Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Fakta o bradavkách, která byste měli znát

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

31.05.2017 | Sex a vztahy

John Steinbeck kdysi řekl, že návštěvník z jiné planety by mohl soudit, že centrum rozmnožování lidí je umístěno v prsních žlázách. Ať už je to pravda nebo ne, tahle fakta o bradavkách by vám neměla uniknout!

Bradavky mohou mít různé tvary a velikosti. A co víc, přinášejí neuvěřitelné potěšení, napomáhají krmení dítěte, a dokonce vás mohou odkázat na některé potenciálně vážné zdravotní problémy. Ode dneška si jich budete vážit o to víc!

Rozměry jsou nevyzpytatelné

Velikost ženských bradavek? Různorodá. Mohou být vystouplé a široké jako pětikoruna, nebo naopak vpadlé a malé jako desetník. Každá varianta je zcela normální. Ostatně, takové dvorce se při sexuálním vzrušení zduří, bradavky mají erekci, takže taky mění velikost - a vadí to někomu?

Připomínají pastelky

Bledě růžová, cihlově červená, tmavě hnědá: bradavkový pigment má co do činění s etnickým původem ženy a odstínem zbytku její kůže. Stejně jako se mění velikost bradavek, když máte dítě, tak se také ztmavují prsní dvorce - a tento jev je často trvalý. Jedná se o výsledek vývoje hormonů během těhotenství.

Jsou tlačítkem na zábavu

Bradavky jsou erogenní zónou pro mnoho žen a studie časopisu Journal of Sexual Medicine to jen potvrzuje. Výzkumní pracovníci, kteří „zobrazují“ emoce a pocity prostřednictvím speciálních přístrojů, zjistili, že když jsou stimulovány bradavky, zábavní centrum uvnitř mozku se rozsvítí – stejně jako po stimulaci klitorisu a vaginy.

Umožňují cestu k orgasmu

Stejná studie z roku 2011, která ukázala souvislost mezi stimulací bradavek a zábavním centrem mozku, také s konečnou platností dokázala, že stimulace bradavek sama o sobě může vést k orgasmu. Vyvrátily se tak dohady některých odborníků, kteří tvrdili opak.

Jejich počet se někdy zvyšuje

Není neobvyklé, že se muž nebo žena narodí se třemi bradavkami (nebo čtyřmi, pěti nebo i sedmi). Trpí tím zhruba šest procent lidí, přičemž tyto „přídavné“ extra bradavky se nikdy nevyvíjejí na skutečných prsou a mohou se objevit kdekoli na těle.

Tekutiny z nich vytékají i mimo těhotenství a kojení

Když se podíváte blíž na bradavky a jejich okolí, co vidíte? Hrbolatý povrch připomínající povrch měsíce. Tyhle hrbolky na areole (prsním dvorci) mohou být vlasové folikuly, kanyly nebo olejové žlázy, které produkují mazací tekutinu. Nikdo by se nad nimi neměl pozastavovat. A to ani v případě jistého trochu divného fenoménu… Již mnoho kojících žen zjistilo, že když poblíž nich zakřičelo cizí hladové miminko, spustila se jim produkce mléka.

Hrozí jim rakovina

Vzácná forma rakoviny prsu se může projevit jako červená rána nebo vyrážka na bradavce či dvorci. Pokud se něčeho takového nemůžete po dobu několika týdnů zbavit, vyhledejte lékaře.

Jsou náchylné k vysušování a popraskání

Bradavky se často vysušují a dokonce mohou začít krvácet, když je odře sportovní podprsenka. Dopřejte jim hydrataci a v případě nouze zklidněte přírodním krémem na ňadra. Zabírá i přiložení studených čajových sáčků.

Modřina na krku. Co dermatologové doporučují na cucfleky

Grilovaná kuřecí prsa marinovaná v balsamico redukci

Grilovaná kuřecí prsa marinovaná v balsamico redukci

8 hlasů
1h a 35min 183 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Hubnutí s proteinovou dietou Prodietix

TESTOVÁNÍ: Hubnutí s proteinovou dietou Prodietix

TESTOVÁNÍ: Limitovaná kolekce Fialka od Manufaktury

TESTOVÁNÍ: Limitovaná kolekce Fialka od Manufak...

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

TESTOVÁNÍ: Mop Vileda Ultramat Turbo

TESTOVÁNÍ: Mop Vileda Ultramat Turbo

Inspirace: Jaro ve vašem bydlení

Inspirace: Jaro ve vašem bydlení

TESTOVÁNÍ: Zelené superpotraviny Blendea Supergreens

TESTOVÁNÍ: Zelené superpotraviny Blendea Superg...

Tip na oběd

Treska s citrónovým dresinkem

10 hlasů
55min 496kJ 240 Kč

Ryba s dušenou zeleninou a citronovým dresinkem.

Plněné grilované žampiony

19 hlasů
35min 346kJ 85 Kč

Houby Portobello jsou naprosto ideální pro plnění, vyz...

Poradny

Kdo platí zdravotní pojištění během neplaceného volna?

Dobrý den, pokud se nechcete po rodičovské dovolené vracet do práce, požádejte si o neplacené vo... Více

Kolegyně se vrátila z RD, dostaneme kvůli ní výpověď?

Dobrý den, Váš dotaz je určen spíše pro právníka, přesto se pokusím odpovědět. Pokud pro Vaši ko... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Peníze, na které čekáte už nějakou dobu, jsou na cestě! Vydržte a uvidíte, že se vaše finanční situace brzo markantně zlepší. Naštěstí moc dobře víte, že to není signálem k většímu utrácení, a peníze chytře investujete do...

Více