Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Čím se lidé živí. Na taková povolání má žaludek jen málokdo

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12. 2. 2019 | Finance

Popeláři? Pracovníci čističek? Ale kdepak. Až vám povíme, čím se lidé živí jinde ve světě, budete mít o tom, co je skutečně hrozné zaměstnání, dočista jiné mínění.

Mrtvoly, fekálie a červi? Žádný problém!

Úklidové firmy se při plnění svých zakázek setkávají s lecčím, ale ve státě Minessota existuje firma, která se specializuje na úklid skutečných extrémů. Často jsou jejich zákazníky lidé, kteří potřebují vyklidit dům, který nabyli například v dědickém řízení, avšak původní majitel si s úklidem zrovna hlavu nelámal. Výjimkou tak nejsou domy zamořené krysami, zbytky jídla plné červů, lidskými i zvířecími exkrementy, mnohdy jsou zaměstnanci nuceni odstraňovat i ostatky samotného majitele ve značném stadiu rozkladu. Zvláštní je, ačkoli byste to možná nečekali, že zdejší zaměstnanci se příliš nestřídají, přestože svorně tvrdí, že na podobnou práci si nelze zvyknout.

Pouliční zubařina

Že jsou na tom v Indii s hygienou na štíru, se všeobecně ví, avšak některé praktiky, na které tam lze narazit jsou skutečně extrémní. Jedním z případů je i zdejší zubař, který nabízí své služby přímo na ulici. To by samo o sobě ještě nebylo to nejhorší, ale pomůcky, které při své praxi používá, se téměř neliší od těch, které máme v garáži, a to ani jejich čistotou. Nosí s sebou kbelík s teplou vodou, ve které máchá použité náčiní, s jehož pomocí provádí veškeré zákroky od banálního trhání stoliček, až po složitější operace. Přímo na chodníku vám na míru napasuje zubní protézu, které sem tam nějaký ten zub chybí, jelikož se často stává, že protéza už nějakého toho majitele kdysi měla. Odporné.

Průzkumník exkrementů

Řada lidí nemá ani tušení, co se děje poté, co za sebou spláchnou záchod. Jenže spláchnutím obsahu v míse cesta jejich exkrementů nekončí. Voda i s obsahem putuje do čističky odpadních vod, kde je filtrována, desinfikována a přepouštěna k dalšímu použití. Právě u filtrů, ve kterých se separuje tuhý obsah od tekutého, začíná pro inspektora parazitologie jeho práce. Odebírá vzorky lidských výkalů a podrobně je zkoumá, zdali se v nich nenachází parazité, kteří by mohly představovat problém pro lidskou populaci. Kousek po kousku se probírá exkrementy a případné nezvané hosty rozřazuje do patřičných skupin. Ačkoli se toto zaměstnání může leckomu jevit jako nechutné, můžeme být rádi, že se mu někdo věnuje. Jedině tak můžeme účinně předcházet tomu, abychom nevymřeli na středověké choroby.

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Jak na nový jazyk

Krevetová polévka

Krevetová polévka

13 hlasů
45min 154 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí prsa se sýrovou omáčkou a žampiony

37 hlasů
30min 575kJ 115 Kč

Kuřecí prsa se sýrovou omáčkou a žampiony je rychlé, j...

Fenyklový salát s grepem

11 hlasů
25min 1261kJ 85 Kč

Opomíjený fenykl s červeným grepem.

Poradny

Z jakého účtu mi přijde nemocenská?

Dobrý den,od 4. do 14. dne nemoci Vám vyplácí náhradu mzdy zaměstnavatel, od 15. dne nemoci Vám n... Více

Může být nevyčerpaný RP vyplacený jednorázově?

Dobrý den,v současné době je situace taková, že jednorázové doplacení nevyčerpané částky rodičovs... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více