Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Většina žen potřebuje nepohlavní styk k dosažení orgasmu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

19.09.2017 | Sex a vztahy

Ačkoli se pod pohlavním stykem rozumí už z podstaty tohoto slovního obratu spojení penisu a vagíny, pro většinu žen je to metoda dosažení orgasmu dost bezcenná. Vaginální orgasmus se čistou penetrací pyje do pochvy dostaví jen v dvaceti procentech případů žen. A osm z deseti žen potřebuje styk především nepohlavní.

Nepohlavním stykem se myslí fyzické dráždění zbytku těla mimo pohlaví. Líbání, masáže, doteky, dráždění erotogenních zón či stimulace ženského pohlaví ústy jsou pro většinu žen zásadní, pokud mají dosáhnout orgasmu.

„Penetrace je mužský model ideálního sexu a zapomínají, že je to právě onen proces, nikoli cíl, který si ženy užívají nejvíce. V mé klinické praxi potřebuje většina žen stimulaci klitorisu jakýmkoli způsobem, aby dosáhla orgasmu. Sex by měl být poskytováním a přijímáním potěšení celým tělem, nejen genitáliemi a rozhodně nejen vagínou,“ vysvětluje doktorka Janet Hall z Melbourne.

Není orgasmus jako orgasmus

Mimochodem, věděla jste, že ženy mohou dosahovat nejméně čtyř typů orgasmu? Je to tak! Základní dělení vyvrcholení je podle odborníků následující (a mezi námi – tak trochu nedostatečné, že).

Klitoridální

Patří vůbec k nejčastějším a také k nejsnáze dosažitelným. Jak už název napovídá, vzniká stimulací klitorisu neboli poštěváčku. Stimulace tohoto citlivého bodu je pro spoustu žen jediným způsobem, jak vyvrcholení dosáhnou (dobrá zpráva je, že to není nijak těžké...a že je klitoridální orgasmus úžasný).

Vaginální

V současnosti jej někteří odborníci zpochybňují, protože má souviset s téměř mytickým bodem G. Ale spousta žen (a možná mezi ně patříte i vy) odpřísáhne, že orgasmus dosažený drážděním jistého místa v pochvě je silnější a jiný než ten, který následuje po stimulaci klitorisu. Tak proč nezkusit ono tajemné místo najít (už to hledání bude zábava) a nezjistit, zda je vaginální orgasmus opravdu tak skvělý, jak se říká?

Kombinovaný

Ano, hádáte z názvu správně – jedná se o vyvrcholení, které následuje po stimulaci klitorisu i bodu G. A má to být velmi, ale velmi silný orgasmus. Vyžaduje možná trochu šikovnosti (nebo tu správnou polohu, kdy jsou obě partie dobře „dosažitelné“), ale rozhodně stojí za to. Tedy alespoň podle svědectví těch žen, které jej zažily.

Mnohonásobný

Zatím jsme zmiňovali spíše intenzitu vyvrcholení (ve smyslu síly prožitku). Ovšem u orgasmů platí, že kromě kvality může být dobrou veličinou i kvantita. A to je právě případ mnohonásobného orgasmu, tedy stavu, kdy vyvrcholení neskončí, ale přechází v další a další. Obvykle k němu nebude stačit jen stimulace klitorisu (ten je příliš citlivý, a tak se může stát, po vyvrcholení už bude jeho dráždění spíše nepříjemné) a jedná se spíše o opakované orgasmy vaginální.

Modřina na krku. Co dermatologové doporučují na cucfleky

Grilovaná kuřecí prsa marinovaná v balsamico redukci

Grilovaná kuřecí prsa marinovaná v balsamico redukci

8 hlasů
1h a 35min 183 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Hubnutí s proteinovou dietou Prodietix

TESTOVÁNÍ: Hubnutí s proteinovou dietou Prodietix

TESTOVÁNÍ: Limitovaná kolekce Fialka od Manufaktury

TESTOVÁNÍ: Limitovaná kolekce Fialka od Manufak...

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

TESTOVÁNÍ: Mop Vileda Ultramat Turbo

TESTOVÁNÍ: Mop Vileda Ultramat Turbo

Inspirace: Jaro ve vašem bydlení

Inspirace: Jaro ve vašem bydlení

TESTOVÁNÍ: Zelené superpotraviny Blendea Supergreens

TESTOVÁNÍ: Zelené superpotraviny Blendea Superg...

Tip na oběd

Treska s citrónovým dresinkem

10 hlasů
55min 496kJ 240 Kč

Ryba s dušenou zeleninou a citronovým dresinkem.

Plněné grilované žampiony

19 hlasů
35min 346kJ 85 Kč

Houby Portobello jsou naprosto ideální pro plnění, vyz...

Poradny

Kdo platí zdravotní pojištění během neplaceného volna?

Dobrý den, pokud se nechcete po rodičovské dovolené vracet do práce, požádejte si o neplacené vo... Více

Kolegyně se vrátila z RD, dostaneme kvůli ní výpověď?

Dobrý den, Váš dotaz je určen spíše pro právníka, přesto se pokusím odpovědět. Pokud pro Vaši ko... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Peníze, na které čekáte už nějakou dobu, jsou na cestě! Vydržte a uvidíte, že se vaše finanční situace brzo markantně zlepší. Naštěstí moc dobře víte, že to není signálem k většímu utrácení, a peníze chytře investujete do...

Více