Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ženský mozek je při vzrušení aktivnější než ten mužský

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

23.01.2018 | Sex a vztahy

O mužích se tvrdí, že se vzruší velmi snadno a stačí stimulovat jediné centrum v jejich mozku, zatímco k tomu, aby se vzrušila žena, je zapotřebí stimulace celé řady center. Kanadští neurologové prokázali, že při sledování porna je ženský mozek skutečně mnohem aktivnější než ten mužský.

Muži se tedy vzruší mnohem jednodušeji a jejich mozek je přitom méně aktivní.

Stejné vzrušení, jiná reakce

Vědci z McGillovy univerzity v Montrealu testovali dvacítku mužů a žen. Pouštěli jim porno a sledovali mozek pomocí magnetické rezonance. Přitom také sledovali citlivými přístroji míru prokrvení genitálií jako fyzický projev vzrušení.

Ženy, které se při sledování porna vzrušily (měřeno prokrvením genitálu), vykazovaly mnohem vyšší aktivitu v řadě mozkových center (sledováno pomocí magnetické rezonance) než muži. Tedy stejné vzrušení u žen a mužů (měřeno mírou prokrvení) se v mozku projevovalo různou aktivitou u každého z pohlaví.

Překonání mýtu

U žen byla aktivita mozku mnohem vyšší, což při vizuální stimulaci vědce překvapilo. Obecně se soudí, že vizuální stimuly (vnímané zrakem) vzrušují silněji muže. Ale mozek žen reagoval vlastně mnohem intenzivněji.

„Výsledky byly neočekávané, protože většina předchozích výzkumů naznačovala, že vztah mezi genitální reakcí a subjektivním vzrušením je silnější u mužů. V mozku mužů ale ve srovnání s mozky žen nebyla žádná centra, která by vykazovala silnější vztah ke vzrušení genitálií… To je zvlášť zajímavé, když si uvědomíme, že se jedná o rozdíly mezi pohlavími v nervovém zpracování vizuálních stimulů, které obvykle více vyhovují mužům a které jsou typicky vysvětlovány jako důležitější v mužském sexuálním chování,“ tvrdí autoři.

Důvody, proč by masturbace měla být součástí každodenní r...

Smažená mozarella

Smažená mozarella

11 hlasů
45min 1314 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tymiánová polévka

13 hlasů
20min 612kJ 45 Kč

Zdravá polévka z tymiánu a chleba.

Špenátový salát

6 hlasů
20min 598kJ 75 Kč

Salát ze špenátu, ředkviček a gorgonzoly.

Poradny

Počítá se fond oprav mezi náklady na bydlení?

Dobrý den,příspěvek na bydlení, na který se pravděpodobně ptáte, upravuje zákon o státní sociální... Více

Mám invalidní důchod, dostanu příspěvek na bydlení?

Dobrý den,z Vašeho dotazu není jasné, zda chcete žádat o příspěvek na bydlení (dávka státní sociá... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více