Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ženy ve vztazích přestane brzy zajímat sex. U mužů to ale nefunguje

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

15. 9. 2017 | Sex a vztahy

Ženy žijící v dlouhodobých vztazích zajímá sex čtyřikrát méně než jejich nezadané vrstevnice. U žen dochází k úpadku zájmu o sex s partnerem po prvním roce života. Bohužel u mužů k ničemu podobnému nedochází. Jejich zájem se mírní jen velmi pozvolna a je téměř neznatelný v řádu několika let.

Vyplývá to ze studie vědců ze Southampton University, kteří zpovídali jedenáct tisíc osob. Z analýzy jejich výpovědí vyplynulo, že u žen dochází k ochlazení zájmu o sex už po roce vztahu. Začnou se nudit a sex s partnerem v nich přestane vyvolávat touhu. U mužů to ale neplatí, ti po sexu touží stále stejně.

Odpor k sexu nejčastěji vyvolává nucení k němu. A to jak u žen, tak u mužů. Zabijáky touhy jsou také nedobré psychické a fyzické zdraví či pohlavní choroby. U žen krom toho poklesá libido po porodu a v prvních pěti letech života dítěte.

„Naše objevy dokazují, jak důležitý je vztahový kontext při chápání nízkého zájmu o sex u mužů a žen. U žen zvláště je pro prožívání sexuálního zájmu důležitá kvalita a délka vztahu a komunikace s jejich partnery. Léčit nedostatek zájmu o sex je třeba holisticky a vždy ve vztahu jako takovém s ohledem na jednotlivá pohlaví,“ tvrdí autorka profesorka Cynthia Graham ze Southampton University.

Žhavé noci i po letech

Některé páry mají ovšem velmi aktivní pohlavní život i dvacet či třicet let po svatbě. Když je člověk pozoruje, jsou jakoby do sebe zamilovaní a stále po sobě sexuálně touží. Jak je to možné? Tajemství tkví ve vlastnosti, kterou psychologie shrnuje do termínu „schopnost reagovat“.

Co to v praxi znamená? Že když se muž vrátí domů, nerozrazí dveře a nevrhne se ve spoďárech s vyvaleným pupkem před televizi, aniž zaregistruje, jestli je manželka doma. Žena zase nezačne bez pozdravu nadávat, že nebude ty špinavé kalhoty shrnuté na podlaze zvedat a že nehodlá sledovat fotbal.

Náš výzkum dokazuje, že partneři, kteří reagují jeden na druhého i mimo ložnici, jsou schopnosti uchovat si sexuální touhu i po mnoha letech. Schopnost reagovat na druhého, což je jistý druh intimity, je také důležitý ve vztahu, protože signalizuje, že se jeden upřímně zajímá o celkovou pohodu druhého, ale způsobem, který je upřímně otevřený a informovaný o tom, co druhého zajímá a co chce,“ vysvětluje profesorka sociální psychologie Gurit Birnbaum z Izraele.

Partneři, kteří chtějí spolu prožít celý život a mít stále fungující sexuální život, prostě nikdy nesmějí zlenivět a zvyknout si, že je někdo vedle nich. Stále k němu musejí přistupovat jako k někomu výjimečnému, kterého nikdy neznají dost dobře. Neustále mu musejí projevovat zájem o jeho pocity a názory, o jeho potřeby a touhy. A vzájemně na ně reagovat. Velmi silný vliv to má přitom na ženské libido.

Snížená chuť na milování. Libido zabíjí gaučové dýchánky ...

Zvěřinový guláš s houbami

Zvěřinový guláš s houbami

9 hlasů
1h a 40min 328 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Laserová epilace na Perfect Clinic

TESTOVÁNÍ: Laserová epilace na Perfect Clinic

TESTOVÁNÍ: Povolejte do kuchyně šikovného pomocníka Tefal Perfectmix

TESTOVÁNÍ: Povolejte do kuchyně šikovného pomoc...

TESTOVÁNÍ: Celokovová stolní sešívačka a děrovačka Leitz

TESTOVÁNÍ: Celokovová stolní sešívačka a děrova...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Žehlení s parním generátorem Philips PerfectCare Elite Plus

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Žehlení s parním generátore...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak vypadá svět bez stížností

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak vypadá svět bez stížností

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

Tip na oběd

Vepřové s okurkovou omáčkou

12 hlasů
55min 398kJ 92 Kč

Jemná omáčka se sterilovanými okurkami má lehce nakysl...

Houbový salát

10 hlasů
35min 256kJ 50 Kč

Máte rádi houby? Houbový salát vám bude chutnat.

Poradny

Syn chodí na soukromou školu, dostanu dávky na školné?

Dobrý den, žádná dávka, která by byla určena přímo na úhradu školného, bohužel neexistuje. Můžet... Více

Nejspíš přijdu o příspěvek na bydlení, jak postupovat?

Dobrý den, nárok na příspěvek na bydlení má vlastník či nájemce (podnájem nestačí) bytu/domu, ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozenci tohoto znamení budou tento týden „bojovat“ o své místo především na domácí frontě. Nebojte, nepůjde o žádné boje ve smyslu nepříjemných hádek a vypjatých situací. Jen budete muset svým nejbližším přip...

Více