Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Odpovídá: Vladimíra Nováková

Sociální poradna - dávky, příspěvky či mateřská

Nevíte na jaké sociální dávky máte nárok a jak o ně požádat? Potřebujete sehnat pečovatelku či pomůcky pro postižené? Končí vám mateřská a budete se vracet do práce? Nevíte si rady? Napište dotaz do naší poradny. Vše vám ochotně zodpoví naše sociální poradkyně Vlaďka Nováková.

Tématické oblasti:

Sociální dávky a příspěvky - kdo a za jakých podmínek má na ně nárok, kde a jak si o ně požádat

Rehabilitační a kompenazční pomůcky - doporučení vhodných pomůcek pro maminky pečující o postižené děti, kde pomůcku zapůjčit, jak na ni získat příspěvek

Sociální služby - poskytnutí kontaktů na organizace pečující o děti, dospělé či seniory, doporučení vhodné služby např. pro občasnou či pravidelnou péči/výpomoc

Pracovně právní poradenství - problémy spojené s odchodem na mateřskou a návratem zpět do zaměstnání z RD, ale i běžné pracovně právní problémy - nevyplácení mzdy, hrozba výpovědi, nárok na odstupné apod.

O mně

Vystudovala jsem sociální pedagogiku a poradenství na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Během studia jsem se intenzivně věnovala práci s dětmi jako doborvolník v programu PětP a také jsem doučovala několik sourozenců v jedné pěstounské rodině. Po ukočení studia jsem pracovala 1,5 roku jako sociální pracovnice v denním stacionáři a domově pro osoby se zdravotním postižením - mými klienty byli převážně dospělí lidé s mentálním nebo kombinovaným postižením. Od jara letošního roku působím jako sociální pracovnice v občanském sdružení LOGO, které pomáhá lidem s poruchami komunikace a hybnosti začlenit se zpět do běžného života.

 

Peněžitá pomoc během mateřství

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, mám dva syny. Starší půjde do školky, mladšímu bude v září dva roky. Do jeho tří let pobírám rodičovský příspěvek. Ráda bych se ale už brzy vrátila do práce. Může místo mě, převzít rodičovský příspěvek babička? babička jde v červnu příštího roku do důchodu, takže by se jí od června do září kryl důchod a rodičovská dovolená. Bude se jí rodičovská dovolená počítat do důchodu? nebude na tom nijak tratná? může pobírat důchod i rodičovský příspěvek zaráz, nebo raději nastoupit do důchodu až po vybrání rodičovského příspěvku? Předem děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, při pobírání rodičovského příspěvku si můžete přivydělat bez omezení, příjmy rodiče pobírajícího rodičovský příspěvek nejsou sledovány. Můžete se tedy klidně vrátit do zaměstnání, aniž byste o rodičovský příspěvek přišla. Není tedy důvod převádět rodičovský příspěvek na babičku dítěte.

Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu ,týkající se mého syna narozeného v roce 2001 s diagnosami krvácení do mozku s následným hydrocefalem ,DMO,a dalšími vadami.V červnu ukončí povinnou školní docházku a jelikož jsme nenašli žádnou vyhovující školu ,zůstane od září již doma a mne zajímá ,jak máme dále postupovat ,zda se musí hlásit na ÚP a kdy můžeme zažádat o invalidní důchod. Ještě chci dotat ,že mám na syna od roku 2006 péči druhého stupně. Předem děkuji za odpověď a radu.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, evidence na úřadě práce je dobrovolná, nikoliv povinná. Váš syn se tedy na úřadě práce evidovat určitě nemusí. Za osoby pobírající příspěvek na péči ve stupni II – IV hradí zdravotní pojištění stát. Hrazení sociálního pojištění není povinné, takže s pojištěním si nemusíte dělat starosti. Pro nárok na invalidní důchod je zapotřebí splnit zejména dvě podmínky: stát se invalidním a získat potřebnou dobu pojištění. Invalidním se člověk stane tehdy, pokud jeho pracovní schopnost poklesla nejméně o 35% (spodní hranice pro přiznání invalidního důchodu 1. stupně). Potřebná doba pojištění u pojištěnců do 20 let věku pak činí méně než jeden rok. Pro účely splnění podmínky potřebné doby pojištění pro nárok na invalidní důchod se za dobu pojištění považuje také doba studia na střední nebo vysoké škole v ČR před dosažením 18 let věku a po dosažení 18 let věku po dobu prvních 6 let tohoto studia.

Dobrý den, chtěla bych poradit. V dubnu 2017 jsem nastoupila do nového zaměstnání na pracovní smlouvu. Jak mám ukončit rodičovskou dovolenou? Rodičovský příspěvek mám pobírat ještě do srpna 2017 - ten mi bude stále vyplácen? Mám nárok na OČR dítěte(ošetřování na dítě při nemoci), na které pobírám rodičovský příspěvek? Děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, jestliže již nemáte pracovní poměr u zaměstnavatele, od kterého jste odcházela na rodičovskou dovolenou (původní pracovní poměr skončil), pak už nečerpáte rodičovskou dovolenou, ale pouze rodičovský příspěvek. Rodičovskou dovolenou v takovém případě není zapotřebí ukončovat. Při pobírání rodičovského příspěvku si můžete přivydělat bez omezení, můžete klidně nastoupit i do nového zaměstnání a rodičovský příspěvek Vám bude stále vyplácen, nepřijdete o něj. Co se týče souběhu rodičovského příspěvku a OČR, obě dávky by bylo možné čerpat pouze v případě, že byste onemocněla, utrpěla úraz apod. a z tohoto důvodu byste nemohla o dítě pečovat. Podle § 39, odst. 3 zákona o nemocenském pojištění totiž platí, že: Zaměstnanec nemá nárok na ošetřovné, jestliže jiná fyzická osoba má z důvodu péče o dítě nárok na PPM nebo rodičovský příspěvek. To neplatí, pokud tato osoba onemocněla, utrpěla úraz apod., a proto nemůže o dítě pečovat.

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Manžel měl mozkovou příhodu ,je sice mobilní ale nemohu ho nechat bez dozoru celý den jak jsem v práci.A nemám tady nikoho ,kdo by se o něj staral. Uvažovala jsem ,že dám výpověd ,ale zase by mi krátili na ÚP dávky ,že jsem dala výpověd já. Nebo neplacené volno,ale nevim,jak dlouho bych ho potřebovala - jak se stav manžela bude vyvíjet . (Taky nejsem se zdravím na tom moc dobře,bývám každý rok na nemocenské skoro 3měsíce.)Děkuji za radu

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, ve Vaší situaci máte několik možností: a) požádat zaměstnavatele o neplacené volno - záleží ale na zaměstnavateli, zda Vaší žádosti vyhoví či nikoliv b) podat výpověď nebo se souhlasem zaměstnavatele ukončit pracovní poměr dohodou - při ukončení pracovního poměru bez vážného důvodu Vám ale bude snížena výše podpory v nezaměstnanosti. Vážným důvodem je ale mj. také nezbytná osobní péče o osobu, která je závislá na pomoci jiné osoby ve stupni II - IV, jinými slovy, která pobírá příspěvek na péči ve stupni II - IV. To by ale znamenalo nejprve vyřídit manželovi příspěvek na péči a teprve poté podat výpověď nebo ukončit pracovní poměr dohodou. Vláda v současné době projednává také možnost dlouhodobého ošetřovného (na 3 měsíce), ale tato možnost bude platit nejdříve v příštím roce.

Mateřská a rodičovská dovolená

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den, jsem nyní na rodičovské dovolené s dcerou (15 měsíců) a můj zaměstnavatel mi nabídl zkrácený úvazek na stejné pozici jako před nástupem na mateřskou. Z vašich odpovědí jsem pochopila, že o rod.příspěvek bych nepřišla. Zajímá mě ještě, jak to ošetřit, abych měla po ukončení rod.dovolené stále nárok nastoupit na své místo dle původní prac.smlouvy na celý úvazek. Resp. nastoupím-li na zkrácený úvazek ke stávajícímu zaměstnavateli, neukončuji tím automaticky rodičovskou dovolenou?

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, během rodičovské dovolené můžete pro původního zaměstnavatele klidně pracovat na částečný úvazek a Váš nárok na rodičovský příspěvek zůstane zachovat. Pokud se chcete po rodičovské dovolené vrátit do zaměstnání dle původní pracovní smlouvy (na plný úvazek), doporučuji novou pracovní smlouvu či dohodu uzavřít na dobu určitou a tím pádem ji časově ohraničit - například ji uzavřít na dobu Vaší rodičovské dovolené tedy do data, kdy budou Vaší dceři tři roky. V ten den pak tato smlouva skončí, ale stále bude platit Vaše původní pracovní smlouva na dobu neurčitou.

Dotaz: ZuzkaZmrzka

Dobrý den, mám dotaz ohledně výpočtu podpory v nezaměstnanosti. Dne 28.4.2016 jsem se stala práce neschopnou. Pracovní neschopnost trvala do 18.4.2017. Mezitím skončil můj pracovní poměr, který byl sjednán na dobu určitou do 25.1.2017. Po ukončení pracovní neschopnosti jsem se zaregistrovala na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání a požádala o výplatu podpory v nezaměstnanosti. Z čeho se bude vypočítávat podpora v nezaměstnanosti? Z příjmu, který jsem měla v zaměstnání před nemocí, nebo z nemocenské? Děkuji.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, pro nárok na podporu v nezaměstnanosti je zapotřebí získat během posledních dvou let alespoň 12 měsíců důchodového pojištění. Pro odpověď na Váš dotaz, z čeho se bude počítat podpora, je podstatné, zda jste oněch 12 měsíců pojištění získala pouze výdělečnou činností nebo zda budete potřebovat, aby k době Vašeho zaměstnání byla připočtena i doba pracovní neschopnosti, která trvala i po skončení zaměstnání. Jinými slovy, pokud Vaše zaměstnání trvalo alespoň 12 měsíců, měla by Vám být podpora vypočtena z Vašeho výdělku v posledním zaměstnání. Pokud jste ale byla zaměstnaná kratší dobu (například 9 měsíců) a úřad práce by Vám pro nárok na podporu musel dopočítat i dobu pracovní neschopnosti, pak budete mít nárok jen na minimální podporu v nezaměstnanosti - ta činí první dva měsíce necelé čtyři tisíce Kč a poté se dále snižuje.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s odchodem na mateřskou dovolenou, když mi na ni nevzniká nárok. Byla jsem dlouhodobě nezaměstnaná a práci jsem sehnala nyní (resp. od1.6. t.r.), jsem ale již teď ve 13.tt. Nebudu mít tedy odpracováno potřebných 270 dnů. Mohu odejít na "mateřskou dovolenou" již v říjnu (termín porodu 19.11.), s tím, že bych pobírala rovnou rodičovský příspěvek, nebo je třeba v zaměstnání počkat do doby porodu a pak teprve pobírat rodičovský příspěvek? Děkuji Vám za odpověď !

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, jestliže nezískáte potřebných 270 dní nemocenského pojištění, nebudete mít nárok na mateřskou a tudíž na ni ani nemůžete nastoupit. Budete ale mít nárok na tzv. nemocenskou v souvislosti s porodem, která je vyplácena od 6. týdne před porodem do 6. týdne po porodu. Šest týdnů před porodem tedy můžete nastoupit na nemocenskou (pokud nebude nástupu zapotřebí dříve) a být na ní až do konce šestinedělí. Díky tomu si budete moci zvolit alespoň tříletou variantu rodičovského příspěvku (příspěvek ve výši 7.600 Kč) a nebudete odkázaná na čtyřletou variantu.

Dobrý den ,chci se odvolat proti posudku o invaliditě Žádala jsem na OSSZ v Šumperku Olomoucký kraj.Nevim kam odvolání poslat.Dekuji J.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, pokud nesouhlasíte s posouzením Vašeho zdravotního stavu (s posudkem o invaliditě), je třeba vyčkat na to, až Vám ČSSZ zašle rozhodnutí o (ne)přiznání invalidního důchodu. Proti samotnému posudku totiž není možné podat námitku či odvolání, to lze právě až proti rozhodnutí. Proti rozhodnutí ČSSZ se nepodává odvolání, ale námitka. Námitku je zapotřebí podat do 30 dní ode dne převzetí rozhodnutí. Námitku se podávají u orgánu, který rozhodnutí vydal, tedy u ČSSZ. Zákon ale umožňuje podat námitku u kterékoliv okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ). Námitka musí obsahovat údaj o tom, proti kterému rozhodnutí směřuje (na rozhodnutí je vždy uvedeno číslo jednací), v jakém rozsahu rozhodnutí napadá a v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí. Nestačí tedy napsat, že s rozhodnutím nesouhlasíte, ale je zapotřebí uvést s čím nesouhlasíte a proč. V námitce je zapotřebí také uvést, kdo námitku podává (jméno, příjemní, datum narození, adresa), vůči komu námitka směřuje (ČSSZ) a podpis. Při rozhodování o námitce, ve které je napadáno posouzení zdravotního stavu, je lhůta na vyřízení námitky 90 dní.

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně nároku na PPM. Jsem v maturitním ročníku a otěhotněla jsem. Zjistila jsem, že abych měla nárok na mateřskou, musím mít úspěšně ukončenou maturitu a musím porodit do 180 dnů od ukončení maturity. Státní maturita se mi bohužel nepovedla a budu muset jít ke zkoušce na druhý pokus v září. Chtěla bych se zeptat, jestli ochranná lhůta 180 dní platí pro maturantky, které udělaly maturitu na poprvé, a nebo platí od doby, kdy tu maturitu udělám? V září by mi začalo odpočítávání 180ti dnů? A z čeho se popřípadě ta mateřská vypočítává, když jsem měla během čtyř let pouze brigády? Děkuji moc za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, § 32, odst. 4, zákona o nemocenském pojištění říká, že: do doby účasti na pojištění pro nárok na PPM se započítává také doba studia na střední škole, VOŠ nebo VŠ, pokud je studium úspěšně dokončeno. Pokud byste ale pouze dokončila školu a nenastoupila byste od zaměstnání, neměla by Vám ČSSZ výši mateřské z čeho vypočítat. Doba studia se tudíž jako náhradní doba pojištění započítává tehdy, pokud po studiu nastoupíte do zaměstnání. Jestliže nastoupíte do zaměstnání a v den nástupu na mateřskou dovolenou (počátek 8. - 6. týdne před termínem porodu budete stále zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě,bude se Vám výše mateřské počítat z výdělku ze zaměstnání. Pokud do zaměstnání nenastoupíte, budete si moci po narození dítěte zažádat pouze o rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě, která Vám bude vyplácena ve výši 7.600 Kč do 9. měsíce věku dítěte a dále ve výši 3.800 Kč do čtyř let věku dítěte Další možností je, že by při splnění podmínek žádal o PPM otec dítěte a následně by zvolil výši rodičovského příspěvku.

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Od 5.5.2016 do 31.4.2017 jsem byla v pracovní neschopnosti, tedy téměř rok. Od 1.5.2017 jsem opět nastoupila do zaměstnání, ale i když se hodně snažím, není mi vůbec dobře a zdraví mě opět zrazuje, Můžete mi prosím říci, když bych zvládla odpracovat 2 měsíce tj. do 30.6.2017 a od 1.6.2017 bych musela opět na neschopenku a byly by mi vypláceny nemocenské dávky a do kdy bych mohla být v pracovní neschopnosti? Moc a moc děkuji za odpověď.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, maximální délka podpůrčí doby při nemocenské činí 380 kalendářních dní. Během Vaší poslední pracovní neschopnosti jste vyčerpala 361 dní, zbývá Vám tedy 19 dní podpůrčí doby. Abyste mohla opět čerpat celou podpůrčí dobu (celých 380 kalendářních dní), musela byste odpracovat alespoň 190 kalendářních dní. Pokud odpracujete méně, budete moci nemocenské dávky pobírat po tu část podpůrčí doby, která Vám zbyla (19 dní) + po dobu, kterou jste po ukončení nemocenské odpracovala. Pokud tedy nyní odpracujete 2 měsíce, budete moci nemocenské dávky pobírat necelé tři měsíce. Na nemocenské pak samozřejmě můžete zůstat i déle, ale bez nároku na nemocenské dávky. Pokud by se Váš zdravotní stav nelepšil, řešením by mohla být žádost o invalidní důchod.

Dávky sociální podpory

Dotaz: Anonymní uživatel/ka

Dobrý den,chci se rozvést.Bydlíme v pronajatém domě,máme děti 14a 6 let.Nemám žádnou fin.rezervu,rodiče v důchodu,pracuji,ale na moji výplatu mi nikdo nepůjčí.Pokud se s dětmi odstěhuji do jiného pronájmu,na jakou podporu od státu mám nárok ještě před rozvodem a určením výživného ?Mám 10000,-výplatu,nájemné se u nás pohybuje okolo 7000,-plus energie.Vím,že některé dávky se vyplácejí zpětně,zajímalo by mě,na co bych dosáhla hned,abychom neumřeli hlady.Moc děkuji a hezké dny.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, ve Vašem případě by připadaly v úvahu dávky státní sociální podpory (přídavky na děti a příspěvek na bydlení), případně dávky pomoci v hmotné nouzi. Na přídavky na děti máte nárok tehdy, pokud příjem Vaší rodiny nepřesahuje 2,4násobek jejího životního minima. Společně posuzovanými osobami jsou rodiče a děti či jiné osoby společně užívající byt, pokud písemně neprohlásí, že spolu trvale nežijí a společně neuhrazují náklady na své potřeby. V případě Vašeho manžela by tedy bylo zapotřebí učinit takové prohlášení a požádat úřad práce o jeho vyloučení z okruhu společně posuzovaných osob. Životní minimum Vaší domácnosti by pak bylo vyjádřeno částkou 7.420 Kč (od 15 let věku dítěte pak 7.730 Kč) a hraničním příjmem pro nárok na přídavky by byl příjem ve výši 17.808 Kč měsíčně. Pro nárok na přídavky je ale zapotřebí doložit příjmy za kalendářní rok 2015, při žádosti do října 2017 pak příjmy za rok 2016. Záleží tedy na tom, jaké jste měla příjmy v uvedených obdobích. Další dávkou je příspěvek na bydlení. Na ten máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve kterém máte trvalé bydliště, a 30% (v Praze 35%) příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení. Pro nárok na příspěvek je zapotřebí doložit příjmy osob, které mají v bytě či domě trvalé bydliště (nezáleží na tom, zda tam skutečně bydlí) a náklady na bydlení za uplynulé kalendářní čtvrtletí. Nejprve tedy musíte čtvrt roku hradit náklady na bydlení a teprve poté můžete zpětně požádat o příspěvek. Dále by připadaly v úvahu také dávky pomoci v hmotné nouzi. Při žádosti o tyto dávky je ale zapotřebí kromě příjmů doložit také prohlášení o celkových majetkových a sociálních poměrech. To znamená, že úřad práce bude zajímat to, zda máte nějaký (ne)movitý majetek, kolik máte peněz na účtu, zda máte stavební spoření či životní pojištění apod. Nedokáži tedy posoudit, zda byste na dávky hmotné nouze dosáhla či nikoliv.

Dobrý den, jsem evidovaná na úřadu práce a pobírám i PvN. Chtěla bych jet na dovolenou k moři a nevím zda to musím hlásit na ÚP nebo zda vůbec smím jet. Děkuji Bukáčková.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, paní Bukáčková, Vaší povinností během evidence na úřadě práce je s úřadem práce spolupracovat, což znamená zejména dostavovat se na sjednané schůzky. Pokud v termínu Vaší dovolené u moře nemáte sjednanou schůzku na úřadě práce, pak se nic neděje, můžete klidně jet k moři a úřadu práce nemusíte nic oznamovat.

Dobrý den, pobírám důchod 3 st. písmeno c. Jsem onkologický pacient. Bylo mi na ÚP řečeno, že mě musí vyřadit z evidence, protože si ze zákona nemohu ani přivydělat, že to lze jen při ID písmeno a. Jak to tedy je? A pokud mi důchod sníží, popřípadě odeberou, mohu se znovu registrovat na ÚP s nárokem na podporu?

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, podle § 25, odst. 2, písm. d) se uchazečem o zaměstnání nemůže stát fyzická osoba v době, po kterou je invalidní ve třetím stupni, s výjimkou fyzické osoby, která je invalidní ve třetím stupni a je schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Záleží tedy na tom, jakým způsobem byl posouzen Váš zdravotní stav. Pokud máte v posudku (rozhodnutí) o invaliditě uvedeno, že jste schopen výdělečné činnosti za mimořádných podmínek, pak je dle mého názoru Vaše evidence na úřadě práce v pořádku a neměla by být ukončena. Pokud ale dle posudku schopen práce nejste, pak úřad práce ze zákona musí Vaši evidenci na úřadě práce ukončit.

dobry den chtela jsem se zeptat..jsem samozivitelka s 5tiletym ditetem a pobiram prispevek na bydleni..dotaz zni kdyz pujdu na castecny uvazek tak kolik mi s prispevku na bydleni strhnou penez??,nebo nebude to nijak markantni????dekuji za odpoved

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, nárok na příspěvek na bydlení máte tehdy, jestliže 30% příjmů Vaší domácnosti nestačí k pokrytí nákladů na bydlení. Výše příspěvku na bydlení se tedy odvíjí od výše Vašich příjmů, od výše nákladů na bydlení, od velikosti města, ve kterém žijete a počtu osob, které v domě či bytě žijí. Na základě Vašeho obecného dotazu Vám tedy nemohu sdělit, o jakou částku se Váš příspěvek na bydlení sníží.

Dotaz: Líba

Dobrý den, můj přítel dostal výpověď ve zkušební době. Nastupuje však za týden na plánovanou operaci kolene. Když bude mít neschopenku, bude brát nemocenskou? Nebo se má přihlásit na úřad práce? Děkuji.

Vladimíra Nováková

Odpověd

Vladimíra Nováková

Dobrý den, jestliže Vašemu příteli byl zrušen pracovní poměr ve zkušební době (nejedná se o výpověď), pro nárok na nemocenské dávky běží ochranná lhůta 7 kalendářních dní od skončení zaměstnání. Jinými slovy - aby měl Váš přítel nárok na nemocenské dávky, musel by se v pracovní neschopnosti ocitnout nejpozději 7. kalendářní den po skončení pracovního poměru. Pokud v tomto termínu stihne nastoupit na plánovanou operaci a bude v pracovní neschopnosti, bude mít nárok na nemocenské dávky. V opačném případě mu nárok na nemocenské dávky nevznikne a v takovém případě se může zaevidovat na úřadě práce.

TESTOVÁNÍ: Paměť jako zamlada s přípravkem MemoKit!

Salát Nicoise

Salát Nicoise

16 hlasů
20min 517 kJ 107 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Paměť jako zamlada s přípravkem MemoKit!

TESTOVÁNÍ: Paměť jako zamlada s přípravkem Memo...

Plnovous? Ano! Ale upravený a s čistou koupelnou

Plnovous? Ano! Ale upravený a s čistou koupelnou

Laktózová intolerance: Nepropadejte panice a upravte jídelníček

Laktózová intolerance: Nepropadejte panice a up...

Snaha o dítě. Pomůže feng-šuej?

Snaha o dítě. Pomůže feng-šuej?

Praní není věda: Tahle pravidla ale dodržujte

Praní není věda: Tahle pravidla ale dodržujte

ZÁŽITKOVÉ TESTOVÁNÍ: Podlaha jako zrcadlo díky Rowenta Clean and Steam

ZÁŽITKOVÉ TESTOVÁNÍ: Podlaha jako zrcadlo díky ...

Tip na večeři

Cibulová polévka

21 hlasů
35min 405kJ 73 Kč

Recept na vydatnou cibulovou polévku.

Těstoviny s nivou a žampióny

14 hlasů
50min 880kJ 99 Kč

Těstoviny rychle, chutně a sytě.

Poradny

Syn dokončil povinnou školní docházku, jak získat ID?

Dobrý den, evidence na úřadě práce je dobrovolná, nikoliv povinná. Váš syn se tedy na úřadě prác... Více

Mohu převést rodičovský příspěvek na babičku dítěte?

Dobrý den, při pobírání rodičovského příspěvku si můžete přivydělat bez omezení, příjmy rodiče p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Přátelé vám budou závidět. Faktem totiž je, že váš život je v poslední době plný dobrodružství. Nejenom, že se rutina a stereotyp vám budou v týdnu cizí, ale dokonce investujete do několika nových věcí. Není tedy divu, že kamarádi touž...

Více