Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sázení loterii: Jaké jsou skutečné šance na výhru

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

27.06.2019 | Finance

Komu by se nelíbila vidina života v bohatství výměnou za jedinou sázenku do loterie? Takových snílků je mnoho a několika šťastlivcům se jejich sen podařilo díky dobré sázce proměnit v realitu. Jaké jsou ale skutečné šance, že vyhrajete v loterii?

Šance jsou mizivé, přesto lze vyhrát jmění

Pravděpodobnost, že vyhrajete miliony zakoupením jednoho tiketu, je asi jedna ku čtrnácti milionům. To tedy není příliš velká šance, přesto se to mnoha lidem již podařilo. Abyste trefili jackpot, museli byste vsadit zhruba 13 980 000 sloupečků. Tolik číselných kombinací lze totiž z padesáti čísel vytvořit. Pokud byste se o to skutečně pokusili, výhra by byla mnohonásobně nižší, než vsazené peníze a o to v loterii v podstatě jde. Jednoduše prohráváte peníze, které vyhrávají ti šťastnější.

Náhodná čísla nebo vlastní?

Někdo si myslí, že náhodná čísla zvyšují pravděpodobnost výhry. Do jisté míry tomu tak skutečně je, jelikož systémový výběr, který je ovládán počítačem, je vždy unikátní. Při výběru osobních čísel lidé volí často taková, která jsou nějak spjata s jejich životem, například data narození, věk, šťastná či oblíbená čísla. V takovém případě sice neklesá pravděpodobnost, že by čísla nebyla tažena, ale zcela jistě nebudete jediní, kdo taková čísla vsadí. V případě výhry se pak budete nejspíše muset dělit s mnoha dalšími hráči.

A co stírací losy?

Stírací losy většinou nenabízejí tak obrovské výhry jako loterie, zato jsou šance na výhru o něco vyšší. Podle osobních průzkumů prodejců obsahuje alespoň malou výherní částku každý patnáctý los. Pokud chcete zvýšit svoji šanci na výhru, kupujte více losů najednou, nikoli vždy jeden kus několikrát do měsíce. Výrobci losů umisťují výhry rovnoměrně, což by v praxi mělo znamenat, že od výhry k výhře je vždy stejný počet nevýherních losů. Vyhněte se také nákupu levných losů, ve kterých je pravděpodobnost výhry skutečně minimální. Nakupujte také losy známých značek.

Nejčastější pasti na seniory. Nenechte se napálit!

Fazolová polévka

Fazolová polévka

29 hlasů
1h a 10min 202 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové maso s křenovou omáčkou

11 hlasů
1h a 35min 549kJ 130 Kč

Dušená vepřová kotleta s křenovou omáčkou.

Wok s vepřovým masem

3 hlasy
50min 728kJ 140 Kč

Jednoduchý recept na přípravu vepřového masa se zeleninou.

Poradny

Jak vymoci mzdu při ústně sjednané pracovní smlouvě?

Dobrý den,zákoník práce sice vyžaduje písemnou formu pracovní smlouvy, ale pokud je pracovní smlo... Více

Mám při práci na DPČ nárok na náhradu mzdy?

Dobrý den,odpověď na Váš dotaz záleží na tom, zda dohoda o pracovní činnosti (DPČ) byla ukončena ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více