Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Milování během menstruace. Ano, nebo ne?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

02.06.2018 | Sex a vztahy

Všimly jste si toho, že v čase vaší menstruace jste velmi snadno vzrušivé a chuť na sex se ve vás vzbouzí právě v tu nejmíň vhodnou dobu? I když vám sex během periody připadá nevhodný, hormony mu hrají do karet.

Uleví od bolesti

Při menstruaci totiž v důsledku hormonálních změn u většiny žen dochází k rapidnímu vzestupu libida. Právě tehdy budete nejvíc naladěná a vaše genitálie budou vlivem prokrvení navíc citlivější na dotek. Navíc při orgasmu dochází k vyplavování hormonů, které tlumí bolest a zmírňují bolestivé křeče. Stojí tedy za to upustit od předsudků.

Na tohle pozor!

Je pravda, že pravděpodobnost otěhotnění při menstruaci je minimální, ale že si během její periody můžete užít do sytosti nechráněného sexu, aniž byste se musela obávat otěhotnění, je mýtus. Stejně tak je hloupost, že se během menstruace nemůžete nakazit pohlavními chorobami. I menstruační krev může obsahovat virus HIV, chlamydie, syfilis atd. U některých chorob, jako je například herpes, dokonce pravděpodobnost přenosu během menstruace stoupá. Pro sex při menstruaci tedy platí stejná pravidla ochrany jako pro standardní pohlavní styk.

Jak na věc?

Zásadní je dodržování dokonalé hygieny. Nejde ani tak o to, zda zašpiníte partnera nebo povlečení, jako o to, že při menstruaci vaše vagina dočasně ztrácí svou samočisticí schopnost a je tedy více náchylná k různým infekcím. Omytí před i po milování by mělo být tedy samozřejmostí. Vhodné je použít kondom, který sníží riziko přenosu případné infekce.

Při samotném sexu volte raději polohy, kdy budete ležet na zádech. Klidně si můžete pánev podložit polštářem nebo zvedněte nohy. V této poloze bude krvácení o dost mírnější. Rozhodně doporučujeme zakrýt prostěradlo ručníkem.  Pokud vás však případné zašpinění okolí netrápí, záleží jen na vás, jakou pozici zvolíte.

Raději bez pomůcek

Mnoho žen, které se rády oddávají sexu i v čase jejich menstruace, řeší problém případného zašpinění tím, že si do pochvy zavedou tampon na dobu samotného sexu. To ale rozhodně není dobrý nápad. Nejenže si můžete ošklivě poranit čípek, tampon navíc dost vysušuje sliznici a riskujete ošklivé podráždění. V sexshopech a v lékárnách jsou ale k dostání přímo tampony tomuto určené. Jsou měkké a drží si svůj tvar, takže je po milování snadno vyjmete.

Chcete být pro protějšek sexy? Pak mu dejte najevo, že se...

Rybí porce s pikantním kořením

Rybí porce s pikantním kořením

13 hlasů
40min 600 kJ 370 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s bílým melounem

11 hlasů
15min 276kJ 55 Kč

Recept na osvěžující letní salát.

Teplý salát s uzenou makrelou

13 hlasů
40min 459kJ 95 Kč

Netradičně připravená uzená makrela.

Poradny

Mohu vymáhat výživné placené na nevlastní dítě?

Dobrý den,toto je dotaz spíše pro právníka než pro mne. V zásadě sice platí, že spotřebované výži... Více

Mám nárok na další PPM, když jsem vyčerpala RP?

Dobrý den,to, kdy jste vyčerpala rodičovský příspěvek, nemá na následnou peněžitou pomoc v mateřs... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více