Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Na velikosti nosu záleží. Extrémně mužné rysy zvyšují šanci na sexuální úspěch

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

02.10.2018 | Sex a vztahy

Výběr partnera u člověka se neřídí výlučně biologickými parametry, nicméně pudovost je i druhu Homo sapiens stále velmi silná. A etologické výzkumy u našich blízkých příbuzných naznačují, že v případě samců, a tedy potažmo mužů, na velikosti skutečně záleží. Čím výraznější mají samčí rysy, tím větší mají sociální úspěch.

Vyplývá to z výzkumu mezinárodního týmu vědců, kteří sledovali úzkonosého primáta kahaua nosatého, který patří mezi vyšší primáty. Samci těchto opic mají výrazné nosy, řeklo by se až choboty. Vědci z Kjóta, Cardiffu a Malajsie ale měřili nejen tyto rysy, ale také celkové osvalení, mohutnost těla a objem varlat.

Co odhalí rysy

A zjistili, že čím výraznější mužské rysy – nos, svaly a mohutnost těla – samec měl, tím měl větší také varlata a produkoval více semene. A čím větší všechny rysy dohromady, tím větší úspěch měl při páření.

Jinými slovy u vyšších primátů svým způsobem skutečně záleží na velikosti mužství. Nemusí jít přímo o penis, ale soubor rysů, které muže (samce) činí mužem (samcem).

Hovoříme tady však o ryze biologické přitažlivosti a sexuálním úspěchu. Člověk je tvor tvořící složité společnosti a na volbu partnera u něj (dlouhodobého) má vliv také řada kulturních a sociálních faktorů. Ale pokud jde o sexuální (krátkodobé) vztahy, pak mají zřejmě výhodu muži, kteří mají větší mužství – penis, ramena, svaly, čelisti, vousy apod.

Podla nosa poznáš kosa?

„Krom toho, že zvětšené samčí nosy slouží jako reklama pro samice při námluvách, jsme zjistili, že samci s většími nosy a větším tělem mají také větší varlata. To naznačuje, že velikost nosu je významný faktor ovlivňující to, jak dominantní samec bude ve společnosti a kolik bude mít spermatu,“ tvrdí doktorka Ikki Matsudo z Kjótské univerzity.

Mužnější jedinci s většími mužskými znaky tedy vysílají signály, že jsou také úspěšnější jedinci pro zplození kvalitních potomků. A třebaže lidé jsou monogamnějším druhem než kahuaové, vysvětlují tyto výzkumy – alespoň částečně – proč jsou lidé posedlí velikostí mužství, když jde o sex, a proč tedy pornoherci mají velká mužství. Mužnost a velikost mužství však u člověka nezaručuje kvalitu partnera pro založení rodiny a výchovu dětí.

Sportující muži vydrží dvakrát delší milování

Pstruh s ostrou hořčicí

Pstruh s ostrou hořčicí

7 hlasů
2h a 0min 309 kJ 185 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí maso s pórkem a žampióny

11 hlasů
50min 427kJ 160 Kč

Kuřecí maso dušené s pórkem a houbami.

Fenyklový salát s grepem

11 hlasů
25min 1261kJ 85 Kč

Opomíjený fenykl s červeným grepem.

Poradny

Když dám výpověď, bude mi krácen rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Jano,při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat bez omezení, pokud během prác... Více

Dostanu během výpovědi volno na hledání práce?

Dobrý den, zaměstnavatel je povinen Vám během výpovědní doby poskytnout volno na hledání nového z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden si budete připadat přitažliví a docenění. Ovšem pozor, vaše zdání nemusí být založeno na pravdě. Spíše je dáno vaší spokojeností se sebou samými. Proto se nezapomeňte rozhlížet kolem sebe. Myslete i na druhé, ...

Více