Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Na velikosti nosu záleží. Extrémně mužné rysy zvyšují šanci na sexuální úspěch

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

2. 10. 2018 | Sex a vztahy

Výběr partnera u člověka se neřídí výlučně biologickými parametry, nicméně pudovost je i druhu Homo sapiens stále velmi silná. A etologické výzkumy u našich blízkých příbuzných naznačují, že v případě samců, a tedy potažmo mužů, na velikosti skutečně záleží. Čím výraznější mají samčí rysy, tím větší mají sociální úspěch.

Vyplývá to z výzkumu mezinárodního týmu vědců, kteří sledovali úzkonosého primáta kahaua nosatého, který patří mezi vyšší primáty. Samci těchto opic mají výrazné nosy, řeklo by se až choboty. Vědci z Kjóta, Cardiffu a Malajsie ale měřili nejen tyto rysy, ale také celkové osvalení, mohutnost těla a objem varlat.

Co odhalí rysy

A zjistili, že čím výraznější mužské rysy – nos, svaly a mohutnost těla – samec měl, tím měl větší také varlata a produkoval více semene. A čím větší všechny rysy dohromady, tím větší úspěch měl při páření.

Jinými slovy u vyšších primátů svým způsobem skutečně záleží na velikosti mužství. Nemusí jít přímo o penis, ale soubor rysů, které muže (samce) činí mužem (samcem).

Hovoříme tady však o ryze biologické přitažlivosti a sexuálním úspěchu. Člověk je tvor tvořící složité společnosti a na volbu partnera u něj (dlouhodobého) má vliv také řada kulturních a sociálních faktorů. Ale pokud jde o sexuální (krátkodobé) vztahy, pak mají zřejmě výhodu muži, kteří mají větší mužství – penis, ramena, svaly, čelisti, vousy apod.

Podla nosa poznáš kosa?

„Krom toho, že zvětšené samčí nosy slouží jako reklama pro samice při námluvách, jsme zjistili, že samci s většími nosy a větším tělem mají také větší varlata. To naznačuje, že velikost nosu je významný faktor ovlivňující to, jak dominantní samec bude ve společnosti a kolik bude mít spermatu,“ tvrdí doktorka Ikki Matsudo z Kjótské univerzity.

Mužnější jedinci s většími mužskými znaky tedy vysílají signály, že jsou také úspěšnější jedinci pro zplození kvalitních potomků. A třebaže lidé jsou monogamnějším druhem než kahuaové, vysvětlují tyto výzkumy – alespoň částečně – proč jsou lidé posedlí velikostí mužství, když jde o sex, a proč tedy pornoherci mají velká mužství. Mužnost a velikost mužství však u člověka nezaručuje kvalitu partnera pro založení rodiny a výchovu dětí.

x

Domácí čípky, které zatočí s vaginální mykózou

Kedlubnový salát s jablkem

Kedlubnový salát s jablkem

10 hlasů
20min 693 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s řepou a pomerančem

26 hlasů
15min 235kJ 71 Kč

Výtečný letní salát, který kombinuje křehký listový sa...

Špenát s fetou

9 hlasů
60min 514kJ 70 Kč

Špenát zapečený se sýrem feta.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více