Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Většina žen potřebuje nepohlavní styk k dosažení orgasmu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

19. 9. 2017 | Sex a vztahy

Ačkoli se pod pohlavním stykem rozumí už z podstaty tohoto slovního obratu spojení penisu a vagíny, pro většinu žen je to metoda dosažení orgasmu dost bezcenná. Vaginální orgasmus se čistou penetrací pyje do pochvy dostaví jen v dvaceti procentech případů žen. A osm z deseti žen potřebuje styk především nepohlavní.

Nepohlavním stykem se myslí fyzické dráždění zbytku těla mimo pohlaví. Líbání, masáže, doteky, dráždění erotogenních zón či stimulace ženského pohlaví ústy jsou pro většinu žen zásadní, pokud mají dosáhnout orgasmu.

„Penetrace je mužský model ideálního sexu a zapomínají, že je to právě onen proces, nikoli cíl, který si ženy užívají nejvíce. V mé klinické praxi potřebuje většina žen stimulaci klitorisu jakýmkoli způsobem, aby dosáhla orgasmu. Sex by měl být poskytováním a přijímáním potěšení celým tělem, nejen genitáliemi a rozhodně nejen vagínou,“ vysvětluje doktorka Janet Hall z Melbourne.

Není orgasmus jako orgasmus

Mimochodem, věděla jste, že ženy mohou dosahovat nejméně čtyř typů orgasmu? Je to tak! Základní dělení vyvrcholení je podle odborníků následující (a mezi námi – tak trochu nedostatečné, že).

Klitoridální

Patří vůbec k nejčastějším a také k nejsnáze dosažitelným. Jak už název napovídá, vzniká stimulací klitorisu neboli poštěváčku. Stimulace tohoto citlivého bodu je pro spoustu žen jediným způsobem, jak vyvrcholení dosáhnou (dobrá zpráva je, že to není nijak těžké...a že je klitoridální orgasmus úžasný).

Vaginální

V současnosti jej někteří odborníci zpochybňují, protože má souviset s téměř mytickým bodem G. Ale spousta žen (a možná mezi ně patříte i vy) odpřísáhne, že orgasmus dosažený drážděním jistého místa v pochvě je silnější a jiný než ten, který následuje po stimulaci klitorisu. Tak proč nezkusit ono tajemné místo najít (už to hledání bude zábava) a nezjistit, zda je vaginální orgasmus opravdu tak skvělý, jak se říká?

Kombinovaný

Ano, hádáte z názvu správně – jedná se o vyvrcholení, které následuje po stimulaci klitorisu i bodu G. A má to být velmi, ale velmi silný orgasmus. Vyžaduje možná trochu šikovnosti (nebo tu správnou polohu, kdy jsou obě partie dobře „dosažitelné“), ale rozhodně stojí za to. Tedy alespoň podle svědectví těch žen, které jej zažily.

Mnohonásobný

Zatím jsme zmiňovali spíše intenzitu vyvrcholení (ve smyslu síly prožitku). Ovšem u orgasmů platí, že kromě kvality může být dobrou veličinou i kvantita. A to je právě případ mnohonásobného orgasmu, tedy stavu, kdy vyvrcholení neskončí, ale přechází v další a další. Obvykle k němu nebude stačit jen stimulace klitorisu (ten je příliš citlivý, a tak se může stát, po vyvrcholení už bude jeho dráždění spíše nepříjemné) a jedná se spíše o opakované orgasmy vaginální.

Ženám pomáhá vyvrcholit, když si před sexem dopřejí koupel

Polévka z šalotek

Polévka z šalotek

20 hlasů
40min 929 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Omládněte i bez skalpelu s Perfect Clinic

TESTOVÁNÍ: Omládněte i bez skalpelu s Perfect C...

Nestala jste se testerkou mixéru Catler? Využijte exkluzivní nabídky k odkupu

Nestala jste se testerkou mixéru Catler? Využij...

Hledáte zajímavý dárek pro muže? Podívejte se na naše tipy

Hledáte zajímavý dárek pro muže? Podívejte se n...

Nanotechnologie pomáhají v běžném životě. Jak je využijete vy?

Nanotechnologie pomáhají v běžném životě. Jak j...

TESTOVÁNÍ: Pečujte o dětské zoubky s Herbadent KIDS

TESTOVÁNÍ: Pečujte o dětské zoubky s Herbadent ...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsem se projedla k životní rovnováze

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsem se projedla k živo...

Tip na oběd

Rybí filé se sýrem a krutóny

9 hlasů
55min 667kJ 150 Kč

Filé z lososa zapečené se sýrem.

Květáková polévka

15 hlasů
40min 227kJ 95 Kč

Polévka z květáku s pastinákem.

Poradny

Po studiu a evidenci na ÚP pracuji, dostanu PPM?

Dobrý den, jestliže máte termín porodu 28.1.2018, můžete na mateřskou dovolenou (za předpokladu,... Více

Od května mám smlouvu na neurčito, dostanu PPM?

Dobrý den, paní Flenderová, pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pamatujte, že tak jako má – podle českého přísloví – každá mince dvě strany, tak i za každým problémem stojí více vysvětlení a více motivů. Občas máte tendenci na věci nahlížet jen svým okem, aplikujete na ně své postoje. A to je ...

Více