Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sázení loterii: Jaké jsou skutečné šance na výhru

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

27.06.2019 | Finance

Komu by se nelíbila vidina života v bohatství výměnou za jedinou sázenku do loterie? Takových snílků je mnoho a několika šťastlivcům se jejich sen podařilo díky dobré sázce proměnit v realitu. Jaké jsou ale skutečné šance, že vyhrajete v loterii?

Šance jsou mizivé, přesto lze vyhrát jmění

Pravděpodobnost, že vyhrajete miliony zakoupením jednoho tiketu, je asi jedna ku čtrnácti milionům. To tedy není příliš velká šance, přesto se to mnoha lidem již podařilo. Abyste trefili jackpot, museli byste vsadit zhruba 13 980 000 sloupečků. Tolik číselných kombinací lze totiž z padesáti čísel vytvořit. Pokud byste se o to skutečně pokusili, výhra by byla mnohonásobně nižší, než vsazené peníze a o to v loterii v podstatě jde. Jednoduše prohráváte peníze, které vyhrávají ti šťastnější.

Náhodná čísla nebo vlastní?

Někdo si myslí, že náhodná čísla zvyšují pravděpodobnost výhry. Do jisté míry tomu tak skutečně je, jelikož systémový výběr, který je ovládán počítačem, je vždy unikátní. Při výběru osobních čísel lidé volí často taková, která jsou nějak spjata s jejich životem, například data narození, věk, šťastná či oblíbená čísla. V takovém případě sice neklesá pravděpodobnost, že by čísla nebyla tažena, ale zcela jistě nebudete jediní, kdo taková čísla vsadí. V případě výhry se pak budete nejspíše muset dělit s mnoha dalšími hráči.

A co stírací losy?

Stírací losy většinou nenabízejí tak obrovské výhry jako loterie, zato jsou šance na výhru o něco vyšší. Podle osobních průzkumů prodejců obsahuje alespoň malou výherní částku každý patnáctý los. Pokud chcete zvýšit svoji šanci na výhru, kupujte více losů najednou, nikoli vždy jeden kus několikrát do měsíce. Výrobci losů umisťují výhry rovnoměrně, což by v praxi mělo znamenat, že od výhry k výhře je vždy stejný počet nevýherních losů. Vyhněte se také nákupu levných losů, ve kterých je pravděpodobnost výhry skutečně minimální. Nakupujte také losy známých značek.

Důležité maličkosti, které vám usnadní vstup do nové práce

Gnocchi s houbami

Gnocchi s houbami

11 hlasů
45min 430 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tofu salát

22 hlasů
1h a 15min 399kJ 70 Kč

Salát se sýrem tofu a zeleninou.

Ryba s rajčaty a olivami

0 hlasů
50min 457kJ 270 Kč

Dobré, lehké a zdravé jídlo.

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více