?"

"Ne, naopak..."

"Takže," pokračoval Sokrates, "chceš mi o něm říct něco špatného a nejsi si jist, jestli je to pravda.
Ale pořád ještě můžeš zkouškou projít, protože zbývá ještě jedno síto. Jmenuje se Užitečnost.
Je mi to, co mi chceš o mém příteli říct, užitečné?"

"Ne, moc ne."

"Dobrá," uzavřel Sokrates, "to co mi chceš říct není ani pravdivé, ani dobré, dokonce ani užitečné, tak proč bys mi to měl vyprávět?"
 

...To je důvod, proč byl Sokrates velký filosof a všichni si ho vážili.

 

Přeji Vám hezké léto :o)

Obecné dotazy

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu,přítelkyně se se mnou rozešla asi před rokem,máme spolu 7 letou dceru a aspon ta mě má moc ráda a samozřejmě že i já ji,donedávna jsem s bývalou přítelkyní nevycházel v žádném případě ale najednou se vše otočilo,neviděl jsem ji ani ona mě asi 4 měsíce a najednou mi říká že mi to sluší,směje se atd. Ona má partnera o 16 let staršího než je sama,má peníze,nevím jestli je tam láska ale určitě nějaký pocit zabezpečení který já jsem ji tehdy nemohl dát,stydím se za to ale ted už je vše zas dobré,prostě ji stále miluji,dokonce dnes když jsem ji vracel naši dceru,tak dcera mi vzala ruku a vzala ji i bývalé přítelkyni a dala nám je na sebe,chvilku jsem se zas cítil jako partner,no prostě úplně jednoduše nemůžu za tu dobu co jsem s oběma byl na ně zapomenout ale zdá se mi že ona zapomenula rychle,po dlouhém vztahu a nebo nepřizná že na ty časy občas taky vzpomene.Děkuji

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Víte, já nevím přesně, jakou radu vlastně chcete?

Co máte dělat?

To já nevím...

Jak se k přítelkyni znovu přiblížit a zjistit, co ona k Vám vlastně cítí..zda by se Váš vztah nedal znovu obnovit?

Nu....tady myslím, že jediné, co bude fungovat, je PRAVDA. Naprostá pravdivost, se kterou se jí otevřete. Řeknete jí přesně, co cítíte, co cítíte k ní, jak byste chtěl utvážet Vaši společnou budoucnost, co jí můžete nabídnout..... prostě Vy už budete vědět, co říci - tedy pokud jí otevřete své srdce :o)


Myslím, že to můžte klidně zkusit, protože nemáte co ztratit. Můžete jenom získat.

A pokud to nedopadne, nic se přece nezmění. Jen se nebudete muset trápit tím, že jste možná o něco přišel, protože jste to nezkusil.

Takže hodně štěstí :o)

Osobní krize

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý večer. Před rokem jsem se rozešla s přítelem. Nyní jsme se spolu začali občas vídat a spát.jsem zmatená z toho jestli se chce vrátit nebo mě jen využívá.Moc se mi neozývá ale pracujeme spolu.Nějak se od něj nemůžu odtrhnout.Bolí to.Chtěla bych ho zpátky,ale jeho odpověď na všechno je nevím. Děkuji

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Existuje jedno moudro: Nikdy nevstoupíš do téže řeky.


Jste si jistá, že to, kam jste teď vstoupila, je tatáž řeka, ze které jste před rokem vystoupila?

A proč jste tenkrát vystoupila a teď se chcete vrátit?

K čemu to potřebujete? Proč vlastně potřebujete poslouchat: já nevím.... Co Vám to říká?

Co to vlastně chcete "zpátky"...?

Krize ve vztahu

Dotaz: Iva

Dobrý večer, mám velmi bolavé srdíčko a cítím se bezradně. Prosím, tedy o radu. Po 9.letém vztahu mě opustil partner. Důvodem rozchodu a toho, že mě již nemá rád, je, že jsem otěhotněla, i když jsem věděla, že děti již nechce. Máme spolu syna (6.let), se kterým mají velmi milující vztah, i on nese náš rozchod velmi těžce. Dnes je našemu miminku 8.týdnů, stále nás oba ignoruje. Pokusila jsem se mu vše vysvětlit, omluvila se za svoji chybu, otevřela srdíčko, ale vše marné......Nevim si rady, mám stále čekat, zda se k nám vrátí, zda mi odpustí a bude nás mít všechny rád, nebo se mám s tím smířit, i když nevim jak.....Pohled do budoucnosti, na ty vztahy a návaznosti je hrozná, nejen pro mne, ale zejména pro ty děti, které za nic nemůžou. Předem děkuji za odpověď. Iva

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Co Vám má odpustit?

Že jste otěhotněla?

On u toho nebyl?

Pravda, Vy jste věděla, že další dítě nechce, ale znovu se ptám: on u toho nebyl? On není tím, skrze něho a jehož přičiněním dítě také přišlo na svět? To je jen VAŠE chyba? A je to chyba?

 

Víte, člověk, který zavrhne svou ženu, své dítě - vlastně nejen to nechtěné, ale i to milované, protože i to opustil, má sám se sebou nějaký vážný problém. Ten Vy ale mevyřešíte. To musí on sám.

Vy ho můžete jen dál milovat, nechat si ho v srdci, ale jít dál i bez něj.

Myslete na něj s láskou, ale nesnažte se ho o ničem přesvědčit, přitáhnout si ho silou, výčitkami, apelem na dvě malé děti.... To nefunguje.

Postavte se na vlastní nohy. Buďte sama sebou. Nebuďte na něm závislá. Jen ho dál milujte, ale nelpěte na něm.

Časem buď pochopí, jak sám sobě škodí a nebo pokud to i nepochopí, Vaše bolest se zahojí a přijde někdo jiný, kdo Vám dá to, co tenhle muž nedokáže.

Zatím na sebe buďte laskavá a nehledejte všechny chyby jen u sebe. Ve vztahu jsiou vždycky DVA a Vy můžete vyřešit jen to, co je VAŠE.

Mnoho štěstí a ať Vám děti dělají radost :o)

Obecné dotazy

Dotaz: Romana

Zamilovanost přece nevydrží věčne...nikdy to není jako dřív, ale proč s vámi nezustane i když vás má jen rád?:(

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Říkáte JEN rád?

To je přece málo....

Osobní krize

Dotaz: Radka

Dobrý den, mám rok přítele na dálku. Vidíme se 1x měsíčně tak 3-5 dní. Dříve jsme si hodně psali, skypovali. Od dubna se to nějak změnilo, připadne mi,že je chladnější. Na větu Chybíš mi nebo Miluji tě...odpoví, je to pořád to stejné dokola. První 3 měsíce mi psal básně,ted už nic. Skoro mi nenapíše,když nejsem první. Každopádně i přesto ho velmi miluji, stále na něj myslím. Naučila jsem se nežárlit, respektovat jeho práci, být hodná a trpělivá. No, v sobotu na mou SMS, kde stálo Miluju tě, mi odpověděl...Budu zlý. Já k Tobě necítím nic, mám Tě rád, když jsme spolu, tedy, pokud se nezlobíš. Mám rád i Tvou rodinu.......Druhý den mi napsal,že to byl alkohol, každopádně na to mou otázku,zda to myslel vážně, odpověděl,že mě má rád. Máme jet spolu na dovolenou, nevím,co dělat, jak se chovat. Potřebuji lásku. Jsem smutná, neštastná. Prosím o radu.děkuji. Mám 33 let. Od toho neštastného dne je jiný, asi se víc snaží. Ale já jsem pořád rozhozená a mám strach. Děkuji.

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

"Asi se víc snaží".............. probůh, to zní strašně, ble... Necítíte to?

Z toho, co jste napsala mám pocit, že chcete něco, co Vám ten muž není schopný dát...prostě to NEMÁ. Není to jeho chyba. Ani Vaše.

Někdy to tak prostě je.

Možná byste se měla naučit zbavovat se některých svých očekávání, iluzí, romantických představ... Na druhou stranu ale také i stát si za svým, postavit si vlastní hranice.

Já na Vašem místě bych šla na doprovázenou pouť. Je to nenásilná terapie právě pro tyhle případy, kdy si člověk potřebuje srovnat v hlavě, co chce a co vlastně on sám nabízí...

Je to moje zkušenost, nevnucuiji Vám to, ale jakákoliv terapie by mohla být pro Vás lepší než nic.

Myslím totiž, že Vy jste především zmatená....potřebujete si dát do rovnováhy hlavu a srdce.

Osobní krize

Dotaz: Kristýna

Dobrý den, s přítelem jsem asi rok. Celý ten rok byl hodně divoký. Při sebemenším konfliktu rozbíjel zdi, ze strachu a zoufalství, že se s ním rozejdu. Pak začal vyhrožovat sebevraždama. Třikrát se skutečně podřezal, držela jsem mu žíly a čekala na sanitku. Většinou to bylo v kombinaci s alkoholem a nějakou tou fackou. Bylo to strašný období, ale nikdy mě nenapadlo ho opustit. Milovala jsem ho a věděla jsem, že on miluje mě. Před měsícem jsme se přestěhovali z Moravy do Prahy. Začal zase hodně pít, přestal chodit domů, facky a škrcení je čím dál tím častější a hlavně neustálý sliby, ponižování a urážení. Za týden se stěhuje. Mám pocit, že jemu je to úplně jedno, že se asi těší až bude pryč. Přes všechny tady ty věci, co mi udělal, ho pořád celým srdcem miluju. Vím, že ho musím poslat pryč, že bych vedle něho brzo umřela. Ničí mě to ale a strašně, strašně bolí. Poraďte prosím, jak trošku zmírnit tu bolest?

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Nijak.

Vy jste se prostě rozhodla, že chcete trpět, že potřebujete prožívat bolest, prostě že budete oběť a na to žádná rada není.

Leda se rozhodnout jinak - že to tak NEBUDE!

Sama to nedáte ani náhodou, takže pokud máte na to (myslím psychicky, nikoliv finančně), abyste se rozhodla svůj život změnit, tak si co nejrychleji najděte terapeuta a začněte na sobě pracovat.

Bude to nejdřív bolet, ale věřte, že Vám časem bude líp a líp :o)

Pokud na to nemáte, tak začněte trénovat. Třeba běh nočním městem s dítětem v náručí...nebo usměvy s vyraženými zuby...taky je dobré si natrénovat osmihodinovou pracovní dobu s přeraženými žebry a podobné radovánky.

 

Prostě se vzpamatujte! Zatím to vypadá, že ten muž, přes své psychické problémy, má víc rozumu, než Vy a proto odchází. Doufejte, že mu to vydrží a děkujte svému andělu strážnému, že to takhle zařídil. Že Vás zbavil patologického žárlivce bez sebevědomí a zodpovědnosti za sebe samotného!

Trochu pokory by to, děvče zlaté,  chtělo a pak OKAMŽITĚ nasadit léčbu pro Vaše zraněné, dobité a zdecimované JÁ.

Začněte léčit SVOJE zranění, protože na to, abyste vyléčila zranění někoho druhého, prostě nemáte síly, možnosti, prostě NIC.

Představte si prostě, že máte prázdný účet, ba jste v kontokorentu. Z čeho tedy chcete nabízet někomu jinému finanční pomoc?

Soustřeďte se nejprve na sebe.

Hodně štěstí.

 

 

 

 

 

Jak se vyrovnat s rozchodem?

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den.s přítelem jsme byli spolu 4 roky. Mě je 21 a jemu 22. Jsme spolu od střední školy.od svých 16 let. Celý 4 roky byli v pořádku..měli jsme vztah na dálku. Vídali jsme se každý víkendy a každý volno co jsme měli. uplně každý byli jsme bud u něho doma a nebo u nás...trávilu spolu krásný chvíle. všechno bylo ty 4 roky dobrý. Je tomu ted 3 dny a je to pro mě pořád težký přijmout.jelikož to přišlo uplně zničehonic.Byli jsme spolu víkend před tím to bylo fajn.. Nic nenapovídalo tomu že by byl konec..nehádali jsme se nic..všechno bylo krásný.. Pak odjel na týden na turistýcký kurz.Celý týden psal jak se těší a chybím mu..a to i v pátek v den kdy se semnou rozešel. V ten den mě trávit víkend u nás..psal mi jeste v 5 večer že přijede a v půl 9 večer volá že si musíme promluvit. On studuje ted prvním rokem vysokou školu v Brně univerzitu obrany.Jeho důvody byl strach z budoucnosti co bude dál.. že čas je proti nám a že on neví jak dál. Že se budeme málo vídat že to bude lepší ted nez pozdeji že by to bylo složitejsí..kdbyyb k tomu došlo..Najednou si uvědomil že nejsemm sportovní typ..že on chce sportem žít a já si jen obcas zasportovat..to věděl celý ty roky co jsme spolu byli..vymyslel to ze čtvrtka na pátek bezeme a to me na tom trápi nejvíc :-( že o tom neměla ani tušení:-( že nad neším takovým přemýšlí..Nevím jak dál :-( Všichni říkají že lepší že se to stalo ted že život sním by byl složitej a jednou by jsme se viděli jen parkrát za měsíc..To já už vidím také ale hrozná představa je to když si představím že prožívá krásný chilky co jsme proživali spolu :-( Pomyšlení že bych byla s někým jiným je také hrozné:-( už to nebude on na to co jsme spolu prožili a naše zvyky :-( nevím co dělat :-( jak dál :-( V ten den mi vrátil i všechny věco co jsem u nich měla a odůvodnění..že to musel tak udělat aby nemohl vrátit pro co se rozhodl..:-(

Mgr. Eva Ráčková

Odpověd

Mgr. Eva Ráčková

Je to tak.

Příjměte to.

A nebo se trapte.

To je na Vás.

Projekt Půlmaratonská stonožka. Podpořte i vy onkologicky...

Fazolový salát

Fazolový salát

17 hlasů
1h a 35min 261 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové maso na černém pivu

7 hlasů
1h a 30min 782kJ 110 Kč

Recept na pečené vepřové maso s černým pivem, majoránk...

Těstoviny s tuňákem a rajčaty

4 hlasy
40min 1011kJ 95 Kč

Klasický Italský recept na přípravu těstovin.

Poradny

Pracuji na DPP, jak získat nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Pobírám ID 2. stupně, dostanu PPM a RP?

Dobrý den,pokud kromě invalidního důchodu nepobíráte jiný příjem (nevykonáváte výdělečnou činnost... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více